Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez    |   << vissza

An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez

2014-10-17 18:27:22
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4097 napja

NC-nél passz, de neten rákeresve nem nagyon van mit elrontani. fAstrán cseréltem anno, ott elő voltak feszítve a mutatók és erre kellett figyelni. Ugyanolyan pozícióba raktad vissza őket, ahol voltak? Szvsz szedd szét és elég nyilvánvaló mechanikus hibát fogsz találni, amit meg tudsz javítani. Mutató levételéhez vagy használj billentyű kivevőt vagy műanyag evőszközt alatta valami nagyon puha és nem karcoló anyaggal (szarvasből pl.)

2014-10-17 11:21:49
üvike

üvike

Posztok: 18
Velünk: 2643 napja

Szasztok!

NC km óra számlapcserével, illetve elrontott cserével kapcsolatosan kérnék segítséget. Rendeltem az IL-től szép színes lapot. Persze valamit elszúrtam a csere kapcsán, történetesen a mutatók nem úgy működnek mint előtte,  A fordulatszámmérő, és a km óra vélhetően jól sikerült, viszont a 3 kicsi nem tuti. Leginkább a legfontosabb, az olajnyomás mérő fosta el magát. Kérdés van orvosság, nagy mágus, vagy kuka? Köszi

aláírás Üvike
2014-10-16 20:50:16
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5148 napja

Erre már korábban én is felhívtam itt a figyelmet (igaz gigahosszú a topik!) A nyikorgás az már a legmagasabb foka a dolognak, nem árt még elötte orvosolni:

Abban a müanyag bilincsben kell egy kicsit odébbtolni a csövet és minden ok! wink

2014-10-16 17:36:34

Törölt profil (kainrath)

Posztok: 82
Velünk: 2848 napja
kainrath, 2014-09-02 22:25:24

Hali kb 2hónapja nyikorog valami az ncn... amikor indulok vele 1esből nyikorog 1et.... vagy ha szar úton megyek vele akkor nyikorog mi lehet az.olyasmi hang mint az ékszíj de az már leszakadt volna... és nem csinalja dúrvábban ugyan olyan... ötletem sincs mi lehet... ha futómű lenne akkor nem csak a szar úton csinálná hanem mindig.... valaki valami ötlet?

Probléma megoldva.ha valakinek nyikorogna az ncje.... oolyan volt már a kocsi mintha szét akarna esni.... 

hiba:jellegzetes típushiba!a gumi vízcső nekiér a kasztni egyik éles részének és elvagja.viszont nekem van ott egy fém toldás ami a 2gumi között belül van.elvagta a gumit és a fém toldast csiszolta belül annak volt ilyan szörnyű hangja.3hónapja próbalok sakkozni h mi lehet.persze csak melegen csinalta.szóval 1 kis henkelés és tipp topp lett.semmi hang

2014-09-11 9:43:15
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4097 napja

Ezt meg tudom erősíteni, M3-on Babati tavaknál tipikusan (100-as tempó tartott gázzal yardok miatt, enyhe kanyar) állandóan lehetett hallani a difi hangját az olajcsere előtt.

2014-09-13 20:37:07
mx5fan

mx5fan

Térjünk vissza az eredeti témához, ahol abbahagytuk:
rögtön egy rossz hírrel...

http://www.miata.net/garage/tsb/03-004-14.pdf

Lényeg: lehetöség szerint minden EU piacos JMZ NC**** ** 354675 -nél kisebb alvázszamú,  2013 május 29 elötti gyártású NC tulaj cseréljen a lehetö leghamarabb diffi olajat!
...ha még soha nem cserélt eddig valamikor, de lehet még egy plusz öblítés (újabb csere) nem árt!

Indok: A diffi beszállító a hézagoláshoz a fogaskerekeken valami "trutymót" használt és abból nem is keveset. Ezt nem takarították le rendesen ami az olajban hátramaradva annak kenöképességét jelentösen rontja. A többit már kitaláljátok...

Ez nem azt jelenti, hogy minden diffi azonnal behal, de lehet hogy néhány kicsit elkezd idövel hangoskoni. Leginkább adott sebesség mellett, tartott gázon "sír". Motorfék/nagyobb gázadásra elmúlik a hang.

Olaj: 0,7L kell de a beöntö csavarnál kicsöpögésig öntve 0,9L megy bele. Ez a gyári utasítás szerint no problem!
Specifikáció: 75w-90 GL5  lehetöleg full szintetikus!
Sem a nyitott sem a gyári sperres diffikbe semmilyen adalék (friction modifier) nem kell!
Ha esetleg lenne az olajban abból sincs semmi gond!

konkrét olajok amik biztosan jók:
Red Line 75w-90 NS GL-5
Castrol SAF-XO 75w-90 GL-5
Mobil Mobilube SHC 75w-90
stb. stb.

Jó az olyan olaj is ami tudja a GL-4/5 -t de a legjobb ha csak GL-5 -t tud mert az kell kimondottan a diffibe!
(a GL-4 a váltónak kell. A specifikus megoldás meg csak jobb, mint az univerzális, nem?)

Történet:

Térjünk vissza az eredeti témához, ahol abbahagytuk:
rögtön egy rossz hírrel...

http://www.miata.net/garage/tsb/03-004-14.pdf

Lényeg: lehetöség szerint minden EU piacos JMZ NC**** ** 354675 -nél kisebb alvázszamú,  2013 május 29 elötti gyártású NC tulaj cseréljen a lehetö leghamarabb diffi olajat!
...ha még soha nem cserélt eddig valamikor, de lehet még egy plusz öblítés (újabb csere) nem árt!

Indok: A diffi beszállító a hézagoláshoz a fogaskerekeken valami "trutymót" használt és abból nem is keveset. Ezt nem takarították le rendesen ami az olajban hátramaradva annak kenöképességét jelentösen rontja. A többit már kitaláljátok...

Ez nem azt jelenti, hogy minden diffi azonnal behal, de lehet hogy néhány kicsit elkezd idövel hangoskoni. Leginkább adott sebesség mellett, tartott gázon "sír". Motorfék/nagyobb gázadásra elmúlik a hang.

Olaj: 0,7L kell de a beöntö csavarnál kicsöpögésig öntve 0,9L megy bele. Ez a gyári utasítás szerint no problem!
Specifikáció: 75w-90 GL5  lehetöleg full szintetikus!
Sem a nyitott sem a gyári sperres diffikbe semmilyen adalék (friction modifier) nem kell!
Ha esetleg lenne az olajban abból sincs semmi gond!

konkrét olajok amik biztosan jók:
Red Line 75w-90 NS GL-5
Castrol SAF-XO 75w-90 GL-5
Mobil Mobilube SHC 75w-90
stb. stb.

Jó az olyan olaj is ami tudja a GL-4/5 -t de a legjobb ha csak GL-5 -t tud mert az kell kimondottan a diffibe!
(a GL-4 a váltónak kell. A specifikus megoldás meg csak jobb, mint az univerzális, nem?)

Még egy fontos információ a témához: mivel nincs semmilyen hatással a diffi egészségére ezért légszürö továbbra is tetszés szerint választható a típushoz! ;) Porba hulljon minden haszontalan poszt!

2014-09-09 23:03:26

nadorp

Posztok: 69
Velünk: 2814 napja

köszi mindenkinek

2014-09-09 22:19:47

atman

Felfüggesztett fiók
Posztok: 41
Velünk: 3122 napja
csabihal, 2014-09-09 22:10:28

talán ez az?

https://www.ilmotors___0b4c5ebd98762e2aabce

Az smile

2014-09-09 22:18:50

atman

Felfüggesztett fiók
Posztok: 41
Velünk: 3122 napja

Én az I.L. Motorsport-tól rendeltem, tisztítókészlettel együtt: http://ilmotorsport.___pth=4&page=0&count=5

De lehet itthon is kapni, 33-2335 a K&N száma, hirtelen ezt találtam Google-ben: http://alkatreszek.h___2335/LA#.VA9jC-fUvN8

2014-09-09 22:10:28
csabihal

csabihal

Posztok: 1852
Velünk: 2864 napja

talán ez az?

https://www.ilmotors___0b4c5ebd98762e2aabce

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2014-09-09 21:54:12

nadorp

Posztok: 69
Velünk: 2814 napja

szia,

hol lehet kapni ezt a K&N sportbetétszűrőt az NC-hez?

köszi

2014-09-09 9:59:43
lyukasurge

lyukasurge

Posztok: 71
Velünk: 3128 napja

Zed kérésére az ablakvezető sín melletti beázásról részletesen.

A probléma:

Nálam a jobb oldal nézett ki rosszabbul. Jól látható, hogy a rozsda lentről felfelé, a sín két oldala mentén előrehaladva terjeszkedett. Az itt demonstrált állapotban már meglehetősen felhólyagosodott a fekete festékréteg.

A baloldalon talán jobban látszik, hogy a 2. ponttal jelölt magasságig jutott a rozsda. Ez annak köszönhető, hogy a sín két oldalán a gumi kiválóan megtartja a vizet önmaga és a sín között. Továbbá a 1. ponttal jelölt helyen van egy kis haszontalan szivacs, ami szintén jó sokáig áztatja a fémet. 

Mindezt először csak esztétikai problémaként fogtam fel, és fényeztetni vagy szintereztetni akartam. Végül letettem erről, mert ezek bármelyike kb. ugyanannyiba került volna, mint a bontott, hibátlan alkatrész. A valódi problémára sajnos, vagy szerencsére a szétszerelés után derült fény. A sín kiszerelése nem bonyolult, csupán le kell hozzá bontani az ajtó kárpitját.

Ehhez csavarjuk ki ezt a csavart, majd

Ezen a ponton nagyon óvatosan egy szig.szalaggal betekert hegyű lapos csavarhúzóval feszítsünk alá az ajtóbehúzó tetején ülő zárósapkának és felfelé toljuk. Ez alatt van még egy csavar. Ezután az ajtó fémrésze és a műanyagborítása közé egy szintén szigetelt végű és lehetőleg nagyobb méretű lapos csavarhúzóval egy ponton feszítsünk be, és ha valahol megindul haladjuk körbe az ajtó széle mentén. Ez előtt javasolnám a gyári sevice bulletinben megnézni, hogy pontosan hol is helyezkednek el a patentok. Mielőtt körbeérnénk már lehetőség van a borítást egy határozott mozdulattal letépni az ajtó lapjára merőleges irányba (de csak úgy, fölfelé, lefelé ne feszegessük, mert eltörnek a patentok). A központi zár és a tükör kábelei, ill. a kilincs bowdenje enged annyit, hogy ezt megtehessük. Ezeket kössük ki értelemszerűen. Így már hozzáférhető az abalakvezető sín, amit lecsavarozhatunk, majd a kis háromszögüveg két csavarját szintén oldjuk. Mielőtt mindent visszaépítenénk győződjünk meg arról, hogy működik-e a kilincs, a központi zár és a tükörállítás. Az ajtóborítást (a patentok ellenőrzése és megfelelő visszahelyezése után) az ajtóra merőleges nyomással lehet visszapattintani.

Mindezt én szerelőre bíztam két ok miatt: egyrészt a Ladámon anno rendszeresen levettem az ajtóborítást, de olyan verzió soha nem volt, hogy ne tört volna el legalább egy-két patent. Valami ilyesmire számítottam itt is, de legnagyobb megdöbbenésemre ez nem fordult elő, vagy a szerelők rutinossága miatt, vagy pedig azért, mert a hiroshimai műanyaggyártás valamivel magasabb szinten áll, mint az a kiváló ukrán gyár, ahol az utángyártott Lada bizbaszokat gyártották a zavaros ’90-es években. Másrészt az a szerelő ajánlotta, hogy megoldja a munkát, akinél éppen a síneket vettem, tehát egyszerűbbnek tűnt rábízni a dolgot.

A kiszerelt sín sötét énje, amit eddig az ajtó belsejében rejtegetett, felszínre került. Jelentősen el volt rohadva, leginkább az alja, ahonnan a víz lassan csöpögött be az ajtó belsejébe. A szerelővel egyetértettünk abban, hogy a 2-4 mm es lyukakat valamivel be kell tömni. Először UV és hőálló sziloplaszttal próbálkoztam, de az ~egy év után egyszerűen elporladt. Most Zed által javasolt átlátszó Soundal FixAll-al kentem körbe, meglátjuk, meddig bírja. Fontos, hogy a GK. teljesen száraz állapotában álljunk neki a kenegetésnek

Az 1. ponttal jelölt helyeken vékonyan húzzuk át a ragasztót (a fém és a gumi közötti víztartó réteget szigetelve). A 2. pont ahol az ablak halad fel-le, emiatt próbáltam  kimaszkolni az üveg és a gumi közti hézagot, de felesleges, ha szerencsénk van és megvárjuk a ragasztó megkötését az ablakok húzogatása nélkül, akkor simán csúszik az ablak a megkötött ragasztórétegen. A 3. ponton domborúan (vagyis a kis vájat aljánál magasabbra) kenjük a ragasztót, hogy ne a fémen álljon a víz, hanem lefusson róla az ablaklehúzó vájatába.

Szép ugyan nem lett, de talán a célnak megfelel. Persze ennél igényesebben is el lehet dogozni a kenőcsöt.

aláírás

lyukasurge

2014-09-08 18:33:36
mx5fan

mx5fan

majd lesz! (de idén már nem)

itt egy kicsit már szóbakerült:
http://www.miata.hu/forum/?tid=4067&page=3

2014-09-08 14:48:51
neonlovag

neonlovag

Posztok: 77
Velünk: 2959 napja

Chiptuningal van valakinek tapasztalata?

aláírás neonlovag
2014-09-08 14:44:48
lyukasurge

lyukasurge

Posztok: 71
Velünk: 3128 napja

Oké!

aláírás

lyukasurge