Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2017-06-08 11:26:23
artzinia

artzinia

Posztok: 69
Velünk: 1973 napja

Válasz erre: @egabesz #119924 

Kösz a tipppet. Nézegettem nagyon, de nem találom igazából a bibit. Leszedtem a burkolatot, lepucoltam az egészet, de konkrét kihabzást vagy csöpögést nem találok sehol, se kompresszorral megtolva a feltöltő tartályt, se feltöltve friss folyadékkal, és tekergetve a kormányt. TOvábbra is úgy tűnik, mintha talán a kormánymű felső részénél kezdene "párásodni", de még erre sem esküszöm.

aláírás Fero
2017-06-07 20:48:36
DeNOx

DeNOx

Posztok: 108
Velünk: 1383 napja

Válasz erre: @artzinia #119908 

Én is azt tanácsolnám neked amit egabesz mondott, hogy a szervócsöveknél kell kezdeni a hibakeresést mert mocskos mód el tudnak rohadni. Ugyan így megszívatott mikor megvettem az autót, csak mondjuk én egyből megtaláltam hol ereszt. Én mindenképp keresnék egy normális szerelőt és ahhoz vinném el mert a kormányművet úgyis ki kell szerelni általában, ugyanis szarul lehet hozzáférni a csövekhez. Otthon ha van lehetőséged rá, állj egy szerelőaknára vagy emeld meg az autót, szedd le a motor alatt lévő műanyag burkolatot, töltsd fel egy kis automata váltó olajjal a rendszert és kérj meg valakit hogy forgassa a kormányt míg te végigköveted a csöveket, hogy megbizonyosodj róla hol ereszt. Gyári csövek iszonyat drágák (mx-5 parts, IL), ezért valóban érdemes keresni egy céget akik legyártják neked. Ha addig is járni akarsz a kocsival (persze csak óvatosan!), vagy csak a szerelőig elgurulni akkor vedd le a szervoszíjat mert szárazon futva megdöglik a szivattyú

2017-06-07 19:01:49
egabesz

egabesz

Posztok: 81
Velünk: 1178 napja

Válasz erre: @artzinia #119908 

Nem lehet, hogy csak a 3-4 fém szervócső valamelyike adta meg magát (hajlamos a rozsdásodásra)? Nekem egy éve ez volt az egyik esetében, de mondtam a szerelőnek, hogy vegyük ki mindet a biztonság kedvéért, majd elvittem a csöveket egy helyi céghez (HEFAL- Dunakeszi), ahol legyártották méretre, aztán ment vissza és minden ok volt. Nem kellett a kormányműhöz nyúlni.

2017-06-07 9:26:03
artzinia

artzinia

Posztok: 69
Velünk: 1973 napja

Sziasztok!

Most, hogy készülök építkezés miatt megválni a kicsikétől, bosszút forral ellenem:

Fogta magát és elengedte az összes szervo-folyadékot a kormányműnél. Ahogy nézem a kormányszár és a kormánymű csatlakozásánál (kormánymű felső része).

Könnyen elképzelhető, hogy a felső szimmering ment el.

Ki mit ajánl, hová forduljak ezzel a problémával. A környékbeli autószerelőők felajánlották, hogy kiszerelik a kormányművet, majd a kezembe nyomják,  hogy vigyem el felújíttatni oda, ahová én akarom. Tényleg szükséges ilyenkor egy teljes felújítás?

Ha teletöltöm szervofolyadékkal, akkor kb 50km-t még lehet vele mozogni, mire ismét kicsorog belőle minden.

A gyorsaság kedvéért telefonon is várom az ötleteket: 06 20 351-5936

Üdv,
Fero

aláírás Fero
2017-05-25 21:12:51
csabihal

csabihal

Posztok: 1797
Velünk: 2318 napja

Válasz erre: @Buzz #119535 

Szervusz!

ez van leginkább kitéve víznek, a karikázott helyen nem árt egy kis zsír

jobb első kerék levétele után látod, vagy aknából alulról, egy kis bontás után

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2017-05-25 15:35:20
Buzz

Buzz

Posztok: 54
Velünk: 1491 napja

Sziasztok,

Nem tudom, hogy nekem is a viharral van-e összefüggésben, de a kuplung pedálom elkezdett nyikorogni :D eléggé vicces hangja van, de azért szeretném megszüntetni. Honnan érdemes ennek nekiállni a zsírzásnak? Illetve mit érdemes megnézni még rajta ilyen esetben a biztonság kedvéért? 

Köszi

2017-05-24 11:03:05
losodavid

losodavid

Posztok: 200
Velünk: 2848 napja

Válasz erre: @Nitzer #119475 

Köszönöm!

2017-05-24 10:46:50
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1496
Velünk: 3519 napja

Válasz erre: @losodavid #119471 

http://www.autokarrendezes.hu/elerhetosegek

aláírás

.

2017-05-24 9:50:32
losodavid

losodavid

Posztok: 200
Velünk: 2848 napja

Sziasztok!

Tegnap sajnos nem vettem észre egy nagyobb fekvőrendőrt és sikerült ott hagynom az autó fenekét, ami teljesen leszakadt. Van ismerős, jó ár -érték arányban dolgozó karosszériásunk lehetőleg Kispest vonzáskörzetében? Nem nagyon merek messzire menni, jelenleg össze-vissza van pókozva...stb..sajnos a hátsó jobb lámpa is megszenvedte a tegnapi műveletet... sad

2017-05-24 9:15:41
QuietForce

QuietForce

Posztok: 61
Velünk: 1651 napja

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem, a tegnapi óriásviharban sikerült kint maradnia NC-mnek és valszeg a bal oldali lefolyó eldugulása miatt nem kicsit beázott. Vezető oldali ülés alatti rész gyakorlatilag megtelt vízzel. A vizet azonnal kimertem, azóta garázsban szárad, kinyitva mindene.

A lefolyót ki tudom tisztítani a fórumon olvasottak alapján, de azt a tanácsot kaptam Mazda Mesteréktől, hogy a kárpitot a küszöb felől emeljem meg, hogy jobban tudjon száradni. És itt a gondom, én alapvetően megcsinálok mindent de nem szeretnék semmit elbaszni: szóval hogy szedem fel a küszöb takarót, hogy hozzáférjek a kárpithoz?

1. Nem akarok eltörni semmit

2. az elég, ha a takarót leveszem ahhoz hogy hozzáférjek a kárpithoz (nem akarom alóla kirángatni)

3. Sajnos a csomagtartó is beázott. Abból ki tudom szedni a kárpitot viszonylag egyszerűen, vagy meg tudom bontani annyira, hogy kiszáradjon? 

2017-05-17 9:36:17
l-bandee

l-bandee

Posztok: 84
Velünk: 1282 napja

Válasz erre: @Matt #119218 

Köszönöm a gyors választ!

2017-05-17 9:24:16
Matt

Matt

Posztok: 2705
Velünk: 4564 napja

Válasz erre: @l-bandee #119215 

Gömbfej, szilentcsavar, stabpálca esetleg kormányösszekötő? Alá kell nézni hamar kiderül.

2017-05-17 8:37:22
l-bandee

l-bandee

Posztok: 84
Velünk: 1282 napja

Sziasztok!

Pár napja figyeltem fel rá, hogy miközben tekerem a kormányt szinte teljesen valamelyik oldalra amikor nagyon lassan haladok (épp hogy gurul az autó), az első kerekek felől ropogó, pattogó hang jön, ez kicsit érződik a kormányon is. Ez így kicsit sok kérdést felvet, de mi(k) okozhatja(-ák)?

Történet:

Sziasztok!

Pár napja figyeltem fel rá, hogy ha elfordítom a kormányt szinte teljesen valamelyik oldalra az első kerekek felől ropogó, pattogó hang jön, ez kicsit érződik a kormányom is. Ez így kicsit sok kérdést felvet, de mi(k) okozhatja(-ák)?

Sziasztok!

Pár napja figyeltem fel rá, hogy ha elfordítom a kormányt szinte teljesen valamelyik oldalra amikor nagyon lassan haladok (épp hogy gurul az autó), az első kerekek felől ropogó, pattogó hang jön, ez kicsit érződik a kormányom is. Ez így kicsit sok kérdést felvet, de mi(k) okozhatja(-ák)?

Sziasztok!

Pár napja figyeltem fel rá, hogy ha elfordítom a kormányt szinte teljesen valamelyik oldalra amikor nagyon lassan haladok (épp hogy gurul az autó), az első kerekek felől ropogó, pattogó hang jön, ez kicsit érződik a kormányon is. Ez így kicsit sok kérdést felvet, de mi(k) okozhatja(-ák)?

2017-05-15 14:54:05
Inso

Inso

Posztok: 51
Velünk: 1455 napja

Sziasztok!

főtengely szimering cserén volt a kocsi, mert picit csöpögött az olaj. Azóta szinte nem is mentem vele, most ismét csöpög viszont máshová. Tippem sincs, hogy honnan csöpöghet, mert ez a szélén van. Valakinek esetleg tippje, amíg szerelőhöz jut?

Köszi!

2017-05-15 12:41:49
Buzz

Buzz

Posztok: 54
Velünk: 1491 napja

Sziasztok,

koszi a segitseget.

fust nincs, hutoviz szine normalis es szerintem nem bugyog.

kozben reggel elvittem Laleehoz es ugy nez ki, hogy a fotengelyen levo tarcsa a Rossz. Szoval ott maradt gyogylni. Ha visszakapom megirom mi volt meg.

koszi meg egyszer