Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Nappali menetfény / DRL    |   << vissza

Nappali menetfény / DRL

2019-04-14 19:21:57

rgb007

Posztok: 31
Velünk: 180 napja

Sziasztok!

Ilyen menetfényt használ valaki?

https://lumenet.hu/o___feny-es-led-kodlampa

Ha nincs ködlámpám, akkor mennyire macerás a beépítés, kellhet hozzá valami keret, vagy simán berakható?

aláírás

NB FL 1.8 16V Youngster 2003 / Honda Civic Type-S Mk8  2008

2018-01-19 17:12:45
Soma

Soma

Posztok: 310
Velünk: 1494 napja

Most akciós is.

http://www.rs-shop.h___e40mm-X-Ma-25mm.html

aláírás Soma
2018-01-18 17:16:59
Casady

Casady

Posztok: 385
Velünk: 2831 napja

Válasz erre: @Casady #126758 

Képek nem mentek át de profilomban megnézhetitek régi és új megoldást is

2018-01-18 17:15:03
Casady

Casady

Posztok: 385
Velünk: 2831 napja

Válasz erre: @Soma #126700 

Hello! Előző kocsin valóban 10 cm széles volt, így megvolt a 60 cm közte. Aktuális kocsin viszont így van megoldva:

2018-01-17 15:49:05
Soma

Soma

Válasz erre: @Silent #126698 

Amit Te kinéztél osram, az túl széles. Asszem 26cm. Na az ahhol nekem is van, már nem szabályos. Igen nincs meg a 60 cm. Amit én tettem fel a csak 10cm széles igy meg van a 60 cm. Casady is olyat tett fel, az övé is 10 cm.

aláírás Soma
2018-01-17 15:45:47
Silent

Silent

Posztok: 269
Velünk: 1714 napja

Válasz erre: @Soma #126694 

Közben rájöttem, hogy előző oldalon a fejjel lefelé képeket véletlen áttekertem, de látom hogy van megoldás. Mire gondolsz, hogy szabályosan sehova? Nincs meg köztük a 60cm? Valamit mindenképpen raknék, mert az Osram Nightbreakert kímélném. A fényereje szuper, de nekik eleve az a marketingjük, hogy a jó fényerő pozitívuma mellett feleannyi az izzójuk élettartama. Nálunk meg kötelező nonstop felkapcsolva lennie. Az is kínos amikor a rendőr villog rám, hogy ugyan kapcsoljak már lámpát... Valahogy rendszeresen elfelejtem.

szerk.

Közben másik topicban látom, hogy Nyíri az NB lökösbe valahogy belevarázsolt egy ködlámpakeretet, úgyhogy annak is utánajárok, a szabályos megoldás mégiscsak megnyugtatóbb lenne.

Történet:

Válasz erre: @Soma #126694 

Közben rájöttem, hogy előző oldalon a fejjel lefelé képeket véletlen áttekertem, de látom hogy van megoldás. Mire gondolsz, hogy szabályosan sehova? Nincs meg köztük a 60cm? Valamit mindenképpen raknék, mert az Osram Nightbreakert kímélném. A fényereje szuper, de nekik eleve az a marketingjük, hogy a jó fényerő pozitívuma mellett feleannyi az izzójuk élettartama. Nálunk meg kötelező nonstop felkapcsolva lennie. Az is kínos amikor a rendőr villog rám, hogy ugyan kapcsoljak már lámpát... Valahogy rendszeresen elfelejtem.

2018-01-17 14:46:15
Soma

Soma

Soma, 2018-01-17 14:25:24

Válasz erre: @Silent #126690 

Szabályosan szerintem, úgy, hogy jól is nézzen ki, sehova. 

Vegyél olyat, ami 10 cm széles, az elfér a rendszám  két szélére. Épp hogy, de elfér. Nekem is olyan van. Persze szabályos bekötéssel és E jelöléssel. Majd keresek egy fotót az enyémről.

Hirtelen most csak ezt találtam.

aláírás Soma
2018-01-17 14:25:24
Soma

Soma

Válasz erre: @Silent #126690 

Szabályosan szerintem, úgy, hogy jól is nézzen ki, sehova. 

Vegyél olyat, ami 10 cm széles, az elfér a rendszám  két szélére. Épp hogy, de elfér. Nekem is olyan van. Persze szabályos bekötéssel és E jelöléssel. Majd keresek egy fotót az enyémről.

aláírás Soma
2018-01-17 11:54:12
Silent

Silent

Posztok: 269
Velünk: 1714 napja

Osram DRL 301-en vacilálok, mert le van árazva 15kHUF-ra, plusz teljesen hazai műszakival kompatibilis. Csak nem tudom, hogy az NB-n hova lehetne rakni. Rendszám aljára két oldalra túllógva (elég balkáninak nézett ki amiket eddig láttam OFF autókon), vagy a hűtő előtti szellőzőbe próbált már valaki ilyet? Megcsinálható úgy, hogy ne nézzen ki bénán?

2017-12-15 14:29:49
Taishikan

Taishikan

Posztok: 632
Velünk: 1393 napja

BCapelluti, 2017-12-15 13:18:16

Nyiri, 2017-12-15 10:00:20

Válasz erre: @Taishikan #125724 

Nem ugyanúgy tiltott mint az utólagos side marker?

Egyébként itthon proliföldjén sokan elég szarul használják. Budapest tele van olyan idiótákkal, hogy megyek mögötte és nincs felkapcsolva a lámpa. Tehát hátul tök sötét van, közben már órák óta nincs fent a nap. Beállok mellé a pirosnál és látom hogy DLR van neki. Ő lát. Ez a lényeg. A többi le van szarva. Nem tudom eldönteni, hogy ennyire gyökér hogy nem veszi észre agy azt hiszi ez így menő. Majd mikor egy kamaz beleáll hátulról, megtanulja smile

Múlt héten M7 ködben 6-8 szürke vagy fehér autóval találkoztam, amelyik nappali menetfénnyel ment. Darwin-díj esélyes lenne mind, ha másokat nem sodorna veszélybe.

Az szép. Én ezeknek sokszor villogok, erre lassítanak, hátha mér a rendőr, sosem fogják fel az igazi okát 

aláírás

大使館

2017-12-15 13:18:16
BCapelluti

BCapelluti

Posztok: 355
Velünk: 778 napja

Egyébként itthon proliföldjén sokan elég szarul használják. Budapest tele van olyan idiótákkal, hogy megyek mögötte és nincs felkapcsolva a lámpa. Tehát hátul tök sötét van, közben már órák óta nincs fent a nap. Beállok mellé a pirosnál és látom hogy DLR van neki. Ő lát. Ez a lényeg. A többi le van szarva. Nem tudom eldönteni, hogy ennyire gyökér hogy nem veszi észre agy azt hiszi ez így menő. Majd mikor egy kamaz beleáll hátulról, megtanulja smile

Múlt héten M7 ködben 6-8 szürke vagy fehér autóval találkoztam, amelyik nappali menetfénnyel ment. Darwin-díj esélyes lenne mind, ha másokat nem sodorna veszélybe.

2017-12-15 11:30:26
Taishikan

Taishikan

Nem, ha rendesen van bekötve (=gyújtásra fel, tompítottra lekapcsol), és van E jelzése, a módosított kresz szerint meghatározott dimenzókban felszerelhető. Engem is zavar, hogy olyankor nem ég hátul, egyáltalán nem értem, hogy az egész technológiát miért nem úgy vezették be, hogy hátul is égjen a lámpa. Még akkor is, ha úgy 3 cseppel többet fogyaszt a kocsi. 

Új autóknál automata állásban általában jól működik: napfényben DRL, rosszabb fényviszonoyk között tompított. Sajnos, ha ez az emberekre van bízva, akkor kezdődnek a bajok: pl. tényleg nem kapcsolják fel sötétebb vagy borúsabb körülmények között, és az "auto" állásban is figyelni kéne rá, hogy mondjuk legalább városon kívül nappal is felkapcsold (kézzel) a tompítottat, főleg, ha nincs DRL (van ilyen új autó is). De ha van, akkor sem árt, még ha nem is kötelező.

Amúgy is ki vagyok akadva az ilyen figyelmetlen gyökérségre. Én mondjuk mindig felkapcsolom a tompítottat, télen-nyáron, világosban-sötétben. Lehet, hogy többet fogyaszt, lehet, hogy izzót kell néha cserélni, lehet, hogy felesleges, de ha egyszer is emiatt hamarabb észrevesz egy szembejövő KAMA3, már megérte. Az embereknek fogalmuk sincs, mennyire nem látszanak a kivilágítatlan szürke autójukban egy borús napon. Írtam nemrég erről egy hasznosnak szánt cikket, ha megjelenik, belinkelem. smile  

aláírás

大使館

2017-12-15 10:00:20
Nyiri

Nyiri

Posztok: 596
Velünk: 1013 napja

aláírás

______o/___/|___

2017-12-15 9:49:29
Taishikan

Taishikan

Greg, 2014-03-06 18:17:29

bistwi, 2012-02-28 20:20:39

Szasztok! Esetleg NA-ra, hogy ne kelljen fényszórót nyitni. Szeretnék véleményeket, ötleteket.

Vki esetleg tovább haladt ezen a téren?

Fenti okokból gondolkoztam valami nem feltétlen stílusromboló, de lehetőleg szabályos "nappali fényen"...

Olvasgattam a szabályozásokat, ha jól emlékszem 60cm távolságra kell legyen egymástól a szabványosított fényforrás.

Érdekelnének a vélemények, imőádom a bukólámpát, de azért...

Az NC-s vonatkozó cikk felkeltette az érdeklődésem, ezért így 3 év után megkérdezem, hogy jutottál valamire a témában, Greg? Van olyan megoldás, ami nem nagyon puruttya/sufnituning, jól is néz ki, és működik rendesen? Az "alul egy csíkot ráragasztok"-típusú DRL nem annyira tetszik, bár lehet, hogy az a megoldás. 

aláírás

大使館

Történet:

Szasztok! Esetleg NA-ra, hogy ne kelljen fényszórót nyitni. Szeretnék véleményeket, ötleteket.

Fenti okokból gondolkoztam valami nem feltétlen stílusromboló, de lehetőleg szabályos "nappali fényen"...

Olvasgattam a szabályozásokat, ha jól emlékszem 60cm távolságra kell legyen egymástól a szabványosított fényforrás.

Az NC-s vonatkozó cikk felkeltette az érdeklődésem, ezért így 3 év után megkérdezem, hogy jutottál valamire a témában, Greg? Van olyan megoldás, ami nem nagyon puruttya/sufnituning, jól is néz ki, és műküödik rendesen? Az "alul egy csíkot beépítek"-típusú DRL nem annyira tetszik, bár lehet, hogy az a megoldás. 

Az NC-s vonatkozó cikk felkeltette az érdeklődésem, ezért így 3 év után megkérdezem, hogy jutottál valamire a témában, Greg? Van olyan megoldás, ami nem nagyon puruttya/sufnituning, jól is néz ki, és működik rendesen? Az "alul egy csíkot beépítek"-típusú DRL nem annyira tetszik, bár lehet, hogy az a megoldás. 

2016-08-05 17:22:24
Soma

Soma

Válasz erre: @boogie84 #108194 

Mail ment!

aláírás Soma