Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2016-11-09 22:03:48
Horvath_G

Horvath_G

Posztok: 106
Velünk: 1749 napja

Válasz erre: @csabihal #112155 
Szia Csabi!

Üzemmelegen sajnos nem néztem, de hidegen rápillantottam a radi meg az olajbetöltő-sapkára:

Ezek egész bíztató jelek, de megnézem majd üzemmelegen is.

Azt hogy valami rágcsáló garázdálkodott-e a motortérben még megcsekkolom alaposabban is, ha lesz időm ^^

2016-11-09 16:46:13
csabihal

csabihal

Posztok: 1797
Velünk: 2318 napja

Szervusz!

üzemmeleg motornál ha ilyet látsz, akkor van baj...

Oil And Water Don’t Mix – Check Your Engine! Part One

Képtalálat a következőre: „water in oil”

esetleg vmi állat nem rágcsálhatott meg csövet, ami most szivárog?

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-11-09 15:31:28
gzugzu

gzugzu

Posztok: 832
Velünk: 2990 napja

Válasz erre: @Horvath_G #112151 
Kb mindegy neki. Jó minőségű alubarát fagyálló folyadék legyen.

Nézd meg, hogy nem dzsuvás-e az olaj, vagy a vízkör.
Illetve azt is érdemes figyelni folyamatos ellenőrzéssel, hogy állóhelyzetben, vagy menet közben fogy-e el leginkább a "víz".

Ha nem látsz dzsuvát és álló helyzetben is tűnik el rendesen a folyadék, illetve nem füstöl nagyon, akkor valószínűleg csak valami szivárgás.

2016-11-09 13:03:25
Horvath_G

Horvath_G

Válasz erre: @Soma #112150 
Szia Soma!

Okés, töltök rá egy keveset és figyelgetem majd, hogy mi lesz a helyzet.

Egyébként mit töltsek rá: G11, G12, G12+ ?
A Mazda gyári ajánlása az etilén-glikol alapú, de nem konkretizálja, csak a keverési arányt adja meg (higítást) a hőmérsékleti viszonyoknak megfelelően, ill. a gyári "genuine" hűtőfolyadék elvileg az a zöld cucc... :D

2016-11-09 12:53:16
Soma

Soma

Posztok: 312
Velünk: 1747 napja

Válasz erre: @Horvath_G #112149 

Szerintem először is tölts utána, aztán kiderül, hogy eltünik-e.  Nem feltétlen van ott gond. Van, hogy utána kell tölteni a nagy nyári melegben. 

aláírás Soma
2016-11-09 12:28:38
Horvath_G

Horvath_G

Sziasztok!

Október közepén eltettem a kis Miatát mélygarázsba, téli álmot aludni, azóta csak nagyjából 3x mentem vele, ebből az egyik a felvidéki trip volt.

A minap ránéztem, hogy kicsit megmozgatom, és a látvány ami a motortérben fogadott nem volt valami bíztató: a hűtőfolyadék kiegyenlítő-tartályában gyakorlatilag nem lötyörgött semmi...

Beindítottam, kicsit járattam, de nem vártam meg, míg teljesen bemelegedett, csak kicsit megmozgattam. Fogalmam sincs, hogy ez normális-e, ha az átlagosnál többet áll az autó...

Kérdés (és itt szeretném a Ti véleményeteket, tapasztalataitokat kérni), hogy:

- tömítetlen a hengerfejtömítés és emiatt ereszti

- a hengerfej víztere repedt meg és konkrétan "eszi" a hűtőfolyadékot

- a radiátor és/vagy a csövezés/bilincsek fáradtak meg és ott folyik el (tócsát, folyást nem emlékszem, hogy láttam volna a kocsi alatt, majd megnézem még)

Amit csinálnék most, az egy légtelenítés újrafeltöltés és (ha jó az idő) picit járni a kocsival heti egyszer, vagy ahogy tudok és figyelni, mi történik...

Szerintetek mit kéne még tennem?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv.:

G.

2016-11-08 22:33:50

pnandor

Posztok: 11
Velünk: 1346 napja

Válasz erre: @pnandor #110391 

Sziasztok!

Több fórumon is utána olvastam a dolgoknak, és maradt a katalizátor meg a hátsó szonda mint hibaforrás. 

Úgy döntöttem, hogy a katalizátort cseréltetem ki, mert hát hiába néz ki még jól és nem csörög, ha van már benne több mint 175ezer kili (originál kat volt). NAP neveztü német katot vettem és szereltettem be. 

Aztán lás csodát, megszünt a hiba jelzés (azóta beletettem 2,5 ezer kilit)! Valószínüleg a régi kat már nem katalizált rendesen. Szóval az anyja picsáját a hátsó szondának, miatta vettem egy első szondát. :D No se baj, ilyen ez a tanulópénz!

Tehát, ha neked is esetleg első szondát jelez a kocsi, és egy szonda diagnosztika után a mutatók jók (nincs kiugró érték a diagrammban) . Akkor lehetséges, hogy neked is a katalizátorral van a probléma.

Az igazán érdekes az egészben az, hogy ha nem jó a katod akkor a hátsó szonda bejelez a computernek, hogy az első szonda nem működik megfelelően, és emiatt a hibakód az első szondát hozza ki ludasnak. Te meg töprengsz, hogy hol is lehet a baj! :D

2016-11-07 11:46:21
Robuss

Robuss

Posztok: 516
Velünk: 2270 napja

Válasz erre: @Rusznya #112066 

A lámpa sem egyezik illetve annak az íve sem tehát nem lesz jó. jóval több a különbseg mint a ködlampa. 

aláírás

Miata Garage(Robi&Ricsi)

2016-11-06 15:53:17

Rusznya

Posztok: 2
Velünk: 1304 napja

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy van-e különbség az NB és az NBFL első lökhárítójában? Azzal tisztában vagyok, hogy az FL kapott egy ködlámpát bele, de tekintve hogy nekem nincs ködlámpám ez nem okoz problémát. 
Ugyanis kinéztem egy tuning lököst aminél viszont írják, hogy 2000-ig. Szóval az lenne a kérdés, hogy felmenne-e nekem a 2003-asra? A rögzítése ugyan úgy néz-e ki?

2016-10-22 12:45:44
olisoma

olisoma

Posztok: 59
Velünk: 1555 napja

Sziasztok.

Pár hete lett lecserélve a vezérlés, amit követően hibátlanúl működött az autó. Viszont a minap észleltem, hogy inditás után eléggé hangos szelephang van. (Annál a "természetes tick-tick" hangnál is hangosabb). A motor bemelegedése után sem halkult a dolog, sőt még az olajszint mérő sem mozdult... Mentem vele egy kört itt az utcákban és egyszer csak az olajmérő beállt ahol szokott és láthatólag jó lett. Tegnap beindítottam az autót, ugyan ez a probléma jelentkezett annyi külömbséggel, hogy bemelegedés után is maradt a hang és az olajszint is. Leszedtem az olajsapkát és észleltem, hogy nem igazán jut fel a szelepekhez olaj.  Egy barátom apja a(z) MM-nél dolgozik, azt tanácsolta, hogy szedjem le a motor oldalán lévő olajgombát és indítsak rá, ha köpi az olajat elvileg van nyomás és jó a pumpa. Akkor dugulás probléma lehet... Esetleg valakinek volt már ilyen problémája? 

Nem vagyok autószerelő, így nagyon nem nyulkálnék bele főleg úgy, hogy fingom sincs, hogy nézki ez a gomba. Beszéltem Lallee-val, ő  sajnos jövő hónap végéig nem tud vele foglalkozni sad  Hétfőn felhívom a MM-ert aztán ha nem rabolnak ki, lehet elviszem hozzájuk... Feltéve ha nincs valakinek valami C ötlete vagy esetleg egy jó tanácsa.. Mert azt tökre meghallgatnám smile  

Köszi előre is.

Szép napot!

aláírás Üdv.: Olivér
2016-10-19 11:41:54
varga-gabor

varga-gabor

Posztok: 1027
Velünk: 2055 napja

Válasz erre: @Fairy #111383 

-> G4BORV@GMAIL.COM

aláírás

EUNOS ROADSTER V SPECIAL

2016-10-19 9:57:27
Fairy

Fairy

Posztok: 10
Velünk: 1329 napja

Válasz erre: @varga-gabor #111382 

Szia!

Szuper! smile  

A vevő nem kell. smile  

Mennyiért adod? Érdekelne. 

2016-10-19 9:50:05
varga-gabor

varga-gabor

Posztok: 1027
Velünk: 2055 napja

Válasz erre: @Fairy #111381 

Szia. Nekem van gyári eladó. Megvan a vevő egység is hozzá.

aláírás

EUNOS ROADSTER V SPECIAL

2016-10-19 9:17:26
Fairy

Fairy

Posztok: 10
Velünk: 1329 napja

Sziasztok!

NBFL-hez keresek tàvirányítót s találtam is ebayen; de csak olyat aminèl a 3.kerek gom szerintem a riaszót? kapcsolja.

Kérdès: ezt is fellehet programozni úgy, hogy a csomagtartót nyissa?

vàlaszokat előre is köszönöm! 

Üdv.: Tündi

2016-10-14 23:34:10
Prazelee

Prazelee

Posztok: 31
Velünk: 1438 napja

Válasz erre: @nb1985 #111171 

Rendben, köszönöm, ránézek!
(Azóta ránéztem és már lecsukta)