Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2016-03-07 20:15:05
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3185 napja

Köszi! Szét fogom szedni, de félek, hogy a csavarhossz miatt a jobbost is szét kell kapni. Akkor az is törik, amilyen rozsdás.

2016-03-07 20:03:49
gzugzu

gzugzu

Posztok: 832
Velünk: 2990 napja

Ilyen kéne neked?

http://www.ebay.co.u___its=Car+Make%3AMazda|Model%3AMX-5&hash=item5d2c88aeef:m:mzR38DdugvR8IKuPOykZDUw

Ha szétszeded és besétálsz egy csavarboltba a mintával, szerintem tudnak adni. wink

2016-03-07 19:47:08
pke1977

pke1977

Posztok: 578
Velünk: 3185 napja

Sziasztok! Valaki ma ügyesen letörte a bal tükrömet, de lehet, hogy csak be akarta hajtani, és a kezében maradt. A tükörház és az üveg sértetlen, viszont a tükröt tartó vékony fém csavar ? rozsdás volt, el is tört.

Szóval ezt a tükröt tartó csavart keresem, van belőle valakinek?

Előre is köszi! PK

Történet:

Sziasztok! Valaki ma ügyesen letörte a bal tükrömet, de lehet, hogy csak be akarta hajtani, és a kezében maradt. A tükörház és az üveg sértetlen, viszont a tükröt tartó vékony fém csavar (?) rozsdás volt, el is türt.

Szóval ezt a tükröt tartó csavart keresem, van belőle valakinek?

Előre is köszi! PK

2016-03-07 19:42:12

Marten991

Posztok: 22
Velünk: 1651 napja

Sziasztok!

Valaki meg tudja mondani, hogy NB-re hogyan kell rögzíteni az első műanyag sárfogókat? Kell hozzá valami egyedi alkatrész vagy csak csavarokkal/patentokkal van felfogatva?

2016-03-05 9:40:28
Soma

Soma

Posztok: 312
Velünk: 1747 napja
WarLock, 2016-03-05 9:18:39

Most jött elő az a jelenség, hogy a rádiómról elmegy minden jele az elektromosságnak, hogyha megmozdul a helyén, tegyük fel megnyomok erősebben egy gombot, és ennek hatására mozdul meg, vagy egy nagyobb útegyenlőtlenségtől... Valakinek van tippje hogy mi a fenét lehet ezzel kezdeni?

Szerintem a pozitív vagy a negatív kontaktos.

aláírás Soma
2016-03-05 9:18:39
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3432 napja

Most jött elő az a jelenség, hogy a rádiómról elmegy minden jele az elektromosságnak, hogyha megmozdul a helyén, tegyük fel megnyomok erősebben egy gombot, és ennek hatására mozdul meg, vagy egy nagyobb útegyenlőtlenségtől... Valakinek van tippje hogy mi a fenét lehet ezzel kezdeni?

2016-03-03 22:57:55
Ordune

Ordune

Posztok: 6991
Velünk: 3981 napja

Lédíz end dzsenc!

Szükségem lenne egy 8-9 személyes mikrobuszra jövő hét péntektől a következő hét szerda/csütörtökig. Van valami ötletetek?

Köszi, 

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
ND 2.0 2016 RevoTop / NA 1.6 1992

2016-02-12 19:03:43

zsolesz2584

Posztok: 10
Velünk: 1654 napja

Hali Srácok!

91-es évjáratú NA-m van. Ősszel vettem és hibátlanul szuperál/t eddig. Észrevettem, hogy kiegyenlítőtartályból fogy a hűtővíz. Hengerfejproblémára gyanakodtam először, de aztán elkezdett néha csúszni az ékszíj és akkor világosodtam meg, hogy folyik rá a víz. A termosztátházba alulról csatlakozó csőnél volt a folyás. Kicseréltem a bilincset. Azóta is ereszt. A kérdésem az lenne, hogy mivel még nem vagyok benne biztos, hogy csak a cső van megrepedve vagy a termosztátházból kijövő fém cső maga a ludas, ezrét első körben új csövet teszek fel. Ha nem segít akkor tudok minimális műszaki ismerettel és szerszámkészlettel termosztátházat cserélni egymagam? Plusz, ha valami csoda folytán megoldom a problémát akkor hogyan tudom a hűtőrendeszert légteleníteni? Valamint Miskolc környékén keresnék lakatost köszöb és kerékjárati ív cserére valamint fényezőt is.

A válaszokat előre is köszönöm

Zsolti

aláírás

Egy 91-es NA-m van. Eredetileg csak télére vettem játszósnak, de azóta nem akarok belőle kiszállni :) Kicsit rozsdás és sok benne a kilóméter, de imádom. 

2016-02-10 14:33:18
FBence

FBence

Posztok: 199
Velünk: 1602 napja
Erno, 2016-02-10 7:37:07

Ez a rádiócsalád moduláris rendszer.Középen a rádió fix. Felülre lehetett kérni CD t, CD tárat vagy semmit. Ez a nagyon ritka felül semmi kiszerelés ezek szerint. A CD tár is ebben az egységben van, 6 lemezt nyel be a rádió mögé a CD nyíláson beadagolva.

Alul választani lehetett: kazettás magnó, MiniDisc lejátszó vagy semmi.

Ha 2din es fejegységet akarsz helyette , figyelni kell, hogy ez nagyobb mint a sima 2DIN, kell hozzá egy segédkeret, hogy a rést kitakarja.  (interneten rendelhető)

Köszönöm a segítséget! Pedig reménykedtem hogy CD-t is lejátszik, ha már ott a CD gomb. Jó sóher lehetett az első tulaj :D Nem hinném hogy annyira drága extra lett volna.

2016-02-10 7:37:07
Erno

Erno

Posztok: 1442
Velünk: 5512 napja

Ez a rádiócsalád moduláris rendszer.Középen a rádió fix. Felülre lehetett kérni CD t, CD tárat vagy semmit. Ez a nagyon ritka felül semmi kiszerelés ezek szerint. A CD tár is ebben az egységben van, 6 lemezt nyel be a rádió mögé a CD nyíláson beadagolva.

Ha 2din es fejegységet akarsz helyette , figyelni kell, hogy ez nagyobb mint a sima 2DIN, kell hozzá egy segédkeret, hogy a rést kitakarja.  (interneten rendelhető)

Történet:

2016-02-09 21:55:57
Chrome

Chrome

Posztok: 18
Velünk: 1935 napja

Szia!

Korábban a tapasztaltabbak közzétették, elméletileg ilyenek lennének az autókban: http://mazda-speed.com/faq/audio/

A linken ki tudod keresni évjárat szerint, meg tudod nézni, mi az eltérés.

Jó éjt! smile

2016-02-08 21:15:35
FBence

FBence

Posztok: 199
Velünk: 1602 napja

Sziasztok!

Lehet hogy nem pont ebbe a témába tartozik, de itt talán gyorsan kaphatok választ. a Következő kérdés merúlt fel bennem, az autóban lévő 2 din-es rádión nincs "hely" ahova betehetném a CD-t, viszont Külün CD gomb van az egységen, esetleg CD táras lehet? Ha igen, akkor hol keressem a kocsiban? Így néz ki, ahogy a képen:

2016-02-07 23:25:39
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3566 napja

Vagy kerülni kell a dugót! wink

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-02-06 17:29:25
Matt

Matt

Posztok: 2705
Velünk: 4564 napja
Elvislo, 2016-02-06 16:57:43

Szia! Nálam ugyanez van. Kitisztítottuk a hűtőt, cseréltünk termosztát, újak a csövek. Nagyobb melegben, dugóban ülve pont ennyire melegszik nekem is a kocsi. Én személy szerint még arra tudok gondolni, hogy a motor alatt lévő műanyag védőlemez cserés lehet (nálam az), és emiatt a levegő nem a legjobb áramlási sebeséggel öblíti át a hűtőt álló helyzetben.

Érdemes még a hőkapcsolót cserélni. 1.6-on a termosztátházba van betekerve. Nálam az volt beteg egyszer. Későn szólt az ECU-nak, hogy ventit kéne kapcsolni és dugóban ezért melegedett.

2016-02-06 16:57:43
Elvislo

Elvislo

Posztok: 24
Velünk: 1930 napja

Szia! Nálam ugyanez van. Kitisztítottuk a hűtőt, cseréltünk termosztát, újak a csövek. Nagyobb melegben, dugóban ülve pont ennyire melegszik nekem is a kocsi. Én személy szerint még arra tudok gondolni, hogy a motor alatt lévő műanyag védőlemez cserés lehet (nálam az), és emiatt a levegő nem a legjobb áramlási sebeséggel öblíti át a hűtőt álló helyzetben.