Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    MAK Racing Spirit felni! Valakinek tapasztalat vele?    |   << vissza

MAK Racing Spirit felni! Valakinek tapasztalat vele?

2013-02-28 19:50:47
palcsi

palcsi

Posztok: 510
Velünk: 2716 napja

Ezt nem tudtam.Embarassed

2013-02-28 19:01:16
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8739
Velünk: 4770 napja

Azokat a felniket a képen Flyin Miatáék maguk szinterezték fehérre, majd mikor kiderült hogy ez nem volt jó ötlet akkor inkább összetörték hogy nehogy autóra kerülhessenek.

aláírás DrasticPlastic Driver
2013-02-28 18:43:12
palcsi

palcsi

A fotó nekem azért volt furcsa mert valaki leszinterezteti a kerekét aztán szétveri kalapáccsal? Ez céltudatos lejáratás. A másik kérdésem az, hogy eddig soha senki nem szinterezett ilyen kereket? Miért most derül ez ki?

Elolvastam az aluöntéses cikket. Ez valami olyasmi, hogy az olvadékban szilárdoldat formájában vannak oldva az ötvözők, amit gyorsan hűtenek le vízzel. Ha hőkezelik, akkor atomkoként kiválnak a rácsban az ötvözők,  olyasmi lehet mint a precipitátumos keményedés. Az viszont lehetséges, hogy az acélhoz hasonlóan, ami kemény az rideg is. Ezért törik, nem pedig deformálódik az anyag.

A fék tuti nem bántja szerintem, mert több órán át nem kap a keményedéshez szükséges hőterhelést.

2013-02-28 7:31:38
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8739
Velünk: 4770 napja

Aha, hát nekem fogalmam sisncs az egészről, csak felismertem azokat a 6UL felniket és mikor láttam hogy FM- töl lett linkelve elolvastam a cikket ahol írják hogy túlérik a hőedzett alu a porfestéshez szükséges hevítéstől. A 6061T6 meg ismerősen hangzott montis cuccokból, sokmindent csinálnak ebből, itt van hogy mi a technológia: http://www.thefabric___designation-for-6061 A lénye szerintem hasonló mint a kovácsolásnál csak ott hő és óriási nyomás, itt meg asszem kicsit több hő és hosszabb idő ami az anyag szerkezetét kicsit megváltoztatja. A lényeg asszem az, hogy az eredeti szerkezet bizonyos szintg megbomoljon, így utána egy új sűrűbb rácsba vagy hálóba tud összeállni, ami tömörebb anyagot eredményez. Az én munkámban ezt az implantátumokban alkalmazott polietilénekkel csinálják, ott jobban értem mert az az anyag összegabajodott molekulaláncok halmaza ahol a cél a láncok közötti másodlagos kötések felbontása majd több és erősebb fajta kötés létrehozása. A fém elvileg nem ilyen struktúrájú, ott nem másodlagos kötésekkel variálnak hanem falán csak az anyag sűrűsége a lényeg. A fék hője nem tudom mekkora, lehet hogy nem képes felmelegíteni 3-400fokra a felnit. Egyébként szerintem ez az egész erölködés azért megy hogy a kovácsolás helyett legyenek technológiák mert az mocsok drága, de nyilván semmi sem képes annyira hatékony lenni. Ki fognak halni a Regamasterhez hasonló felnik...

aláírás DrasticPlastic Driver
2013-02-27 17:14:15
palcsi

palcsi

Gyéé, 2013-02-27 15:19:24

Az enyémek felébe se voltak Ordun-ének viszont gyakorlatilag mind a négy gumi szar és a felnikből kettőt görgőzni kellett és mindegyiknek jól jönne egy új festés. Messze te vásároltál a legjobban. Na de ne sz**juk itt egymás f***át ahogy azt egy nagyon jó filmben mondják....

Szia Gyéé!

Látom a stylingon a pánikot. 

Hogy lehet az hogy kikészíti a porfestés 190 fokon!?

Akkor egy "sima" féktárcsával mit kezdene, ami igencsak fel tud hevülni versenyautón e fölé a hőmérséklet fölé is?

Illetve még egy dolog: tegyél már ide egy linket ennek az alumíniumnak a gyártásáról ha tudsz! Mi az hogy hőedzett? 

Az acélt lehet edzeni, na de az alut?

2013-02-27 16:18:40
myair

myair

Posztok: 756
Velünk: 4463 napja
tom65, 2013-02-27 16:06:08

Közben én is megtaláltam ezt, de nem biztos, hogy rosszul jártál, mert egy fényezés ezekre biztos ráfér és 3 egyforma meg egy különböző gumival adja smile így az árrés már lényegesen kisebb.

Ettől függetlenül, ha téged nem érdekel, én lehet rárepülök, de semmikép nem akarom leütni a kezedről!

Hajrá! Én nem kezdem el gyűjtögetni őket, egy szett elég lesz ilyenből. Valóban rájuk fér egy fényezés, viszont akkor legalább olyan színű lesz, amilyet te szeretnél. A gumi nálam nem volt faktor, úgyis mást akarok rájuk húzni.

aláírás

Tanga

2013-02-27 16:06:08
tom65

tom65

Posztok: 453
Velünk: 3188 napja
myair, 2013-02-27 13:38:31

Kicsit azóta elbizonytalanodtam... 400ért vettem meg a sráctól, viszont megint fent van az ebayen a pezsgőszínű, 280-ért. És már az a csávó is belemenne, hogy elküldi külföldre. Utólag mindig talál az ember jobb vételt. A szállítók meg igen nagy kancsók, 25 alatt nem nagyon úszom meg a hazahozatalt. A Paypal cerkája is vastagon fog, majd 20 font volt egy átutalás. Drága hobbi ez a felnivadászat smile

Közben én is megtaláltam ezt, de nem biztos, hogy rosszul jártál, mert egy fényezés ezekre biztos ráfér és 3 egyforma meg egy különböző gumival adja smile így az árrés már lényegesen kisebb.

Ettől függetlenül, ha téged nem érdekel, én lehet rárepülök, de semmikép nem akarom leütni a kezedről!

aláírás tom65