Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2015-06-22 10:25:51
gonzi

gonzi

Posztok: 783
Velünk: 1990 napja

Köszönöm mindkettőtöknek, titkon bíztam benne, hogy valakinek volt már ilyen smile

Matt, nem a futóműves óta csinálja, előtte kezdte pár héttel, de először csak ritkán, azt hittem csak valami véletlen. Hát nem véletlen. 

2015-06-22 8:37:40
Matt

Matt

Posztok: 2678
Velünk: 4389 napja
gonzi, 2015-06-21 22:27:26

Sziasztok, megint nyűgöm van, és ötleteket szeretnék:

Kis sebességnél (v<20km/h), ha egyszerre tekerem a kormányt, és fékezek, erős recsegést hallok előlről, ahogy tekerem a kormányt. Mondjuk orral parkolásnál, vagy ha csak gurulok, és próbaképp "szlalomozok".

• Ha nem fékezek, csak kormányozok, akkor csöndes. 
  • Ha nem kormányozok, csak fékezek, csöndes.
  • Ha tekerem a kormányt, és fékezek, recseg valami mint az állat. 
  • Ha állóhelyben basztatom (kormánytekerés+fék), akkor az első kormánytekerés után már nem csinálja. 

Mi lehet az? 
Az én tippem toronycsapágy, vagy kormányösszekötő gömbfej, de azoknak mindenkpp recsegni kéne, nem csak ha fékezek is. Fékbetét 3000 km-et futott, tárcsa 25-öt, de válla nincs, és egyenletes.

És hogy hű legyek a topik címéhez: Help sad !!!!

A következő fura-failure-nél lehet, hogy nyitok egy topikot, "szívások stock NBFL-lel" címmel smile

Ha azóta csinálja, hogy a futóművesnél voltál, akkor mindenképp csekkold le, hogy meghúzták-e/nem lazultak-e le a szilentben az excenteres állítócsavarok valamelyike. Az tud ilyet csinálni ahogy ugrik egyet a csavar terhelésváltásnál a szilentben.

2015-06-22 8:22:47
Zefa

Zefa

Posztok: 300
Velünk: 2166 napja
gonzi, 2015-06-21 22:27:26

Kis sebességnél (v<20km/h), ha egyszerre tekerem a kormányt, és fékezek, erős recsegést hallok előlről, ahogy tekerem a kormányt. Mondjuk orral parkolásnál, vagy ha csak gurulok, és próbaképp "szlalomozok".

• Ha állóhelyben basztatom (kormánytekerés+fék), akkor az első kormánytekerés után már nem csinálja. 

Mi lehet az? 
Az én tippem toronycsapágy, vagy kormányösszekötő gömbfej, de azoknak mindenkpp recsegni kéne, nem csak ha fékezek is. Fékbetét 3000 km-et futott, tárcsa 25-öt, de válla nincs, és egyenletes.

A következő fura-failure-nél lehet, hogy nyitok egy topikot, "szívások stock NBFL-lel" címmel smile

Szia!

Ha magadnak szeretnéd javítani, akkor javaslom, hogy vidd el valahová, ahol műszakiztatnak és nézesd át fék és rázópadon. Elmondod a jelenséget és aszerint meg fogják neked nézni mi lehet a baj. Látatlanban nehéz ilyesmire tippet adni. Az egyébként nem fura, hogy csak fékezésnél csinálja, mert akkor megváltozik a tengely terhelése és ezzel a geometria is állítódik. Nem fogja tudni fékpadon imitálni, de azért van rá esély, hogy megtalálják mi okozza.

aláírás

91 1.6 NA
93 2.0 Accord
59 1.0 Anglia 105E Építés alatt

2015-06-21 22:27:26
gonzi

gonzi

Mi lehet az? 

Történet:

Mi lehet az? 
Az én tippem toronycsapágy, vagy kormányösszekötő gömbfej, de azoknak mindenkpp recsegni kéne, nem csak ha fékezek is.

És hogy hű legyek a topik címéhez: Help :( !!!!

A következő fura-failure-nél lehet, hogy nyitok egy topikot, "szívások stock NBFL-lel" címmel :)

Mi lehet az? 
Az én tippem toronycsapágy, vagy kormányösszekötő gömbfej, de azoknak mindenkpp recsegni kéne, nem csak ha fékezek is. Fékbetét 3000 futott, tárcsa 25-öt, de válla nincs, és egyenletes.

És hogy hű legyek a topik címéhez: Help :( !!!!

A következő fura-failure-nél lehet, hogy nyitok egy topikot, "szívások stock NBFL-lel" címmel :)

2015-06-11 19:30:06
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 1885 napja

korán ittam a medve bőrére.Kedd DU.fél 4 kor megint bemondta az unalmast a központi záram.én ebböl kiindulva valami kontakt hibára gyanakszom....

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-06-08 13:27:07
Dezsoeke

Dezsoeke

Posztok: 367
Velünk: 2432 napja

Az hagyján, de elpusztította a hűtőrendszer kisebb csöveit.

Szerencsére azonnal észleltük, így motorkár nem lett, de a tegnapi verseny ment a levesbe sad

Esztergályos "havert' továbbra is aktívan keresek!

Történet:

Az hagyján, de elpusztította a hűtőrendszer kisebb csöveit.

Szerencsére azonnal észleltük, így motorkár nem lett, de a tegnapi verseny ment a levesbe:(

2015-06-08 12:13:42
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 3659 napja
Dezsoeke, 2015-06-08 11:39:17

Szia!

Kis munkát is elfogadó esztergályost keresek a 11. kerületben

2db feszítő görgőt kellene felszabályozni

Minden javaslatot megszívlelek smile

Megint leverte a szíjat?

2015-06-08 11:39:17
Dezsoeke

Dezsoeke

Posztok: 367
Velünk: 2432 napja

Szia!

Kis munkát is elfogadó esztergályost keresek a 11. kerületben

2db feszítő görgőt kellene felszabályozni

Minden javaslatot megszívlelek smile

2015-06-07 22:45:47
gonzi

gonzi

Csabihalnak már volt egy zárszerelős mutatványa valamelyik topikban, ami kifejezetten hasznos.

Néha a vezetőoldali nem zár nekem. Van, hogy csak harmadik gombnyomásra (nem gyári). Lassan kéne bele valami normális, vagy Csabihal megoldása

2015-06-07 21:09:20
Dragunov66

Dragunov66

Bird, 2015-06-07 21:03:08

Dragunov66, 2015-06-07 21:00:04

úgy néz ki hogy meggyógyította magát,egyébként sehogy sem működött,semelyik oldalról,de jobrol alapbol nem tudom nyitni a balt is

Úgy látszik van valami alevegőben!

Nekünk a családi csillagromboló csinálta ezt.. mókás volt a csomgatartón keresztül bemászni.. a retesz ki sem engedte nyitni belűlrl....

Majd a város másik feléről hazaértem vele,probáltam kinyitni nem nyílt!

kimásztam, gondoltam még 1 et ráprobálok és kinyílt.. smile )))

Mókás volt , és azóta hibátlanúl működik!

Autót mostam előtte! smile

Lehet víziszonya volt! smile

nekem mosás után javult meg :D 
tegnap még működött Kakucson,aztán még letekertem kb 150km-t fagyizónál megáltunk,mikor beültem már nem nyitott,de lezárta mikor ott hagytam(biztos behisztizett mert nem vittem neki jó kis vadkerti fagyit)lehet a meleg teszi. 

2015-06-07 21:03:08
Bird

Bird

Posztok: 3811
Velünk: 5039 napja
Dragunov66, 2015-06-07 21:00:04

úgy néz ki hogy meggyógyította magát,egyébként sehogy sem működött,semelyik oldalról,de jobrol alapbol nem tudom nyitni a balt is

Úgy látszik van valami alevegőben!

Nekünk a családi csillagromboló csinálta ezt.. mókás volt a csomgatartón keresztül bemászni.. a retesz ki sem engedte nyitni belűlrl....

Majd a város másik feléről hazaértem vele,probáltam kinyitni nem nyílt!

kimásztam, gondoltam még 1 et ráprobálok és kinyílt.. smile )))

Mókás volt , és azóta hibátlanúl működik!

Autót mostam előtte! smile

Lehet víziszonya volt! smile

aláírás Kilinccsel elöre:)
2015-06-07 21:00:04
Dragunov66

Dragunov66

2015-06-07 20:58:20
Bird

Bird

Posztok: 3811
Velünk: 5039 napja

Szia!

Ha belülről az utasoldalit bezárod a jobb oldalit zárja?

aláírás Kilinccsel elöre:)
2015-06-07 19:59:26

AndLac

Posztok: 54
Velünk: 1915 napja

Hello! Szerintem mielott szetkapod a kozponti zarat vedd ki s biztositekot es nezd meg ha nem nent ki is van h koboraram szaladgal benne.Nekem is elojott ez bar nekem taviranyitos.

2015-06-07 19:59:25
Dragunov66

Dragunov66

csoda történt smile működik.délelött még próbálgattam,nem volt jó.most beültem,visszaáltam vele a helyére és megpróbáltam utoljára,és bár lassu reakcióval de zárt,aztán kezdett fel gyorsúlni.mostmár tökéletes smile