Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    NA bukólámpa fel-le mozog    |   << vissza

NA bukólámpa fel-le mozog

2011-08-22 15:27:15
m3ss

m3ss

Posztok: 1173
Velünk: 4157 napja
thomas, 2011-08-22 14:10:08

Az emelőmotor csere megoldotta  problémádat? Mert ennyit bőven megérne! De attól "félek", hogy ugye a motor is kap valahonnét egy elektromos jelet, ami miatt felnyitja, vagy épp lecsukja a lámpát...a kismotor csatlakozoit bemértük már, és ott rendben voltak a dolgok. Lehet, hogy a motoron belül van valami... abban igazad lehet, hogy nem nagyon marad más. Ezen kívül már mindent megnéztünk.

WD-t befújok, ártani nem ártok vele : ) 

be kell merni es akkor tobbet tudsz. vagy a masik oldalit rakotni, es ugy is kiderul? amugy japkerben jo arcok voltak, vetel elott radugtuk a bontott motort, mukodott, ugyhogy el is vittem.

2011-08-22 14:10:08
thomas

thomas

Posztok: 6
Velünk: 3832 napja

Az emelőmotor csere megoldotta  problémádat? Mert ennyit bőven megérne! De attól "félek", hogy ugye a motor is kap valahonnét egy elektromos jelet, ami miatt felnyitja, vagy épp lecsukja a lámpát...a kismotor csatlakozoit bemértük már, és ott rendben voltak a dolgok. Lehet, hogy a motoron belül van valami... abban igazad lehet, hogy nem nagyon marad más. Ezen kívül már mindent megnéztünk.

WD-t befújok, ártani nem ártok vele : ) 

2011-08-22 14:06:02
thomas

thomas

Igen, az enyém 94-es, nekem is a relé az utastérből érhető el, a kormányoszloptól balra.

2011-08-22 6:02:23
m3ss

m3ss

Posztok: 1173
Velünk: 4157 napja

eszerint attol fuggoen, hogy europai vagy tengerentuli miata lehet a motorterben is, meg a kormanyoszlop alatti muanyag takarolemez alatt is. egyik bukolampaval par eve nekem is volt vmi gondom, de nem a rele volt. 8-10e-ert talaltam japkerben emelomotort.

2011-08-22 4:59:54
Szani

Szani

Posztok: 199
Velünk: 3184 napja

A bukólámpával nekem is problémám van.

Én szinte már csak a középső gombal tudom kinyitni, nagyon ritka hogy a bajúszkapocsolóról működik. Lecsukni meg csak ha letekerem kézzel a motortérben a motorokat...

Az enyém 91-es és énsem tudom hol vannak a relék. A workshop manual szerinti helyen nincsenek.

2011-08-19 18:33:19

sturm

Posztok: 161
Velünk: 3357 napja

Szevasztok!

Én egy éve keresem a relét (mert nálam - 92-es kiadás - nem a mtortérben van)

Ti hol leltétek meg?

Télen időnként bekapcsol, de olyn ritkán, hogy a kattogás alapján nem tudom megtalálni sad

sturm

2011-08-19 13:50:09
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3366 napja

Nekem néha spontán lecsukódással volt problémám, de ha középen a gombot benyomtam akkor soha... én wd40-t fújtam a bajúszkapcsoló tövéhez és azóta nem csinálja... szerintem próba cseresznye wink

aláírás

if in doubt, flat out.

2011-08-19 13:33:20
thomas

thomas

Sziasztok,

1994-es bukólámpás gyönyörűséggel a következő problémám van, és eljutottunk oda, hogy nincs több ötlet. Hátha látott mát valaki ilyet...

Szóval: néha a bukólámpa meghatározhatatlan időközönként felnyílik, aztán lecsukódik. Menet közben is, de gyújtás nélkül is csinálja. De nem mindig...volt olyan, hogy hideg állapotban, parkolva, de volt olyan, amikor sok km megtétele után. Egy időben azt is hittem, hogy a melegedéssel van kapcsolatban. Cseréltünk már benne a relét is, néztük a mozgató-mechanikát, kismotort, egy másik relét egy elektromos szaki szét is szedett, mért-hibát is talált -forrasztott- jó volt. Egy hétig, Aztán megint minden ugyanaz... már megnézettem olyan szakival is, aki a veterán sportkocsik bukólámpa szakértője...

Nem találok benne semmi "ritmust", nem tudom a jelenséget semmihez kapcsolni, mert minden körülmények között csinálta már, aztán persze vannak napok, amikor nem : )