Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez    |   << vissza

An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez

2017-07-21 10:03:20

joejoo

Posztok: 31
Velünk: 3065 napja

Válasz erre: @Fucskó93 #121203 

Szia!

Nálam is pont ugyan ez a helyzet. Egyszer csak megjelent ez a probléma, én valamikor szétszedetem a motort mert nem normális jelenség. Amikor én kérdeztem a fórumon senki nem tudott hozzá szólni, így gondolom nem találkoztak még ezzel az esettel.

A kipufogó végeknél nálam látszódik korom, tehát az olaj átmegy a motoron. Egyenlőre használom, de sajna csak aug végén tudom a szerlőhőz vinni, emiatt viszont el kell halasztanom a nyaralásra tervezett túrámat. Hát ez van.

Talán nem lesz olyan vészes baja, hogyha más autón is előjött ez a tünet.

Ha esetleg előbb rájössz a hibára, akkor kérlek publikáld, lehet hogy típusjelenség.

Üdv.: J

2017-07-21 8:42:13

Fucskó93

Posztok: 53
Velünk: 1599 napja

Válasz erre: @zed1 #64547 

Szia!

Most látom, hogy kb 1 éves a bejegyzés, de remélem tudsz segíteni, vagy megnyugtató válasszal szolgálni. Nem rég vásárolt NC1 esem kb 1500 km alatt elfogyasztott 1-1,5 l olajat (Mobil super 3000 5W30). Nekem elsőre ez a fogyasztás rémisztő kicsit, motortérben, vagy a földön folyás, csöpögés nem látszik. Érdemes átnézetni, vagy ennyi benne van. Városban, autóúton, pályán egyaránt megy az autó, annyira nem pörgetem csak néha.

Előre is köszönöm a segítséget! smile

2017-06-03 10:35:08

GaraL

Posztok: 7
Velünk: 2085 napja

Válasz erre: @zed1 #119559 

Szia,

Igen még érdekelne, köszönöm, ha meg tudod nézni. 

üdv, L

2017-05-25 22:26:23
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4097 napja

Válasz erre: @GaraL #112599 

Szia! Nem tudom aktuális-e még, de pár héten belül újra jár majd a garázsban a kocsi, s akkor alánézek, hogy melyik került is fel anno hátra. Nem tudtam a kétféle stabiról, szóval nekem is meglepetés lesz, de ha jól rémlik igencsak meg volt hajtogatva a hátsó.

2017-05-25 22:18:36
zed1

zed1

Válasz erre: @kovandor #119380 

Szia! Nem igazán mertem ilyesmit csinálni, mert mi van ha letörik, stb. 24 órás várakozás bevált. smile

2017-05-21 22:26:35
Kristóf

Kristóf

Posztok: 61
Velünk: 1729 napja

Válasz erre: @kovandor #119380 

Szerintem inkább ezt rendeld meg, ez gyárilag két furatos. Nekem bevált. 

http://www.mx5parts.co.uk/dipstick-mazda-mk3-35-p-2337.html

2017-05-21 13:50:07
kovandor

kovandor

Posztok: 848
Velünk: 3188 napja

zed1, 2014-06-03 15:38:06

Határokat nem tudok, ezen van az első (alsó szürke) és a második(felső fekete) revízió:

Ez pedig a harmadik, IL-en is kapható, meg találtam egy kommentet, hogy 2012-es kocsi már ezzel jött USA-ban:

Nekem az első verzió van, és egyenletes talajon állva, reggel, legalább 10 óra állás után, kivétel előtt megmozgatva egy picit a helyén jó fénynél leolvasható viszonylag. Ha melegebb a kocsi, szinte mindig tapad rá olaj kivételnél (gondolom felveri a motor és lassan ér vissza) emiatt meg lehetetlen pontos értéket kapni. A trükk még, hogy viszonlag gyorsan kell kivenni és amikor kiveszi az ember, kb. 45°-ban kell tartani, egyébként egyből elfolyik valamilyen irányba rajta az olaj. Elég szerencsétlen az egész, főleg friss olajnál.

Sziasztok, valaki esetleg már készített hasonló nívópálca "tuningot"?
Ha igen, érdekelne, hogy érdemes-e meglépni (mekkora furat/süllyesztés vált be):

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2016-11-26 9:18:34

GaraL

Posztok: 7
Velünk: 2085 napja

Szia,

Tudnál segíteni Rx-8 stabilizátor ügyben? A hátsó esetén kétféle sárga stabilizátort szereltek az Rx-8-akba. A koraiakban volt egy "V" alak a kipufogó kikerülésére, de 2006 utániakban már nem. A koraiak felfogatása más, de elvileg az is jó az mx-5re. Neked melyik volt? Lehet probléma a koraiból? (mert az van szép számmal kis hazánkban)

Köszi a segítséget!

2016-10-15 6:46:15
Ordune

Ordune

Posztok: 7241
Velünk: 4527 napja
Törölve

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

Történet:

Válasz erre: @SPety #111003 

http://www.miata.hu/forum/?tid=4946&page=1

2016-10-11 23:31:55
Taishikan

Taishikan

Posztok: 638
Velünk: 2193 napja

SPety, 2016-10-11 18:59:05

Válasz erre: @zed1 #110980 

Mi lesz a folytatás? Másik mx5 vagy elhagyod a technikát??

GT86

http://www.miata.hu/forum/?tid=4946&page=1 

aláírás

大使館

Történet:

SPety, 2016-10-11 18:59:05

GT86 http://www.miata.hu/forum/?tid=4946&page=1 

2016-10-11 18:59:05
SPety

SPety

Posztok: 401
Velünk: 3575 napja

2016-10-11 21:02:21
zed1

zed1

Végszó

Közel 6 év és 150.000km megtétele után eljött az idő, amikor a racionalitás felülírta az érzelmeket, így megváltam az autótól. Az együtt töltött idő és kilométerek alatt annyi szép és kellemes emlék (körözés a Nordschleife-én és kis hazánk szinte összes versenypályáján, a közös gurulások, a Stelvio Pass meghódítása, az MX-5 márkakupa elindulása, az ad-hoc bandázások, az első randi a jobbik felemmel, stb.) gyűlt össze, amikről nem hiszem, hogy más autóval megtörtént volna velem. S bár az autó szerencsére olyan helyre került, ahol továbbra is követhetem az útját, de ezt a topikot valószínűleg már nem fogom folytatni (bár ki tudja smile ). 

Végül, amolyan zárszavaként a topiknak, leírom a tapasztalatokat az autóról, ami egy 3rd gen limited NC és a bejegyzés írásakor már elmúlt 11 éves, valamint az órája is közel 240ekm-t mutat. Ebből 6 éven át, valamint 150ekm-en keresztül volt szerencsém terelgetni. 

Megbízhatóság:

• ez a legfontosabb talán, s itt remekül helyt állt az autó, soha nem robbant le és mindig elindult. A legmegbízhatóbb autó, amivel dolgom volt, vagy megfordult a családban.

Karbantartási igény:

• extra igénye nem volt az autónak, azonban az olajszintre, illetve az alváz rozsdásodására téli (főleg német, osztrák) használat esetén rendszeresen figyelni kell. Ezekkel úgy néz ki örök élet + egy nap.

Kellemetlenségek:

• két dolgot tudok felsorolni itt. Az egyik a szélvédő alatti rács rögzítési pontjainál a beázás, illetve az esetlegesen hibás kinyomócsapágy zaja, amit fél évbe telt azonosítani és tízszer annyiba került a sok tévút, mint maga a tényleges megoldás.
  • ami még kicsit kellemetlen, az a gyári alkatrészek árai. Nem az EU-n belüli gyártók árszintje sajnos, néha horror összeg és idő egy-egy máshol filléres alkatrész beszerzése is.

Napi használat:

• számomra is meglepően jól vizsgázott a kocsi, olyannyira, hogy a második autóként megtartott korábbi autómat fél év után eladtam mellőle, mert csak a helyet foglalta, de használni nem használtam
  • napi ingázásban vagy németországi kiutazásokra is teljesen megfelelt, bár nyilván lehetne kicsit halkabb az utastér, de azért már van annyira halk, hogy tolerálható legyen hosszabb távon is
  • kiválóak az ülései, a második legjobb ülés, amiben valaha ültem hosszabb távon. Egyszerűen zseniálisak, megfelelően tömöttek, de nem kemények, nem nyomják az ember derekát, mégis tartják, stb.
  • a Bose hifi szintén egy olyan pont, amit örömmel vittem volna magammal. Semmi világmegváltás, de már szól pont annyira jól, hogy az ember ne akarja cserélni.
  • az egész beltér ergonómiája számomra szintén telitalálat volt, imádtam a pohártartókat, a 240ekm után is újként járó és határozott visszajelzést adó kapcsolókat, hogy minden a megfelelő helyén volt így a szememet az útról nem levéve tudtam mindent kapcsolni/állítani.
  • ami viszont nem tetszett az a klíma: egyszerűen nem tud elég finoman hűteni és mivel kicsi a légtér, ezért valamijen testrésze lefagy az embernek, még más része meg izzik
  • a csomagtér is egész használható, nyilván a korlátai megvannak s ezt a 160 litert sokkal értelmesebben is ki lehetett volna alakítani, de hétvégi nagybevásárlás vagy egy hetes üdülés megoldható így is

Motor, futómű, váltó, kormányzás, miegymás:

• nyilván erről nincs mit írni az ömlengésen és a gyárilag túl lágy gátlók/rugók cseréjének ösztönzésén kívül, illetve talán csak annyit, hogy a motor lehetne kicsit erősebb, de talán még nem készítettek olyan autót, ami kapcsán ez a kritika nem hangzott volna el. smile

Történet:

Végszó

Közel 6 év és 150.000km megtétele után eljött az idő, amikor a racionalitás felülírta az érzelmeket, így megváltam az autótól. Az együtt töltött idő és kilométerek alatt annyi szép és kellemes emlék (körözés a Nordschleife-én és kis hazánk szinte összes versenypályáján, a közös gurulások, a Stelvio Pass meghódítása, az MX-5 márkakupa elindulása, az ad-hoc bandázások, az első randi a jobbik felemmel, stb.) gyűlt össze, amikről nem hiszem, hogy más autóval megtörtént volna velem. S bár az autó szerencsére olyan helyre került, ahol továbbra is követhetem az útját, de ezt a topikot valószínűleg már nem fogom folytatni (bár ki tudja:)). 

Végül, amolyan zárszavaként a topiknak, leírom a tapasztalatokat az autóról, ami egy 3rd gen limited NC és a bejegyzés írásakor már elmúlt 11 éves, valamint az órája is közel 240ekm-t mutat. Ebből 6 éven át, valamint 150ekm-en keresztül volt szerencsém terelgetni. 

Megbízhatóság:

• ez a legfontosabb talán, s itt remekül helyt állt az autó, soha nem robbant le és mindig elindult. A legmegbízhatóbb autó, amivel dolgom volt, vagy megfordult a családban.

Karbantartási igény:

• extra igénye nem volt az autónak, azonban az olajszintre, illetve az alváz rozsdásodására téli (főleg német, osztrák) használat esetén rendszeresen figyelni kell. Ezekkel úgy néz ki örök élet + egy nap.

Kellemetlenségek:

• két dolgot tudok felsorolni itt. Az egyik a szélvédő alatti rács rögzítési pontjainál a beázás, illetve az esetlegesen hibás kinyomócsapágy zaja, amit fél évbe telt azonosítani és tízszer annyiba került a sok tévút, mint maga a tényleges megoldás.
  • ami még kicsit kellemetlen, az a gyári alkatrészek árai. Nem az EU-n belüli gyártók árszintje sajnos, néha horror összeg és idő egy-egy máshol filléres alkatrész beszerzése is.

Napi használat:

• számomra is meglepően jól vizsgázott a kocsi, olyannyira, hogy a második autóként megtartott korábbi autómat fél év után eladtam mellőle, mert csak a helyet foglalta, de használni nem használtam
  • napi ingázásban vagy németországi kiutazásokra is teljesen megfelelt, bár nyilván lehetne kicsit halkabb az utastér, de azért már van annyira halk, hogy tolerálható legyen hosszabb távon is
  • kiválóak az ülései, a második legjobb ülés, amiben valaha ültem hosszabb távon. Egyszerűen zseniálisak, megfelelően tömöttek, de nem kemények, nem nyomják az ember derekát, mégis tartják, stb.
  • a Bose hifi szintén egy olyan pont, amit örömmel vittem volna magammal. Semmi világmegváltás, de már szól pont annyira jól, hogy az ember ne akarja cserélni.
  • az egész beltér ergonómiája számomra szintén telitalálat volt, imádtam a pohártartókat, a 240ekm után is újként járó és határozott visszajelzést adó kapcsolókat, hogy minden a megfelelő helyén volt így a szememet az útról nem levéve tudtam mindent kapcsolni/állítani.
  • ami viszont nem tetszett az a klíma: egyszerűen nem tud elég finoman hűteni és mivel kicsi a légtér, ezért valamijen testrésze lefagy az embernek, még más része meg izzik
  • a csomagtér is egész használható, nyilván a korlátai megvannak s ezt a 160 litert sokkal értelmesebben is ki lehetett volna alakítani, de hétvégi nagybevásárlás vagy egy hetes üdülés megoldható így is

Motor, futómű, váltó, kormányzás, miegymás:

• nyilván erről nincs mit írni az ömlengésen és a gyárilag túl lágy gátlók/rugók cseréjének ösztönzésén kívül, illetve talán csak annyit, hogy a motor lehetne kicsit erősebb, de talán még nem készítettek olyan autót, ami kapcsán ez a kritika nem hangzott volna el.:)

2016-09-05 22:42:21
zed1

zed1

Válasz erre: @mx5fan #109554 

Kb. 200.000 után. Turret feltöltés megvolt. wink

2016-09-05 22:40:58
zed1

zed1

Tipp #45: Csörgés a kocsi alól kis állás utáni elindulásnál

Idő: Váltó fel/le ideje

Költség: 11eFt (csapágy) + váltó fel/le 

Történet röviden: Ha meleg időben az autóval pár perc állás utáni újraindulásnál fertelmes zörgő-csörgő hangok hallatszanak a kocsi alól, akkor nem kell egyből rosszra gondolni, simán lehet, hogy csak a kinyomócsapágy adta meg magát, fusson az akár előtt csak pár km-t.

Történet hosszan: Tavaly az egyik első oszak futam után hazaindulva az első kanyar utáni kigyorsításnál iszonyat hangok jöttek a váltó/motor felől. Egyből félrehúzódás után hiba nem látszott, kocsi is rendben ment, így hazalopakodtunk, bízva a legjobbakban. Otthon alapos átvizsgálás után nem találtam semmit néhány kavicson kívül. Meglepetésre másnap semmi gondja a kocsinak. Biztos a kavicsok voltak akkor...

Két hét után kiderült, hogy néha továbbra is zörög valami lent, igen csúnyán. Diagnózis továbbra sincs, ellenben a zörgést nem tudtam akarattal előidézni, a legváratlanabb pillanatokban jött elő, kissé kínossá téve a kabriózást/autózást. Kínomban már Lalee mestertől kértem ráolvasást, de ő is csak a zaj mesterséges előállítására tudott ösztökélni. Jó három hónap szenvedés után végre meg lett a módszer: meleg időben használva kicsit az autó, majd alacsony fordulaton járva előjön a zörej. Nosza irány Lalee újra, ahol persze meg sem nyikkan a kocsi...

Újabb pér hét pauza után már szinte kocsi nélkül is elő tudtam idézni a zajt, így újabb kör Lalee-nál meghozta az eredményt: a hajtás lesz a ludas, de a pontos forrást ugye nem lehet kitalálni, mert csak menet közben hallatszott a zaj.

Első körben indultunk a legolcsóbb megoldástól: új olajok mindenhová, de minden maradt a régiben, csak a váltó és difi olajcsere periódusát feleztük így kivételesen erre az alkalomra.

Következő körben váltó le, kuplungnál minden szép, így marad a kardán és a sebességváltó. Sebváltó felújítás a drágább, így kezdtem a kardánnal. Teamtwork-ékhez el, ahol megállapítják, hogy a kardáncsukló játéka a futásnak megfelelő, de ha már ott vagyok és kivettük tegyünk egy próbát a felújítással. Kocsi össze, próba. Nos, egy karnádfelújítás áráért kiderült, hogy nem ez volt a gond. 

Sebaj, Lalee már reflexből kapta le a váltót, így mehetett az a sebessegvalto.com-ékhoz, ahol szintén némi pénzmagért szétszedték és megdicsértek, hogy nagyon szép állapotú és szerintük nem az a gond. Nos, váltó vissza és persze hogy továbbra is zörög az autó.

Lalee harmadszor szereli a váltót (némi rángást véltem felfedezni az arcán amikor megkértem erre) és velem is átnézet mindent. Kínomban (akarom mondani kínunkba) Lalee kicserélte azt a nyelestengely csapágyat ami "még Mazdában nem ment tönkre soha". Én pedig elvittem megnézetni a 10.000km-t futott és szemre gyönyörű Exedy kuplungkészletet a járműtechnikásokhoz. 

Természetesen a nyelestengely csapágy tökéletes volt, illetve a járműmechanikás szakik is mi mást mondhattak volna, mint hogy a kuplungszett tökéletes. Van ugyan egy pirinyó hangja a kinyomócsapágynak de az normális. Ah, több sem kellett, ha valaminek hangja van azt cseréljük, csak legyen már vége a történetnek, mert más már nincs amit cserélni lehetne. Kapott az autó egy gyári Mazda csapágyat (ami egyébként pontosan ugyanez az Exedy) és azóta nincs zaj és pedig most már tudom hová lehet vinni kardánt, kuplungot és váltót felújítattatni . smile

2016-09-05 22:20:09
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5148 napja

zed, mindezt hány km után?

+ kiegészítés, ha már ennyire szét lett borítva, akkor érdemes a "turret"-be is belocsolni egy adag váltóolajat
   megtölteni annyira, hogy a váltóbot alsó végén a fehér(NC1)/fekete(NC2) müanyag gyürü szépen lubickolhasson benne 

Történet:

mindezt hány km után?

+ kiegészítés, ha már ennyire szét lett borítva, akkor érdemes a "turret"-be is belocsolni egy adag váltóolajat
   megtölteni annyira, hogy a váltóbot alsó végén a fehér(NC1)/fekete(NC2) müanyag gyürü szépen lubickolhasson benne