Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2017-09-13 9:22:39
Hunya

Hunya

Posztok: 4978
Velünk: 4242 napja

Flandy, 2017-09-12 21:51:29

Válasz erre: @Hunya #123080 
Hello Hunya! Érdekelne a Cobalt hátsódobod, ha ténylegesen eladod, akkor keress meg. Flandy86 kukac gmail pont com. 

Ha tényleg eladó lesz a Cobalt, akkor az első jelentkező (Novák M.) kapja. Ha neki mégsem kell, akkor te.

De hagyjatok még gondolkodási időt... :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2017-09-12 21:51:29

Flandy

Posztok: 5
Velünk: 1183 napja

Hello Hunya! Érdekelne a Cobalt hátsódobod, ha ténylegesen eladod, akkor keress meg. Flandy86 kukac gmail pont com. 

2017-09-12 16:15:58
Nyiri

Nyiri

Posztok: 611
Velünk: 1091 napja

Válasz erre: @Hunya #123110 

Jó akkor nem 100 hanem 115 eur. Az belefér nem? :D

aláírás

______o/___/|___

2017-09-12 16:07:35
Hunya

Hunya

balcsi, 2017-09-12 14:42:16

Hunya, 2017-09-12 9:43:03

Érdekelne valakit a COBALT single exit MK2 hátsó dobom?

http://www.moss-euro___st-systems-mx-5.html

Gondolkodom egy racing beat cuccon, ami kb. sokkal drágább, de tovább halkítanék a gépen, ha már úton van a kulturált kuplungom…még a végén gyári lesz. ????

Új ára 185 GBP azaz kb. 62k HUF + szállítás.

Eladási árként  35kHUF-ra gondoltam.

Állapota igen kiváló, nem volt földhöz verve a vége.

Szia!

egy racing beat az NC-mre engem is érdekelne. Ha döntöttél szívesen rendelek...

Főnököm behozná kézben. Pont ez az apropója a dolognak csak azt nem vettem figyelembe hogy az árak nettók ....szóval még emésztem a dolgot. 

2017-09-12 14:42:16
balcsi

balcsi

Posztok: 301
Velünk: 3788 napja

Hunya, 2017-09-12 9:43:03

Gondolkodom egy racing beat cuccon, ami kb. sokkal drágább, de tovább halkítanék a gépen, ha már úton van a kulturált kuplungom…még a végén gyári lesz. ????

Szia!

egy racing beat az NC-mre engem is érdekelne. Ha döntöttél szívesen rendelek...

aláírás

2017-09-12 14:03:25
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2629 napja

Hunyi, ha megvan meg vinnem a Cobaltot.

2017-09-12 12:33:03
Novak

Novak

Posztok: 37
Velünk: 1099 napja

Én venném, csak el kéne passzolni gyorsba az 1honapos paragi dobom. Irok masik témában hát ha 

2017-09-12 9:43:03
Hunya

Hunya

2017-09-11 20:17:47
Hunya

Hunya

Technikai buziknak 1-2 adat a Hungaroring Találkozóról (Nem az MSZB, az később jön, hanem a találkozó):

- Vízhőmérséklet maximuma: 106-108 °C

- Beszívott levegő (IC után): 52-57 °C

- Max sebesség: 182-188 km/h

Ennél a beszívott levegőnél már az ECU 2 fokot el is vett néha az előgyújtásból.

Szegényke, most látom csak mit kapott.... :-)

2017-09-11 10:14:39
Hunya

Hunya

Hungaroring 2017.09.09 MX-5 Találkozó - Ahogy én láttam:

Kicsit sűrű volt ez a hétvége, még mindig nem jutottam el a videó- és datalog analízishez, pedig fejben még mindig ott vagyok a pályán, a parkolóban meg a szlalomon.

Nagy nehezen felment végre egy videó a youtube-ra, ez az a kör amikor a kedves feleségemet vittem - valamikor a parádékör után - aki hősiesen bírta az utolsó előtti körig aztán gyorsan kiálltunk.

https://www.youtube.com/watch?v=UXTLhcmhqPs

Sokan rajta vagytok, próbáltam nem tahó módon és veszélyesen előzgetni, remélem senki lelkivilágába nem gázoltam bele. Lesz még egy videó majd, az egy kicsit korábbi, azon nyilván mások lesznek láthatóak.

Remélem sokan megtaláljátok majd magatokat.

Általános tapasztalatom az volt, hogy egy általános pályanaphoz képest sokkal de sokkal normálisabb volt mindenki, nekem 1 db veszélyes helyzetem sem volt a 3 körben. Mindenki szépen kiszámíthatóan mozgott, nem voltak agyi elborulások.

De ez csak személyes vélemény…én így láttam ebben a három körben. Köszönöm mindenkinek a normális hozzáállást!

Külön megdícsért minket a srác aki engedett fel a pályára. Összesen 3 szalagkorlát koccantás volt egész nap, szerencsére nem kellett fizetnünk emiatt, nem olyan mértékűek voltak. Azt mondta 5 mindig van.

Ezen kívül mindig van olyan, akinek az autója elfossa magát és 0,5-1 óra a takarítás. Nálunk bírta a technika. Volt 1-2 víz elmelegedés, 1-2 fékbetét elfogyás, meg talán 1 ékszíj szakadás?

De semmi durva…jó gépek ezek, meg ezek szerint mindenki átnézte mielőtt elindult.

Ha jól tudom csak egy embernek kellett csak levenni a rajtszámát nem szimpatikus közlekedési stílus miatt, lehet hogy volt több is, de ezeket nem jelentette vagy nem látta a pályabíró-csapat.

És most a privát rész:

A Tündérke (aki a kocsi, és nem a pilóta)

Még a logokat nem tudtam megnézni, de amit menet közben láttam, éreztem:

• Húzott mint a disznó letiltásig, nem fogyot el a power a meleg miatt, jó ez a vízbefecskendezős-hűtés
  • Evett kb 1-2 deci hűtővizet, mert sikerült néha 108 fokig eltolni szegénynek
  • 2 gyors kört simán bírt, aztán egy hűtős kör, aztán megint 2 gyors, valahogy így lehetett a vizet nem megforralni
  • Olajhőfokot és az EGT-t majd meg kell néznem a videón (bár nagyon durván remeg a kép, nem jó ez a kamera rögzítés)
  • Nankang AR-1 játszós fél-slick volt fent. Nagyon jól tapadt, amikor elmelegedett akkor is kontrollálható maradt, igaz az utolsó előtti kanyart (a balost) 2x is végigdrifteltem, de nem direkt volt, csak nem akartam elvenni a gázt
  • Brutális a féktáv a célegyenesben, 180-ról 60-ra kb. Meg is égett kicsit a fékbetét, mert rázott kicsit párszor, de sosem melegedett el, jó az a VMAXX 4 dugyttyús izé, hazafelé meg lekopott a megégett rész, már nem ráz
  • Nem volt túlkormányzott a gép, szépen kezelhető volt, semmi meglepő farkitörés, pedig volt hogy el kellett vennem a gázt kanyaríven, ami ugye be tudja forgatni a gépet a sóderbe
  • A futóművem a gyenge láncszem, mert a motor meg a gumi már túllépte ezt a szintet (eddig a gumi volt) …kellene egy tein monosport, de az kicsit több mint 100 EUR sajnos…

Pilóta (aki szintén egy Tündérke, de ez titkos):

• Vagy 5 éve nem voltam Hungaroringen, azóta ugye más az aszfalt, de a hangulat a régi, halálosan élveztem
  • Még kiszállás után fél órával is volt adrenalin bőven
  • Anno szívó koromban Federal RSR-el jó meleg aszfalton sikerült párszor 2:30-at menni
  • 2:20 lett a legjobb idő, 2:21 / 2:22 ha nem volt forgalom megvolt többször is (de ez csak telefonnal, szóval nem pontos)
  • Az optimum idő 1 mp-el jobb, szóval nem volt két egyforma szektorom, jellemzően a középsőben volt szórás, nyilván az a technikás
  • A Mansell kanyart (6-os balos) 120 körül sikerült venni, de 130 is meglehetett volna, de nem mertem elvállani
  • A 13-as jobbost sem mertem teligázon bevenni egyszer sem, pedig elfért volna
  • A célegyenes ráfordítónál meg a kigyorsításom túl késői volt, az egyenes végére 18x volt a vége, elvileg meglehetett volna a 200, de elbuziskodtam
  • A célegyenes végén meg én sem hittem el csak sokadikra hogy elég a 100-as táblánál fékezni
  • A többi nagyjából rendben volt
  • Fülemen folyt az adrenalin….

Örülök, hogy lett 2 jó videóm, kell majd a hosszú téli estékre.

Marha jó volt, kéne egy ilyen a Pannóniaringen is! Na majd valamikor a következő években.

2017-09-10 21:04:37
bagoly

bagoly

Posztok: 811
Velünk: 1411 napja

Válasz erre: @Hunya #122964 
Szia Gábor! Mondtam én, hogy a gyorsulásomat nem stopper, hanem naptár méri. Konyhai tojásfőző- órával mértem, biztos ez sem igazán pontos (nem tudom hány Hz-es), de két csodás kört mentem 3p.13mp-es idővel. (Tehát közel 1 perccel gyorsabb vagy, annyit dolgoztál a gépen, megérdemled ezt a 27 %-ot.) A csodás alatt azt értem, hogy végig hárman voltunk: Ági, Feri, én. Aztán elengedtem 3 gyors autót, akik utánam indultak, majd jött egy szürke NB, nyergében az indiánok által tisztelt egyénnel, aki a sikánban előzött. Telibe!!! Láttam a tükörben, hogy közelít, majd eltűnt a tükörből. Annyi reflexem volt, hogy lementem a padkára. Elegánsan vette az S kanyart, én meg kiálltam. Megígértem Ferinek, Áginak, hogy egyben hazaviszem őket. A rendszám az én titkom. Te biztos nem tettél volna ilyet a 2.18 reményében.

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2017-09-10 20:36:51
Hunya

Hunya

Gyéé, 2017-09-10 16:16:11

Mintha jól ment volna a gép tegnap, mondtad is az időt de elfelejtettem...mennyit sikerült menni?

Csak 1 Hz-es GPS volt a telefonban ezért nem pontosak az idők, de volt 2:22 / 2:21 és a végén 2:20 is.

Videókat most nézegetem.

2017-09-10 16:16:11
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8732
Velünk: 4764 napja

Mintha jól ment volna a gép tegnap, mondtad is az időt de elfelejtettem...mennyit sikerült menni?

aláírás DrasticPlastic Driver
2017-09-07 16:18:53
Hunya

Hunya

Pontatlanul fogalmaztam. 

Váltókar. Semmi belepiszkálás a fogaskerekekbe. 

2017-09-07 16:14:47
kapeti

kapeti

Posztok: 95
Velünk: 1016 napja

Válasz erre: @Hunya #122839 

Megkérdezhetem, hogy a váltófelújítás mit fog takarni, és mi az oka? Tömítések, csapágy, és a szinkronok is? Magad csinálod? Az enyémnél ha sietek, akkor érezni vélem a markomban :-) , hogy nem szinkronizál össze teljesen és koppan meg csilingel egy kicsit. Erre lehet gyógyír a szinkrongyűrűk cseréje, vagy hézagolás?

Elnézést a sok kérdésért :-)

aláírás

NBFL 2002 Sportive, BRG  "Mancs"

#sidescoop csigagyár

www.sidescoop.net