Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2017-11-07 22:35:53
bagoly

bagoly

Posztok: 811
Velünk: 1412 napja

Válasz erre: @Hunya #124784 
Bocs, hogy bejelentkezem, már sokan leugattak, az ilyen dolgokhoz nem értek. Ez még igaz is lehet, de ...próbáld ki a tiszta gázolajat, minden faxni nélkül. Nem gyors, de erős. 1-2 óra.

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2017-11-07 17:55:35
Hunya

Hunya

Posztok: 4979
Velünk: 4242 napja
kapeti, 2017-11-07 16:20:48

Ööö, bocsánat, mi lett leflexelve? A csavar szára szokott berohadni, nem? Én legalábbis azt tapasztaltam, hogy a csavar nem akart jönni ki, inkább kinyomta az anyákat a ppf-ből...

Válasz erre: @kreszan #124769 

Noch dazu az ütvecsavarozóval elvertem a csavar fejét, így ráhegesztettem egy 24-es anyát, de úgy sem adta a farát, pedig volt melegítés, ráolvasás, a legkülönbözőbb kemikáliák, úgyhogy visszavonulót fújtam, mert menni kellett a kocsival... Az anya azóta is ott utazik, sok szép helyen járt már Európában... :-)

Reméljük a Zöld Tündér kedvesebb lesz  ;-)

Igen a szárával van gond. A feje megvan de már kerek. Mindjárt hívom a zembert és kiderül. 

aláírás May the Fairy be with You!
2017-11-07 16:20:48
kapeti

kapeti

Posztok: 95
Velünk: 1017 napja

Ööö, bocsánat, mi lett leflexelve? A csavar szára szokott berohadni, nem? Én legalábbis azt tapasztaltam, hogy a csavar nem akart jönni ki, inkább kinyomta az anyákat a ppf-ből...

Válasz erre: @kreszan #124769 

Noch dazu az ütvecsavarozóval elvertem a csavar fejét, így ráhegesztettem egy 24-es anyát, de úgy sem adta a farát, pedig volt melegítés, ráolvasás, a legkülönbözőbb kemikáliák, úgyhogy visszavonulót fújtam, mert menni kellett a kocsival... Az anya azóta is ott utazik, sok szép helyen járt már Európában... :-)

Reméljük a Zöld Tündér kedvesebb lesz  ;-)

aláírás

NBFL 2002 Sportive, BRG  "Mancs"

#sidescoop csigagyár

www.sidescoop.net                         

2017-11-07 14:49:22
Nyiri

Nyiri

Posztok: 611
Velünk: 1092 napja

Válasz erre: @csabihal #124771 

A múltkor a barátnőm apjánál szereltem a motort és be volt rohadva egy csavar. A faterja odadobta nekem ezt: http://www.megatool.___campaign=direct_link 5000 forintos szar, de nagyon jól szuperált. Le is jött a csavar gond nélkül.

aláírás

______o/___/|___

2017-11-07 14:33:22
csabihal

csabihal

Posztok: 1735
Velünk: 2144 napja

Szervusztok!

én a múlt héten szerettem volna ilyet csinálni (ppf-diffi elülső csavar) csak nem értem el odáig...

csodaszerként az ATF+aceton 1:1 keverékét használom majd, eddig elég jó dolgokra volt képes, vicces volt nézni ahogy kisebb csavarnál peszeg fel a rozsda

ppf-nél a terv az, hogy 50-100ml-t fél nap alatt ráöntögetek (legfelül van a miénk berohadva, amíg látszik a szára addig mozog) közben kalapáccsal meg-megsimogatva.(hő nekem nem áll rendelkezésemre)

aztán meglássuk!

amúgy van aki abban hisz, hogy fékfolyadékba kell áztatni...

meg állítólag a 20%-os ecet is képes egy éjszaka alatt felmarni a rozsda egy részét, ami jó lehet, ha befér a menetig...

illetve állítólag wd40 is képes lehet hosszú távon bemászni a menethez, aztán ki tudja

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)

Történet:

Szervusztok!

én a múlt héten szerettem volna ilyet csinálni (ppf-diffi elülső csavar) csak nem értem el odáig...

csodaszerként az ATF+aceton 1:1 keverékét használom majd, eddig elég jó dolgokra volt képes, vicces volt nézni ahogy kisebb csavarnál peszeg fel a rozsda

ppf-nél a terv az, hogy 50-100ml-t fél nap alatt ráöntögetek (legfelül van a miénk berohadva, amíg látszik a szára addig mozog) közben kalapáccsal meg-megsimogatva.(hő nekem nem áll rendelkezésemre)

aztán meglássuk!

amúgy van aki abban hisz, hogy fékfolyadékba kell áztatni...

meg állítólag a 20%-os ecet is képes egy éjszaka alatt felmarni a rozsda egy részét, ha befér a menetig...

illetve állítólag wd40 is képes lehet hosszú távon bemászni a menethez, aztán ki tudja

2017-11-07 14:33:53
Hunya

Hunya

kreszan, 2017-11-07 14:02:41

Nekem le lett flexelve és vettem új csavarokat anyákat. Olcsóbb mint az óradíjat kifizetni.

Mindenképpen új csavar megy bele, az nem kérdés.

Időközben főnököm hozza be USA-ból a két terméket, amit rendeltem:

Track dog heatshield

Anno már volt ilyenem, imádtam, csak amikor lyukas lett a leömlő akkor megsínylette szegényke. Azóta lemez hővédő pajzs van bent, ami ellátja ugyan a feladatát, csak kicsi a hely a kompi és a leömlő között, így mindig hozzáér valamihez, és berezonál. Ez meg ugye nem rezeg.

A másik szépségre megy: Garage Star COP plate:

Az fényes izé, ott középen., hogy valami ilyesmi legyen majd a kinézet:

Remélem stimmelni fog a toyota trafókhoz. Meg a kábelhosszhoz.

Történet:

kreszan, 2017-11-07 14:02:41

Nekem le lett flexelve és vettem új csavarokat anyákat. Olcsóbb mint az óradíjat kifizetni.

Mindenképpen új csavar megy bele, az nem kérdés.

Időközben főnököm hozza be USA-ból a két terméket, amit rendeltem:

Track dog heatshield

Anno már volt ilyenem, imádtam, csak amikor lyukas lett a leömlő akkor megsínylette szegényke. Azóta lemez hővédő pajzs van bent, ami ellátja ugyan a feladatát, csak kicsi a hely a kompi és a leömlő között, így mindig hozzáér valamihez, és berezonál. Ez meg ugye nem rezeg.

A másik szépségre megy: Garage Star COP plate:

Az fényes izé, ott középen. 

2017-11-07 14:02:41
kreszan

kreszan

Posztok: 326
Velünk: 2103 napja

aláírás

INSTA

2017-11-07 11:51:10
kapeti

kapeti

Posztok: 95
Velünk: 1017 napja

Válasz erre: @kreszan #124740 

Így van :-) Én konkrétan a véremet adtam érte, majdnem egy hét táppénz lett, mikor én is elszakítottam a crovafejet rajta...

aláírás

NBFL 2002 Sportive, BRG  "Mancs"

#sidescoop csigagyár

www.sidescoop.net                         

2017-11-07 9:47:14
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8734
Velünk: 4764 napja

Melengetés atomrakétával?

aláírás DrasticPlastic Driver
2017-11-07 9:09:43
Hunya

Hunya

adrlasvegas, 2017-11-06 21:43:21

Hunya, 2017-11-06 21:00:54

Hunya, 2017-11-06 17:39:25

Na nyilván van egy berohadt csavar de legalább csak egy. A difinél az egyik  

Holnap megy Pufi az erősember aztán ketten majd hoppsz, le és fel a két váltó-difi. 

Balázs törött bordával egyedül nem vállalja....nem is  értem miért. :-)

Költői kérdés: hoyan lehet kirobbantani azt a 20-25 cm-es csavart ami atomi szinten gyógyult bele a difi-ppf szerelmi kapcsolatba???

A másfél méteres erőkarral sem engedett ellenben a crova szinte felrobbant. 

Ugyanitt keresünk lézerkardot esetleg csavar-atomizálót...

Nekem 800 óra légkulcs használat vált be úgy, hogy 1 hétig fújtam csavarlazítóval. A szomszédok azt hitték, hogy metró lesz, vagy a halálcsillag. Szerencsére elengedett pont akkor,  amikor indultam volna melegíteni.
Próbáld meg melegíteni, a hőtágulás talán megoldja a problémát.

Ma a légkulcs lesz a próba. Tegnap a melegítés nem vált be.

Ja és az a vicces, hogy azt hiszem ez az egyetlen csavar az egész motor-futómű történetben ami még soha nem lett kiszedve, mert amikor anno Lalee szilentet cserélt a difiben akkor sem jött szét és akkor is PPF-el együtt mozgattuk.

Történet:

adrlasvegas, 2017-11-06 21:43:21

Holnap megy Pufi az erősember aztán ketten majd hoppsz, le és fel a két váltó-difi. 

Költői kérdés: hoyan lehet kirobbantani azt a 20-25 cm-es csavart ami atomi szinten gyógyult bele a difi-ppf szerelmi kapcsolatba???

Nekem 800 óra légkulcs használat vált be úgy, hogy 1 hétig fújtam csavarlazítóval. A szomszédok azt hitték, hogy metró lesz, vagy a halálcsillag. Szerencsére elengedett pont akkor,  amikor indultam volna melegíteni.

Ma a légkulcs lesz a próba. Tegnap a melegítés nem vált be.

2017-11-06 21:53:26
kreszan

kreszan

Posztok: 326
Velünk: 2103 napja

erről minden NB-snek külön története van. Járd ki a saját utad ! :D 

aláírás

INSTA

2017-11-06 21:43:21
adrlasvegas

adrlasvegas

Posztok: 75
Velünk: 1436 napja

2017-11-06 21:00:54
Hunya

Hunya

2017-11-06 17:39:25
Hunya

Hunya

2017-11-06 17:36:25
Hunya

Hunya

Jugo feladta a katalizatort ma.

Eddig mindenki idetalalt a cegunkhoz kiveve: magyar posta. Nekik nem volt eleg feltuno az epulet. 

Ugyhogy remelem nem MPL-el jon... :-)

De azzal jön....jajjaj!!!

Történet:

Jugo feladta a katalizatort ma.

Eddig mindenki idetalalt a cegunkhoz kiveve: magyar posta. Nekik nem volt eleg feltuno az epulet. 

Ugyhogy remelem nem MPL-el jon... :-)