Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Így épül az MX-5-öm (build thread)    »    An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez    |   << vissza

An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez

2013-10-30 23:22:30
sanyig

sanyig

Posztok: 120
Velünk: 2961 napja

Mx5fannak köszönöm a gyors választ.

Pályára járni nem szándékozom az autóval. A MECSEKRE viszont annál többet.

Egyébként a másik autó is 2005-ös. Magyarországi.

200.000 Km van benne. Szintén 2000-es, 6 sebességes sperres. Azt hiszem a  legmagasabb felszereltségű. ( tele minden krómmal, bőr,…stb.) 130.000. km-nél állítólag teljes motorfelújításon esett át. (MAZDA márkaszervíz végezte.) Ennek a részleteiről túl sokat nem tudok. Egyébként a mai napig márkaszervízbe hordták. ( Itt is megvan a digitális szervízkönyv. ) Szerintem ezt az autót valószínűleg ismeritek is. Lehet, hogy épp az előző tulaj is olvassa az írásom.  Szóval ez a motorfelújítás egy kicsit eltántorít a vételtől.

Az autók hasonló árban vannak. Az előző írásomban leírt autóhoz képest ezt  nagyjából 150.000 Ft-tal olcsóbban tudnám elhozni.

A nagy kérdés, hogy a tip-top, keveset futott 5 sebbességes sperr nélküli vagy a fullos de „sokat látott” sperres a tuti befutó. A napokban megpróbálok még kideríteni valamit erről a motorfelújításról.

Még arra is gondoltam, hogy megveszem a tipp topp autót és később cserélném a diffit sperre. Viszont elképzelésem sincs, hogy ez mibe fáj anyagilag.

2013-10-30 22:44:36
mx5fan

mx5fan

Posztok: 1443
Velünk: 5148 napja

elvileg lehet benne sperr de én azt mondom 60% hogy sima nyitott diffi.
ha nem pályázol, nem forogsz egyhelyben sokat akkor meg lehet lenni nélküle.

megemeled mindkét hátsó kereket, az egyiket elkezded forgatni, ha a másik azonos irányba forog akkor van benne sperr, ha ellentétes irányba akkor nincs.

az 5 és 6 sebességes EU modelleknek különbözik a végáttétele.
dióhélyban: a 6 sebességes 1-5ig minden fokozata picikét rövidebb mint az 5 sebességesé és a 6. fokozat megy egy picit hosszabb, mint az 5. az 5 sebsségesen.
(japán ill. usa modelleken ez nem így van de az más tészta)

2013-10-30 22:22:17
sanyig

sanyig

Posztok: 120
Velünk: 2961 napja

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Lehet, hogy ez nem épp a leg ideálisabb topik rá de úgy gondoltam ha a vásárlós topikokba írok akkor ott nem fogják azok az emberek elolvasni akik tényleg tudnak segíteni benne.  (HA van erre tökéletesebb topik csak jelezzétek azonnal átugrok oda)

Szóval adott kettő darab MX5 NC amik közül az egyiket megvenném. Az egyiknek a paramétereivel vannak problémáim.

2005-ös gyártású, 2006. júniusi forgalomba helyezésű. 2000-ccm-es. 5 sebességes (Eredetileg németországi). A felszereltségét nem tudom. Bőr belsős. És van róla pár jó fotóm. Ennyi. (Az autót nem tudom sajnos most megnézni. Egy „áttételes” ismerősömé aki kivitte és egy németországi kereskedésbe berakta. Mondván, hogy ott többet lehet érte kérni.) Az autóban ténylegesen 87000 km van. Ma nyomtattattam ki a MAZDÁNÁL a digitális szervízkönyvét. Végig márkaszervízbe hordták. Azt azonban a helyi MAZDA szervízben sem tudták kideríteni (alvázszám alapján), hogy ebben az autóban van-e sperr vagy nincs. Tehát ez lenne az első kérdésem. A második pedig az, hogy van-e valakinek tapasztalata a 160 LE motorral és az 5 sebességes váltó párosítással. Mennyiben más a 6 sebességes. Esetleg a kettő végáttétele azonos, csak közte van a többi jobban elosztva, vagy a hatodik jóval hosszabb mint a másikban az ötödik. Amolyan spórolós fokozat. Egyáltalán foglalkozzak-e ezzel a kérdéssel vagy nem érdemes?  Illetve ha létezik ezekből sperr nélküli akkor mekkora különbség van a sperrdifishez képest?

Várom a segítségeteket!

Előre is Köszönöm: Sanyi

2013-07-16 21:17:40
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4097 napja
hgabi00, 2013-07-16 18:48:24

Reggel vigyorogtam is munkába menet.  smile  

Készülj fel, hogy az mx5 csak a tulajdonlás első 100 évében képes erre, utána munkahelyet kell váltani, ha nincs egyéb mosolyforrás! Laughing

2013-07-16 18:49:34
Ordune

Ordune

Posztok: 7241
Velünk: 4527 napja

Mondta Lalee, hogy nagyon egyben van a vas. smile

Amúgy üdv a klubban!

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2013-07-16 18:48:24

hgabi00

Posztok: 58
Velünk: 3495 napja

Köszi a segítséget, válaszokat. smile

VDaNi:
2006-os, 1.8-as. Előző tulaj itthon vette a Mirai-nál.
(40ezer km-es, LaLee körbe is nézte. Szerintem nem volt rossz vétel. ) Reggel vigyorogtam is munkába menet.  smile  

aláírás 2013 Fiesta ST2     _  ex 1.8 NC tulaj
2013-07-16 16:55:36
BBBB

BBBB

Posztok: 469
Velünk: 3060 napja
VDaNi, 2013-07-16 12:53:13

Gratula! smile
Nekem nem ilyen az NC-m, ami 2006os, igazából más autónál sem láttam még ilyet, de ez a nappali fény funkció, lehet utólagosan lett beépítve. Európai modell? Magyarországi? Skandináv világításnak is hívják ezt (ott is kötelező elöl a fény nappal, mint nálunk).

Amúgy nagyon jó kis feature ez, én örülnék neki, mert állandóan lámpával járok de bekapcsolva nem hagyhatom, mert gyújtás nélkül is megy. (egy Renault, Fiat, stb... csomó autónál úgy hagyhatom)

Akkor vannak kivételek smile Sima, magyarországi 2006/4 havi 2.0 Revolution

2008 M6-ba annyival tud többet a kapcsoló hogy hogy még megtoldották egy "Auto" állással, ami fényérzékeny, de "off"-ban ő is végig ég gyújtással.

2011 M3 viszont már kikerült, ott manuális kapcsolgatós.

2013-07-16 13:01:39
VDaNi

VDaNi

Posztok: 290
Velünk: 5136 napja

Ez amúgy érdekes, nekem semmilyen ilyen rozsda nincs, ha gondolod le fogom fotózni, pedig nem 1 és nem 2 éve használom télen is. (5 éve)
Ebből 3 évet szabad ég alatt állt, most 2 éve mélygarázsban (télen 14 fok alá nem megy, nyáron 23 fok a max)

2013-07-16 12:56:35
VDaNi

VDaNi

Ezzel vitatkoznék. 6 éves az autóm és 5 éve járok vele télen nyáron. Semmilyen mattulás, kopás nincs az autón, pláne rozsda. Pontosan ugyanolyan, mint amikor megvettem, kezdve a futóműtől (mint pl. nem látszó alkatrész) a karosszériáig!!!

2013-07-16 12:53:13
VDaNi

VDaNi

Gratula! smile
Nekem nem ilyen az NC-m, ami 2006os, igazából más autónál sem láttam még ilyet, de ez a nappali fény funkció, lehet utólagosan lett beépítve. Európai modell? Magyarországi? Skandináv világításnak is hívják ezt (ott is kötelező elöl a fény nappal, mint nálunk).

Amúgy nagyon jó kis feature ez, én örülnék neki, mert állandóan lámpával járok de bekapcsolva nem hagyhatom, mert gyújtás nélkül is megy. (egy Renault, Fiat, stb... csomó autónál úgy hagyhatom)

2013-07-16 9:38:02
BBBB

BBBB

hgabi00, 2013-07-15 17:35:40

Sziasztok,

Még csak két napja van NC-m, lenne is egy igazán amatőr kérdésem. smile
Az összes NC-n úgy van, hogy nem lehet menet közben a világítást kikapcsolni ?
Nálam úgy néz ki a dolog, hogy ha a gyújtást ráadom, akkor van tompított, helyzetjelző és off is. Viszont miután beindítottam a motort, nem számít, hogy milyen állásban van a kapcsoló, (offon is) tompítottra vált és nem is lehet kikapcsolni.
Igazából nem zavaró, legalább lehet kikapcsolva hagyni a világítást és ha beindítom, úgyis felkapcsol. Csak kíváncsi voltam, hogy ez minden nc-nél így van-e.

Ja, még annyit, hogy tudtok konkrét olajszűrőt és beszerzési helyet ajánlani 1.8as-ahoz ? Online shop jó lenne. Itt Debrecenben csak bután néztek (a Mazda szervízben is). Azt mondták, hogy utána sem tudnak nézni.
Grat nekik...

Olajnak pedig ez OK lesz ? 

Előre is köszi a segítséget. smile  

2004-2010 között forgalmazott nagyjából összes mazda modell biztonsági funkiója, a "biztonsági" "nappali fény" elnevezésű extra felszereltség.

2010 után fokozatosan költség csökkentés címen került kivezetésre, és vált újra lekapcsolhatóvá a világítás.

2013-07-16 9:34:08
BBBB

BBBB

Köszi, megnyugtattál smile Ettől függetlenül szerinte megérte az upgradet, főleg ha időszerű volt a csere, (ami nem), és főleg hogy gyári alkatrész árban van nagyjából, (ami igaz). És bár hobbi felhasználó vagyok, de érzem a placebo hatását smile

Üdv, B.

2013-07-16 9:31:37
BBBB

BBBB

Köszönöm a nagyon részletes segítséged, át is küldtem a szerelőmnek, hátha megsértődik, hogy Ő ezeket mind kipróbálta. smile Kétszer szedte és tette össze, de már lemondott róla, hogy elnémuljon, lassan már én is! Bár ugye fő a tökéletesség smile

2013-07-15 18:16:17
zed1

zed1

Posztok: 935
Velünk: 4097 napja

Szűrőt kapsz akár Bárdinál is, ők vannak Debrecenben is. Ami Mazdától fog kelleni az a leeresztő csavar alátét, ennek száma talán 995641400 (kérdezz rá azért). Meghúzási nyomatéka a leeresztő csavarnak 40Nm. Szűrő cserénél a régi tömítés is szeret a helyén maradni, azt el ne felejtsd leszedni az új felrakása előtt.Smile

Gyári alkatrész számát itt keresgélheted.

Lámpa felkapcsolásról ha jól emlékszem volt már róla szó valamikor, fórumokon megtalálod.

Olaj: Lalee is pont ezt ajánlotta, mert Ford meg ezt kéri a saját kocsijaiban ehhez a motorhoz. Ahogy egyébként olvasgatom, ha jó a motor akkor tökéletesen eljár bemelyik specifikáció szerinti olajjal. Most mondanám azt, hogy én inkább vennék feléért olcsóbbat és kétszer sűrűbben cserélek, de nekem úgyis megeszi bármelyiket ahogy most kinéz a dolog.Undecided

2013-07-15 17:35:40

hgabi00

Posztok: 58
Velünk: 3495 napja

Sziasztok,

Még csak két napja van NC-m, lenne is egy igazán amatőr kérdésem. smile
Az összes NC-n úgy van, hogy nem lehet menet közben a világítást kikapcsolni ?
Nálam úgy néz ki a dolog, hogy ha a gyújtást ráadom, akkor van tompított, helyzetjelző és off is. Viszont miután beindítottam a motort, nem számít, hogy milyen állásban van a kapcsoló, (offon is) tompítottra vált és nem is lehet kikapcsolni.
Igazából nem zavaró, legalább lehet kikapcsolva hagyni a világítást és ha beindítom, úgyis felkapcsol. Csak kíváncsi voltam, hogy ez minden nc-nél így van-e.

Ja, még annyit, hogy tudtok konkrét olajszűrőt és beszerzési helyet ajánlani 1.8as-ahoz ? Online shop jó lenne. Itt Debrecenben csak bután néztek (a Mazda szervízben is). Azt mondták, hogy utána sem tudnak nézni.
Grat nekik...

Olajnak pedig ez OK lesz ? 

Előre is köszi a segítséget. smile  

aláírás 2013 Fiesta ST2     _  ex 1.8 NC tulaj