Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Fék    |   << vissza

Fék

2016-07-20 17:37:19
Teszla

Teszla

Posztok: 292
Velünk: 2136 napja

Sziasztok!

Egy ideje hallok a jobb hátsó kerék felől egy súrlódó hangot, de a napokban már menet közben ütemesen nyikorog is valamelyik fék. Ha elmegyek valami mellett, akkor a visszhangból hallom. Mintha egy ponton hozzáérne a betét a tárcsához és minden kerékfordulatnál nyikkan egyet. A komplett fékrendszer 1-1,5 éve lett cserélve, szerintem 5e km-t se mentem vele. Voltam szerelőnél, aki azt mondta, hogy egy minimálisan hozzáér minden betét a tárcsához és lehet csak egy betét csere oldaná meg, vagy az sem (Most EBC black tárcsám van és Textar betét). Ez tényleg így van? Mert én nem értek hozzá, de elég nagy hülyeségnek hangzik. Keressek másik szerelőt és szedessem szét a féket, hátha látnak valamit? Mert így elég gáz járni vele, hogy nyikorog a fékem smile

2016-07-20 0:56:25

Marten991

Posztok: 22
Velünk: 1645 napja

Sziasztok!

Kérdésem a következő: Mekkora mennyiségű fékfolyadék szükséges a teljes (ABS pumpa többszöri átnyomásával) cseréhez/légtelenítéshez (NBFL)? Azért lenne fontos, mert többen ajánlottátok az ATE TYP200-at, viszont csak 1 litert tudnék belőle szerezni és nem tudom hogy annyi elég-e biztonsággal… Ha nem, akkor mit ajánlotok helyette? Én Motul RBF660-at néztem még ki, erről tapasztalat esetleg?

(Mellesleg az ATE super blue racing beszerezhető még valahonnan? Mert fent van több oldalon is, de mindenhol elhajtottak hogy hónapok óta nem kaptak belőle.)

2016-07-17 15:10:26
Zefa

Zefa

Posztok: 300
Velünk: 2334 napja

Válasz erre: @csabihal #107363 
Köszönöm!

aláírás

91 1.6 NA
93 2.0 Accord
59 1.0 Anglia 105E Építés alatt

2016-07-17 11:21:37
csabihal

csabihal

Posztok: 1797
Velünk: 2312 napja

Válasz erre: @Zefa #107359 
NB-nél elég passzentosan ment fel a kis lemezke odaraktam a helyére, nem esett le, fixen megmaradt

tehát van olyan felülete ahol megszorul, - ha nem is fekszik fel szépen teljes hosszában a konzolra

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-07-17 10:13:39
Zefa

Zefa

Válasz erre: @Zefa #107244 

aláírás

91 1.6 NA
93 2.0 Accord

2016-07-17 10:12:44
Zefa

Zefa

UP! A kérdés még él, köszönöm a választ ha érkezik.

Sziasztok!

Kérdésem lenne NA hátsó fékkel kapcsolatban. A képen bejelölt lemezekre kell tenni a fékbetétet ami a nyeregtartóra megy rá a szintén jelölt helyre. A kérdés az volna, hogy ezek a lemezek mennyire passzentosan mennek fel a tartóra. Nekem ez kb 1-1,5 millimétert mozog, de az elképzelésem szerint nem szabadna neki. Ha valaki látott már ilyet biztosan jó állapotban az kérem írja meg milyennek kell lennie.

A hibajelenség egyébként az, hogy enyhe fékezésnél ütemes hang jön a hátsó keréktől ami az idő múlásával egyre erősebb, a pedálon nem érzékelem a lüktetést. A tárcsákat leszabályoztattam, ekkor jó lett de 200 km után ismét előjött. Raktam fel új tárcsát és betétet valamint egy felújított nyerget is, mert a kézifék beragadt. A kerékagy felülete rendben van, agycsapágy nem lóg, a perem szépen központosítja a tárcsát. A kerekeket a napokban kicentríroztatom, hátha ez okozza a bajt, de igazából tanácstalan vagyok. Ötletek?

aláírás

91 1.6 NA
93 2.0 Accord

Történet:

Sziasztok!

Kérdésem lenne NA hátsó fékkel kapcsolatban. A képen bejelölt lemezekre kell tenni a fékbetétet ami a nyeregtartóra megy rá a szintén jelölt helyre. A kérdés az volna, hogy ezek a lemezek mennyire passzentosan mennek fel a tartóra. Nekem ez kb 1-1,5 millimétert mozog, de az elképzelésem szerint nem szabadna neki. Ha valaki látott már ilyet biztosan jó állapotban az kérem írja meg milyennek kell lennie.

A hibajelenség egyébként az, hogy enyhe fékezésnél ütemes hang jön a hátsó keréktől ami az idő múlásával egyre erősebb, a pedálon nem érzékelem a lüktetést. A tárcsákat leszabályoztattam, ekkor jó lett de 200 km után ismét előjött. Raktam fel új tárcsát és betétet valamint egy felújított nyerget is, mert a kézifék beragadt. A kerékagy felülete rendben van, agycsapágy nem lóg, a perem szépen központosítja a tárcsát. A kerekeket a napokban kicentríroztatom, hátha ez okozza a bajt, de igazából tanácstalan vagyok. Ötletek?

2016-05-05 0:24:14
szodab

szodab

Posztok: 57
Velünk: 1523 napja

Válasz erre: @szodab #103241 
Kicsi utána járás után ajánlották, hogy még a tárcsa egy szett fékbetétet még kibírhat így betét csere lesz. Ajánlások alapján blackstuff vagy greenstuff betéteket kap, bár én a greenstuff felé hajlok. Na meglátjuk mi lesz belőle. smile Ha tényleg nem porol annyira mint egy sima betét akkor jöhet. :D 

2016-04-30 12:18:07
szodab

szodab

Válasz erre: @Hunya #103189 

Köszönöm válaszod, lassan de biztosan kezd körvonalazódni, hogy mire van szükségem. smile

2016-04-29 10:21:53
Hunya

Hunya

Posztok: 5065
Velünk: 4411 napja

szodab, 2016-04-29 9:54:10

Válasz erre: @avarga #103127 

Szia!

Köszönöm a választ! Még nem döntöttem el mi lenne a jó.

Én futottam sokáig Zimmerman lyuggatott első tárcsákkal és EBC yellowstuff betétekkel, fogtak mint állat.

EBC tárcsa (a fekete) szerintem nagyon drága, ellenben biztos marha jó. Azt hiszem Myair fut velük, de ő nem fékez, még a Hungaroringen sem. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2016-04-29 9:54:10
szodab

szodab

Válasz erre: @avarga #103127 

Szia!

Köszönöm a választ! Még nem döntöttem el mi lenne a jó.

2016-04-28 10:01:53
avarga

avarga

Posztok: 113
Velünk: 2552 napja

szodab, 2016-04-27 16:13:04

Sziasztok!

NBFL 1.8 ban tervezem az első fék cseréjét. Eddig zimmermannt es brembo tárcsákat keresgéltem, brembo betéttel. Vagy még magasan ajánlották a TRW is. Esetleg gyári?

http://www.mx5parts.___rd-brake-p-1611.html

Volt már ilyen szett valakinek? Vagy tudtok ajánlani valami mást, jobbat? Bárdinál nem nagyon találtam hozzá. Segítségeteket előre is köszönöm!

Szia!

Én EBC normál féktárcsát és fékbetétet vettem mind a két tengelyre, kb 1200 km mentem velük és eddig nagyon tetszik, jól fognak nem nyikorognak stb... Árba picit olcsóbb volt a hasonló brembo szettnél. Én a fekmester.hu - ról rendeltem mert olcsóbb volt mint a hivatalos viszont eladó. De sajnos 1-2 hét is lehet a szállítási idő mert Angliából jön. 

A fórumon sokan ajánlották az EBC Yellowstuff fékbetéteket is, ha jársz pályázni akkor érdemes lehet, de ez már egy magasabb ár kategória. 

2016-04-27 16:13:04
szodab

szodab

Sziasztok!

NBFL 1.8 ban tervezem az első fék cseréjét. Eddig zimmermannt es brembo tárcsákat keresgéltem, brembo betéttel. Vagy még magasan ajánlották a TRW is. Esetleg gyári?

http://www.mx5parts.___rd-brake-p-1611.html

Volt már ilyen szett valakinek? Vagy tudtok ajánlani valami mást, jobbat? Bárdinál nem nagyon találtam hozzá. Segítségeteket előre is köszönöm!

Történet:

Sziasztok!

NBFL 1.8 ban tervezem az első fék cseréjét. Eddig zimmermannt es brembo tárcsákat keresgéltem, brembo betéttel. Volt már ilyen szett valakinek? Vagy tudtok ajánlani valami mást, jobbat? Bárdinál nem nagyon találtam hozzá. Segítségeteket előre is köszönöm!

Sziasztok!

NBFL 1.8 ban tervezem az első fék cseréjét. Eddig zimmermannt es brembo tárcsákat keresgéltem, brembo betéttel. Vagy még magasan ajánlották a TRW is. Volt már ilyen szett valakinek? Vagy tudtok ajánlani valami mást, jobbat? Bárdinál nem nagyon találtam hozzá. Segítségeteket előre is köszönöm!

2016-03-23 22:26:03
Brit_Mia

Brit_Mia

Posztok: 201
Velünk: 1660 napja

Válasz erre: @Cimbi #100648 

Igen, igen. Teljesen jogos. Ezzel talalkoztam mar: Sajnos az egesz rendszerre rafer egy felujitas/tisztitas.

aláírás
Jinba ittai!
2016-03-23 9:19:04
nmthz0lee

nmthz0lee

Posztok: 196
Velünk: 2283 napja

Köszi a tanácsot. Tudom, hogy a tünetet kezeltünk, nem a betegséget, ez nyilvánvaló. Nálam a kopottabb betétek okozták, cseréig meg csak megbocsájt a szenzor a füllentésért smile

Cimbi, 2016-03-22 23:14:57

Azért azt tudjátok, hogy az alacsony fékolaj szint vagy a fék kopottságát, vagy a rendszer tömítetlenségét jelenti, nem pedig azt hogy a fékolaj elillant. Én azért megnézetném egy hozzáértővel, mert a szenzort át lehet verni, de a fizikát már kevésbé. wink

2016-03-23 8:18:15
gzugzu

gzugzu

Posztok: 831
Velünk: 2984 napja

Vákuumcsövet a szívósor és a fékrásegítő között.