Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    fix sportülés    |   << vissza

fix sportülés

2013-02-12 16:55:52
mester

mester

Posztok: 587
Velünk: 3618 napja

köszi a képeket,is.. smile nekem olyan van mint a pirosban smile azzaz egy kék,egy fekete! Akkor a fekete megy bele...

2013-02-11 22:06:52
zed1

zed1

Posztok: 934
Velünk: 3382 napja

Hát ebben majd valaki kisegít. Mintha most már csak annyi lenne, hogy berendelhetnek extra vizsgára, de velem még ilyen nem volt szerencsére. Egyébként ha valami szolidabb az ülés (pl egyszínű fekete szolíd vállrésszel és nincs a fej oldalrabicsaklását megakadályozó része), a kutya sem fog belekötni az utakon. Ki tudhatja, hogy nem egy olyan kiadás, ahol az a gyári ülés. Pl. fekete színben egy F104 szerintem nem nagyon lóg ki a beltérből, rendőr legyen a talpán aki eldönti, hogy az gyári vagy sem.

Itt pl. egy nagyon szép beépítés, amiről a típus ismerete nélkül meg nem mondja senki, hogy ebben a kék/fekete kombinációban nem ez volt a gyári ülés:

Kép innen: http://www.mx5galler___25#top_display_media

2013-02-11 18:47:14
mester

mester

És akkor az utcán is meg b...t a rendőr...!? Amerikában kéne kruzolni,de ott is a nyugati parton smile Amúgy nem aludni akarok benne smile de köszönöm a hozzászólásokat smile beraktam,de még nem fixre,nem is kel nagy átalakitás hogy a gyári sínre rámenjen! Beülni még oké,de a kiszálás...elmultam 40...

2013-02-11 15:16:16
mester

mester

..aham...gondoltam hogy nem 1xrű a dolog sad

2013-02-11 0:26:53
Ordune

Ordune

Posztok: 6667
Velünk: 3812 napja
zed1, 2013-02-11 0:08:34

...kivéve ha gyárilag sem dönthető. 

Pl. a kis Polski smile Egyszer szerencsém volt eltölteni egy éjszakát egy ilyen remekműben... az ellenségemnek sem kívánom! smile

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2013-02-11 0:08:34
zed1

zed1

Posztok: 934
Velünk: 3382 napja
mester, 2013-02-10 19:04:18

Sziasztok,kérnék tanácsot,véleményt fix háttámlás ülés,jelen esetben csővázas sparco beépitéséről n.a ba! Az ülés maga befér,azt már kimértem,csak rakjam vagy sem!? Valakinek tapasztalat?

Mielőtt bármi ilyesmibe belekezdesz vagy keress ismerőst ahol biztosan tudsz így vizsgáztatni, vagy úgy csináld meg, hogy vizsga idejére vissza tudd rakni a gyári ülést. Hála a múlt évezredbeli (és szellemiségében is ennyire elmaradt) vizsgarendeletnek, a vezetőülésnek nem a vezetőre jónak kell lennie, hanem hozzá beállíthatónak. Emiatt még milliós FIA homológ ülésre sem kapsz műszakit, de ad absurdum, ha egy faszéket rácsavarozol a régi üléssínedre és megerősíted a hátámláját, valamint reteszelősen állíthatóvá teszed, azzal szöveg szerint át kéne mennie az autónak.Yell Köhém agymenés a rendszerváltás utánról közvetlenül, 80§:

(1)A vezetőülésnek kellően rögzítettnek, gépkocsi és mezőgazdasági vontató esetében a vezető testméretéhez igazodóan állíthatónak kell lenni.

Természetesen a rendelet többi része is finoman szólva kétértelmű:

(7) A vezető- és utasüléseket úgy kell kialakítani és rögzíteni, hogy biztonságos ülést tegyenek lehetővé és a vezetőülés a vezető részére biztosítsa a kényelmes és biztonságos vezetés lehetőségét. A gépkocsi és mezőgazdasági vontató vezetőülésének különállónak kell lennie. A járművek állítható üléseit és az ülések állítható (dönthető) háttámláját úgy kell kialakítani, hogy beállított helyzetben önműködően reteszelődjenek.

A jogalkató itt azt mondja, hogy az (1) szerinti állítható ülésnek reteszelődnie (üléssín ugye) kell ellenben korábban sehol egy szó sincs dönthető háttámláról. Nyilván ezt épeszű ember úgy értelmezi, hogy ha van akkor a dönthető háttámla is reteszelhetőnek kell hogy legyen. A valóság persze más és kérik a dönthető háttámlát, kivéve ha gyárilag sem dönthető. 

2013-02-10 21:33:51

bandris11

Posztok: 259
Velünk: 2717 napja

Hallo, en hasonlo cipoben jarok NB-vel.
Nekem lesz mindenkepp a magassagom es az oldaltartas miatt, de nem csovazas, mert abban büntetes minden kilometer.

A gond az, hogy normalis uvegszalas ules hasznaltan 40 korul mozog, ujonnan kb ugyanennyi a nem homolog (az nem is kell) "noname". Lehet valogatni!

2013-02-10 19:04:18
mester

mester

Sziasztok,kérnék tanácsot,véleményt fix háttámlás ülés,jelen esetben csővázas sparco beépitéséről n.a ba! Az ülés maga befér,azt már kimértem,csak rakjam vagy sem!? Valakinek tapasztalat?