Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2011-11-30 9:26:55
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8886
Velünk: 4938 napja

Szerintem először vizsgáld meg hogy tényleg befog-e a fék. Néha tapogasd meg a hátsó kerekeket amikor megállsz, ha valamelyik nem forog szabadon akkor jól érezhetően melegedni fog. Ha ilyesmit nem érzel, akkor vagy nem teljesen ragadt meg a fék/fékbowden, vagy csak alkalmilag produkálja a hibát, vagy csak a visszajelzőlámpa kapcsolója ad fals riasztást, az lenne talán a legjobb.

aláírás DrasticPlastic Driver
2011-11-30 9:11:03
Zolo

Zolo

Posztok: 1133
Velünk: 4204 napja
balneum, 2011-11-29 19:48:01

Reggel beülve az autóba feltünt, hogy világit a fákvisszajelző a műszerfalon miután kiengedtem a kéziféket. Arra gondoltam csak befagyott és majd helyrejön. Nos a céges garázsból elindulva is még világított, ergo már nem jön helyre magától sajnos. Érzetre a jobb hátsó kereket foghatja nagyon picit és ha behúzom, akkor van még kézifék, magyarán a bal hátsó még megy. Arra gyanakszom, hogy berohadt a jobb oldal vagy elszakadt a bovden, asszem ennyi idős autóknál már előfordulhat. Már nem emlékszem, hogy ki, de valaki említett szerelést anno másodállásként ?) vagy valami ilyesmit. Ha lenne valaki, aki válalkozik rá, hogy orvosolja vagy ismer valakit aki tudná és ráér délután az nagyon jól jönne. Természetesen nem ingyen kérném. Esetleg valakinek lenne alkatrésze az is jól jönne.

Nekem volt ilyen gondom anno. Kézzel visszanyomtam a beszorult nyerget, aztán nem használtam a kéziféket egy darabig - hiszen hátsó kerekes autónál nincs túl sok funkciója, mert sebességben hagyva ugyanott vagy - aztán felújíttattam a komplett hátsó féket, nyergeket, tömítéseket, stb. és minden hibátlan volt. A kézifékkötélnek nem volt baja.
Többnyire akkor fordul elő hasonló, mikor fékbetét cserénél több alkalommal is elmulasztják a csúszkák bezsírozását és berohad a dolog. Amennyiben van hozzá megfelelő helyed, kapacitásod, energiád és türelmed szét tudod szedni magad is, kicsit megpucolod, bezsírozod és jó lesz. :-)

aláírás

Feel da faya, tak' da ride, sunshine, driftin' MX5! B-)

2011-11-29 19:48:01

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 5323 napja

Reggel beülve az autóba feltünt, hogy világit a fákvisszajelző a műszerfalon miután kiengedtem a kéziféket. Arra gondoltam csak befagyott és majd helyrejön. Nos a céges garázsból elindulva is még világított, ergo már nem jön helyre magától sajnos. Érzetre a jobb hátsó kereket foghatja nagyon picit és ha behúzom, akkor van még kézifék, magyarán a bal hátsó még megy. Arra gyanakszom, hogy berohadt a jobb oldal vagy elszakadt a bovden, asszem ennyi idős autóknál már előfordulhat. Már nem emlékszem, hogy ki, de valaki említett szerelést anno másodállásként ?) vagy valami ilyesmit. Ha lenne valaki, aki válalkozik rá, hogy orvosolja vagy ismer valakit aki tudná és ráér délután az nagyon jól jönne. Természetesen nem ingyen kérném. Esetleg valakinek lenne alkatrésze az is jól jönne.

2011-11-08 16:46:04
matzuda

matzuda

Posztok: 595
Velünk: 3531 napja
KiVi, 2011-11-05 10:24:35

Ez a pánt egy csavarral hozzá van rögzítve a tető szerkezethez, valamivel a hátrébb lévő csukló előtt. Úgy tűnik, egy sima kereszthornyos lemezcsavar rögzíti kivülről a vashoz. Csukott állapotban laza, és az a feladata, hogy lenyitott tetőnél a vásznat (vinilt) ne engedje kicsücskösödni annyira. Gondolom, hogy ne törjön meg, vagy valami ilyesmi.

Nekem sem teljesen párhuzamos a tető széle az ablak tetejével, de ennyire biztos nem áll el. Jól feszül a feszítőhuzal, becsukott állapotban?

Freemail .... !!!!

Üdv smile

aláírás Slammed miata
2011-11-05 10:24:35
KiVi

KiVi

Posztok: 213
Velünk: 5450 napja

Ez a pánt egy csavarral hozzá van rögzítve a tető szerkezethez, valamivel a hátrébb lévő csukló előtt. Úgy tűnik, egy sima kereszthornyos lemezcsavar rögzíti kivülről a vashoz. Csukott állapotban laza, és az a feladata, hogy lenyitott tetőnél a vásznat (vinilt) ne engedje kicsücskösödni annyira. Gondolom, hogy ne törjön meg, vagy valami ilyesmi.

Nekem sem teljesen párhuzamos a tető széle az ablak tetejével, de ennyire biztos nem áll el. Jól feszül a feszítőhuzal, becsukott állapotban?

2011-11-04 17:53:31
matzuda

matzuda

Sziasztok ! Szeretném megkérdezni ismét h tudja e valaki h ez micsoda és hova való!(1 kép) Mivel a régi tetőmön nekem ilyen nem volt ! (2kép)
Amúgy a tető kész van ,és a helyén van de nem szeretném visszarakni addig míg nem tudom ez micsoda !

Illetve mellékelek még egy képet(3) és azt szeretném megkérdezni h ez miért van hogy így áll a tető ? Pedig ezen látszik hogy egy jó állapotú tető . Akitől vettem a vászontetőt annak is így állt ő azt mondta ,idézem " hogy mindig kiugrik ... " ezt hogy pontosan mire értette ,nem tudom ... azt szeretném elkerülni h ilyen púposan álljon ......

Köszönöm Üdv Mindenkinek Csabi !

1

2

3

aláírás Slammed miata
2011-10-26 22:19:33
matzuda

matzuda

m4n4, 2011-10-26 22:03:28

A wheeler Dealersben szürke kalaptartót fújtak feketére ,) A PUG 205 gti-ről szóló részben volt itt: http://www.youtube.c___v=JU5aY7I2ZU8#t=362s

Igen láttam azt a rész , ezért is +a autókozmetikus haverom miatt is gondoltam rá h szimplán lefújom matt feketére ...

aláírás Slammed miata
2011-10-26 22:03:28
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 3821 napja

A wheeler Dealersben szürke kalaptartót fújtak feketére ,) A PUG 205 gti-ről szóló részben volt itt: http://www.youtube.c___v=JU5aY7I2ZU8#t=362s

2011-10-26 21:59:20
matzuda

matzuda

Sziasztok Segítséget szeretnék kérni , valaki tudja hogyan kell kiszedni a vászon tetőből az üveget .Bele van ragasztva vagy csak a géder ....fogja
A másik kérdésem kicsit érdekesebb Vettem egy szövettetőt ami makulátlan állapotú de viszont szürke színe van és én feketét szeretnék .Ötletek ? Ruhafestékkel ha befestetném ilyen nagyüzemi helyen  ? Vagy ha lefújnám ? autókozmetikus ismerős mondta h így hozzák helyre a kopott szőnyegeket üléseket a víz nem bántja mivel oldószer alapú ... és ha vékonyan köd ölve van akkor nem is kerül olyan sok rá h pl ul büdös legyen . a szálak nem csomósodnak be stb ....
De pl ul tudom van kifejezetten ilyen speciális festék amivel pl bőrt vagy autó kárpitot szoktak fújni ....

Bármilyen ötlet Érdekel előre is köszönöm mindenkinek

Illetve még annyi ,hogy az a kis kampó rész amibe belecsatoljuk a tetőt az a kis kampó ami oldalt van ugyanolyan mint ami felül van ? mivel ugye a csatok ugyanolyanok . Mivel a gondom az hogy most kaptam a vászontetőhöz ajándékba ezeket a kampókat ,de nem tudom h jók e mert ugye nekem a váll magasságba a műanyagon nincsen lyuk ahova felfogatnám ezeket a kampókat .... levettem a műanyagborítást a kasztni ba elvileg benne vannak a felfogatásához szükséges pontok de nem merem kivágni a műanyagborítást .Gondoltam előtte kérdezek ! Mert most a kemény tetőn lévők csatok csak lógnak de nincs hova beakasztani őket

Üdv Csabi

aláírás Slammed miata
2011-10-26 13:48:59
Bird

Bird

Posztok: 3817
Velünk: 5213 napja
mereszk, 2011-10-26 13:12:34

Szevasztok!

Difit , vagy difibe kúpkereket melyik bontóból lehet szerezni. Japker-be nincs.

Persze ha valakinek van otthon, az is jó lenne :-)

Nekem sajnos nincs ki mind a négy kerekem! smile

Soroksári bontó?

Amúgy külön nem hinném,hogyvan értelme beszerezni ,mert úgy is horror áron lesz ,és mire összehézagolják stb... közel ugyan ott vagy.

Lehet érdemes lenne venni egy komplett diffit ,esetleg angliából,ha itthon től drágának ítélnéd meg.

aláírás Kilinccsel elöre:)
2011-10-26 13:12:34
mereszk

mereszk

Posztok: 60
Velünk: 4086 napja

Szevasztok!

Difit , vagy difibe kúpkereket melyik bontóból lehet szerezni. Japker-be nincs.

Persze ha valakinek van otthon, az is jó lenne :-)

2011-10-22 9:33:17
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4096 napja
Matuka, 2011-10-21 15:22:07

Sziasztok,

Generátort kellett javítani, viszonylag olcsón megusztam.

Köszi a segítséget!

Örülök, hogy nem lett igazam. Nekem most a fűtéspanel világításának az égőfoglalata ( smile ) produkál spontán ilyeneket. Mivel féltem az új középkonzolt, a rádió 2cm-el kintebb húzásával orvosoltam a helyzetet smile

2011-10-21 17:06:19
Zolo

Zolo

Cimbi, 2011-10-21 17:00:35

Nem, csak a hiba annyira egyértelmű volt, hogy feleslegessé tette az okoskodást és pöcsködést.

Nyiss egy szervízt és gazdag leszel! Ilyen tudással, tiszta kézzel fogsz autót szerelni. :-D :-D :-D :-D

aláírás

2011-10-21 17:00:35
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3565 napja

Nem, csak a hiba annyira egyértelmű volt, hogy feleslegessé tette az okoskodást és pöcsködést.

aláírás

if in doubt, flat out.

2011-10-21 16:51:50
Zolo

Zolo

Cimbi, 2011-10-21 15:39:59

Na grat! Megmondtam, nem volt itt mit méregetni smile

Feltételezed, hogy kézrátétellel jutottak erre a megoldásra? :-D :-D :-D :-D

aláírás