Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2018-04-15 16:05:00
Silent

Silent

Posztok: 158
Velünk: 1199 napja

Válasz erre: @Sogi #129740 

Műszerész lesz a te barátod.

2018-04-15 14:05:10

Sogi

Posztok: 4
Velünk: 86 napja

Sziasztok!

Sikereren megvettem az első MX5-ömet, 99-es NB, imádom, viszont nem sikerül most beindítanom.

Volt a műszerfalon pár műanyag díszítőelem, amiket nem nagyon tetszettek, és levettem őket. Viszont alatta minden csupa ragasztó volt, ezért lebontottam a középkonzolt, hogy a lakásban letakarítsam róla a rászáradt undormányt. Nos itt kezdődtek a problémák:

Kiszedtem a fejegységet és a fényszórómagasság állító egységet. Amikor a fejegységről lehúztam a kábeleket, volt egy piros-fekete kábel a fejegység-iso átalakítóba belekókányolva. Tudni kell az autóról, hogy bele van szerelve egy kapcsoló, ami arra hivatott, hogy a slusszkulcsot teljesen eltekerve még nem indul be az autó, csak ha azt a kis gombot is nyomva tartjuk, amolyan lopásgátló szerűség. Nos mint kiderült, ez a piros-fekete kábel másik vége erre van rákötve. Gondolom én, emiatt nem indul az autó, akármit csinálok, mivel ez a kábel szigszalaggal volt rátekerve a sárga kábelre, és ahogy széhúztam, szétjött a kábel is.

Mit lehetne ezzel kezdeni? Visszakötni a rádió sárga kábelébe valahogy? Esetleg valami egyszerű módszerrel ki lehetne iktatni ezt a gombot? Nem teljesen értem, hogy mi köze van a gyújtásnak a rádióhoz, ezért kezdek most félve bármihez is.

Képek erről

2018-04-15 12:59:30
Erno

Erno

Posztok: 1397
Velünk: 4744 napja

Válasz erre: @whitepelican #129738 

Első körben a le-le lazuló  csatlakozó okozhatja a keringés összeomlást.. (az instabil autót nem , az inkább a te reakciód volt a sok hibajelenségre) Persze nem vagyok autószerelő, és biztos valaki okosabbakat is tud mondani.

2018-04-15 11:21:33

whitepelican

Posztok: 1
Velünk: 11 napja

Sziasztok,

Alábbi fordult elő, talán tudtok segíteni, miről lehet szó. Autó 2003-as évjáratú. Még februárban történt, hogy indításnál meg se mozdult, teljesen elment a belső világítás, rádió kijelző minden. Utána pár perc múlva magától visszajött, tudtam indítani, rádión az óra és dátum viszont nullázódott, majd menet közben pár perc elteltével magától visszaállt a pontos időre. Ezt kétszer játszotta el 2 nap alatt, eléggé hideg volt, akkura gyanakodtam, bevittem Mazda szervízbe, gyönyörűen működött, semmit nem találtak, azt mondták akku sem rossz. Tegnap ismét ugyanez a probléma, nem indult, minden elsötétedett, utána 2 perc múlva visszajött de újra nem indult el. Ezután az akku csatlakozást picit megmozgattam, akkor ismét visszajött a világítás és utána indult, rádió nullázva, pár perc múlva ismét magától visszaállt a dátum és idő. Menet közben felhúztuk az ablakot, erre reakció hogy ABS és kézifék elkezdett világítani a műszerfalon. Következő szituáció, rátettem a reflektort, erre ismét ABS, kézifék jelző, plusz a mutatók elkezdtek összevissza ugrálni és az autó is pillanatokra instabillá vált. Mindezt autópálya lehajtón, úgy hogy félreállni se tudtam volna plusz a nyakamba jöttek... Otthon elkezdtem próbálgatni, először simán működött irányjelző, ablakemelő, reflektor, stb. Utána leállítottam, és ismét nem indult. Ekkor megpiszkáltam az akku csatlakozót és azt láttam, hogy a gumi alatt a fém karika ami csatlakozik az akkura, meg van lazulva és fel-le jár. Visszanyomva a helyére azonnal visszajött a világítás, újra nullázódott, autó indult. Ez a lazulás gondolom lehet a magyarázat hogy nem indul, de ettől előfordulhatott az is, ami menet közben történt vele? Vagy esetleg valakinek van valami ötlete? Ja és poén, hogy holnap megy (menne...) műszaki vizsgára. Köszönöm szépen!

2018-04-11 11:41:02

Pistike89

Posztok: 6
Velünk: 924 napja

Köszönöm a válaszokat! Nekem is hasonló volt a gyanum, így legalább tudom merre érdemes elindulni. smile  

Ha sikerült fixálni írok! 

2018-04-10 16:19:06
gzugzu

gzugzu

Posztok: 627
Velünk: 2222 napja

Válasz erre: @Pistike89 #129584 

Korábban mintha valaki a rossz akksirögzítést emlegette volna ezen hiba forrásaként.

2018-04-10 16:05:44
csabihal

csabihal

Posztok: 1511
Velünk: 1550 napja

Válasz erre: @Pistike89 #129584 
Szia!

Szerintem testpont-kontakthibát keress, bal és jobb első lámpa alatt van aminek köze lehet műszeregységhez papír alapján,  illetve a rádióét a műszerfal közepén alul írja

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2018-04-10 15:33:58

Pistike89

Posztok: 6
Velünk: 924 napja

Üdv mindenkinek! 

Lenne egy 2000-es 1.6 nb-m.

Mai napon a következő hiba ütötte fel a fejét.: Ha belemegyek egy kátyúba vagy úthibába a rádió kikapcsol és a műszerfalban is leesnek az órák pár másodperc vagy újabb kisebb rázkódás és minden újra helyre jön. Esetleg valakinek valami tippe merre érdemes elindulni a kontakt hibát keresni? 

Köszönöm!

2018-03-31 22:37:34
uno1

uno1

Posztok: 949
Velünk: 1759 napja

Válasz erre: @mester #129321 

Mintha egyszer valakinek hasonló tüneteknél a diagnózis trafó betegség lett volna..

2018-03-31 20:03:49
mester

mester

Posztok: 499
Velünk: 3019 napja

Sziasztok. Van egy olyan problémám,hogy nagygáznál" 3000től betorpan az autom, aztán 1-2-3 mp útán megindul. Kérdés: injector befecskendezőfej csinálhatja? Valamelyik esetleg becsöpög vagy rossz képet spriccel? A kipufból is büdös jön... Valamint szemre vizsgált már valaki fejet,és ha igen mi a módja?

2018-03-28 18:36:11
kovandor

kovandor

Posztok: 805
Velünk: 1874 napja

kovandor, 2018-03-28 13:18:06

Válasz erre: @BCapelluti #129247 

Elemre nem mértem rá ,de teljesen új (tegnap vettem), és villog a kulcson  a piros visszajelző fény, ha megnyomom.
Ez alatt a videó alatt van egy szöveges leírás, csak nem tudom, valaki itt már élőben is próbálta-e, hogy működik:

MX-5 with out Smart Entry System 1. Remove key from ignition 2. Close all doors. 3. Open drivers door. 4. Perform following steps within 24 seconds. A. Turn ignition switch ON and back to LOCK position three times B. Close and open drivers door three times C. Door locks should lock and unlock automatically, if they do not wait 40 seconds and repeat procedure starting at step 1. 5. Press UNLOCK button of each keyless remote to be progammed twice, door locks should lock and unlock after each remote is programmed. If door locks do not lock and unlock proceed as follows. A. Close and open drivers door once, door should lock and unlock twice. If door locks do not lock and unlock, start procedure over with step 3. 6. Exit vehicle and test remote(s)
Meg pepitában németül itt is egy hasonló leírás: link

A módszer működik. :-) Átvezetem majd az "An MX-5 NC is (re)born - tippek, trükkök NC-hez" topikba.

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2018-03-28 13:18:06
kovandor

kovandor

Posztok: 805
Velünk: 1874 napja

Válasz erre: @BCapelluti #129247 

Elemre nem mértem rá ,de teljesen új (tegnap vettem), és villog a kulcson  a piros visszajelző fény, ha megnyomom.
Ez alatt a videó alatt van egy szöveges leírás, csak nem tudom, valaki itt már élőben is próbálta-e, hogy működik:

MX-5 with out Smart Entry System 1. Remove key from ignition 2. Close all doors. 3. Open drivers door. 4. Perform following steps within 24 seconds. A. Turn ignition switch ON and back to LOCK position three times B. Close and open drivers door three times C. Door locks should lock and unlock automatically, if they do not wait 40 seconds and repeat procedure starting at step 1. 5. Press UNLOCK button of each keyless remote to be progammed twice, door locks should lock and unlock after each remote is programmed. If door locks do not lock and unlock proceed as follows. A. Close and open drivers door once, door should lock and unlock twice. If door locks do not lock and unlock, start procedure over with step 3. 6. Exit vehicle and test remote(s)
Meg pepitában németül itt is egy hasonló leírás: link

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2018-03-28 12:44:11
BCapelluti

BCapelluti

Posztok: 250
Velünk: 263 napja
kovandor, 2018-03-28 11:58:59

Sziasztok! Az egyik 3 gombos, bicskás kulcsomban (NC2007) lemerült az elem, és a csere óta nem működik a távirányítás. Valaki ismeri a szertartást, hogy miként lehet újratanítani/programozni a kulcsot az autóhoz? Köszi! A.

Elem biztosan jó? (És biztosan az elemmel volt baj?) Nekem úgy rémlik,  az elemcsere után nem kell kulcsos ember.