Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2011-11-30 17:47:23
Zolo

Zolo

Posztok: 1133
Velünk: 4205 napja
balneum, 2011-11-30 17:35:11

Szerencsére csak a riadalom volt nagy, kiderült alcsony volt a szint. smile Érdekes, mert tényleg a min szint felett volt. Magyaráztak valamit, hogy ilyen olyan úszó jelző és hajlamos rá. Megnézték, utántöltötték, nem fizettem semmit. Kedvesek voltak, csináltak egy laminált törzsvásárlókártyát, mely innentől 5%-nyi és más egyéb kedvezményeket jelent. Nem kellett bejelentkezni se, ez egy jó kör volt na. Mindenesetre a júliusi nagyszervizen cseréltettem fékolajat mazda autóházban, amit a jelek szerint nem sikerült tökéletes szintre töltenie a srácoknak, de ennyi belefér még. Köszi mindenkinek a válaszokat, tippeket! smile

A fékolajszint két dologtól lehet alacsony.

1. elfolyik valahol

2. kopottak a betétek és/vagy tárcsák és cserélni kell őket

Nem egy olyan anyag, ami csak úgy hipp-hopp elpárolog. Az utántöltése nem szerencsés, mert mikor rendbeteszed a fékrendszert és visszanyomod a munkahengereket a helyükre, akkor kinyomja a felesleges fékolajat, ami elég agresszív anyag, a műanyagon kívül mindent megeszik - fényezést, stb. Szerintem járj utána, mitől volt alacsony a szint. ;-)

aláírás

Feel da faya, tak' da ride, sunshine, driftin' MX5! B-)

2011-11-30 17:35:11

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 5324 napja

Szerencsére csak a riadalom volt nagy, kiderült alcsony volt a szint. smile Érdekes, mert tényleg a min szint felett volt. Magyaráztak valamit, hogy ilyen olyan úszó jelző és hajlamos rá. Megnézték, utántöltötték, nem fizettem semmit. Kedvesek voltak, csináltak egy laminált törzsvásárlókártyát, mely innentől 5%-nyi és más egyéb kedvezményeket jelent. Nem kellett bejelentkezni se, ez egy jó kör volt na. Mindenesetre a júliusi nagyszervizen cseréltettem fékolajat mazda autóházban, amit a jelek szerint nem sikerült tökéletes szintre töltenie a srácoknak, de ennyi belefér még. Köszi mindenkinek a válaszokat, tippeket! smile

2011-11-30 17:15:50
Zolo

Zolo

Posztok: 1133
Velünk: 4205 napja
Cimbi, 2011-11-30 17:08:16

Amikor nekem anno az avensisen kanyarban felvillant a fék visszajelző, akkor én is hibára gyanakodtam. Én is megnéztem a fékolajat, és ott is a min-max között volt, de miután rátöltöttem megjavult. Én töltenék rá és megnézném mivan...

Fékolajra KIZÁRÓLAG akkor töltünk rá, ha valahol elfolyik - amit viszont inkább orvosolni kell. :-D

aláírás

Feel da faya, tak' da ride, sunshine, driftin' MX5! B-)

2011-11-30 17:08:16
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3566 napja

Amikor nekem anno az avensisen kanyarban felvillant a fék visszajelző, akkor én is hibára gyanakodtam. Én is megnéztem a fékolajat, és ott is a min-max között volt, de miután rátöltöttem megjavult. Én töltenék rá és megnézném mivan...

aláírás

if in doubt, flat out.

2011-11-30 14:48:33

balneum

Felfüggesztett fiók

smile Az igen, jó áraik vannak! smile Alapesetben nem akarnám náluk csináltatni, de ha most hirtelen találnak valamit, amit orvoslni lehet vagy legalább megállapítják, hogy a fékkel minden ok, akkor nincs gond. Szeretnék biztos lenni benne, hogy használható az autó, nem is károsodik, legvégül esetleg ne világítson a visszajelző. Nem tervezem, hogy eztán majd a Speedybe fogok járni, de megnézem mennyire jók sos helyzetben.

2011-11-30 14:45:11
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 3822 napja
balneum, 2011-11-30 14:05:59

A min és a max. között van az olaj, igaz inkább a min.-hez közel. Talán 4 óra után kiderül, legalább megnézem ezt a speedy-t.

Én pár hete voltam speedyben és teljesen ingyen megnézték a fékhatásfokot és a lengéscsillapítók állapotát. Aztán kaptam tőlük egy árajánlatot körbe fékcserére (betét +tárcsa) átlagos alkatrészekből: 95.000 Ft. Most 34e-ért szereztem Ferodo Premium cuccokat és berakom magam a hétvégén.

2011-11-30 14:05:59

balneum

Felfüggesztett fiók

A min és a max. között van az olaj, igaz inkább a min.-hez közel. Talán 4 óra után kiderül, legalább megnézem ezt a speedy-t.

2011-11-30 13:49:14
fecske

fecske

Posztok: 238
Velünk: 4856 napja

Nekem annak idején az alacsony olajszint miatt égett a fékvisszajelző. :P

2011-11-30 13:06:17

balneum

Felfüggesztett fiók

Közben felhívtam őket, korrektek voltak. 4 óra után elgurulok hozzájuk. Létezik állapotfelmérés is náluk, ami 40 perc és a teljes autót átnézik, adnak ajánlatot, teljesen ingyenes. Elvben egyébként hibakódokat is ingyen olvasnak. Mondtam, hogy ezt nem várnám meg, az autó júliusban volt éves szervízen, műszakilkag jó, leszámítva most a kéziféket. smile Akkor is megnézik, kb. 20 perc, az is ingyenes, ha kell valami alkatrész még ma is megoldható a megszerelése, de holnap délután egészen biztosan. Nagy előny, hogy nem kell bejelentkezni, bármikor odamehet az ember.

2011-11-30 12:59:28

balneum

Felfüggesztett fiók

Van itt a közelben egy Speedy gyorszerviz, kérdés ha oda beviszem, akkor mit tudnak megnézni rajta. A kapcsolót gondolom jobb, ha márkaszervizben nézetem meg, de a kézifékkartól hátrafelé elvileg megvizsgálhatják és ha mást nem kideríthető kell-e azonnali intézkedés vagy csak a kapcsoló romlott el. 

2011-11-30 12:00:39
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8886
Velünk: 4939 napja
balneum, 2011-11-30 11:39:29

Köszi a válaszokat. Megnéztem a kapcsolót az utastérben, szerintem rendben van   hogy nézted meg?. Itt valami egyéb dolog lehet. Ha jól értettem, akkor a mx5-ben nincsen hátul kis pici dobfék mint kézifék, hanem a kéziféket behúzva is a két hátsó tárcsa fékez be, mintha üzemi féket nyomnám lábbal   ez minden hátul tárcsafékesnél így van, egyiknek sincs plussz még dobfékje is? Érdekes. Menetközben nincs hangja mindenesetre, szaga se és nem is melegszik   akkor örülj, több mint valószínű hogy a fék rendben van. Nem értem.   Nagy eséllyel mégis a kézifékkarnál lévő kapcsoló a ludas. Ha megint produkálja a hibát mozgasd meg a kézifékkart. Ha szerelőhöz mész le fog húzni és fel fogja újítani a hátsó féket vagy kicseréli a bowdent.

aláírás DrasticPlastic Driver
2011-11-30 11:47:09
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5527 napja

Szerintem vidd szerelőhöz. Kicsit kusza a logikai vonalad.

2011-11-30 11:39:29

balneum

Felfüggesztett fiók

Köszi a válaszokat. Megnéztem a kapcsolót az utastérben, szerintem rendben van. Itt valami egyéb dolog lehet. Ha jól értettem, akkor a mx5-ben nincsen hátul kis pici dobfék mint kézifék, hanem a kéziféket behúzva is a két hátsó tárcsa fékez be, mintha üzemi féket nyomnám lábbal? Érdekes. Menetközben nincs hangja mindenesetre, szaga se és nem is melegszik. Nem értem.

2011-11-30 9:35:14
Gyéé

Gyéé

Viszont ha ez a kapcsoló a karnál van, akkor nem a beragadt fékre jelez vissza, hanem a behúzva maradt fékkarra, úgyhogy a felni tapogatása se szükséges Wink

2011-11-30 9:33:55
Gyéé

Gyéé

A kapcsoló elméletileg a kézifékkar tövében van szóval úri módon tudod kicserélni/javítani/kontaktsprézni a kocsiban ülve, esetleg vidám zenét hallgatva.