Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2018-02-11 11:42:10
Hunya

Hunya

Posztok: 4960
Velünk: 4163 napja

Leraktam ma a kárpitosnál.

Vicces volt kiállni a garázsból a full jég udvaron. ketten toltak... :-)

Bézs lesz, mint LYA, nem tan. Sajnos.

aláírás May the Fairy be with You!
2018-02-11 7:49:24
Hunya

Hunya

gzugzu, 2018-02-10 19:54:49

Válasz erre: @Hunya #127759 

Jaja, nagyon jól néz ki a garázs. Ez fából van, vagy esetleg famintás mobilgarázs?

Sima gerenda szerkezet. Beburkolva vékony deszkákkal. Semmi extra. Kocsik, bicikik, kerekek, kupák, pár szerszám. 

Szeretem. 

2018-02-10 19:54:49
gzugzu

gzugzu

Posztok: 763
Velünk: 2736 napja

Jaja, nagyon jól néz ki a garázs. Ez fából van, vagy esetleg famintás mobilgarázs?

2018-02-10 19:26:19
bagoly

bagoly

Posztok: 805
Velünk: 1333 napja

Tudod, hogy gőzöm sincs az általad, művészi módon összehozott tuningokról, de a fotón lévő garázssort baromira irigylem.

Földig lóg a nyálam, mint a vizslának. A sárgaság-májgyulladás poént már többen elsütötték, de hidd el, mielőtt a kívánós vadászkutya nyálcsorgása földet érne, megrázza a fejét, és beteríti a környéket. Most gondom van a "szívem csücskei" tárolásával. Szóval próbálok helyet találni nekik.

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2018-02-10 17:05:40
Liszt

Liszt

Posztok: 969
Velünk: 1666 napja

Válasz erre: @kreszan #127760 

Ez az neked is! Jonak kell lennie.

aláírás

Dani 

2018-02-10 16:49:19
kreszan

kreszan

Posztok: 326
Velünk: 2024 napja

Válasz erre: @Hunya #127754 

Nekem is valami 5-10 ezer forint körüli szarság vezérli ezt a feszkó dolgot és MS2-vel semmi bajom. Szóval vegyetek egyből kettőt :D 

aláírás

INSTA

2018-02-10 15:40:16
Hunya

Hunya

Amikor az a fránya gondolat befészkeli magát az ember fejébe....még jó, hogy csak 1 éjszakás vendég nálunk a Lya. 

2018-02-10 10:37:34
Hunya

Hunya

gzugzu, 2018-02-10 10:12:29

Válasz erre: @Hunya #127546 

Árat és egy előtte-utána képsorozatot töltenél majd fel?

Ilyen lesz majd elvileg:

http://www.miata.hu/forum/?tid=4544&page=2

Ár meg ha kész és kifizettem.

2018-02-10 10:12:29
gzugzu

gzugzu

Posztok: 763
Velünk: 2736 napja

Válasz erre: @Hunya #127546 

Árat és egy előtte-utána képsorozatot töltenél majd fel?

2018-02-10 9:59:32
Hunya

Hunya

Probléma megoldás group buy módszerrel:

Van ugye ez a feszkó dolog...néha túl kicsi, néha túl nagy. Logikátlan. Mind nálam, mind Boogienál ugyanazok a tünetek:

- hidegen néha nagyon nehezne indul, csak teker 200 rpm körül, mindegy hogy sok vagy kevés benzint kap, mert leesik a feszültség 7-8-9 volt környékére, ami nem elég a jeladóknak, ergo a motornak fogalma sincs melyik tengelye merre jár

- kisüti az izzókat a túlfeszültség (maga az MS szerencsére védve van), rosszabb esetben a lambda előfűtést is megkavarja

Emitt látható (sárgával legalul az indítózáskori feszültség):

(Én új akkus logom)

(Boogie logja)

A jelleggörbe és a tünetek tökegyformák.

A számtalan telefos és személyes egyeztetés/tesztelés (Boogie/Balázs/Radics/Én) során amit kizártunk:

- vettem új akkut, ugyanaz a jelleggörbe maradt indítózásnál, nemnyert (de van új akkum)

- generátor, mert Boogieé is, én régim és az én új full felújítottam is ugyanazt produkálja

- földelés (működik)

- MS generátor feszültség kalibrálás rendben

Kis netes túrás (na meg Radics Ákos szakértelme) után jött egy újabb lehetséges hiba ok, maga a Reverant féle MS2 control board szarakodik.

Ezt kiszűrendő Boogie ECU-ja leautózott Veszprémbe, a boncolás során epekő problémára akadt Ákos, megpukkant egy tranzisztor.

Szerintem Boogie jobb lába lehetett a ludas. Vagy nem.

Lényeg, hogy ez a board megy aludni, és lesz helyette ez:

https://www.tindie.c___-/?pt=ac_prod_search

(reméljük működik, és befér a házba)

A fenti logok segítségével az indítózás javulása könnyen ellenőrizhető lesz ha Ákostól visszakerül a cucc.

A túlfeszültségre meg majd én az androidos kazettás magnómmal logolok, de egyelőre csak egyszerű izzót rakunk be a tompítottba, de őszintén remélem megoldódik a probléma.

Ha Boogie ECU-ja kész, megy az enyém is.

Szurkoljatok!!!

(Ordune régi kocsiját nem érinti a probléma mert az NA az más, esetleg Tureszturbó játszhat még)

2018-02-05 10:21:39
Hunya

Hunya

Vasárnap viszem az autót tetőcserére. 

Addig Boogie Ms2-je megy Radicshoz felülvizsgálatra. 

Ha megvan a megoldás feszkó témára megy az enyém is. 

Szezonnyitóra full kész kell lennie mindennek!

Ott akarok tesztelni az első szlalom versenyre. 

2018-02-03 15:50:55
Hunya

Hunya

Elmentem lemosni a kocsit, miután beszereltem a Jass féle csomagtér világítást, ami nem egy nagy mutatvány, de meg kellett ünnepelni:

Ha terhelem, akkor minden tökéletes, csak cruising meg alapjárat az, amikor néha előjön a túlfeszültség.

Időközben beállítottam az MS-ben a smart battery light-ot, villogtatja az akksi lámpát ha túl sok a feszkó.

Persze a felső képen nem az a lényeg, hanem hogy megy a szekér, mint az állat. Még mindig 5.1 sec a 60-120. Pedig csak 0,52-t töltött. Új a szíj, lehet húzni kéne rajta. Még csak 80 km van benne.

Kipuff hangot akartam igazándiból felvenni belső kamerával, de berezonált a házzal így jó szar lett. Na majd csinálok küldős tappancsosat.

Ja és elvileg nemsokára megyek tetőcserére, remélem nem csak ígérget a Zember!

2018-02-03 15:57:29
Hunya

Hunya

Hunya, 2018-01-28 18:12:02

Hunya, 2018-01-28 16:52:37

My ECU (Megasquirt) recently discovered some kind of electrical noise and was freaking out the alternator control circuit (as the MS was built to control the alternator voltage) causing the voltage to spike to 18v.

Instead of chasing the problem I decided to use an internally regulated alternator to solve the problem.

http://www.mx5atlant___ernator-in-NB-issues

Na nekem valószínű ugyanez a bajom...lásd fent:

Régebben is csinálta a kocsim, hogy néha, de csak pár másodpercre felmegy a feszültség 19-20 voltra. Észrevehető mert erősebben világít a műszerfal aztán elmúlik. 

Generátor ki lett szedve. Komplett felújítás plusz új feszszabályzó. Tehát az biztosan nem lehet. 

Félek hogy hosszú távon elégetek valamit, most így csak a tompított ég ki félévente egyszer. 

Szóval valahogy megtalálni mi a nyűgje az MS-nek, vagy NA trafó....f@xom kivan!!!

Írtam Reverantnak meglátjuk válaszol-e. 
Nyilván nem válaszolt, viszont találtam egy nagyon hasonló topicot, itt az ECU-ban volt a hiba.

https://www.miatatur___tage-weirdness-90312

Kb. ugyanaz az évjárat, mint az enyém, mert az enyém 2013 év végi, ergo picit több, mint 4 éves.

Szóval ECU basztatás lesz, egyelőre a generátor-önindító-akku hármast kizárom, mert időközben vettem új akkut is.

Meg pár H4-es izzót tartalékba.... :-)

Történet:

Hunya, 2018-01-28 18:12:02

My ECU (Megasquirt) recently discovered some kind of electrical noise and was freaking out the alternator control circuit (as the MS was built to control the alternator voltage) causing the voltage to spike to 18v.

Instead of chasing the problem I decided to use an internally regulated alternator to solve the problem.

http://www.mx5atlanta.com/forums/showthread.php?24668-NA-Alternator-in-NB-issues

Régebben is csinálta a kocsim, hogy néha, de csak pár másodpercre felmegy a feszültség 19-20 voltra. Észrevehető mert erősebben világít a műszerfal aztán elmúlik. 

Generátor ki lett szedve. Komplett felújítás plusz új feszszabályzó. Tehát az biztosan nem lehet. 

Félek hogy hosszú távon elégetek valamit, most így csak a tompított ég ki félévente egyszer. 

Szóval valahogy megtalálni mi a nyűgje az MS-nek, vagy NA trafó....f@xom kivan!!!

Nyilván nem válaszolt, viszont találtam egy nagyon hasonló topicot, itt az ECU-ban volt a hiba.

Kb. ugyanaz az évjárat, mint az enyém, mert az enyém 2013 év végi, ergo picit több, mint 4 éves.

Szóval ECU basztatás lesz, egyelőre a generátor-önindító-akku hármast kizárom, mert időközben vettem új akkut is.

Meg pár H4-es izzót tartalékba.... :-)

2018-01-28 18:12:02
Hunya

Hunya

2018-01-28 16:52:37
Hunya

Hunya