Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2017-05-09 23:52:42
Hunya

Hunya

Posztok: 4952
Velünk: 4159 napja
mx5fan, 2017-05-09 23:31:10

Válasz erre: @Hunya #118959 

3.! nem kérdés! már amikor a kerékemelgetös képet posztoltad valahol, ott is mondtam, hogy lazítani kell a hátulján

rugó+gátlót ne bántsd! rugóállandók totál rendben vannak, a Katona meg nem hinném, hogy elhibázott volna valamit

geometriához:
ha csökkented az utánfutást, növelni tudod a dölést, valahogy el kellene érni a -2 fokot legalább...ha nem többet, mert ez a -1,5 nagyon sovány! rengeteg tapadást dobsz el magadtól. föleg ha lenyugszik majd a hátulja akkor lesz ennek nagy jelentösége!

De nem megy 4 fok alá az utánfutás!!!!

aláírás May the Fairy be with You!
2017-05-09 23:58:14
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1432
Velünk: 4344 napja

Válasz erre: @szroli #118834 

bocs az offért:
NC alapból nagyobb utánfutással megy. 4-7°
egy elmélet a nagy utánfutás - súlyosabb kormány
egy másik elmélet szerint a nagy utánfutással bekormányzáskor úgymond túl sok dölést ad hozzá a beállított -2,X° -hoz (gyakorlati példa - merci kitekert kormánnyal amikor bedönti a kerekét) és ez már összességében túl sok dölés, ami tapadásvesztéssel jár. (ami ezt alátámaszthatja, hogy az amcsi szalolmosok -2,5° döléssel  5° körül mennek és nem maxolják ki) de mindez csak rizsa, az a jó beállítás amivel gyors vagy és nem az amit az elmélet mond.

az viszont biztosan látszik hogy NA/B és NC-t nem szabad egy kaptafára állítani, mert a részletekben kicsit eltérnek egymáshoz képest

Történet:

Válasz erre: @szroli #118834 

bocs az offért:
NC alapból nagyobb utánfutással megy. 4-7°
egy elmélet a nagy utánfutás - súlyosabb kormány
egy másik elmélet szerint a nagy utánfutással bekormányzáskor úgymond túl sok dölést ad hozzá a beállított -2,X° -hoz (pl. gyakorlati példa - merci kitekert kormánnyal amikor bedönti a kerekét) és ez már összességében túl sok dölés, ami tapadásvesztéssel jár. (ami ezt alátámaszthatja, hogy az amcsi szalolmosok -2,5° döléssel  5° körül mennek és nem maxolják ki) de mindez csak rizsa, az a jó beállítás amivel gyors vagy és nem az amit az elmélet mond.

az viszont biztosan látszik hogy NA/B és NC-t nem szabad egy kaptafára állítani, mert a részletekben kicsit eltérnek egymáshoz képest

2017-05-09 23:31:10
mx5fan

mx5fan

3.! nem kérdés! már amikor a kerékemelgetös képet posztoltad valahol, ott is mondtam, hogy lazítani kell a hátulján

rugó+gátlót ne bántsd! rugóállandók totál rendben vannak, a Katona meg nem hinném, hogy elhibázott volna valamit

geometriához:
ha csökkented az utánfutást, növelni tudod a dölést, valahogy el kellene érni a -2 fokot legalább...ha nem többet, mert ez a -1,5 nagyon sovány! rengeteg tapadást dobsz el magadtól. föleg ha lenyugszik majd a hátulja akkor lesz ennek nagy jelentösége!

2017-05-09 15:29:14
Hunya

Hunya

Gyéé, 2017-05-09 14:49:45

Én a 3.-ra szavazok mert a fordított manőverrel (gyári stabrúd keményre cserélése) nekem sikerükt nagyon fardobósat építeni, îgy gondolom visszafelé nyugodtabb segget fogsz létrehozni. Na ez egy olyan mondat kett amit nax én értek...

A nyugodtabb segg a cél, jól értelmezed. Pl. Boogienál nem lett seggdobálós ugyanaz a stabirúd. De neki TEIN van.

Nekem igen. Próba szerencse, legalább van indok megint menni Kakucsra. :-)

2017-05-09 15:27:47
Hunya

Hunya

Nyiri, 2017-05-09 15:00:41

Komoly számok smile Amúgy mikor pálya motoroztam, volt egy srác aki bucira verte és körbemotorozta a több milliós csodákkal rendelkező pályamotorosokat. Mindekinél volt gyorsváltó, gyorsgáz, ilyen olyan fék. Állítható futómű, külön biblia a gumiválasztásról és a guminyomásról. Mentek az észosztások és a több százezres alkatrészek.

Aztán megjelent a srác egy levedlett edzőmotorral, minden alap volt rajta. 5+ éves gumikkal. A hátsónak konkrétan milliméterekben mérhető repedések voltak az oldalfalán. Felült a motorra és lazán lenyomott mindenkit. Ha esett, ha dög meleg volt. Mindegy.

Ő mondta akkor, hogy az ember a korlát nem a motor. Utcai 600-as mocival simán lehet menni 41-s időt Kakucson és 2:05 alattit a hringen. Slick gumi, futómű, gyorsváltó, meg faszom. Ez csak duma. Amíg az nem megy gyárival profin, addig ne költs rá smile

Ezzel nem akartam senkit megsérteni, de én rájöttem akkor és később hogy hiába ölöm a pénzt a motorba én vagyok a szűk keresztmetszet. Fél másodpercért meg nem verek rá száz ezreket.

Ettől még teljesen megértem ha már csak az építés szeretetéért tolja bele az ember a pénzt.

Ez jogos, és ebből nem lesz sértődés. A jelenlegi standard MSZB mezőnyből szerintem nagyjából mindenki tudja, hogy hol vannak a saját képességének a határai.

Matt is pont ezt írta le.

Nyilván a technika is és a sofőr is fejleszthető. Kérdés melyik az élvezetesebb és/vagy olcsóbb. :-)

2017-05-09 15:00:41
Nyiri

Nyiri

Posztok: 594
Velünk: 1008 napja

Komoly számok smile Amúgy mikor pálya motoroztam, volt egy srác aki bucira verte és körbemotorozta a több milliós csodákkal rendelkező pályamotorosokat. Mindekinél volt gyorsváltó, gyorsgáz, ilyen olyan fék. Állítható futómű, külön biblia a gumiválasztásról és a guminyomásról. Mentek az észosztások és a több százezres alkatrészek.

Aztán megjelent a srác egy levedlett edzőmotorral, minden alap volt rajta. 5+ éves gumikkal. A hátsónak konkrétan milliméterekben mérhető repedések voltak az oldalfalán. Felült a motorra és lazán lenyomott mindenkit. Ha esett, ha dög meleg volt. Mindegy.

Ő mondta akkor, hogy az ember a korlát nem a motor. Utcai 600-as mocival simán lehet menni 41-s időt Kakucson és 2:05 alattit a hringen. Slick gumi, futómű, gyorsváltó, meg faszom. Ez csak duma. Amíg az nem megy gyárival profin, addig ne költs rá smile

Ezzel nem akartam senkit megsérteni, de én rájöttem akkor és később hogy hiába ölöm a pénzt a motorba én vagyok a szűk keresztmetszet. Fél másodpercért meg nem verek rá száz ezreket.

Ettől még teljesen megértem ha már csak az építés szeretetéért tolja bele az ember a pénzt.

aláírás

______o/___/|___

Történet:

Komoly számok :) Amúgy mikor pálya motoroztam, volt egy srác aki bucira verte és körbemotorozta a több milliós csodákkal rendelkező pályamotorosokat. Mindekinél volt gyorsváltó, gyorsgáz, ilyen olyan fék. Állítható futómű, külön biblia a gumiválasztásról és a guminyomásról. Mentek az észosztások és a több százezres alkatrészek.

Ő mondta akkor, hogy az ember a korlát nem a motor. Utcai 600-as mocival simán lehet menni 41-s időt Kakucson és 2:05 alattit a hringen. Slick gumi, futómű, gyorsváltó, meg faszom. Ez csa sóder. Amíg az nem megy gyárival profin, addig ne költs rá :)

2017-05-09 17:29:12
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8688
Velünk: 4681 napja

Én a 3.-ra szavazok mert a fordított manőverrel (gyári stabrúd keményre cserélése) nekem sikerükt nagyon fardobósat építeni, îgy gondolom visszafelé nyugodtabb segget fogsz létrehozni. Na ez egy olyan mondat lett amit max én értek...

aláírás DrasticPlastic Driver

Történet:

Én a 3.-ra szavazok mert a fordított manőverrel (gyári stabrúd keményre cserélése) nekem sikerükt nagyon fardobósat építeni, îgy gondolom visszafelé nyugodtabb segget fogsz létrehozni. Na ez egy olyan mondat kett amit nax én értek...

2017-05-09 14:29:43
Hunya

Hunya

Liszt, 2017-05-09 11:33:52

Hunya, 2017-05-06 5:41:11

mx5fan, 2017-05-05 21:57:39

utánfutás hogyhogy ennyi lett? ezt általában mindenki max.olni akarja. több elmélet is létezik. én inkább a kisebb számokra szavazok.

http://949racing.com/miata-race-alignment-info.aspx

949 dual duty volt az iranyado. Majd meglatjuk milyen lesz. 

hogy valt be szlalomon az uj setup? 

Nehéz megmondani, mert nem tudom mi a gumi és mi a futómű hatása.

Mint írtam az MSZB-s topicban, kicsit driftesre vettem a figurát. Ami azt jelenti, hogy még mindig túl kemény az autó hátulja.

Nyilván a gumik még nincsenek bejáratva, meg igazán meleg sem volt, de úgy, hogy az első és a harmadik futam között javult a gumi 2 mp-et, még mindig 3 mp-re voltam Brankótól.

Szóval messze még a cél.

Nekem elöl 6kg / hátul 4 kg-osak Flyin' Miata rugók + ehhez van ugye a Bilstein B6 / katona szett:

- Magasságot nem tudok állítani, meg nem is akarom lejjebb a hátulját, sem feljebb az elejét.

- Gátló keménység állítható, elöl full kemény, hátul kb. "egyharmad puha", full puhán majd még megpróbálom

- Kanyarstabi elöl full kemény, hátul ennél puhábbra nem megy

Szóval sok reményem nem marad az oversteer csökkentésére:

Lehetőségek:

1. Veszek kicsit több mint 100 EUR értékben egy TEIN Monosportot (kb. 350k)    10kg / 7 kg

2. Veszek majdnem pont 100 EUR értékben egy Meister R Zeta CRD+ -t (kb. 300k)     10kg / 6 kg

https://www.meisterr.co.uk/products/zetacrd-plus/

3. Visszarakom a gyári kanyarstabit, a vékonyat, és megpróbálom mit mutat (nulla forint)

Buzizzatok le, de lehet a hármassal fogok kezdeni.... :-)

(Esetleg ha valaki temérdek pénzért megveszi a jelenlegi szettet akkor meglátom. De nem. Mégsem. kemény vagyok...)

2017-05-09 11:33:52
Liszt

Liszt

Posztok: 969
Velünk: 1662 napja
Hunya, 2017-05-06 5:41:11

utánfutás hogyhogy ennyi lett? ezt általában mindenki max.olni akarja. több elmélet is létezik. én inkább a kisebb számokra szavazok.

hogy valt be szlalomon az uj setup? 

aláírás

Dani 

2017-05-06 5:41:11
Hunya

Hunya

2017-05-05 22:12:17
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1891
Velünk: 2695 napja

Válasz erre: @mx5fan #118831 

Nekem még az NC-nél is a nagyobb érték jön be (+6fok jelenleg).

Szlalomnál szerintem még előnyösebb mert nagyobb kormány elfordításnál nagyobb a kerék tapadófelülete nagyobb utánfutás esetén.

NB-nél a "könnyű" szervokormányt lehet egy kicsit "súlyosabbra" venni vele. Én a nagyobbra szavazok! :-)

aláírás

Black Sushi

2017-05-05 21:57:39
mx5fan

mx5fan

2017-05-05 16:51:33
Hunya

Hunya

Na most hazafelé esett útba körforgalom. Igaz már szárazon. 

Egész jó semleges volt. Ami előrelépés mert eddig először alul majd túlkormányzott volt. 

De ez még puha gátlókkal van. A keményet meg majd Kakucson. 

2017-05-05 14:00:24
Hunya

Hunya

WarLock, 2017-05-05 13:16:28

Válasz erre: @Hunya #118801 

Understeer city? Kiváncsi leszek, hogy fog ezzel viselkedni lassabb kanyarokban, beérkezéskor.

A cél az volt, hogy ne legyen baromira túlkormányozott, mert nekem eddig kanyarba befékezéskor úgy állt keresztbe öröm volt ellenkormányozni.

Ha így jobb lesz akkor csak örülök. :-)

Rosszabb biztos nem. Majd vasárnap kiderü.

Ha jól megyek, ráfogom erre.

Ha szarul akkor is. :-)

Na meg a gumikra.(Liu-Kang AR-1)

Finish Him! :-)

Most vizes úton városban a futómű állításra jövet-menet egyébként egész meggyőző volt. Legalábbis féktávon meg gyorsításkor.

Körforgalom nem esett útba sajnos.

2017-05-05 13:16:28
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3174 napja

Válasz erre: @Hunya #118801 

Understeer city? Kiváncsi leszek, hogy fog ezzel viselkedni lassabb kanyarokban, beérkezéskor.