Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2017-03-20 18:35:55
GeccoSX

GeccoSX

Posztok: 88
Velünk: 1420 napja

Válasz erre: @Tomusz01 #116646 

Szerintem első körben nézd meg az összes biztosítékot egyesével ,hogy jók-e. Simán lehet ,hogy valami kiment. Mondjuk ez a hangszórót nem menti meg. Esetleg érdemes megnézni ahol az ajtóba mennek a kábelek ott nem tört-e meg. Off autón egyszer mi így jártunk és azt hittük a KP zár ment szét.

2017-03-20 16:50:43

Tomusz01

Posztok: 1
Velünk: 1169 napja

Sziasztok!

2005 ös NBFL mx5 öm van. Mostanában néha ha bekapcsoltam a rádió-t a bal oldali hangszóróm nem szólt. A problémám, ahogy ma próbáltam kiszedni megnézni a csokit nem csúszott-e le, de semmi ilyesmi. Visszaraktam, de  utána már nem működött. Az óra is elszállt, nem működik a ködlámpa, távirányítóról nem megy a központi zár  és a kilométer számláló is amit nullázni szoktunk tankoláskor, minden egyes alkalommal ha újra beindítom nullázódik. Néztem a biztosítékot ami a rádióhoz tartozik, teljesen jó. Van valami fő biztosíték vagy relé ami elszállhatott? Gyújtás nem volt rajta pedig. Van valakinek valami elképzelése mi lehet?

2017-03-18 14:58:45

Beci11

Posztok: 245
Velünk: 1778 napja

Sziasztok!

Mx-em kormányelfordításra elég fura hangokat kezdett el kiadni? Kormánymű kuka vagy valami más ismert problémára utal?

http://videa.hu/videok/jarmuvek/mx-ic8yVgjROjwYNlRL

update:

Megvan a hiba. Lerohadt a lambda szonda vezeték alsó tartója és vezetékkel együtt pont rálógótt a kormányoszlop összekötő csuklóra. Mikor tekertem picit mindig beakadt a kipufogó és a csukló közé. Azért lehetett érezni az kormányon is a recsegést.

http://videa.hu/videok/jarmuvek/mx2-p55PH4jXiXKM0BdL

Történet:

Sziasztok!

Mx-em kormányelfordításra elég fura hangokat kezdett el kiadni? Kormánymű kuka vagy valami más ismert problémára utal?

Sziasztok!

Sziasztok!

Sziasztok!

update:

Megvan a hiba. Lerohadt a lambda szonda vezeték alsó tartója és vezetékkel együtt pont rálógótt a kormányoszlop összekötő csuklóra. Mikor tekertem picit mindig beakadt a hővédő lemez és a csukló közé. Azért lehetett érezni az kormányon is a recsegést.

Sziasztok!

update:

Megvan a hiba. Lerohadt a lambda szonda vezeték alsó tartója és vezetékkel együtt pont rálógótt a kormányoszlop összekötő csuklóra. Mikor tekertem picit mindig beakadt a hővédő lemez és a csukló közé. Azért lehetett érezni az kormányon is a recsegést.

http://videa.hu/videok/jarmuvek/mx2-p55PH4jXiXKM0BdL

2017-03-17 21:27:40
csabihal

csabihal

Posztok: 1797
Velünk: 2317 napja

Válasz erre: @Szota14 #116492 

Szia!

FodorT-nek igaza lesz, valószínüleg már egy folyadék-csere segít,

sőt ha szerencséd van már akár az is elég lehet átmenetileg, ha a munkahengernél engedve eresztesz folyadékot max>min jelig

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2017-03-17 18:11:55
FodorT

FodorT

Posztok: 38
Velünk: 1403 napja

Szia,

Én egy hete ütköztem ebben a problémába, a kuplung főmunkahenger és munkahenger adta meg magát. A folyadék szint megfelelő volt de zavaros és fekete volt. A szervizig átmeneti megoldásként lecseréltem a folyadékot (fecskendővel leszívtam belőle, újratöltöttem és ezt addig ismételtem, amíg tiszta nem lett) és az megoldotta a problémát.

Üdv,

Tomi

2017-03-17 18:02:52
gzugzu

gzugzu

Posztok: 832
Velünk: 2989 napja

Munkahenger, vagy folyadekhiany lesz.

2017-03-17 16:31:50
Szota14

Szota14

Posztok: 114
Velünk: 1505 napja

Sziasztok!

Eleg furcsa problemaba utkoztem a mi nap. Korulbelul mar egy hete ereztem h a kuplung fogaspontya egyre melyebben van, ma reggel mar szinte teljesen kinyomott kuplungnal elegvolt egy milimetert emelnem rajta h elkezdjen fogni, delutan mikor ujbol beinditottam az autot mar a sebesseget se vette. Nagynehezen sikerult beeroszakolnom 1-esbe, majd a lampaknal szinten szenvedtem, 2-3-4 puhabb de ott is erzem h kaparja a fogaskerekeket. Elkopva a kuplung nem hiszem h ellenne, teljesen jol fog. Mikor hazaertem a garazs elott mar siman bement barmelyik fokozatba, de a fogas pont ugyanugy lent van. Mi lehet a problema??? Valakinel volt mar hasonlo? 

2017-03-15 21:14:58

szabop27

Posztok: 21
Velünk: 1560 napja

Sziasztok!

Ma haza lettem küldve műszakiról, mert a bal első tompított magasságállítása nem működött. Megnéztem, és a motor működik, mert zúg és mocorog is üzem közben, valamint egy nagyon picit mozgatja is a lámpát. Van rá esély, hogy nem a motor cserés, hanem csak szorul valami? Ha igen, akkor hol keressem a hibát?

2017-03-02 19:33:13
GmajaG

GmajaG

Posztok: 132
Velünk: 1300 napja

Beletekertem 500-600 KM-et a kocsiba vezérlés csere óta. A héten tűnt fel, hogy 1800-2000-es fordulat között rezegteti műszerfalat. Nem tudom, hogy csere előtt volt-e ilyen, nem akartam nyúzni vásárlás után vezérléscsere előtt.

Ez mire utalhat, milyen megoldás lehetséges?

Illetve fémes nyekergő hangot hallok néha a kocsiba, már rájöttem,hogy az ülésem az. Ezzel lehet valamit kezdeni?

aláírás

Mazda MX-5 1.6i NBFL - Open Air - Komplett klíma szettet keresek

2017-03-01 20:29:46
csabihal

csabihal

Válasz erre: @FBence #115879 

egyre jobb, de nem adjuk fel! 

már az is felmerült bennem, hogy 2001-ben nem is volt neked olyanod :S

még jó, hogy NB-ből is van 3 féle ami pl vezetékezésben is különbözik...

2001-NBFL1

2002-2003 NBFL2

2003-2005 NBFL3

és úgy néz ki tényleg:

http://www.mellens.n___nual/2001_wiring.pdf

fig. 12, nincs feltüntetve a kapcsoló!

2017-03-01 20:18:43
FBence

FBence

Posztok: 199
Velünk: 1602 napja

Válasz erre: @csabihal #115878 

2001-es

Köszönöm azért, holnap világosban körbenézek, hátha... smile

2017-03-01 20:03:27
csabihal

csabihal

Válasz erre: @FBence #115876 

hűűűha! :O :D

akkor ezek szerint 2003+ kocsinál már ez sem így van...

a kapcsolási rajz szerint pedig létezik! smile  

http://www.mellens.n___nual/2003_wiring.pdf

fig. 12 trunk compartment light switch

akkor keress vmi kapcsolót ami azt érzékeli, hogy nyitva van a csomagtartó. 

semmi kihívás nincs benne, hiszen bárhol lehet a kocsi segge környékén! wink

zsanérok, perem (mint az ajtóknál), zár mellett valahol.

lehet, hogy ha elindulsz a kp zár/ egyéb kábelköteg madzagja mellett, akkor egyszer csak meglesz

kitartást!

2017-03-01 19:27:31
FBence

FBence

Válasz erre: @csabihal #115871 

Houston, baj van! :D

Az egok ki voltak benne egve, ebbol kiindulva mukodniuk kellett. smile De ilyen kapcsolot nem latok rajta.

2017-03-01 18:30:34
csabihal

csabihal

Válasz erre: @FBence #115867 

Hahó!

zárszerkezet a csomagtartóban, ott lakik egy pici kapcsoló, azt nézd meg, hogy él-e még (középen kis fekete, villany-giliszta lóg ki belőle)

aztán ha megvan hova volt bedugva az érzékelő csatija, akkor próbáld meg "rövidre zárva" - kiiktatni e kapcsolót, és reménykedj, h akkor világít!

ha biztonságosabb megoldást szeretnél akkor nézd meg, hogy a kapcsoló egyik állásában zárja-é az áramkört (két gombostű a csatiba, meg egy multiméter hozzá)

Történet:

Válasz erre: @FBence #115867 

Hahó!

zárszerkezet a csomagtartóban, ott lakik egy pici kapcsoló, azt nézd meg, hogy él-e még (középen kis fekete, villany-giliszta lóg ki belőle)

2017-03-01 17:48:29
FBence

FBence

Sziasztok!

Problémám a következő: nem világít a csomagtartóban lévő 2 izzó, ami a rendszámtáblát világítja meg (izzókat cseréltem újra, összes biztosíték hibátlan). Esetleg valakinek tipp?

Köszi előre is !