Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2017-11-12 21:43:50
Hunya

Hunya

Posztok: 4978
Velünk: 4242 napja

csabihal, 2017-11-12 19:26:56

Miközben a gazdi emlékeket idéz a Zöld Tündér nem tétlenkedett és látván a körülötte levő állapotokat segítséget kért a természettől, hogy haladhasson a munka.

Azt hallottam, estefelé megjelent egy Hattyú, s egy komplett PPF-et adott át a Tündérnek smile

Mese habbal!!!

csak a körhintàn van egyszerre tündér is meg manó is!!! :-)

köszi Csabi meg Atti majd ha nagy leszek valahogy meghálálom!

aláírás May the Fairy be with You!
2017-11-12 19:26:56
csabihal

csabihal

Posztok: 1735
Velünk: 2143 napja

Miközben a gazdi emlékeket idéz a Zöld Tündér nem tétlenkedett és látván a körülötte levő állapotokat segítséget kért a természettől, hogy haladhasson a munka.

Azt hallottam, estefelé megjelent egy Hattyú, s egy komplett PPF-et adott át a Tündérnek smile

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2017-11-12 15:11:03
Hunya

Hunya

Kb 1,5 éve vagy 2 nem volt bekapcsolva a PS3, de most újraélesztettem, és találtam rajta archív képeket 2008-ból: ilyen volt a Zöld Tündér kb az első évében. 2008 márciusban vettem Dunakeszin, ez meg 2008 augusztus kb.

2017-11-11 9:02:57
Matt

Matt

Posztok: 2678
Velünk: 4389 napja

Válasz erre: @Hunya #124914 

Remélem amikor az egyszerű szót leírod te is elmosolyodsz kicsit. smile

Amúgy meg elismerésem, szép munka.

2017-11-11 7:55:07
Hunya

Hunya

WMI – Water methanol Injection

A nagy nyári melegeket ellensúlyozva döntöttem el, hogy kellene egy víz-metanol befecskendező a kocsiba. Azt szerettem volna, ha akkor sem megy rosszabban a kocsi, ha augusztus van.

Általában akkor érzem legjobbnak, amikor egy jó ködös párás őszi vagy tavaszi reggel van…na olyankor tényleg táltos.

Nyáron sem rossz, de azért érezni a különbséget.

A cél az volt, hogy:

- ne kelljen sokat fúrni faragni

- férjen el normálisan a motortérben

- csak akkor működjön, ha akarom

- de akkor külön gyújtástáblával, azaz lehessen neki plusz előgyújtást adni

A választás egyszerű volt, mert Balázsnak volt polcon 1-2 Snow Performance cucc, anno is és most is szereli őket mindenbe, de főleg turbódízelbe.

Így néz ki:

Kipróbáltuk csak így szabadon, azt hiszem 60 bar körül van a nyomás, gyakorlatilag atomjaira porlasztja a vizet. Elég diszkós vízpára köd lett a műhelyben. :-)

Fenti igényekre a megoldás a következő lett:

• Nem lett külön víztartály, az ablakmosó tartályáról megy, abba pedig csak olyan cuccot töltök ami nem tartalmaz glikolt (minimálisan használom az eddigi tapasztalatok alapján)
  • Így csak a szivattyúnak meg a MAP szenzornak kellet hely, az meg szépen befért a halott riasztó sziréna helyére (úgysem működött)
  • Van egy kapcsolóm a kormány bal oldalán, ez eddig is az MS2 2 gyújtástábláját kapcsolta, erre lett kötve a szivattyú tápja
  • Ha a kapcsoló ON (piros) állásban van akkor nagyobb előgyula és befecskendezés van, ha OFF állásban akkor 95-ös benzinnel is használható, és nincs WMI

Kérdés volt még, hogy mi vezérelje. Több lehetőség volt, de annyira egyszerűre akartuk amennyire lehet, így egy saját MAP szenzorról megy, 0, barnál kapcsol, addig nem csinál semmit.

A spricni méret most a szolid, amit kb. 200 LE-ig ajánlanak, lehet, hogy majd egy eggyel nagyobbat is kipróbálunk egyszer.

Az IC után a pillangó elé került be, így:

A tartályt kb. 30 perc Kakucsozás alatt lehet leüríteni, 3 vagy 4 literes, nem is tudom fejből.

Plusz hozama a rendszernek, hogy így nem kell vadásznom a 100-as benzint, elmegyek anélkül is, mert a metanol (jelenleg ugyan etanolt azaz bárhol kapható denaturált szeszt használok fele -fele arányban vízzel) oktánszám növelő.

A koppszenzor egyébként működik mindkét esetben.

A 100-as és 95-ös benzin között egyébként saját tapasztalat alapján kb. 3 fok előgyújtás a távolság az én kocsim esetében magas fordulatoknál.

Lóerőt pluszban nem igazán hozott, inkább a hűtés a lényege a dolognak, illetve hogy majd minden hőfokban tudja amit tud.

Na meg nagyon jó feeling, hogy Raket-üzemmódba lehet kapcsolni.

2017-11-10 22:01:43
RallyPiX

RallyPiX

Posztok: 95
Velünk: 861 napja

Válasz erre: @Hunya #124909 

Mennyit kérnél érte? A tiédhez sokmindendenben hasonló autót építek, és esetleg jó lenne nekem ez a kuplung. Az eredeti terv az, hogy a bent lévő, alig 1000-1500km-t futott sima Exedy-t erősítetem meg Szabykkal. Kérdés persze, hogy ez jobb lenne-e mint a gyári kuplung szinterrel...

Történet:

Válasz erre: @Hunya #124909 

Mennyit kérnél érte? A tiédhez sokmindendenben hasonló autót építek, és esetleg jó lenne nekem ez a kuplung. Az eredeti terv az, hogy a bent lévő, alig 1000-1500km-t futott sima Exedy-t erősíttetem meg Szabykkal. Kérdés persze, hogy ez jobb lenne-e mint a gyári kuplung szinterrel...

2017-11-10 21:14:31
Hunya

Hunya

Csináltam pár képet a régi kuplungról ami ugye egy eyedy stage 1 szerkezet csak Szabyk megerősítette. 

Hibátlan a szerkezet is meg a tárcsa is, nincs megégve, csak elfogyott a kopó bevonat szegecsig. 

Azon gondolkodom kellhet-e valakinek?

De az is lehet hogy felújíttatom, esetleg megy tartalékba. 

2017-11-10 20:01:56
Hunya

Hunya

Fékolajban szuvidálunk:

Holnapra megpuhul. Elvileg...

2017-11-09 21:27:43
Hunya

Hunya

EXTENDED LOWER BALL JOINTS

Anno nem raktam fel ezt a képet.

De magáért beszél, hogy miért is mondják rá: "Bolt in 3 degrees of negative camber"

https://www.flyinmiata.com/extended-lower-ball-joint.html

Én elöl nem tudtam -1,5 fok alá menni, most nem tudok -3,0 fölé menni. :-)

2017-11-09 20:21:33
Hunya

Hunya

Kalap, 2017-11-09 20:07:25

Várjámá... Abban a dobozban hogy fért el az a cucc? Vagy ilyen vákuumfóliás, felfujódó volt, mint vmi feltekert ikeás matrac...? ????

Az Ikea már rég megvette a magnaflowt. Nemsokára át is nevezik smörskaflow-ra. De ez még régi készlet. 

Ami viszont jó hír hogy az új kupplung fent a helyén. 

A rossz meg hogy a régi már majdnem szegecsen volt. Isten áldja. Bár mondjuk a szerkezet hibátlan. Csak a kopóréteg diffundált el. Megette a tündérpor biztos. 

Sajna fotók nincsenek mert Balázs göthös én meg nem akarom elkapni. 

Majd vagy holnap délután vagy szombat reggel. 

Addigra a csavar is meggondolja majd magát talán. 

Történet:

Várjámá... Abban a dobozban hogy fért el az a cucc? Vagy ilyen vákuumfóliás, felfujódó volt, mint vmi feltekert ikeás matrac...? ????

Az Ikea már rég mevette a magnaflowt. Nemsokára át is nevezik smörskaflow-ra. De ez még régi készlet. 

A rossz meg hogy a régi már majdnem szegecsen volt. Isten áldja. Bár mondjuk a szerkezet hibátlan. Csak a kopóréteg diffundált el. Megette a tündérpor biztos. 

Sajna fotók jincsenek mert Balázs göthös én meg nem akarom elkapni. 

Az Ikea már rég mevette a magnaflowt. Nemsokára át is nevezik smörskaflow-ra. De ez még régi készlet. 

Sajna fotók nincsenek mert Balázs göthös én meg nem akarom elkapni. 

2017-11-09 20:07:25
Kalap

Kalap

Posztok: 1589
Velünk: 4569 napja

aláírás

Fun is not a straight line

2017-11-09 19:15:26
Hunya

Hunya

Ma realizáltam az MPL tracking rendszerében hogy a címzett már tegnap átvette a küldeményemet. 

Ja hogy az én vagyok? Akkor sokat ihattam délután 13.28-kor. 

Na mindegy, 4-5 telefon után előkerült. 

Egész kis masszív. Remélem bírni fogja. 

2017-11-08 18:03:05
kynam1te

kynam1te

Posztok: 35
Velünk: 1405 napja

Válasz erre: @Hunya #124820 

Nem a csavar a probléma ott, hanem van egy persely amin keresztül megy az a drága és az rohad rá, forogni forog mint a fürdős k*rva, csak kifelé nem jön. 
Szerencsére már túl vagyok rajta. smile

2017-11-08 16:23:03
Hunya

Hunya

Figyelem, like generátor poszt:

Valaki nézzen már rá, büszke szeretnék lenni a 200.000 kukkantásra!

köszi mindenkinek de tényleg!!!!

2017-11-08 16:03:11
Hunya

Hunya

Ma kaptam Csabihaltól négy gyönyörű kadmiumozott csavart. 

Arany ember!!!!