Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2017-06-12 16:24:49
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2699 napja

Válasz erre: @Hunya #120039 

Nagyon szép! Bőrcsatok meg olyan izé, akarom mondani egyedi!  Ugye nem az eladás miatt csináltad??

aláírás

Black Sushi

2017-06-12 15:51:15
Hunya

Hunya

Posztok: 4960
Velünk: 4163 napja

https://youtu.be/TsWitxMkkkU

aláírás May the Fairy be with You!

Történet:

https://youtu.be/TsWitxMkkkU

2017-06-05 17:54:59
Hunya

Hunya

8.7 ! :-)

Ez tisztán Mariazell és környéke csodálatos időben tető nélkül. 

Nem Szroli féle tempó hanem normális amit a jobb 1-en is kellemesnek lehet érezni. 

De Nem szütymörögtünk azért.

260 km alatt. 

Lehet hogy az életbe többet  sose lesz ilyen kevés. :-)

Történet:

8.7 ! :-)

Ez tisztán Mariazell és környéke csodálatos időben tető nélkül. 

Nem Szroli féle tempó hanem normális amit a jobb 1-en is kellemesnek lehet érezni. 

De Nem szütymörögtünk azért.

260 km alatt. 

2017-06-04 19:56:51
Hunya

Hunya

Bírom ezt az ausztriát de nagyon. 

Elporoszkálunk itt a mellékutakon. Tető nélkül de kofferral volt 10 liter a fogyasztás az első 300 km-en. 

Volt benne gyorsforgalmi út is  

A következő 400 az hol tető nélkül hol tetővel szakadó esőben szintén kofferral. 9.3. 

Nyilván csalnak a pisztolyok de azért örülök. 

Maj ha hazaérünk holnap megint teletankolom. Az megint kb 400 km lesz. De abban már lesz sztráda is  

2017-05-22 22:35:08
bagoly

bagoly

Posztok: 805
Velünk: 1333 napja

Válasz erre: @Hunya #119430 
Szrolihoz kapcsolódva: IMÁDKOZUNK ÉRETTED! A versenyen.

De ha Ferire így raknál fel 4 gumit, rajtad az ima sem segítene, rögtön megtalálnám a fegyverszekrény kulcsát.

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2017-05-22 21:06:18
Hunya

Hunya

Igaz ezek 205/50-esek. Az AR-1 meg 195/50. De egy árban voltak és állapotra is hasonlók kb. 

2017-05-22 21:04:40
Hunya

Hunya

Ja, és vettem 4 db kicsit használt R888R-t. 

Dot 1416. Szóval nem öregek. 

Év végére tudok majd összahasonlítást produkálni az AR-1-el. Remélhetőleg. 

2017-05-22 14:27:42
Hunya

Hunya

mx5fan, 2017-05-22 14:08:46

szerencsére az elméletet beigazolta a gyakorlat is! mindig jó az ilyen…
de nem is ez a lényeg, hanem hogy úgy viselkedik, ahogy szeretnéd!
…hát még ha elöl majd meg tudod végre dönteni azokat a kerekeket ahogy kell! ;-)

Na igen. Innentől izgulás hogy mikor jön A cucc. :-)

2017-05-22 14:08:46
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1432
Velünk: 4348 napja

szerencsére az elméletet beigazolta a gyakorlat is! mindig jó az ilyen…
de nem is ez a lényeg, hanem hogy úgy viselkedik, ahogy szeretnéd!
…hát még ha elöl majd meg tudod végre dönteni azokat a kerekeket ahogy kell! ;-)

2017-05-22 6:31:31
Hunya

Hunya

szroli, 2017-05-21 22:55:54

Jó lesz ez, versenyképes a kicsike! És mi a helyzet a pilotával? Tuning? Edzés? Ima? BACK TO 2014! ;-)

Pls. kend el a szánkat Lajosmizsén! :-)

Csak az ima segít! :-)

2017-05-21 22:55:54
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2699 napja

Jó lesz ez, versenyképes a kicsike! És mi a helyzet a pilotával? Tuning? Edzés? Ima? BACK TO 2014! ;-)

Pls. kend el a szánkat Lajosmizsén! :-)

aláírás

Black Sushi

2017-05-21 21:33:52
Hunya

Hunya

Hunya, 2017-05-17 10:58:25

A világ nem áll meg, agyam és kezem tovább dolgozik a problémán:

Ami eddig történt, illetve történni fog:

0. Nem veszek komplett futóművet, nem borítom szét teljesen az autót. Inkább fúrok faragok, tesztelek. :-)

1. Megrendeltem USA-ból az extended lower ball jointot, majd valamikor 3-4 hét múlva jön. Azaz a 06.11-i szlalomon még nem lesz bent, majd csak a szeptember eleji dupla HRingi futamon. De addigra be tudom majd lőni a megfelelő futómű értékeket is. Cél elöl a -1,5 fok helyett a -2,5. Elvileg simán mennie kellene. Nyilván ettől az eleje még jobban fog tapadni. Ergo a hátulja még gázabb lesz. :-)

2. Ezért előtúrtam a garázsból a régi piliszka stabrudat. Hétvégén lecsiszolom, lefestem, van hozzá most már szilent is. Remélem lejön a berohadt csavar róla.

3. Első körben komplett kiveszem a hátsó stabit, és megpróbálom közúton, milyen a setup. Elöl hátul puha normál utcai módban.

4. Majd ugyanezt vasárnap Visontán, hogy mit mutat a dolog pályán, mind hátul puha gátló beállítással, mind full keménnyel.

5. Célszerű lenne berakni a gyárit és úgy is menni pár kört Visontán, hogy a gyári van bent. De erre nem biztos hogy lesz idő.

Aztán a végén vagy örülök, vagy sírok...és veszek egy TEIN-t. Csak az asszony meg ne tudja... :-)

Na megvolt a mai nappal a futómű tesztelés, jelentem szuper jó lett!

Visontán marha meleg volt, amikor lejöttem az első gumik 70-75 fokosak voltak, a hátsók meg 80. :-)

Ez a Nankang NS2R meglepően jól és konzekvensen tapad még ilyen melegben is. Meg vagyok vele elégedve.

Próbáltam full puha gátló elöl-hátul beállítással, végre megszűnt a brutál túlkormányzás, de az autó toleráns marad, gázelvételre alul, gázadásra túlkormányzott, szépen lehet vele játszani.

A hátsó nyújtott jobbosban (CW irány) sem akarta eldobni a seggét, a nagyon szűk visszafordítókban meg inkább alulkormányzott.

Full kemény elöl-hátul viszonlatban ugyanez. "Nekem Teccik".

Jóval barátságosabb azért így a viselkedése. Rettegj MSZB mezőny!!! (Ez itt a terror helye...)

Matyi majd mindjárt bekommenteli, hogy nem tiszteltem meg eléggé a szűk íveket, de ne higgyetek neki, mindig sír a szája ha jobb 1-en kell ülnie.

Mondjuk ott én is félek. :-)

2017-05-18 18:20:03
Hunya

Hunya

Hunya, 2017-05-17 10:58:25

0. Nem veszek komplett futóművet, nem borítom szét teljesen az autót. Inkább fúrok faragok, tesztelek. :-)

1. Megrendeltem USA-ból az extended lower ball jointot, majd valamikor 3-4 hét múlva jön. Azaz a 06.11-i szlalomon még nem lesz bent, majd csak a szeptember eleji dupla HRingi futamon. De addigra be tudom majd lőni a megfelelő futómű értékeket is. Cél elöl a -1,5 fok helyett a -2,5. Elvileg simán mennie kellene. Nyilván ettől az eleje még jobban fog tapadni. Ergo a hátulja még gázabb lesz. :-)

2. Ezért előtúrtam a garázsból a régi piliszka stabrudat. Hétvégén lecsiszolom, lefestem, van hozzá most már szilent is. Remélem lejön a berohadt csavar róla.

3. Első körben komplett kiveszem a hátsó stabit, és megpróbálom közúton, milyen a setup. Elöl hátul puha normál utcai módban.

4. Majd ugyanezt vasárnap Visontán, hogy mit mutat a dolog pályán, mind hátul puha gátló beállítással, mind full keménnyel.

5. Célszerű lenne berakni a gyárit és úgy is menni pár kört Visontán, hogy a gyári van bent. De erre nem biztos hogy lesz idő.

Aztán a végén vagy örülök, vagy sírok...és veszek egy TEIN-t. Csak az asszony meg ne tudja... :-

Egész szorgalmas voltam ma. Kivettem a vastag stabit. Mentem vele egy kört. Bazira orrtolós volt a városban. 

Kicsit olyan volt mintha a hátulja úgy úszna az eleje után. 

Közben lecsiszoltam a régi gyárit. Lefestettem és most az előbb visszaraktam. 

Majd holnap megyek vele egy karikát hogy milyen. 

2017-05-17 21:23:34
bagoly

bagoly

Posztok: 805
Velünk: 1333 napja

Válasz erre: @Hunya #119223 

Ha az asszony kapna ennyi törődést..., sőt próbát!

aláírás

A túrázás fárasztó, de 60 felett jobb, mint a nő.

2017-05-17 10:58:25
Hunya

Hunya

Aztán a végén vagy örülök, vagy sírok...és veszek egy TEIN-t. Csak az asszony meg ne tudja... :-)