Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2012-04-02 11:30:16
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8730
Velünk: 4763 napja
balneum, 2012-04-01 8:20:09

Egyébként a Németországból behozott mx-ek jó része EURO2-es lehet még akkor is, ha gyárilag EURO1-es volt, mert ez az átalakítás még relatíve olcsó pénzből megoldható és Németországban nagyon nem mindegy az adó szempontjából, így ezzel nagyon gyakran lehet találkozni.

Az ilyen Euro 2-t nálunk nem fogadják el, mert 96 előtti kocsikra ELEVE nem fogadnak el ilyen katewgóriát, hiszen ez a norma 96-ban jött létre. Kivétel állítólag nincs, csak ha Mazda Motors Hungary-tól hozol papírt, de ők ilyet nem adnak ki, ráadásul akkoriban állítólag ők nem adtak el Mx5-öst, így semilyen bizonylatuk nincs rá. Más tipusra adtak már ilyet, mondjuk olyanra ami 96-os modell volt de 95 decemberben adták el mint előszériás bemutatóautót. Ilyenre adtak már ki igazolást mert hogy ez ténylegesen EURO2 norma szerint gyártott kocsi.

Én ilyen válaszokat kaptam tőlük meg az okmányirodás kapcsolatotmtól, nekem ez elég volt ahhoz hogy úgy döntsek hogy reménytelem a 94-es kocsimat Euro2-re besoroltatni. Nálam harcosabbak esetleg másképp látják ezt. 

aláírás DrasticPlastic Driver
2012-04-02 10:24:13

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 5148 napja

Matricarendzsám nálam is utólag volt, elég nagy kálvária is lett belőle. A központi rendszerben nem is látszott, ezért nem akarták elfogadni az NKH-nál se és lökték a baromságot, hogy csak egyedi sportkocsikre lehet és erre nem jár. Szerencsére a Mazda Fehérvár tulajdonosa emlékezett az autóra, mert anno Ő adta el személyesen és soron kívűl bementek a fehérvári ocsmányba és jelezték, hogy anno megkapták az engedélyt, ami meg is volt abban az okmányirodában, de Isten tudja miért, nem vitték fel a központi rendszerbe. Miután felvitték egy órán belül rámtelefonáltak és már látszott az NKH-nál is. Azóta szépen pecséttel benne van a forgalmiban, ahogy kell. :-)

2012-04-01 21:18:55
Erno

Erno

Posztok: 1440
Velünk: 5336 napja
balneum, 2012-04-01 8:20:09

Sajnos az NA-ból van EURO1 és EURO2 minősítésű is. Ez is okozhatja a problémát és ezen túl még az is, hogy az nyilvántartási adatbázisuk is rossz. Itt van egyébként egy cikk a besorolásokról és plakett színekről http://imreauto.hu/h___a-szmogriadorol.html  

Nálam, amikor 2010- ben voltam műszaki vizsgán, akkor jött elő a kérdés, mert nekem 04-es kód volt a forgalmiban. Ezt szóvátettem a műszakin, amire NKH-hoz mentem. Közölték, hogy megnézik, de ne reménykedjek, mert OBD csatlakozó meg minden kell az EURO3-hoz (ami a 6-os kódot jelenti), az nem jár csak úgy katalizátoros autóhoz. Mondtam neki, hogy de ember az autó 2002-es és nem behozott, hanem magyarországi autó. Ergo, ha magyarországi és 2001 után lett forgalombahelyezve, akkor csakis EURO3-as lehet legalább. Közöltem velük, hogy nem fogok addig elmenni, amíg nem adnak róla papírt. Ekkor már azt is mondták, hogy nem mindegy nekem, hogy milyen a kód a forgalmiban, igy is úgy is kék lesz a plakett. Megkérdeztem tőle, hogy Önnek mindegy lenne, hogy egy pofont kap vagy többet? :-) Ekkor valami kezdett derengeni az ürgének és lekérték a típusbizonyítványát az autónak, abban végre benne volt és megtalálták az OBD csatlakozót is. Nyilván a hiszti azért volt részemről, mert egyrészt, ami jár az jár, másrészt nyilván az évek múlásával a 04-es kód már nem lesz kék plakett csak a 06-os például, így nem mindegy nekem se. Adtak végül egy betétlapot és azzal befáradtam az ocsmányirodába, ahol adtak ingyen új forgalmit az új adattal, immáron helyesen.  A menete a dolognak nagyjából ez. Küzdeni kell, ha igazatok van, az NKH-nál, utána ocsmányiroda.

Egyébként a Németországból behozott mx-ek jó része EURO2-es lehet még akkor is, ha gyárilag EURO1-es volt, mert ez az átalakítás még relatíve olcsó pénzből megoldható és Németországban nagyon nem mindegy az adó szempontjából, így ezzel nagyon gyakran lehet találkozni.

gyorsan meg is néztem.  Enyém 6 os forgalmiban. Pedig sok mindent elrontottak rajt, azt is utólag kellett bevezetni hogy személyautó, mert kimaradt. smile   Matricarendszámról nem is beszélve sad

2012-04-01 20:41:37
40-es

40-es

Posztok: 146
Velünk: 4353 napja

Szia,

Kalap, akkor Te is piros plakettes vagy? Úgy emlészem a mi kocsijaink eléggé hasonlóak.

Kr.

2012-04-01 9:11:38
Kalap

Kalap

Posztok: 1589
Velünk: 4568 napja

NA-nál az ökölszabály az, hogy a 94 elötti, 1.6  116 lovas az gyengébb besorolású, mint a 94 utáni 1.6 90 lovas, az ezért is gyengébb, mert környezetbarátabb!

aláírás

Fun is not a straight line

2012-04-01 8:20:09

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 5148 napja

Sajnos az NA-ból van EURO1 és EURO2 minősítésű is. Ez is okozhatja a problémát és ezen túl még az is, hogy az nyilvántartási adatbázisuk is rossz. Itt van egyébként egy cikk a besorolásokról és plakett színekről http://imreauto.hu/h___a-szmogriadorol.html  

Nálam, amikor 2010- ben voltam műszaki vizsgán, akkor jött elő a kérdés, mert nekem 04-es kód volt a forgalmiban. Ezt szóvátettem a műszakin, amire NKH-hoz mentem. Közölték, hogy megnézik, de ne reménykedjek, mert OBD csatlakozó meg minden kell az EURO3-hoz (ami a 6-os kódot jelenti), az nem jár csak úgy katalizátoros autóhoz. Mondtam neki, hogy de ember az autó 2002-es és nem behozott, hanem magyarországi autó. Ergo, ha magyarországi és 2001 után lett forgalombahelyezve, akkor csakis EURO3-as lehet legalább. Közöltem velük, hogy nem fogok addig elmenni, amíg nem adnak róla papírt. Ekkor már azt is mondták, hogy nem mindegy nekem, hogy milyen a kód a forgalmiban, igy is úgy is kék lesz a plakett. Megkérdeztem tőle, hogy Önnek mindegy lenne, hogy egy pofont kap vagy többet? :-) Ekkor valami kezdett derengeni az ürgének és lekérték a típusbizonyítványát az autónak, abban végre benne volt és megtalálták az OBD csatlakozót is. Nyilván a hiszti azért volt részemről, mert egyrészt, ami jár az jár, másrészt nyilván az évek múlásával a 04-es kód már nem lesz kék plakett csak a 06-os például, így nem mindegy nekem se. Adtak végül egy betétlapot és azzal befáradtam az ocsmányirodába, ahol adtak ingyen új forgalmit az új adattal, immáron helyesen.  A menete a dolognak nagyjából ez. Küzdeni kell, ha igazatok van, az NKH-nál, utána ocsmányiroda.

2012-04-01 8:14:56
Kalap

Kalap

Posztok: 1589
Velünk: 4568 napja

nem emlékszem, valaki már innen elintézte magának ezt a kérdést; irni kell a mazda m.o.-nak, hogy a kocsi alváz és motorszámodra adjanak ki hivatalos igazolást, hogy melyik környezetvédelmi osztályba tartozik a kocsi. A papírral aztán a következő műszaki vizsgán átmínősitetted az autódat, és másik szinű matrica kerül rá...  De nem a vizsga alkalmával!!! Ott kapsz egy másik igazolást, hogy megváltozott az autód besorolása, ezzel, és a hátsó rendszámmal elmész az okmányirodába, ahol raknak rá másik matricát....

Remélem, senki nem remélte, hogy flottul megy a dolog. smilesmile

Az enyém is piros, közben 93-as. Úgy gondoltam, amig nincs semmi jelentősége a szmogriadón kívül, lesz*rom a kérdést,  a piros matrica amugy is jobban megy a kocsi szinéhez..

aláírás

Fun is not a straight line

2012-03-31 21:31:16
Ordune

Ordune

Posztok: 6667
Velünk: 3805 napja
40-es, 2012-03-31 20:29:29

Szia,

ez a kérdés engem is érdekelne, hogy mi is az igazság. Tavaly vizsgázott a kocsim (91-es NA) és pirosat kapott. Ugyanakkor nemrég hallottam egy riportot, ahol pont azt feszegették, hogy a nagyon sok kocsit rosszul soroltak be, mert a 2000 előti kocsiknál sokszor automatikusan pirosat adtak... :-o Tudja valaki, hogy akár az első szériás MX5-ösök is valóban piros plakettesek? Ha nem, akkor pedig hogy lehet módossíttatni a plakettet? Most épp mindegy, nincs szmog riadó. De akkor elég vacak, ha egy tévedés miatt nem lehet járni vele.

Kösz a segítséget!

Kr.

Az enyém 90-es, és ez is piros. sad

aláírás

ACT: ND 2.0 2016 Revolution Top / NA 1.6 1992
EX: NA 1.6 1990 Supercharged / NC1 2.0 Coupe 2007 

2012-03-31 20:29:29
40-es

40-es

Posztok: 146
Velünk: 4353 napja

Szia,

ez a kérdés engem is érdekelne, hogy mi is az igazság. Tavaly vizsgázott a kocsim (91-es NA) és pirosat kapott. Ugyanakkor nemrég hallottam egy riportot, ahol pont azt feszegették, hogy a nagyon sok kocsit rosszul soroltak be, mert a 2000 előti kocsiknál sokszor automatikusan pirosat adtak... :-o Tudja valaki, hogy akár az első szériás MX5-ösök is valóban piros plakettesek? Ha nem, akkor pedig hogy lehet módossíttatni a plakettet? Most épp mindegy, nincs szmog riadó. De akkor elég vacak, ha egy tévedés miatt nem lehet járni vele.

Kösz a segítséget!

Kr.

2012-03-30 20:22:45
bistwi

bistwi

Posztok: 848
Velünk: 3306 napja

Sziasztok!

Írok ide is, hátha...

Keresek:

Bal első index, helyzetjelző, aminek sárga a bele és E jeles.

Köszönettel.

2012-03-29 11:38:46
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3390 napja

Kezdek kicsit feszkós lenni... asszem tényleg elég nagy a katyvasz ebben a témakörben kis hazánkban...

aláírás

if in doubt, flat out.

2012-03-29 8:18:42
Szani

Szani

Posztok: 199
Velünk: 3208 napja
kozutas, 2012-03-28 19:21:42

Nekem V9 - 02 és piros szinű, szintén 91-es évjárat. Motorkód B6, alvázszám: JMZNA18B2......

Nálam minden megegyezik Közutaséval.

2012-03-28 19:21:42
kozutas

kozutas

Posztok: 85
Velünk: 3384 napja

Nekem V9 - 02 és piros szinű, szintén 91-es évjárat. Motorkód B6, alvázszám: JMZNA18B2......

2012-03-28 19:13:45
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 3646 napja

V.9: 04 (kék)

2012-03-28 18:51:06
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3390 napja

Mégmégmégennyinemelég:

Nektek mi van a forgalmiban a környezetvédelmi besorolásnál, illetve milyen színű hátul a környezet plakett?

Nekem 04 és kék, a mazda pedig 91es.

aláírás

if in doubt, flat out.