Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    kiegészítő műszerek    |   << vissza

kiegészítő műszerek

2019-03-21 21:49:41

bence992

Posztok: 66
Velünk: 1669 napja

Sziasztok!

Hátha valakinek érdekes smile Nekem van egy HD vízhőfok órám szenzorral + egy Defi adapterrel (Subaru-ról jött le, valószínűleg nem kompatibilis a gyári miata vízcsővel). Nekem a gyári órám lett linearizálva, így nem lesz a HD-ra szükségem. 

4.000 Ft-ért bárki elviheti smile

+ ajándék STRI olajnyomásmérő óra nem rá való kábellel (mókolás needed)

Köszönöm!

aláírás

Keep Drifting Fun - #lowpowerheroes

Történet:

Sziasztok!

Hátha valakinek érdekes :) Nekem van egy Depo vízhőfok órám szenzorral + egy Defi adapterrel (Subaru-ról jött le, valószínűleg nem kompatibilis a gyári miata vízcsővel). Nekem a gyári órám lett linearizálva, így nem lesz a Depo-ra szükségem.

4.000 Ft-ért bárki elviheti :)

Köszönöm!

2019-03-20 15:48:44
csabihal

csabihal

Posztok: 1711
Velünk: 2064 napja

Válasz erre: @susu #135643 

bocs', értem!

ezzel állsz szemben:

Kapcsolódó kép

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2019-03-20 15:33:36
susu

susu

Posztok: 166
Velünk: 455 napja

Válasz erre: @RallyPiX #135637 

Köszi, nálam is van valami ilyesmi (1.8 non-vvt), akkor az lesz a megoldás.

aláírás

10AE

2019-03-20 15:32:26
susu

susu

Válasz erre: @csabihal #135633 

A kiegészítő műszerhez. A gyári rendszerbe nem akarok "belekötni", meg azt nehezebb lenne kalibrálni is.

aláírás

10AE

2019-03-20 10:08:46
RallyPiX

RallyPiX

Posztok: 90
Velünk: 782 napja

Válasz erre: @susu #135631 

Nálam ide van berakva (1.8vvt):

2019-03-20 8:24:06
csabihal

csabihal

Posztok: 1711
Velünk: 2064 napja

Válasz erre: @susu #135631 
Szia!
 nekem fura az elképzelés, mert sztem gyárilag hátul van a szenzor, hogy a blokkból kimenő forró vizet mérje - miért raknál oda még egy szenzort?

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2019-03-19 21:48:00
susu

susu

Na megint én smile

'99 1.8 NB-n hova érdemes tenni az (utólagos) vízhőmérséklet szenzort? Ha jól emlékszem valaki mondta, hogy a hengerfej hátsó részén van egy csavar, annak a helyére lehet tenni. De lehet, hogy ezt csak álmodtam :D

miata.net-en és turbomiata-n távoli utalgatásokat találtam, de egyik sem volt egyértelmű számomra.

(Ez a legközelebbi: https://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=208608)

aláírás

10AE

2019-01-30 10:12:16
mester

mester

Posztok: 581
Velünk: 3533 napja

Olajhőfokmérő 3000 forintért eladó. Ha van valakinek nyomtávszélesitője,szóljon????

2019-01-29 17:35:34
Gyula

Gyula

Posztok: 211
Velünk: 907 napja

Válasz erre: @susu #134717 

"előttem egy pimpelős hajlamú osztrák úriember"   Hajrá !!!

aláírás

TETEJETLEN 

2019-01-29 15:57:50
susu

susu

Válasz erre: @Nyiri #134715 

Köszi az infokat.

Kalibrálni fogom a műszereket, előtét ellenállást fogok rákötni, így mindegy, hogy mennyire pontosak. Hogy mekkorát kell rátennem, azt kísérletezéssel fogom csinálni.

Az olajnyomásnál a lényeg, hogy "legyen", az mennyisége igazából csak esztétika. A hőmérsékleteknél már fontosabb a "mennyi", így azt a következőképpen fogom kalibrálni: edény a tűzhelyre, edénybe étolaj, ebbe dugom a szenzort és egy pontos, higanyos hőmérőt (sörfőzéshez használta tesóm), illetve egy ilyen lézeres/infrás mérőt (ez igazából a másik hőmérő kontrollja). A szenzor egy potin keresztül lesz a mérőórára kötve (sorosan), a poti 0 ohm-ra lesz állítva. A táphoz majd megmérem, hogy a generátorom mekkora feszültséget ad.

Az olajhőmérőn a 75-ös és a 90-es osztás között van mégegy osztás, úgy fogom tekerni a potit, hogy ez az osztás legyen a bűvös 82 fok. Ezek után a potit megmérem, és keresek hozzá egy kellőképpen közeli ellenállást. Ha ilyet nem találok, akkor veszek ilyen "kalibrátor potit", ami csavarhúzóval tekerhető és körömlakkal "fixálható", és azon állítom be. Ezek után megismétlem a mérést.

Vízhőmérőnél hasonlóan, csak 100 fokra hevítem az olajat, és a 100-as osztáshoz kalibrálom. Ezért használok étolajat víz helyett, hogy ne forrjon el. Ja és azt a vezetéket fogom használni, amit majd az autóba teszek.

Tudom, beteg vagyok, van róla papírom smile

aláírás

10AE

Történet:

Válasz erre: @Nyiri #134715 

Köszi. Kalibrálni fogom a műszereket, előtét ellenállást fogok rákötni, így mindegy, hogy mennyire pontosak. Hogy mekkorát kell rátennem, azt kísérletezéssel fogom csinálni.

Az olajnyomásnál a lényeg, hogy "legyen", az mennyisége igazából csak esztétika. A hőmérsékleteknél már fontosabb a "mennyi", így azt a következőképpen fogom kalibrálni: edény a tűzhelyre, edénybe étolaj, ebbe dugom a szenzort és egy pontos, higanyos hőmérőt (sörfőzéshez használta tesóm), illetve egy ilyen lézeres/infrás mérőt (ez igazából a másik hőmérő kontrollja). A szenzor egy potin keresztül lesz a mérőórára kötve (sorosan), a poti 0 ohm-ra lesz állítva. A táphoz majd megmérem, hogy a generátorom mekkora feszültséget ad.

Az olajhőmérőn a 75-ös és a 90-es osztás között van mégegy osztás, úgy fogom tekerni a potit, hogy ez az osztás legyen a bűvös 82 fok. Ezek után a potit megmérem, és keresek hozzá egy kellőképpen közeli ellenállást. Ha ilyet nem találok, akkor veszek ilyen "kalibrátor potit", ami csavarhúzóval tekerhető és körömlakkal "fixálható", és azon állítom be. Ezek után megismétlem a mérést.

Vízhőmérőnél hasonlóan, csak 100 fokra hevítem az olajat, és a 100-as osztáshoz kalibrálom. Ezért használok étolajat víz helyett, hogy ne forrjon el. Ja és azt a vezetéket fogom használni, amit majd az autóba teszek.

Tudom, beteg vagyok, van róla papírom :)

2019-01-29 11:59:42
Nyiri

Nyiri

Posztok: 596
Velünk: 1013 napja

Válasz erre: @susu #134688 

Az autó ECU-ja vezérli a generátort. Tehát törekszik a stabil feszültség tartársára. Folyamatosan figyeli/vezérli, hogy mikor töltsön mikor nem. Nem fordulatszám alapján működik. Persze ha túl alacsony akkor nem tud tölteni. De úgy van tervezve, hogy a stabil alapjáratnál tudja hozni amit kell.

Nem kell stabilizátor külön neked.

Az már más kérdés milyen pontosak a kínai műszerek. 

aláírás

______o/___/|___