Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2016-04-15 15:01:01

Beci11

Posztok: 240
Velünk: 1603 napja

Sziasztok!

Valaki nem tudja hogy 1.8-as NB-n hol van az olajgomba?(közbe megtaláltam a szívósor alatt)

Esetleg arra a problémára, hogy gyújtás ráadásra miért megy fel normál helyzetébe az olajnyomásmérő arra valami ötlet nincs?

Történet:

Sziasztok!

Valaki nem tudja hogy 1.8-as NB-n hol van az olajgomba?

2016-04-12 19:48:02
Teszla

Teszla

Posztok: 292
Velünk: 1966 napja

Válasz erre: @Gergo #102060 

Köszönöm. Sajnos ezektől nem lettem boldogabb smile de úgyis visszamegyek majd a szerelőhöz, mert kicsit ráz az autó, lehet nem jól súlyozták a nyári kerekeket. Kérek majd egy időpontot, hogy megnézzék ezeket is, mert egy szelephézag állítást már említettem neki, azt meg úgyis hidegen kell elvégezni, úgyhogy ígyis-úgyis ott kell hagyni az autót. A fékek tavaly voltak cserélve kompletten, de most cserélni kellett a két első fékcsövet, mert olyan ügyesen csinálta az előző szerelő brigád, hogy beleért a futóműalkatrészekbe, azok meg szépen elkoptatták, így ki tudja, hogy rakták össze a fékeket.

2016-04-10 22:00:42
Gergo

Gergo

Posztok: 131
Velünk: 4261 napja

Válasz erre: @Teszla #102012 

Szia Teszla!

Az en kocsimban is voltak ay utobbi honapokban idegesito hangok melyek hatulrol jottek. En is kicsereltettem mind2 kerekagycsapagyat, amely vegul nem oldotta meg a problemat. Helyette kiderult, hogy a fekemmel van baj, Valamiert a jobb oldalon mindig felkapta a fekbetetet es egy jellegzetes bugo hangot adott, olyat mint amikor rossz a kerekagycsapagy. Kiderult, hogy logott a jobbhatso fekem, azt is megjavitottak, igy most nincs semmi bugo hang. Viszont tavaly szinten bugott vmi hatulrol, akkor diffit kellett cserelnem. Szoval sokminden lehet smile  

Sok sikert!

Üdv.Gergő

aláírás NG
2016-04-10 16:41:57
Teszla

Teszla

Válasz erre: @Dragrider #102029 

Hmm, erre nem gondoltam, pedig idén tényleg nem volt a topon a fűtésem. Az utastérben hol halálható a fűtőradiátor? Nedvesedést nem tapasztaltam, de lehet nem is néztem arra, ahová kellett volna.

2016-04-10 14:05:01
Dragrider

Dragrider

Posztok: 167
Velünk: 1876 napja

Válasz erre: @Teszla #102012 

Szia,

Ha csak télen fogy a hűtővized, akkor lehet, hogy a fűtési körből szökik, rossz esetben a fűtőradiátornál az utastérben...

aláírás

Üdv, B

2016-04-10 0:21:34
Teszla

Teszla

Sziasztok!

A héten kicseréltettem mind a négy kerékcsapágyat az NB-mben, mert egyenes futásnál is, de főleg kanyarokban/körforgalomban nagyon hangos volt, jobbra is, balra is. Örültem is, hogy majd milyen jó lesz, de sajnos még mindig hallani. Nem annyira, mint korábban, de hallom egy minimálisan egyenes futásnál is, de legfőképp jobbra kanyarodásnál. Létezik, hogy szar lenne az összes csapágy, amit beleraktak, vagy kell neki egy kis idő, hogy "bejáródjanak" (ezt azért kétlem)? Én vittem az alkatrészeket, mert máshonnan vettem, előre SNR, hátulra Japanparts ment, amik, ha nem is gyáriak, de nem is a leggagyibbak. Nem hiszem, hogy két nap alatt belebugáztak volna valami bontottat, mert normális társaság, a régieket pedig visszaadták. Kellett volna még valamit cserélni hozzájuk, vagy nem is a kerékcsapágyak hangját hallom? Már teljesen elbizonytalanodtam.

Ui: ugye téli és nyári kerékgarnitúrákkal is hallottam ezt a hangot. A nyári gumik 2012-es gyártásúak, de 2014-ben vettem őket, Kumho márkájúak. A téliek Conti TS850-ek, 2014-es vétel, 2014-e gyártás. A két garnitúrában összesen alig 15 ezer km van, így én ezeket kizárnám. Na meg valószínűleg szóltak volna szerelésnél, ha gond van velük.

A másik kérdésem, ha már itt vagyok: Amikor télen felrakattam a téli kerekeket, utántöltötték a hűtővizet. Gondoltam azért, mert előtte (egy másik szervizben) volt darabokra szedve a motor és nem töltötték tele. Szépen járkáltam is vele, de február környékén kicsit füstölt az autó hideg motornál, a napi első indításkor. Meglestem a hűtővizet és elég szépen elfogyott a kiegyenlítőből és a radiátorból is. Vettem fagyállót és desztvizet, amiből 4 decit kellett beleönteni. Utána minden nap figyelgettem és pár naponta kellett utántölteni, mert lecsökkent minimumra. Aztán jött a jó idő, 20 fok körüli hőmérséklet és megszűnt a füstölés és a hűtővíz fogyasztás is. Most járok 300km-nél és egy csepp hűtővíz se fogyott. A szerelők nem találtak folyásra utaló jelet. Ilyet tapasztalt már valaki? 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

Történet:

Sziasztok!

A héten kicseréltettem mind a négy kerékcsapágyat az NB-mben, mert egyenes futásnál is, de főleg kanyarokban/körforgalomban nagyon hangos volt, jobbra is, balra is. Örültem is, hogy majd milyen jó lesz, de sajnos még mindig hallani. Nem annyira, mint korábban, de hallom egy minimálisan egyenes futásnál is, de legfőképp jobbra kanyarodásnál. Létezik, hogy szar lenne az összes csapágy, amit beleraktak, vagy kell neki egy kis idő, hogy "bejáródjanak" (ezt azért kétlem)? Én vittem az alkatrészeket, mert máshonnan vettem, előre SNR, hátulra Japanparts ment, amik, ha nem is gyáriak, de nem is a leggagyibbak. Nem hiszem, hogy két nap alatt belebugáztak volna valami bontottat, mert normális társaság, a régieket pedig visszaadták. Kellett volna még valamit cserélni hozzájuk, vagy nem is a kerékcsapágyak hangját hallom? Már teljesen elbizonytalanodtam.

A másik kérdésem, ha már itt vagyok: Amikor télen felrakattam a téli kerekeket, utántöltötték a hűtővizet. Gondoltam azért, mert előtte (egy másik szervizben) volt darabokra szedve a motor és nem töltötték tele. Szépen járkáltam is vele, de február környékén kicsit füstölt az autó hideg motornál, a napi első indításkor. Meglestem a hűtővizet és elég szépen elfogyott a kiegyenlítőből és a radiátorból is. Vettem fagyállót és desztvizet, amiből 4 decit kellett beleönteni. Utána minden nap figyelgettem és pár naponta kellett utántölteni, mert lecsökkent minimumra. Aztán jött a jó idő, 20 fok körüli hőmérséklet és megszűnt a füstölés és a hűtővíz fogyasztás is. Most járok 300km-nél és egy csepp hűtővíz se fogyott. A szerelők nem találtak folyásra utaló jelet. Ilyet tapasztalt már valaki? 

Előre is köszönöm a segítségeteket.

2016-04-05 20:17:09

12vereb

Posztok: 40
Velünk: 1501 napja

Válasz erre: @Beci11 #101694 

Hibás olajnyomás mérő szenzor esetleg? Beragadt, vagy fene tudja. Azt még nem kellett kiszednem.

2016-04-05 20:14:34

12vereb

Köszönöm a válaszokat, nyáron nekiugrunk, és egy megfelelő szervizben mindent átnézünk. Kivéve a váltót. Ha az megkotlik, majd ki lesz cserélve. A lényeg, hogy nem ritka, és nem is jelentős probléma.

2016-04-05 18:46:51

Beci11

Posztok: 240
Velünk: 1603 napja

Sziasztok!
1.8-as NB-be az olajnyomásmérő gyújtáskapcsolásra felmegy a normál helyzetébe. Ez mitől lehet?

2016-04-05 18:45:46
Liszt

Liszt

Posztok: 972
Velünk: 1744 napja
csabihal, 2016-04-05 18:42:04

Liszt, 2016-04-05 18:16:58

12vereb, 2016-04-05 17:18:35

Valakinek volt már olyan jelenség a kocsinán, hogy egyesban 2-3 ezerig emelem a fordulatot, nyomok egy kuplungot, és valahonnan alulról vagy hátulról (nem lehet hallani a pontos irányát) kotyog egy kicsit. "Trakl takk tak"  aztán abbamarad 2-3 "takk" után egyre halkulva, az egész max 1 másodperc. Mintha valami alkatrésznek lenne valami holtjátéka, és csak akkor ketlencül kicsit, ha megszűnik a nyomaték. Tippelnék, akkor lehet váltóban is valami, kardán vagy diffi is.

gyorsan felejtsd el mit hallottal :D:D szerintem en ezt uldoztem egy bo fel evig, csereltem valtot is de nem valtozott. aztan hallottam mas mx5oknel is es probalgatva masok kocsijaban konnyen elo tudom hozni, szoval ez feature lesz nem bug :D 

kuplungot ha hirtelen benyomod egyesben vagy tolataskor vagy ha csak durvabban adod ra vagy ha egyesbol kettesbe gyorsan huzod at vagy ha elkapod azt a fogaspontot ahol egy picit visszaengedve elo tudod hozni ezt a "mintha lotyogne vmi tengely" hangot akkor ugyanaz lesz szerintem.  Pl olyankor is elojott ha kinyomott kuplunggal mentem rossz uton es razkodott a kocsi v pl bukkanon, ha jol remlik. 

hasonlo neked is?

"mintha lotyogne vmi tengely"

ez kicsit hasonlít a kardán holtjátékára

egyszer regebben is irtad mar, h neked volt ilyen baj aztan hasznaltam a kocsit egy par napig minden kozepso boritas, szigeteles es gumiharang nelkul, h lehetett latni a foldet a valtokar mellett:D es a hang elolrol jott a valto belsejebol amennyire lehetett hallani nem a kardantol (pedig abbol mar van tartalek:D ) 
lehet szetszedem a valtot, a regit, majd es megnezem. ekkora lotyogesnek csak latszani kellene

aláírás

Dani 

2016-04-05 18:42:04
csabihal

csabihal

Posztok: 1735
Velünk: 2142 napja

Liszt, 2016-04-05 18:16:58

Valakinek volt már olyan jelenség a kocsinán, hogy egyesban 2-3 ezerig emelem a fordulatot, nyomok egy kuplungot, és valahonnan alulról vagy hátulról (nem lehet hallani a pontos irányát) kotyog egy kicsit. "Trakl takk tak"  aztán abbamarad 2-3 "takk" után egyre halkulva, az egész max 1 másodperc. Mintha valami alkatrésznek lenne valami holtjátéka, és csak akkor ketlencül kicsit, ha megszűnik a nyomaték. Tippelnék, akkor lehet váltóban is valami, kardán vagy diffi is.

gyorsan felejtsd el mit hallottal :D:D szerintem en ezt uldoztem egy bo fel evig, csereltem valtot is de nem valtozott. aztan hallottam mas mx5oknel is es probalgatva masok kocsijaban konnyen elo tudom hozni, szoval ez feature lesz nem bug :D 

kuplungot ha hirtelen benyomod egyesben vagy tolataskor vagy ha csak durvabban adod ra vagy ha egyesbol kettesbe gyorsan huzod at vagy ha elkapod azt a fogaspontot ahol egy picit visszaengedve elo tudod hozni ezt a "mintha lotyogne vmi tengely" hangot akkor ugyanaz lesz szerintem.  Pl olyankor is elojott ha kinyomott kuplunggal mentem rossz uton es razkodott a kocsi v pl bukkanon, ha jol remlik. 

hasonlo neked is?

"mintha lotyogne vmi tengely"

ez kicsit hasonlít a kardán holtjátékára

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-04-05 18:16:58
Liszt

Liszt

Posztok: 972
Velünk: 1744 napja

hasonlo neked is?

aláírás

Dani 

2016-04-05 17:18:35

12vereb

2016-04-03 17:17:06
nmthz0lee

nmthz0lee

Posztok: 196
Velünk: 2113 napja

Hali! Tegnap végre felkerült a várva várt Cobalt dual dob, egy új Bosal középdobbal. Az utóbbival nagyon nem vagyok elégedett, csálén áll, nem megfelelőek a hajlítási pontok, indídáskor beleér a kasztniba...ahogy tudtuk, korrigáltuk. Viszont a középdobnál elhelyezett lambda szondám kb. 50 km megtétele után motorhibakódot produkál (P0140). Ahogy utána olvastam, ez csak O2 emissziót érzékel. Van különösebb jelentősége vagy szimplán üssem ki a hibakódot és ne foglalkozzak vele?

2016-03-25 16:34:44
Nibor

Nibor

Posztok: 44
Velünk: 1354 napja

Válasz erre: @Tocska #96572 Hali, van egy olyan gyanúm, hogy végül én vettem meg ezt az autót,  de nekem már nem említették a kék füstöt. sad Tudunk privátban egyeztetni?