Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Help :( !!!!!!!!!!    |   << vissza

Help :( !!!!!!!!!!

2012-02-14 21:33:24
matzuda

matzuda

Posztok: 595
Velünk: 3531 napja

Sziasztok !

Szeretnék segítséget kérni !

Tudomásom szerint ez gyári felni ,esetleg lehet tudni a paramétereit ,emlékszem régen valaki linkelte az össze mx5 felni adatait tartalmazó oldalt de nem jut eszembe hova ...

Árat  lehet tudni hogy ezeket a felniket mennyiért lehet beszerezni ,illetve lehet e ilyet venni vagy nagyon nehéz .... Illetve milyen évjárat után volt ez ,vagy felszereltség függő volt talán ?

Köszönöm

Üdv CSabi

aláírás Slammed miata
2012-02-12 19:49:32

balazskab

Posztok: 163
Velünk: 3060 napja

Rájöttem, a váltó-kuplung gond megoldására. Mivel eddig csak rövidtávokat mentem, nem tűnt fel, most mentem egy 70km-t egyben és így jöttem rá a megoldásra. Reggel hidegben, hónehezen vette a sebességet, plusz néha ki is hajigálta az egyest. Gondoltam, mivel hiába nyomtam tökig a kuplungot, nem emelt ki rendesen, kinyomócsapágy baja lehet (hangja is volt), de nem. Menet közben, hosszútávnál kiderült, hogy a kuplung elfogy egy idő után. Viszont fel lehet pumpálni! Első a főmunkahenger, biztos szar, de az sem! egyszerűen minimum alatt volt a folyadékszint. Feltöltöttem, de még nem légtelenítettem, mert rámsötétedett (sokat szaroztam a fékkel). Alakul a gép, lassan újra autó lesz belőle smile Ja, az első gumik cseréje után sokkal kevésbé kóvályog  futómű is, ott sem lesz komoly a baj, bár hátul pár szilent tuti cserés.

aláírás Balázska...
2012-02-03 16:46:57
matzuda

matzuda

gram, 2012-02-02 19:30:58

Én kukáztam a lyukakat, 3 is volt rajta. Törne le a keze, aki a bekrepált gyári motoros helyett nem vett egy másikat, hanem fúrt egy lukat a másik oldalra, meg volt egy a csomtető közepén is. Biztos taxiztak vele... wink

Szóval nekem a kesztyűtartóban van egy mini antenna, középszar vétellel. Sosem rádiózom, csak fm-transmitterrel használom, arra teljesen jó. Olvastam valahol, hogy szélvédőre ragasztható csíkantennát el lehet rejteni a kalaptartó kárpitja alá, és az jobb rádióadáshoz.

Köszönöm Gram Bácsi !!! Megpróbálkozok vele ....

aláírás Slammed miata
2012-02-03 0:25:29
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 3821 napja
m3ss, 2012-02-01 11:06:15

koszi. megnezem, hogy a csomagtarto aljan mi a helyzet. raadasul azt hiszem rain rail nelkuli tetom van, nem is tudom, hogy az elozo teto rain railjet felraktak-e (ha egyaltalan lehet ilyet). meg kb tetocsere ota van ez a problema. de megnezem ezt a tomitest is.

Ilyen problémám nekem is volt. A rainrail el volt törve. Tető kicseréléskor megjavítottam, azóta semmi. A rainrail törését viszonylag könnyen kiderítheted: szereld le a"páncélt" amin az emelő van és kezdj el flakonból vizet locsolni a tető alsó részére. Figyeld, hogy megindul -e a csomagtartóba a víz. Ha igen, akkor törés.

Másik (szerintem macerásabb) megoldás, hogy felszeded a kárpitot és megtapogatod az alatt található szövetpaplant, hogy nedves-e- Ha igen, akkor jó eséllyel oda rendszeresen folyik a víz tehát valszeg törött a rainrail.

Nem kívánom Neked így tetőcsere után, mert konkrétan újra le kell venned.

ui.: a rainrail örökélet javítását én kb 500 Ft-ba kerülő tófoliával és némi ragasztóval oldalottam meg. A teljes hosszában kibéleltem belül és beleragasztottam (lmozdulni amúgy sem tud a rögzítő sínek miatt).

2012-02-02 19:30:58
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5526 napja

Én kukáztam a lyukakat, 3 is volt rajta. Törne le a keze, aki a bekrepált gyári motoros helyett nem vett egy másikat, hanem fúrt egy lukat a másik oldalra, meg volt egy a csomtető közepén is. Biztos taxiztak vele... wink

Szóval nekem a kesztyűtartóban van egy mini antenna, középszar vétellel. Sosem rádiózom, csak fm-transmitterrel használom, arra teljesen jó. Olvastam valahol, hogy szélvédőre ragasztható csíkantennát el lehet rejteni a kalaptartó kárpitja alá, és az jobb rádióadáshoz.

2012-02-02 17:39:37
matzuda

matzuda

Sziasztok !

Próbáltam visszább olvasni de vagy elkerülte a figyelmemet ,vagy nem beszéltetek róla .

Valaki esetleg próbálta már eltüntetni a gyári antennát ,és valami belső antennás módszerrel próbálkozni vagy bármi más alternatívával próbálkozott már valaki?. Sokszor nem használom a radió t és a kocsit elkezdem átfényezni és ha van rá lehetőség azt a kis antennát én szívesen eltüntetném   Lakatost ráállítanám a kérdésre  mert nekem igencsak megtöri az autó vonalát .Van esetleg valami ötletetek hogyan lehetne kibekkelni .

Előre is köszönöm
Üdv mindenkinek Csabi

aláírás Slammed miata
2012-02-01 11:06:15
m3ss

m3ss

Posztok: 1179
Velünk: 4356 napja

koszi. megnezem, hogy a csomagtarto aljan mi a helyzet. raadasul azt hiszem rain rail nelkuli tetom van, nem is tudom, hogy az elozo teto rain railjet felraktak-e (ha egyaltalan lehet ilyet). meg kb tetocsere ota van ez a problema. de megnezem ezt a tomitest is.

2012-02-01 10:24:50
Kalap

Kalap

Posztok: 1591
Velünk: 4743 napja

A hátsó lámpák és a kaszni közti tömités elfáradása okozhat ilyet, mert a lámpa mellett viz jut be a csomagtartóba. Nekem is ez volt. Lámpát szedd ki, (4 csavar) ás mögötte a fekete tömités, ami valszeg puttó.

Ez, ni:

http://www.ilmotorsp___cbfb6e800661c7793b63

aláírás

Fun is not a straight line

2012-01-31 17:55:06
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 5526 napja

Rain rail miatt előfordulhat. Csomagtartó alján is áll víz?

2012-01-31 16:14:07
m3ss

m3ss

Posztok: 1179
Velünk: 4356 napja

ti nem tapasztaltatok olyasmit, hogy lecsapodik a para a csomagtarto belso oldalan?  tiszta vizcsepp belulrol az egesz csomagtarto...kezdenek bepeneszedni a csomagtartoban levo kis taskaim..Undecided

gondolom vmi tomites lehet? mert ranezesre nincs eloregedve...vagy lehet a tetocserenel kontarkodtak vmivel?

2012-01-30 22:27:02
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4096 napja
Weekly, 2012-01-30 15:24:38

A rajz szerint nem a termosztátos jeladó kapcsolja a ventilátort, hanem ami hátul van, de megnézem még egyszer...

Fordítva nézed szerintem, legalábbis, ha ez a tőlem kapott rajz. Termosztát kapcsol (NA)

Még annyi, hogy a váltóban lévő másik kapcsoló pont ellentétesen kapcsol (megnéztük), magyarán ha nem hátramenetben van akkor megy a tolatólámpa, ha beteszem hátra, akkor kialszik a fény... Ez mire jó?

A váltóból megy jel az ECU irányában is. "Üresben"/"sebességben" jelet biztosan küld, NA-n ez néha alapjáratváltozással is jár(hat). Szerintem FL-nél a fokozatról is kell tudnia a számítógépnek, mintha az "ECU relearn" procedúrában szó is lett volna ilyesmiről. Valami olyan rémlik, hogy az újratanulási folyamat során a fordulatszám+sebességfokozat+beszívott levegő+lambdajelek+pillangóállások függvényében állítgat a naftamennyiséget, és kis mértékben az előgyuszit

Egyébként konkrétan a tolatólámpa világít róla , vagy kisebb feszültségről is lehet szó?

2012-01-30 16:02:21
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8886
Velünk: 4938 napja

Szép vállalás és tökös munka! Illetve tökös vállalás és szép munka. Egyszer lehet hogy megcsinálom 1.8 verzióban, nekem az se lenne nagy tapírmunka merthogy nekem eleve 1.8.

Egyszer beszámolhatnál a dolog menetéről, érdekelne.

aláírás DrasticPlastic Driver
2012-01-30 15:24:38

Weekly

Posztok: 36
Velünk: 3309 napja

Köszi smile

Sajna a motor csak 1.6, de az elvileg chippelt (125LE)... Ilyen donor volt a piacon, és a "papírmunka" se kellett a cseréhez. Elvileg csak belsőtér csere lett volna smile , de megtetszett az ötlet, hogy legyen benne friss motor klímával... Igy az égész maradék autót megvettem... A szerelés nem az én érdemem, hanem két villamossági barátomé, ők voltak az agyak a témában....én a kaját/piát rendeltem-meg tartottam a lámpát smile A motor-váltó-kormánymű csere 4 nap volt, az elektronika és minden egyéb sac/kb. 100-150 óra.

Még hátravan a lakatolás és fényezés, az sajna nem tudott az elején beleférni a költségvetésbe. Így lesz vele dupla meló is... Szerelés ügyileg még jön a futómű, difi, fék, ABS ami szinten az FL-ből kerül majd át. A végén tényleg csak a kaszni lesz eredeti 96-os minden egyéb 2002 smile Ilyen ha tetszik egy forma.. wink

A próbakört megoldjuk wink

A rajz szerint nem a termosztátos jeladó kapcsolja a ventilátort, hanem ami hátul van, de megnézem még egyszer...

Még annyi, hogy a váltóban lévő másik kapcsoló pont ellentétesen kapcsol (megnéztük), magyarán ha nem hátramenetben van akkor megy a tolatólámpa, ha beteszem hátra, akkor kialszik a fény... Ez mire jó?

Még képek...

Egy a bontásról, egy pedig az áthelyezett kormyányműről. smile

2012-01-30 11:30:48
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8886
Velünk: 4938 napja

Már megint szegény Kalap...

aláírás DrasticPlastic Driver
2012-01-30 11:24:05
Gabeszpapa

Gabeszpapa

Posztok: 1063
Velünk: 3778 napja

Nem kis munka lehetett, látatlanul is le a kalappal...