Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2016-07-24 20:42:52

csab

Posztok: 3
Velünk: 1123 napja

Sziasztok!

Múlt pénteken vettem át életem első Mazdáját, egy 1.6-os 2001-es NBFL-t. Az M3-as mentén lévő Auto Focus intézte az autó behozatalát Németországból, ők is szervizelték, lakatolták, fényezték átadás előtt, kapott új kuplungot, stabpálcát, féltengely csapágyat, olajat, szűrőket.

A próbaúton nem tűnt fel, de mióta a megszokott utamon közlekedek vele, borzasztóan aggaszt, hogy kb 1800-as fordulatig, egy kicsit is hirtelen gázadásra hármat-négyet ránt az autó, 1800-2000 fölött gyönyörűen megy, a hangja egészséges, de amint 2000 környékére visszaesik a fordulat és "rúgok" egyet a gázon, halk fémes kattanással elkezd rángatni, amíg újra fordulatra nem ér. Az alapjárata egyenletes.

Laikusként kardán jellegű hibára gyanakszom, mert bár gyújtás/gyertya irányú gond is lehetne, én úgy érzem, mechanikus dologról van szó. Mit tanácsoltok, hogy induljak el, kihez menjek, mennyire pánikoljak?

Köszönök minden választ előre is!
Üdv,
Csab

2016-07-23 12:21:37
SPety

SPety

Posztok: 399
Velünk: 2743 napja

Sziasztok!

Köszi megoldódott! Egy ismeretlen srác bejelentkezett sms-ben és áthozta Keszthelyre egy szürke nb-vel. Nagy hála érte! Baránőm ment érte és megigértette veleh, hogy egy kávéra meghívhatjuk. Várom majd a jelentkezését!!! 

Mégegyszer ezer hála és köszönet!!!!!! :-)

2016-07-23 8:37:02
atomin

atomin

Posztok: 2349
Velünk: 2165 napja

atomin, 2016-07-23 8:33:53

Válasz erre: @SPety #107628 

Van egy gumis hétvégén is ott van mész ki Hévíz fele és jobbra kell bemenni egy nagy dzsungelben még mielőtt eljutsz a település szélénél a kereszteződés hez. Segített beazonositani? 

Vagy becsi kapu utca vagy Georgikon amelyikrol be kell menni a gumishop,  van sok használt német gumi nála. 

2016-07-23 8:33:53
atomin

atomin

Válasz erre: @SPety #107628 

Van egy gumis hétvégén is ott van mész ki Hévíz fele és jobbra kell bemenni egy nagy dzsungelben még mielőtt eljutsz a település szélénél a kereszteződés hez. Segített beazonositani? 

2016-07-22 21:03:30
SPety

SPety

Posztok: 399
Velünk: 2743 napja

Sziasztok!

Valakinek nincs Keszthelyen vagy környékén 195/50 R15-ös 1db bármilyen gumija szombaton! Defektet kaptunk és mennénk haza szombaton Gyöngyösre. Nem szívesen mennék végig mankókerékkel!

Köszi ha tudtok segíteni!

Tel. 703873063

2016-07-21 9:57:11

Cveu

Posztok: 5
Velünk: 1128 napja

Köszönöm a válaszokat.

Úgy tűnik a generátor volt mégiscsak a ludas, ki lett cserélve, plusz újrakábelezték a kocsi egy részét,

most újra szépen fut smile

2016-07-20 17:40:48
Teszla

Teszla

Posztok: 292
Velünk: 1856 napja

Nekem amikor generátor gondom volt NB-n, akkor csak annyi volt a tünet, hogy 4000-es fordulatszám felett elhalványodott minden világítás. Fényszórók, műszerfal és minden világítás. 4000 alatt tökéletes volt.

2016-07-20 9:10:29
atomin

atomin

Cveu, 2016-07-19 14:53:10

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy 2007-es NC-m, és a következő problémái vannak.
Menet közben (autópályán 140-nél) minden elektromos rendszer leállt a kocsiban, sikerült később szerelőhöz vontatni.
Bikázással újra elindul de csak egy ideig amíg van töltés az aksiban.

Amit eddig kiderítettünk:
1; Akkumlátor jó, nemrég cseréltem.
2; Generátort bevizsgálták, elvileg rendben van.

Szóval a generátor nem tölti rendesen az aksit, így ha az teljesen lemerül akkor megállok mint a szög (akár út közben is)
Check engine lámpa világít (nem tudok hibakódot, szerelő nem mondta), töltésjelző hol világít hol nem.

Esetleg találkozott már valamelyikőtök ilyen problémával? Mi lehet a gondja?

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel:
Zsolt

Az is mg lett nézve, hogy az akksinál a sarun megvan-e járás közben a kellő feszkó? Mert ha jó a generátor és még sincs meg a töltésed, akkor feszültség szabályzó, bár az NC-ben ez nem tudom hogy van megoldva. Volt hasonló gondom már korábban, akkor a fesszabályzó halt le.

Csak egy tipp

2016-07-20 8:18:52
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8672
Velünk: 4653 napja

Sziasztok!

Menet közben (autópályán 140-nél) minden elektromos rendszer leállt a kocsiban, sikerült később szerelőhöz vontatni.

Szóval a generátor nem tölti rendesen az aksit, így ha az teljesen lemerül akkor megállok mint a szög (akár út közben is)
Check engine lámpa világít (nem tudok hibakódot, szerelő nem mondta), töltésjelző hol világít hol nem.

Üdvözlettel:
Zsolt

Ha megáll mint a szög menet közben az biztosan nem generátor szerintem. Más autóval fél európán végig jöttünk generátor nélkül, ahogy merült az akksi órák alatt jutott el a kocsi oda hogy elkezdett szarul menni és rángatni. Ha nincs felkapcsolva a lámpa akkor csak a haladás kevés áramot eszik, csak akkuról is sokáig bírja. Mondom, ezt régebbi kocsin tapasztaltam de szerintem modern autón se lehet nagyon másképp.

aláírás DrasticPlastic Driver
2016-07-20 7:40:56

Cveu

Generátor szíj és görgők kb fél éve lettek cserélve, 

ma nézi meg a kocsit egy villanyos, remélhetőleg csak kábelszakadás vagy egy érintkező lecsúszása lesz

a ludas.

Az a baj, hogy egy-két ismerős már a motorvezérlő elektronika hibájával riogat..

2016-07-19 19:44:08
xperience5

xperience5

Posztok: 344
Velünk: 2641 napja

Sziasztok!

Üdvözlettel:
Zsolt

Illetve generátorszíj! (kilazulhat?) Bocs ha egyértelmű, viszont ha csak annyi a baja akkor meg jó!

aláírás

NA 1993

2016-07-19 15:05:30
simkor

simkor

Posztok: 612
Velünk: 1653 napja

Válasz erre: @Cveu #107462 

Generator. Nem tudom, ki es hogyan vizsgalta be, de en tuti, hogy felujittatnam pl veluk

http://www.fervill.h___nk-es-mintaboltjaink

2016-07-19 15:05:20
gzugzu

gzugzu

Posztok: 758
Velünk: 2704 napja

Válasz erre: @Cveu #107462 
A leírtak alapján mégiscsak a generátor a legvalószínűbb. Ha tudsz szerezni, próbáld ki egy bontott darabbal.

2016-07-19 14:53:10

Cveu

Sziasztok!

Üdvözlettel:
Zsolt

2016-07-17 18:02:59
CptBaloo

CptBaloo

Posztok: 56
Velünk: 1334 napja

Válasz erre: @Teszla #107356 

Ma napközben teszteltem a tető eső tömitését, kb 8-9 óráig volt a szabadban, és abszolút semmi nem jutott be az utastérbe. Szerintem a múltkori beazasok, amik elindították ezt a beszélgetést, csak a nagy zivatarnak (heves szél) volt köszönhető...