Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez    |   << vissza

An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez

2019-03-07 20:33:52

Imi78

Posztok: 12
Velünk: 1078 napja

Válasz erre: @simkor #135378 

Diffi olaj novemberbe volt cserélve, a váltóba most fogom, ha lesz időm, de nem reménykedem hogy elmúlik...

aláírás

Nyulimi

2019-03-06 18:29:16
simkor

simkor

Posztok: 610
Velünk: 1564 napja

Válasz erre: @Imi78 #135376 

Mikor volt benne váltó es difi olaj cserélve? Talán az megoldja, ha nem csapagytol jön a hang.

2019-03-06 16:39:08

Imi78

Posztok: 12
Velünk: 1078 napja

Sziasztok, van egy NCFL-em, 2.0 6seb. nemrég vettem. Alsóbb fokozatokban (1-2) gyorsításkor sipoló hangot hallani, kicsit hasonlít a rally Ladák hangjához bár nem olyan hangos, amúgy kifejezetten tetszik, csak nem tudom mennyire normális ez. A fordulatszám emelkedésével erősödik, ha váltok, akkor megint halkabbról kezdi, vagyis szerintem nem a diffiből jön. A váltó nyelestengely csapágyra gyanakodtam, mert alapjáraton a kupplung felengedése után is hallani némi zajt a váltó felől, de nem vészes. Német fórumokon is olvasni hasonló "problémákról", de megoldásról nem igazán, pl. a váltó összecs csapágycseréje után sem javult meg valakinek, max kicsit halkabb lett. Azt is írták valahol,  hogy ez ilyen, mert közel a váltó a vezetőhöz meg még zajvédő se negyon van, jobban átjönnek a normál váltózajok. Mivel nem vezettem még az enyémen kívül NC-t, nem tudom mennyire normális ez a zaj....??? Volt ilyen gondja valakinek? Köszi előre is!

aláírás

Nyulimi