Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2016-10-14 22:16:23
nb1985

nb1985

Posztok: 143
Velünk: 3283 napja

Válasz erre: @Prazelee #111164 

Pedig nagyon is lehet, hogy a középső kapcsolóval van gond! Ugyan ezeket a jelenségeket produkálta egy leszakadt forrasztás a kapcsoló panelján! Szerintem egy próbát megérne

2016-10-14 20:08:12
BBBB

BBBB

Posztok: 467
Velünk: 2514 napja

Válasz erre: @balcsi #110941 

Elvileg kihúzod!!! Én így cseréltem kör LED-re,  sajnos mivel felhordja a vizet magára, idővel egyberohad sad

2016-10-14 19:19:33
Prazelee

Prazelee

Posztok: 31
Velünk: 1438 napja

Sziasztok!

Az NA-m nem hajlandó lecsukni a szemeit sad
Először kis noszogatásra még sikerült neki (lámpa kapcsolgatás, néha újraindítás), legutóbb nagyjából 10 perc után teljesen váratlanul lecsukta, nem kizárt, hogy ismét ezt fogja, de valahogy nyugodtabb lennék, ha megfelelően működne.

Kormányoszlop alatt olyan szinten van mókolva, hogy még buborékfólia is van, így neki sem álltam piszkálni, középső lámpanyitó gombot pedig nem nagyon szoktam nyomkodni, így azt tippelném, hogy nem az akadt szét.

Előre is köszönöm a segítséget!

2016-10-10 9:26:40
balcsi

balcsi

Posztok: 303
Velünk: 3963 napja

Sziasztok!

Tegnap az NC-ben szerettem volna hátsó rendszámtábla izzót cserélni, addig eljutottam, hogy már csak a szürke "pipa" alakú egység volt a kezemben (45 fokos elfordítással ki tudtam emelni a műanyag házból), de abból az izzót kivadászni sem húzással, sem tekeréssel, nem tudtam. mi a technika? Célszerszám kell?

köszi

Képtalálat a következőre: „mx-5 nc rear licence plate bulb”

aláírás

2016-10-03 6:55:51
olisoma

olisoma

Posztok: 59
Velünk: 1555 napja

Sziasztok!!

Leszedtem a vezérműszíjtárcsát és ez fogadott

Mx5parts-on találtam eladót, de egyúttal lecserélném a szíjtárcsát is természetesen de azt még nem találtam normalis áron. Illetve haszált lenne 70font -ért (az kompletten berakásra készen) sad Ötletek hol keressek még??   1.8 Na

Köszönöm

aláírás Üdv.: Olivér

Történet:

Sziasztok!!

Leszedtem a vezérműszíjat és ez fogadott

A törött részt lelehet szedni külön igaz (pulley boss) ???

Eddig il-en és mx5parts-on néztem, de 1.8hoz nem találtam.  Egyúttal lecserélném a szíjtárcsát is természetesen. Ötletek hol keressem a törött részt?? ( mi a magyar neve egyébként?) 

Köszönöm

Sziasztok!!

Leszedtem a vezérműszíjtárcsát és ez fogadott

Hogyan érdemes leszedni?? Van valami technikája?

Mx5parts-on találtam eladót, szerintem meg is rendelem.  Egyúttal lecserélném a szíjtárcsát is természetesen de azt még nem találtam mk1 1.8hoz :( Ötletek hol keressek még?? 

Köszönöm

2016-10-01 10:39:29
Algkalv

Algkalv

Posztok: 41
Velünk: 1505 napja

Sziasztok!

Megoldódott, de törölni nem tudom a bejegyzést.

Köszi: Algkalv

Történet:

Sziasztok!

Most vettem egy készlet 15"-ös NBFL-re való felnit, de nem megy fel, olyan mintha az agyátmérője kisebb lenne, 49mm az 54 helyett.

Láttatok már ilyet? Mindenhol az 54-es agyátmérőt olvastam. Lehet ezzel valamit kezdeni az eladáson kívül?

Köszi: Algkalv

2016-09-25 20:42:27

pnandor

Posztok: 11
Velünk: 1346 napja

Először is mint új regisztrált, üdvözlet minden fórumozónak és tagnak!

Másodsorban a segítségeteket kérem, hátha tudtok vmi okosat mondani. smile

Én Németo-ban élek és itt vettem egy kis Szamurájt (2001-es NB-s, Sportive, 1.8-as).

A gondom elvileg a lambdaszondával van, de "röviden" leírom a kórtörténetet:

-idén májusban vettem a kocsit (előzőév augusztusától garázsban állt, csak az eladás miatt lett párszor elővéve),  megvétel után, és rögtön 150km megtétele után, motorilag semmi gondom nem volt.

-miután időpontot egyeztettem a szerelőmmel (pár napra a megvétel után) átnézésre, az odavezető úton kigyulladt a motor check lámpa. Egyébként a szerelőim szerbiai magyarok, a másik mazdánkkal eddig jó munkát végeztek.

-a kocsit otthagytam mert 1-2 dolgot cserélni kellett mint pl: vezérlés, vízpumpa,gyertyák,szíjak egy-két apróság. Ezek után kiolvastuk a hibát ami első lambdát adott ki, ezt akkor betudtuk annak, hogy sokat állt a kocsi, több mint féléves benzinnel. Töröltük a hiba jelzést.

-aztán pár nappal később megint kigyulladt a lámpa, a hiba ugyanaz. Így használtam a kocsit egy darabig ,mert a szerelőim szabira mentek, emiatt megint csak a hiba törlésre volt idő. Kb 1000km-ert így tettem meg, motorilag csak azt vettem észre, hogy 1-1,5 literrel többet eszik a kocsi, de semmi mást.

-a szabijuk után kicseréltük a szondát egy ugyanolyan eredetire, nem is volt olcsó smile

- kb 1 hétre rá megint jön a hiba, átnézés, hogy mindent jól csináltak-e, diagnosztikán sem láttak semmi kirívót, itt kezdtünk gyanakodni a hátsó szondára. Megint kitörőlték a hibát, mondván, ha megint előjön akkor jön egy nagyobb átnézés.

-pár napra rá, na-ná, hogy jött a jelzés. A szerelőmnek eszébe jutott,hogy az előző tulaj kipufogót cserélt. Ekkor csekkolta a kattot is, amit rendben talált, de a kipufogó csatlakozásnál a cserénél "elfelejtették" a tömitőgyűrűt visszarakni. Gondolta ez lehet a probléma, mert itt szökött kifelé rendesen a kipufogógáz.

-de most négy napra rá megint ég a lámpa valószínüleg ugyanaz a hiba lesz.

Kérdés,a hátsó szonda lehet a ludas? Vagy az első előtt van valohol a hiba, ne agyja az ég, a motornál?

A válaszokat előre is köszönöm!! Ja, és köszi a türelmet a végig olvasásért! :D

2016-09-24 18:14:01

szabop27

Posztok: 21
Velünk: 1561 napja

Válasz erre: @Princze #110322 

Valószínűleg kuplungcserére lesz szükséged. Amit nyelestengely csapágyhangnak gondolsz, az jó eséllyel a kinyomó csapágy lesz. Ez cicergett nekem is, valamint 2500-2700 körül, főleg motorfék esetén egy elég ronda csörgő hang volt nálam is. Kuplungcsere után mindkettő megszűnt.

2016-09-24 8:40:43
péve

péve

Posztok: 186
Velünk: 4501 napja

Válasz erre: @Princze #110322 

A kuplungtárcsában a rugók csöröghetnek.

2016-09-23 17:10:17
Princze

Princze

Posztok: 130
Velünk: 1673 napja

A kuplung (vagy abban valami csapágy) képes csörgő hangokat kiadni adott fordulatszámnál?

A nyelestengely csapágyamnak van hangja, azt már elengedem a fülem mellett, de most új hang jött elő, 2700-2800 körül már elég jól hallható csörgő hang jelentkezik. Csak sebességben lehet reprodukálni, üresben pörgetve nem.

Még nem vészes, de a szerelőmmel már beszélni fogok, csak rájön mi lehet. Nem sok MX5 volt még nála, ezért kérdezlek Benneteket, hátha valaki kútfőből ismer egy típushibát.

2016-09-21 12:52:19
HZoli

HZoli

Posztok: 154
Velünk: 1938 napja

Válasz erre: @jdmgeri #110237 

Van biztosíték külön a hifire. Bal térdnél nézd végig őket, én is jártam már így.

2016-09-21 12:15:10
jdmgeri

jdmgeri

Posztok: 30
Velünk: 1366 napja

Sziasztok!

Kicsereltem a nem gyári fejegységemet egy másik nem gyárira nem működött. Gondoltam valami kábel máskepp fut visszateszem a régit de az sem megy. Van a rádionak valami biztije ha igen melyik es hol mert nem talalom.

Hálás koszonet a valaszadoknak! ;-)

2016-09-19 20:29:57

szmuki

Posztok: 164
Velünk: 1972 napja

Sziasztok! Egyre tobbet csinalja az autom hogy hidegen elso inditaskor mintha nem menne mind a 4henger,csak 3. Remeg nagyon es nem 900 a alapjarat hanem vagy 800. Par masodperc elteltevel(de volt mar ugy hogy kellett neki 30sec is) rendbejon.de ma mar csinalta meleg motorral is(tankolas erejere megaltam).mi lehet ez hol kezdjem?gyertyat teszek bele ujjat az tuti(meg is irhatnatok milyen tipust vegyek bele). Gyertyapipa?

aláírás Mazda MX-5 1.8i NB (2000)
2016-09-18 19:29:40
Tocska

Tocska

Posztok: 171
Velünk: 1739 napja

Sziasztok! Nem szoktam nezni a fekbetetet es elfogyott. Akartam gyorsan rendelni de fentakadtam. Akebono sumitomo. Nyergen nem lattam a feliratot esetleg valaki megtudna mondani mikor volt fekrendszer valtas? 2000 es 1,6 nb-rol lenne szo. 

2016-09-14 16:54:41
tom65

tom65

Posztok: 453
Velünk: 3357 napja

Válasz erre: @jdmgeri #109914 

TECSŐ a barátod:

https://www.youtube.com/watch?v=ZbTbTgmHSPc

Ez NB, de szerintem nincs különbség. 

aláírás tom65