Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez    |   << vissza

An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez

2015-02-03 23:33:00
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4097 napja

Attól függ mi az elfogadható. smile Mx5 parts-on van utángyárott 140 font körül. Mi a gond egyébként?

2015-02-03 21:13:14

rolex1780

Posztok: 64
Velünk: 4477 napja

Sziasztok ! Tudna valaki tanácsot adni ,hol tudok elfogadható áron lambda szondád venni 2.0L NC-be ? Az első vagyis a katalizátor előtti kellene . Köszönöm előre is !

2015-02-03 10:45:46
lyukasurge

lyukasurge

Posztok: 71
Velünk: 3128 napja

Köszi, közben sikerült kölcsönkérnem egy ennél valamivel nagyobb kézipumpát, szerintem azzal megpróbálom kiszívni, a leírásod alapján nem tűnik egy házilag nem elvégezhető dolognak.

aláírás

lyukasurge

2015-02-03 10:38:22
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5148 napja

a tengerentúlon többen azt csinálják, hogy kiszívják az olajat a tartályból és öntenek bele frisset.
használják az autót pár hétig és újra ugyanez, aztán ezt még 1-2x és a végére már teljesen tiszta lesz a tartályban az olaj. 

ez ugyanaz amit zed is mond, csak el van nyújtva, még kényelmesebb

Történet:

a tengerentúlon többen azt csinálják, hogy kiszívják az olajat a tartályból és öntenek bele frisset.
használják az autót pár hétig és újra ugyanez, aztán ezt még 1-2x és a végére már teljesen tiszta lesz a tartályban az olaj. 

ez ugyanaz amit zed is mond, csak el van nyújtva

2015-02-03 9:46:07
zed1

zed1

Két lehetőséged van. Vagy leszeded a visszatérő ágat és folyamatosan feltöltögetsz, vagy ha van egy pumpád (kép alul, érdemes esetleg venni, mert difi- és váltóolaj cserét is meg tudod vele oldani), akkor szakaszosan rátöltögetve beindítgatva. A visszatérő ág az alsó, a felső a szívó ág. 

Szóval a kocsi elejét simán felbakolod, és kiszívod a tartály tartalmát (teljes cserénél bontod a visszatérő ágat és egy tartályba engeded majd a folyadékot amíg ki nem tisztul) majd betöltöd a friss olajat. Megkérsz valakit, hogy üljön be, és indítsa be a motort és mozgassa a kormányt míg te figyeled mikor fogy el a tartályból a friss olaj. A visszatérő lekapcsolásánál nagyon gyorsan el fog fogyni egyébként, szóval figyelni, hogy ne járjon olaj nélkül. Utána rátöltesz teli és újra motor indít, kormány forgat. Pár kör után már tiszta olaj fog lefolyni/visszajönni a tartályba. 

Szvsz elsőre próbáld meg nyugodtan a visszatérő ág bontása nélkül, jóval egyszerűbb így és légteleníteni sem kell a rendszert a végén. A légtelenítés egyébként elég egyszerű:

- kocsi elejét felbakolva párszor kitekered teljesen jobb és balra a kormányt, amikor fogy az olaj, akkor újra töltöd

- utána leengeded a kocsi 

Ha bármilyen zaj jön a kormányzásra ezután, akkor még levegős lesz a rendszer, ilyenkor a légtelenítést újra kell csinálni.

2015-02-03 8:35:13
lyukasurge

lyukasurge

Helló Zed!

Nálam is előjött a nyikorgás a kormányműből, ami igazából egy halk, fájdalmas nyöszörgésre hasonlít álló helyzetben vagy lassú gurulásnál hirtelen kormánymozdulatra, jellemzően parkolásnál. Gondoltam lebontom a műszerfalat mert valami gumi csiszatolódik egy másik gumin, de szerencsére hideg volt és nem volt kedvem hozzá, majd eszembe jutott, hogy hátha belefutottál már Te is ebbe. Tehát most elég boldog vagyok, hogy csak ennyi (szervóolajcsere) a megoldás, viszont ha megkérlek leírod, hogy pontosan hogyan cserélted le az olajat? Kiszívtad a tartályból, vagy van valahol leeresztője? Kellett utána légteleníteni? Köszi előre is.

aláírás

lyukasurge

2015-02-01 19:51:28
zed1

zed1

Hízik a májam.Laughing 

2015-02-01 18:05:22
Pampalini

Pampalini

Posztok: 1907
Velünk: 3499 napja

Ma délután végig olvastam, Zed mester, le a kalappal ez nagyon hasznos téma, nem beszélve a tartalomjegyzékéről! Smile

aláírás

Black Sushi

2015-01-01 18:45:48
zed1

zed1

Tipp #42: Ate féktárcsák és -betétek

Idő: 3 óra

Költség: 92eFt

Elkoptak az EBC Redstuff betétek tönkretéve a tárcsákat is. A külső betétek még kb. 3mm-esek voltak, de a belsők belső széle már elkopott (ezt sajnos nem néztem korábban) és mivel a kopásjelzők az EBC betétek szerencsétlen kialakítása miatt leestek, a betét fém háta belemart a tárcsába is.Yell Mivel a tárcsák amúgy is elég rondák voltak (a korábbi felújítás ellenére), és kb. félig elkoptak, ők is cserére kerültek volna, de nem a legjobb ilyen vacak tervezéssel szembesülni. Emellett cserélni akartam a zajcsillapító alátéteket a betétek mögött, illetve a már igencsak életük végén járó lemezkéket (beépítő készlet), amiken a fékbetétek mozognak. Ezek még gyáriak voltak, mivel az EBC betétekhez nem jártak.

Némi google után az alábbi opciókat találtam:

• gyári szett itthonról, kb. 200eFt
  • gyári szett IL-től, kb. 130eFt szállítással
  • Textar szett, kb. 60eFt (kedvezmény miatt), de ehhez hátra külön meg kell venni a beépítő készletet
  • Ate szett német e-bay-ről, 92eFt szállítással (itthonról 89eFt lett volna, csak éppen raktáron nem volt)
  • Japanpart, nipparts, stb szettek, de ezeknél nem talátam semmi nyomot arra, hogy nem csak cimkéznek-e.

Illetve lett volna még EBC szett is 140-200e között (betétektől és féktárcsáktól függően), de nyilván a fenti tapasztalatok után hanyagoltam őket.

Mivel gyári szettre túl hosszú szállítási időt mondott az IL, a magyar ár pedig röhely, maradt a Textar és az Ate. Mindkettő festett tárcsákkal jön, minden alkatrésszel (ill. Textarhoz hátra meg kell venni a beépítő készletetet), de Textar fékeket már használtam korábban és a fékezési érzet, adagolhatóság fékhatás valahogy sohasem tűnt olyan jónak, mint előtte. Így maradt az Ate, amit egy héttel a rendelés után már meg is kaptam. A szettben benne volt minden, de egy gond még is akadt, az első fékbetétek vezetősíneiből 4-4 db helyett az egyik fajtából 6-ot, a másikból 2-őt raktak a szettbe, így két régebbit fel kellett használnom. Ellenben kopásjelzőt küldtek mindkét oldalhoz:

Ilyen volt:

Ilyen lett:

A festés 7-8 határozott fékezés után kopott le, után az eddigi legjobb utcai féket kaptam NC-men (gyári féktárcsa és betét még nem volt). Semmi zaj a fékek felől, mégis finoman meg lehet állni, nagyon jól adagolható és határozott a fékhatás is. Elmelegedési hajlam meg majd kiderül tavasszal.Smile

Történet:

Tipp #42: Ate féktárcsák és -betétek

Idő: 3 óra

Költség: 92eFt

Elkoptak az EBC Redstuff betétek tönkretéve a tárcsákat is. A külső betétek még kb. 3mm-esek voltak, de a belsők belső széle már elkopott (ezt sajnos nem néztem korábban) és mivel a kopásjelzők az EBC betétek szerencsétlen kialakítása miatt leestek, a betét fém háta belemart a tárcsába is.Yell Mivel a tárcsák amúgy is elég rondák voltak (a korábbi felújítás ellenére), és kb. félig elkoptak, ők is cserére kerültek volna, de nem a legjobb ilyen vacak tervezéssel szembesülni. Emellett cserélni akartam a zajcsillapító alátéteket a betétek mögött, illetve a már igencsak életük végén járó lemezkéket (beépítő készlet), amiken a fékbetétek mozognak. Ezek még gyáriak voltak, mivel az EBC betétekhez nem jártak.

Némi google után az alábbi opciókat találtam:

• gyári szett itthonról, kb. 200eFt
  • gyári szett IL-től, kb. 130eFt szállítással
  • Textar szett, kb. 60eFt (kedvezmény miatt), de ehhez hátra külön meg kell venni a beépítő készletet
  • Ate szett német e-bay-ről, 92eFt szállítással (itthonról 89eFt lett volna, csak éppen raktáron nem volt)

Illetve lett volna még EBC szett is 140-200e között (betétektől és féktárcsáktól függően), de nyilván a fenti tapasztalatok után hanyagoltam őket.

Mivel gyári szettre túl hosszú szállítási időt mondott az IL, a magyar ár pedig röhely, maradt a Textar és az Ate. Mindkettő festett tárcsákkal jön, minden alkatrésszel (ill. Textarhoz hátra meg kell venni a beépítő készletetet), de Textar fékeket már használtam korábban és a fékezési érzet, adagolhatóság fékhatás valahogy sohasem tűnt olyan jónak, mint előtte. Így maradt az Ate, amit egy héttel a rendelés után már meg is kaptam. A szettben benne volt minden, az egyetlen gond annyi volt mindössze, hogy az első fékbetétek vezetősíneiből 4-4 db helyett az egyik fajtából 6-ot, a másikból 2-őt raktak a szettbe, így két régebbit fel kellett használnom. Ellenben kopásjelzőt küldtek mindkét oldalhoz:

Ilyen volt:

Ilyen lett:

A festés 7-8 határozott fékezés után kopott le, után az eddigi legjobb féket kaptam NC-men (gyári féktárcsa és betét még nem volt). Végre meg lehet állni nagyon finoman, mégis végig határozott a fékhatás. 

2015-01-01 22:24:03
zed1

zed1

Tipp #41: Olajszűrő levétele olajcsepegés nélkül

Idő: - perc

Költség: 20Ft

Az olajszűrő elhelyezése finoman szólva sem optimális csere szempontjából (függőlegesen, alatta a keresztmerevítővel ? ): a leengedés után is marad még olaj a szűrő felett, ami a szűrő kicsavarásakor a szűrő alatti fémre csöpög, onnan pedig a földre/ránk. Ezt megelőzhetjük, ha a szűrőt meglazítása után önzáró tasakba bújtatjuk és úgy csavarjuk ki teljesen. Ekkor a fölös olaj a zacskóba kerül:

Történet:

Tipp #41: Olajszűrő levétele olajcsepegés nélkül

Idő: - perc

Költség: 20Ft

Az olajszűrő elhelyezése finoman szólva sem optimális csere szempontjából (függőlegesen, alatta a keresztmerevítővel(?)): a leengedés után is marad még olaj a szűrő felett, ami a szűrő kicsavarásakor a szűrő alatti fémre csöpög, onnan pedig a földre/ránk. Ezt megelőzhetjük, ha a szűrőt meglazítása után önzáró tasakba bújtatjuk és úgy emeljük le. Ekkor a fölös olaj a zacskóba kerül:

2014-12-18 16:15:52
lyukasurge

lyukasurge

Köszi, én is átnéztem közben a gyári operation manual-t és nem írnak ilyesmit (mármint vezérléscserére intervallumot).

aláírás

lyukasurge

2014-12-18 12:59:43
zed1

zed1

lyukasurge, 2014-12-17 14:04:53

Sziasztok!

NC-nél valaki csináltatott már vezérléscserét? Egyáltalán: szükséges? 120 ezres szervíznél kérdeztem MazdaMestert, de csak mosolygott fejcsóválva. Köszi előre is.

Amíg nem hallod, addig nem kell, nincs rá előírt szerviz intervallum a gyári service manual-ban sem. Ha zajong is a motor, akkor is jó eséllyel inkább VVT szabályzód vacakol (erre van TSB) vagy a szelepeken kell állítani, de ez sem jellemzőbb. Amit eddig olvasgattam, jobb eséllyel megy tönkre a motor attól, hogy elfelejtenek olajat utántöltögetni, minthogy a lánccal valaha is gond lenne.Smile

2014-12-17 14:04:53
lyukasurge

lyukasurge

Sziasztok!

NC-nél valaki csináltatott már vezérléscserét? Egyáltalán: szükséges? 120 ezres szervíznél kérdeztem MazdaMestert, de csak mosolygott fejcsóválva. Köszi előre is.

aláírás

lyukasurge

2014-10-22 14:56:21
BBBB

BBBB

Posztok: 469
Velünk: 3060 napja

Akkor lehet hogy a 2.0-nak kisebb a tankja? Vagy nem voltam elég bátor, 60-70 km menni a lámpa gyulladástól smile

2014-10-22 14:46:22
Dezsoeke

Dezsoeke

Posztok: 367
Velünk: 3153 napja

Ezek az 1,8-as NCFL adatai

Jól érzed!