Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2015-01-02 14:28:30
csabihal

csabihal

Posztok: 1797
Velünk: 2318 napja
zsoltrs2, 2015-01-02 13:58:01

Üdv.

Megtudnátok mondani, hogy mi az a CAS O-ring.

Ill. vezérlés cserénél még, ha nem is folyik, akkor is célszerű kicserélni a főt. és a v.tengelyek szimeringjeit ezzel a CAS-sal egyetemben?

Esetkeg tudna valaki mondani ehzekhez tartozó méreteket (NBFL 1.6).

Köszi

a beépített kereső csodákra képes, pl:

http://www.miata.hu/forum/?tid=3904

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2015-01-02 14:09:17
gonzi

gonzi

Posztok: 783
Velünk: 2164 napja

No, megnéztük szerelőmmel, nem forog a vezműtengely inditozasnal. Hét elején hívok hozza egy trélert, es megy a műhelybe vezérlés cserére. 100.850-nél volt benne cserélve, IL-es. ( előző tulaj) Szelepek bele tudnak vern a dugattyuba? Mindenkinek köszönöm, aki ötletet adott!

2015-01-02 13:58:01
zsoltrs2

zsoltrs2

Posztok: 245
Velünk: 2037 napja

Üdv.

Ill. vezérlés cserénél még, ha nem is folyik, akkor is célszerű kicserélni a főt. és a v.tengelyek szimeringjeit ezzel a CAS-sal egyetemben?

Esetkeg tudna valaki mondani ehzekhez tartozó méreteket (NBFL 1.6).

Köszi

Történet:

Üdv.

Köszi

2015-01-02 7:13:03
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 3833 napja
gonzi, 2015-01-01 23:19:44

Köszönöm Matt, holnap megnézem ezt is!!! Én még a főtengely holtpont jeladóra gondolok, nagyjából ugyanezt produkalhatja, + kiveszem, es megnézem, nem lett-e retkes a vezmű holtpont jeladó. Ha retkes mondjuk akkor mar nagy baj van... De a biztosítékkal kezdem, egyszerűbb, köszönöm!

A bal térded feletti biztosíték táblában ellenőrizd a motorvezérlő biztosítékát. Ezt kidörzsölődott vezetékek verik ki, ha letestelnek. Eddig ezek voltak: lambda szonda vezetéke, injektor kábelkötege, főtengely jeladó vezetéke, amit elnyír a szíj, ha rossz felé van elvezetve. Bent vagyok ma amúgy, ha kell segítség.

2015-01-01 23:19:44
gonzi

gonzi

Köszönöm Matt, holnap megnézem ezt is!!! Én még a főtengely holtpont jeladóra gondolok, nagyjából ugyanezt produkalhatja, + kiveszem, es megnézem, nem lett-e retkes a vezmű holtpont jeladó. Ha retkes mondjuk akkor mar nagy baj van... De a biztosítékkal kezdem, egyszerűbb, köszönöm!

2015-01-01 20:06:43
Matt

Matt

Posztok: 2705
Velünk: 4564 napja
gonzi, 2015-01-01 16:13:27

Sziasztok! Megállt az autó. Bővebben: Volt ma egy elég hosszú kirándulásom, Bp-Dobogókő - Esztergom, stb, kifejezetten finoman vezettem. Szentendrére beérve lefulladt. Menet közben. Egyből ujrainditottam, indult, de megint lefulladt. Azóta nem indul. Benzin van, olaj van, víz van, teker, teker, teker, nem indul. Szar itt a járda szélen parkolva... Vez.tengely holtpont jeladó nyáron cserélve, gyertyák, es kábelei szintén. 185k van benne. Mi lehet? (Tudom, lehetne egyszerűbb a kérdés.)

Szia,

Nekem kisértetiesen hasonló "élményem" volt tavaly, illetve most már tavaly előtt. smile Lepencén hazafele egyszercsak leállt a verda és onnantól semmi. Vicces volt a lejtőn, kanyarban, felkeményedett fékpedállal megállni.

Nálam mint utólag kiderült az injektorok biztosítéka ment ki. A motortérben lévő biztosíték táblában található. Valami csavar tartja, azt ki kell tekerni, különben beletörik. Remélhetőleg csak valami ilyesmi lesz nálad is.

2015-01-01 17:30:51
gonzi

gonzi

Kössz Gyéé, egy szentendrei ismerősöm visszahozott Pestre, atpattantam a tartalék suzukiba, a Mazda ott maradt parkoló helyre tolva. A fő útról a skanzen fele vezeto elágazás kereszteződésében.. Adományokat, virágokat, egyéb kedvességeket a szélvédőre tehettek, fenykepezzétek le, es dobjátok Facebookra :D Majd holnap elgurulok, megnézem indul-e.. Sors fintora, hogy Dobogókőn találkoztam véletlen Laleeval, akkor bezzeg semmi baja nem volt még :D

Történet:

Kössz Gyéé, egy szentendrei ismerősöm visszahozott Pestre, atpattantam a tartalék suzukiba, a Mazda ott maradt parkoló helyre tolva. A fő útról a skanzen fele vezeto elágazás kereszteződésében.. Adományokat, virágokat, egyéb kedvességeket a szélvédőre tehettek, fenykepezzétek le, es dobjátok Facebookra :D Majd holnap elgurulok, megnézem indul-e..
2015-01-01 17:19:38
varga-gabor

varga-gabor

Posztok: 1027
Velünk: 2055 napja

Én sikerrel jártam. AC pumpa csere. Még jó hogy van egy donor az udvaron.

aláírás

EUNOS ROADSTER V SPECIAL

2015-01-01 17:17:15
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8886
Velünk: 4939 napja
gonzi, 2015-01-01 16:13:27

Sziasztok! Megállt az autó. Bővebben: Volt ma egy elég hosszú kirándulásom, Bp-Dobogókő - Esztergom, stb, kifejezetten finoman vezettem. Szentendrére beérve lefulladt. Menet közben. Egyből ujrainditottam, indult, de megint lefulladt. Azóta nem indul. Benzin van, olaj van, víz van, teker, teker, teker, nem indul. Szar itt a járda szélen parkolva... Vez.tengely holtpont jeladó nyáron cserélve, gyertyák, es kábelei szintén. 185k van benne. Mi lehet? (Tudom, lehetne egyszerűbb a kérdés.)

Nem tudok segíteni csak részvétet nyilvánítanék, tegnap én is eltöltöttem 2 órát trailerre várva, nem egy leányálom! Gyors és olcsó gyógyulást kívánok!

aláírás DrasticPlastic Driver
2015-01-01 16:13:27
gonzi

gonzi

Történet:

Sziasztok! Megállt az autó. Bővebben: Volt ma egy elég hosszú kirándulásom, Bp-Dobogókő - Esztergom, stb, kifejezetten finoman vezettem. Szentendrére beérve lefulladt. Menet közben. Egyből ujrainditottam, indult, de megint lefulladt. Azóta nem indul. Benzin van, olaj van, víz van, teker, teker, teker, nem indul. Vez.tengely holtpont jeladó nyáron cserélve, gyertyák, es kábelei szintén. 185k van benne. Mi lehet? (Tudom, lehetne egyszerűbb a kérdés.)
2014-12-31 11:38:41
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8886
Velünk: 4939 napja

Sürgősen szükségem lenne egy bal első alsó lengőkarra! Ha valakinek van plusszba jelezze! Köszi!

aláírás DrasticPlastic Driver
2014-12-30 16:03:39
zsoltrs2

zsoltrs2

Smith, 2014-12-30 15:55:16

zsoltrs2, 2014-12-30 15:16:16

Üdv.

Tudna nekem valaki küldeni olyan képet a saját kocsijáról, aminek a színe Supreme Blue Mica 22A?

Elvileg 2001-2003-ig fújták a kocsikat vele. Nekem 2001-es van és nem tudom eldönteni, h milyen színű.

Ill. ha még lenne a fotó az adattábláról is, ahol fel van tüntetve a szín az nagyon jó lenne.

Köszi

Szia! Nem tudom mennyire segít:

sajátom

22A

többiSzín

Én spec. a szerízkönyvből néztem a sajátomat, az információs tábla ami nekem az ajtóba van ragasztva 3 forintot nem ér.

Sajnos a VIN kód nem tartalmaz infót a színről (akkor a forgalmi alapján könnyedén be lehetne azonosítani).

Esetleg tudnál küldeni 1 fotót az adattábládról?

zsoltrs kukac citromail.hu

2014-12-30 15:58:07
zsoltrs2

zsoltrs2

Smith, 2014-12-30 15:55:16

Üdv.

Tudna nekem valaki küldeni olyan képet a saját kocsijáról, aminek a színe Supreme Blue Mica 22A?

Elvileg 2001-2003-ig fújták a kocsikat vele. Nekem 2001-es van és nem tudom eldönteni, h milyen színű.

Ill. ha még lenne a fotó az adattábláról is, ahol fel van tüntetve a szín az nagyon jó lenne.

Köszi

sajátom

22A

többiSzín

Én spec. a szerízkönyvből néztem a sajátomat, az információs tábla ami nekem az ajtóba van ragasztva 3 forintot nem ér.

Sajnos a VIN kód nem tartalmaz infót a színről (akkor a forgalmi alapján könnyedén be lehetne azonosítani).

Ez érdekes, az enyém is akkor " született" Németországba.
Én idén novemberbe hoztam be.

Nem lehet véletlen ez a sok hasonlóság, enyém is biztos Midnight Blue Mica smile

2014-12-30 15:55:16
Smith

Smith

Posztok: 356
Velünk: 2159 napja

Üdv.

Köszi

sajátom

22A

többiSzín

aláírás Speed... for those who cannot cruise with style

Történet:

Üdv.

Köszi

<a href="http://www.miata.hu/klub/tagok/smith/">sajátom</a>

<a href="http://www.miata.net/gallery/images/midnightblue1.jpg">22A</a>

<a href="http://www.miata.net/gallery/nb.html">többiSzín</a>

Én spec. a szerízkönyvből néztem a sajátomat, ami információs tábla nekem az ajtóba van ragasztva az 3 forintot nem ér.

Üdv.

Köszi

sajátom

22A

többiSzín

Én spec. a szerízkönyvből néztem a sajátomat, ami információs tábla nekem az ajtóba van ragasztva az 3 forintot nem ér.

Üdv.

Köszi

sajátom

22A

többiSzín

Én spec. a szerízkönyvből néztem a sajátomat, az információs tábla ami nekem az ajtóba van ragasztva az 3 forintot nem ér.

Üdv.

Köszi

sajátom

22A

többiSzín

Én spec. a szerízkönyvből néztem a sajátomat, az információs tábla ami nekem az ajtóba van ragasztva az 3 forintot nem ér.

2014-12-30 15:35:48

BAwagon

Posztok: 36
Velünk: 2382 napja
varga-gabor, 2014-12-30 9:49:58

Helo. Ősszel le tettem a garázsba az autót, most gondoltam beindítom kicsit, de semmi. Teker de nem indul be. A  gyújtást mikor ráteszem, akkor a benzinpumpának kicsit be kellene kapcsolnia? Mert most csend van...

Nekem is csinalt ilyet egyszer. Letekertem a tanksapkat , vett egy mely lelegzetet es gyonyoruen indult utana.