Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)    |   << vissza

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99)

2013-06-23 18:49:34
pke1977

pke1977

Posztok: 576
Velünk: 2927 napja

Nagyon jól áll neki!!! A műszakin nem lesz gond, hogy hiányzik a kocsiból egy légzsák?

2013-06-23 16:14:30
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 3575 napja

Marha jó lett! Cool

2013-06-23 15:00:42
Ordune

Ordune

Posztok: 6596
Velünk: 3723 napja

Örülök, hogy örömet szereztem Neked drága barátom! smile

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2013-06-23 11:38:09
Hunya

Hunya

Posztok: 4952
Velünk: 4159 napja

Nem, en konkretan ilyet szerettem volna, a deep corn volt meg amin gondolkodtam.

aláírás May the Fairy be with You!
2013-06-23 11:34:59
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 3520 napja

Nekem csak a legzsak hianyzik picit, de ez az en hulyesegem wink Tenyleg gyari fa nbfl kormanyban nem is gondolkodtal?

2013-06-23 9:19:49
lui001

lui001

Posztok: 768
Velünk: 2413 napja

Gyönyörű és esztétikus!Smile 

...egyedül a két sárga szemmel figyelő dobozka lóg ki a képből...( gondolom talán riasztó...csak sajna szükséges)

2013-06-23 8:17:52
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8688
Velünk: 4681 napja

Egyetértek! És a saját kezű munka örök emlék marad.

aláírás DrasticPlastic Driver
2013-06-22 23:46:27
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1488
Velünk: 3261 napja

Szééép!! Smile

aláírás

.

2013-06-22 23:36:58
Hunya

Hunya

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99) - 3 rész:

Miután megfogdostam Manson és Lalee sorstársak fa kormányát újra előtört A Vágy: kell nekem egy nardi torino wood steering wheel. Ezt a természetellenes késztetést már sokszor sikeresen legyűrtem. Egészen addig, amíg az állítólag barátomnak mondott Ordune kartárs nem küldött egy e-mailt, "kormány neked" címmel. Visszakapod még! :-)

Ennek az inputnak valamint az Etyeken elfogyasztott mértéktelen fröccsnek a hatására sikerült e-bay.co.uk-n megvásárolni a terméket, amit egy kollégám rá pár napra haza is hozott.

A kormányhoz MK'-es agy volt, de szerencsére -és persze Lalee telefonos supportja miatt - gond nélkül felment a helyére. Jelenleg ugyan nincs dudám, de majd gázfröccsel kompenzálom.

Szerelés közben:

Ilyen lett:

A kormányon ugyan van egy kis esztétikai hiba, a váltógomb sem az igazi még, de Bistwi már megígérte hogy csiszol-lakkoz, úgyhogy azt hiszem kezdem elérni azt az állapotot amit mindig is szerettem volna. 

És külön büszke vagyok rá, hogy saját kezűleg installáltam, pedig nem vagyok túl rutinos autószerelésben.

2013-06-22 23:33:36
Hunya

Hunya

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99) - 3 rész:

Miután megfogdostam Manson és Lalee sorstársak fa kormányát újra előtört A Vágy: kell nekem egy nardi torino wood steering wheel. Ezt a természetellenes késztetést már sokszor sikeresen legyűrtem. Egészen addig, amíg az állítólag barátomnak mondott Ordune kartárs nem küldött egy e-mailt, "kormány neked" címmel. Visszakapod még! :-)

Ennek az inputnak valamint az Etyeken elfogyasztott mértéktelen fröccsnek a hatására sikerült e-bay.co.uk-n megvásárolni a terméket, amit egy kollégám rá pár napra haza is hozott.

A kormányhoz MK'-es agy volt, de szerencsére -és persze Lalee telefonos supportja miatt - gond nélkül felment a helyére. Jelenleg ugyan nincs dudám, de majd gázfröccsel kompenzálom.

Szerelés közben:

"Before

Ilyen lett:

"Nardi"

A kormányon ugyan van egy kis esztétikai hiba, a váltógomb sem az igazi még, de Bistwi már megígérte hogy csiszol-lakkoz, úgyhogy azt hiszem kezdem elérni azt az állapotot amit mindig is szerettem volna. 

És külön büszke vagyok rá, hogy saját kezűleg installáltam, pedig nem vagyok túl rutinos autószerelésben.

2013-03-31 12:52:06
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 3520 napja

Varjuk a folytatast, lesz meg erdekesseg wink

2013-03-17 14:31:11
Hunya

Hunya

noi autohoz!?

2013-03-17 14:09:30
Ordune

Ordune

Posztok: 6596
Velünk: 3723 napja

Hiszen ez egy női kesztyű?! smile

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2013-03-17 12:53:24
Hunya

Hunya

Green Fairy Projekt (1.8 NB ’99) - 2. rész:

Vásárlás után persze mit csinál az ember: szervízel(tet). Nem vagyok kétbalkezes, de sem helyem sem időm sem elég szaktudásom nem volt hogy magam essek neki, így maradt az outsourcing. Szerencsére van megbízható szerelő az ismeretségi körben, aki ráadásul Mazdás, szóval a bizalom megvolt.

Következőket cseréltem biztos ami zicher alapon: Vezérműszíj + a 2 görgő, generátorszíj, olaj + szűrő, fékbetétek (ezt kellett mindenképpen), differenciálmű olaj, benzinszűrő, váltó olaj. Légszűrő csak később jött, mert nem akartam papírt, így egy sima olajos került bele, ami nyilvánvalóan nem ad extra
lóerőket, de a hang sokkal morgósabb lett.

És a szerviz után mit csinál az ember? Naná, hogy széttúrja az I.L. Motorsport oldalát, és készít egy listát, hogy mi mindent fog majd egyszer bele vásárolni…én gyakorlatilag kiírtam a komplett NB cikktörzset. Laughing

Persze nem lehet mindent egyszerre, mert ha még meg is lenne rá a pénz egyben, a hirtelen lelkesedéstől úgyis elcseszné az ember fia. Az ízlés - vagy ízlésficam -, a végső cél csak szépen lassan alakul ki. Először mindenki szolidan esik neki, hogy majd egy jó kis túraautót csinál belőle, aztán kimegy véletlenül pályára, utána pályaautót akar, de azért a kagylóülés nem komfortos annyira egy 4 napos osztrák túrán, meg a hifi is kicsi a sportdob miatt, stb. stb. stb. Az élet kemény, a kompromisszum sok, de nem kívánatos, kevés a
tapasztalat és ráadásul ott van a „tuningolni KELL” érzés is.

Mivel a felkészítő 1-1,5 év alatt azért bőröst volt alkalmam keresni (1 utcára lakott tőlünk), az első nagy upgrade a majdnem teljes belső bőrözés volt. Ajtókárpit, váltószoknya, kézifékkar, kormány és ülések.
Lyuggatott-sima kombináció, színekkel nem variáltunk. Utólag elmondhatom, hogy érdemes hallgatni a szakemberre, azért szakember. Nem csak amiatt, hogy milyen minőségű és színű bőrt választasz, hanem azért is, hogy ne szállj el, végül is ezt fogod nézegetni jó pár évig.

A szaki újratömte az üléseket is, ég és föld volt az üléskomfort az előtte állapothoz képest. Ellenben a  ormány egy picit vékonyabb lett, mert nem fért „rá” az új bőr, le kellett szedni a régit. Erre esetleg érdemes
figyelnetek ha ilyenre adjátok a fejeteket. Az autó referencia lett és szerintem ő még nagyobb élvezettel csinálta mint ahogy én használom. Azóta is tartjuk a kapcsolatot. A képek önmagukért beszélnek: http://www.karpitosdinasztia.hu/galery/

Nyilván így ugrott a kagylóülés opció, de ekkor még nem is hallottam pályanapokról. Az egyik opció pedig magával vonja a másikat, kellett új váltógomb és kézifékkar. 1-2 tétel tehát kipipálva az I.L. listáról….

De ha már a kormány bőr, akkor nehogy már ne bőrkesztyűben fogjam!!! A megoldás szintén a szakember volt, mert ugye „cipőt a cipőboltból”:http://www.kesztyu.fw.hu/sport_17.html

Szintén ajánlom mindenkinek, egy sokkal tisztább-szárazabb érzés, ráadásul feliratozható. Már ötödik éve használom, lassan kell egy új, ugyanilyen lesz az tuti!

Folyt köv

2013-03-17 12:14:38
Hunya

Hunya

Green Fairy Supercharged (1.8 NB ’99)

Mit is akartam, és miért MX-5 lett? Volt céges autóm, így nem kellett kompromisszumot kötni az ülések számában vagy a csomagtartó méretében. Mindenképpen nyitottat szerettem volna, és hátsókerekeset, hogy szórakoztató legyen. Korábban sosem vezettem hátsókerekes autót, de úgy gondoltam az kell nekem. További fontos szempont volt, hogy ne legyen presztízsmárka és nem csak a költségek miatt. Nem „wanabe”-autót akartam, hanem olyat ami engem szórakoztat és nem a környezetnek mutat státuszt.

Mivel ismeritek a felhozatalt típusban, igazándiból csak az MX-5 maradt. Nem ismertem sem a márkát, sem a típust, sem a klubot, kicsit nőies is az NB, de elkezdtem hétvégenként a hahu-t nézegetni. Ez a nézelődés kb. 1-1,5 évig tartott. Egyrészt mert nem volt sürgős, másrészt nem is igazán értem rá foglalkozni vele. Szép lassan viszont kialakult, hogy az NA bukólámpa nagyon tetszik, de a merevebb kasztni és erősebb motor az NB/NBFL felé vonzott. Az NBFL akkoriban jóval drágább volt, így maradt az NB. A sperr fogalma akkor még a szótáramban sem volt…de csak az 1.8-as érdekelt. Mi fontos még, naná hogy a szín. Az összes többi átalakítható. Már akkor tervben volt, hogy át is lesz. Mivel mindenképpen barna bőrt szerettem volna bele rakatni, így a BRG és a fehér volt amit nézegettem. 

Aztán egy nyugis péntek délután 2008 kora tavaszán megláttam a hahu-n egy hirdetést a fenti paraméterekkel, Dunakeszin. Mivel szombaton este épp az egyetemi cimborákkal találkoztunk BP-en, délelőtt meg is néztem magamnak a gépet. A jól sikerült szombati mulatságon persze sikerült meggyőzni magam arról – illetve a kedves barátaimnak engem – hogy nekem feltétlenül ez a vas kell. Így vasárnap foglaló, hétfőn délután vigyor és el hozatal. Volt törve-javítva, de szerelem első látásra. Már sötétben jöttem vele haza végig a kivilágított pesti rakparton, felejthetetlen élmény volt.

A zöld tündér tehát egy’ 99-es 1,8-as BRG NB. A céges Astrából átülve - ami egy 150 LE-s dízel volt, tehát cseppet sem lassú – meglepően gyorsnak tűnt sztrádán is, nem csak a kanyarokban. Persze azóta már tapasztalatból és nem csak könyvből tudom, hogy a csekély öntömeg, az alacsony súlypont, a kis befoglaló méretek, na meg persze a pörgős motor számít igazán ahhoz, hogy élmény legyen vele minden kanyar és gyorsítás. Bár érdekes módon mostanában az extrém rövid fékutak szórakoztatnak legjobban…de ez már a fél-slick története.

Folyt köv.

Gábor