Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    kézifék    |   << vissza

kézifék

2022-11-04 16:03:22
susu

susu

Posztok: 486
Velünk: 1616 napja

Válasz erre: @mester #145770 

Driftet MX-5-ben nem érdemes kézivel indítani, mert az mindenképpen lassítani fog az autón, és ez nem egy 600 whp-s S14, hogy elmenjen erőből smile

MX-5-ben a kuplung rúgást, vagy "tömegközéppont eltolást" szoktuk inkább használni.

Ajánlom az alábbi alapművet:

https://www.youtube.com/watch?v=xBM1arX2W5U

Kuplung rúgás: 1-es v. 2-esben, kanyarodva, nagy gáznál kuplungra rárúgunk, majd hirtelen le is szállunk róla. Nagyon határozottan és gyorsan fog az autó segge elindulni, valami betonplaccon érdemes kipróbálni. Könnyű vele beforogni, kell némi tapasztalat hozzá.

Tömegközéppont eltolás: a lényeg, hogy az autó hátulja elkönnyüljön. Ez történhet kis lábfékezéssel, vagy motorfékezéssel. Én motorféket szoktam főleg: kanyar előtt visszakapcsolok, hogy magas legyen a fordulat, leszállok a gázról, motorfék erős, majd hirtelen padlógáz és kormányfordítás. Sokkal finomabban fog megindulni az autó, mint a kuplung rúgásnál. Viszont ehhez némileg több nyomaték és tempó szükséges.

Disclaimer: Ezekért a tanácsokért, vagy az abból eredő károkért, sérülésekért semmilyen felelősséget nem vállalok, és természetesen közúton sosem szoktam alkalmazni ezeket, azt mindig rendeltetésszerűen használom...

aláírás

Touge Runnerz

2022-11-03 20:40:05

thanksimgood

Posztok: 3
Velünk: 542 napja

Válasz erre: @mester #145770 

Lehet állitani a hátsó féknyergen,illetve egy L alakú vas konzol fogja a kézifékötelet,az is eltud hajolni a kerék fékezése helyett.

2022-10-28 18:37:05
mester

mester

Posztok: 773
Velünk: 4694 napja

Srácok,valami nem az igazi a kézifékemmel, álló helyzetben jól fog,kb 6 kat" , de menet közben nem tudok úgy fékezni vele, hogy megcsússzon,még murvás úton sem. Amikor behúzom,olyan hülye bekeményedése van,mint ha egy gumi valamit húznék neki valaminek a kézifékkarral, és semmi blokkolás,csak érzem hogy fog és lasit. Így még keresztbe se tudom rakni kanyarban.. sad

2016-01-10 17:01:04

CaptainKrumplee

Posztok: 13
Velünk: 2512 napja

Na egy kérdésem azért mégiscsak lenne még... 

Ha a kézifék kar melletti kis csavart állítom (ezel elvileg a bowdent feszítem) rákell állítanom a pofákra amik már így is hozzérnek egy kicsit a tárcsához?  

aláírás Kezdő mx-5 tulaj, ki megépíti gyerekkori álmát!
2016-01-10 16:54:16

CaptainKrumplee

csabihal, 2016-01-10 16:39:33

CaptainKrumplee, 2016-01-10 15:33:41

Szeretném magam csinálni! Azon szerencsések közé tartozom, akiknek van felszerelt műhelyhez kulcsuk, és használhatom is! 
Azt elfelejtettem említeni, hogy egy 92-es NA-ról van szó. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy mit tanácsoltok. Gondolom a nyergeknél így, hogy elvileg jó helyen vannak a pofák nincs sok dolgom, így marad a kar. Azt jelenleg 9-10 kattanásig is fel lehet húzni, de hatása nincsen.  

tehát én túlbúzgó módon azzal kezdeném:

kocsi műhelybe, segge megemel, alábakol, hogy a két hátsó kerék levegőben legyen.

kézifék teljesen behúz, majd megforgat a két kereket.

1: ha mindkettő kerék ugyan olyan lazán forog, akkor kiengedés után:

a beltérben a kézifékkar műa burkolatát levesz, alatta van egy csavarható 6szögű csővég,

azzal lehet állítani. próbálj meg feszíteni rajta, majd próbálgatni, h kezd-e már fogni.

ha nem javul, akkor is a 2.pont

2: ha behúzott kéziféknél az egyik keréknél jobban fog, akkor kocsi alá bemász, és ilyet keres:

a képen: behúzva állapot, és a két oldal közel azonosan fog

ha az egyik oldalt jobban húzza (a bowdentartó lemezke ferdén áll), akkor a nyeregnél lesz a baj...

hogy melyik oldal? amelyiken többet húz... és a kábelek a kép bal szélénél keresztezik egymást.. tehát a képen felső a a baloldalé

nyereg:

itt kell keresgélni:

videó 2:05-től

https://www.youtube.com/watch?v=b2E6WLOeEto

Köszönöm a segítséget, megnézem mire jutok a leírás alapján! 

2016-01-10 16:39:33
csabihal

csabihal

Posztok: 1872
Velünk: 3225 napja
CaptainKrumplee, 2016-01-10 15:33:41

Szeretném magam csinálni! Azon szerencsések közé tartozom, akiknek van felszerelt műhelyhez kulcsuk, és használhatom is! 
Azt elfelejtettem említeni, hogy egy 92-es NA-ról van szó. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy mit tanácsoltok. Gondolom a nyergeknél így, hogy elvileg jó helyen vannak a pofák nincs sok dolgom, így marad a kar. Azt jelenleg 9-10 kattanásig is fel lehet húzni, de hatása nincsen.  

tehát én túlbúzgó módon azzal kezdeném:

kocsi műhelybe, segge megemel, alábakol, hogy a két hátsó kerék levegőben legyen.

kézifék teljesen behúz, majd megforgat a két kereket.

1: ha mindkettő kerék ugyan olyan lazán forog, akkor kiengedés után:

a beltérben a kézifékkar műa burkolatát levesz, alatta van egy csavarható 6szögű csővég,

azzal lehet állítani. próbálj meg feszíteni rajta, majd próbálgatni, h kezd-e már fogni.

ha nem javul, akkor is a 2.pont

2: ha behúzott kéziféknél az egyik keréknél jobban fog, akkor kocsi alá bemász, és ilyet keres:

a képen: behúzva állapot, és a két oldal közel azonosan fog

ha az egyik oldalt jobban húzza (a bowdentartó lemezke ferdén áll), akkor a nyeregnél lesz a baj...

hogy melyik oldal? amelyiken többet húz... és a kábelek a kép bal szélénél keresztezik egymást.. tehát a képen felső a a baloldalé

nyereg:

itt kell keresgélni:

videó 2:05-től

https://www.youtube.com/watch?v=b2E6WLOeEto

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-01-10 15:33:41

CaptainKrumplee

Történet:

Azt elfelejtettem említeni, hogy egy 92-es NA-ról van szó. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy mit tanácsoltok. Gondolom a nyergeknél így, hogy elvileg jó helyen vannak nincs sok dolgom, így marad a kar. Azt jelenleg 9-10 kattanásig is fel lehet húzni, de hatása nincsen.  

2016-01-10 15:27:07
csabihal

csabihal

Posztok: 1872
Velünk: 3225 napja
CaptainKrumplee, 2016-01-10 15:22:08

Sziasztok!

Nemrég vettem egy mx-5öst, merthát a gyerekkori álmok azért vannak, hogy felnőjünk hozzájuk. Fél éve jöttem ki németbe, és nem szeretném Magyar papírozni az autót. Viszont itt elég kemény a vizsga és el is hasalt, mondván gyenge a kézifékem. Megnéztem pár youtube videót és olvasattam fórumokat, de valami nem állt nekem össze, bár lehet hogy ez azért van, mert ez az első autóm és kerek perec be kell vallanom nem nagyon értek hozzájuk.
Szóval a poblémám az, hogy jelenleg kiengedett kézifékkel is surlódik egy kicsit a pofa a tárcsán ennek ellenére behúzott kézivel is eltolná, egy 4 éves kislány az autót... Nem kell nekem, hogy a régebben emlegetett módokon blokkolja a hátsó kereket, (bár elég vicces lenne) egyszerűen csak szeretném ha rendesen működne és elsősorban, a vizsgán átmenne. Tippek tanácsok? Cseréljek bowdent és állítsam be rendesen, ahogy a nagykönyvben le van írva? 

Segítségetek előre is köszönöm!  

szerintem:

alapból, kiengedve is surlódik a betét a tárcsához

első körben próbáld meg beállítani/tatni (kézifékkar v. hátsó nyergeknél)

ha magad akarod csinálni, akkor segítünk smile

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2016-01-10 15:22:08

CaptainKrumplee

Sziasztok!

Nemrég vettem egy mx-5öst, merthát a gyerekkori álmok azért vannak, hogy felnőjünk hozzájuk. Fél éve jöttem ki németbe, és nem szeretném Magyar papírozni az autót. Viszont itt elég kemény a vizsga és el is hasalt, mondván gyenge a kézifékem. Megnéztem pár youtube videót és olvasattam fórumokat, de valami nem állt nekem össze, bár lehet hogy ez azért van, mert ez az első autóm és kerek perec be kell vallanom nem nagyon értek hozzájuk.
Szóval a poblémám az, hogy jelenleg kiengedett kézifékkel is surlódik egy kicsit a pofa a tárcsán ennek ellenére behúzott kézivel is eltolná, egy 4 éves kislány az autót... Nem kell nekem, hogy a régebben emlegetett módokon blokkolja a hátsó kereket, (bár elég vicces lenne) egyszerűen csak szeretném ha rendesen működne és elsősorban, a vizsgán átmenne. Tippek tanácsok? Cseréljek bowdent és állítsam be rendesen, ahogy a nagykönyvben le van írva? 

Segítségetek előre is köszönöm!  

2011-10-10 21:14:35

albi

Posztok: 35
Velünk: 4239 napja

Jahhh, meg aztán valami ami azokat a kerekeket megforgatja... wink

2011-10-10 7:26:34
meszattila

meszattila

Posztok: 509
Velünk: 4681 napja

Szerintem ahhoz hidrós kézi kell ,hogy így blokkolja a kereket menet közben. Nem hinném, hogy sima kézifék így megfogja a hátsó kereket.

2011-10-09 20:14:26

albi

Értem én, azaz Mi, hogy mire gondolsz... wink

A Tiedhez hasonló kocsival, persze jól fogó kézifékkel, max. csak kézifékes kanyart lehet csinálni... smile

2011-10-09 19:47:43

sparco91

Posztok: 212
Velünk: 4327 napja

E-BRAKE DRIFT (KÉZIFÉKES DRIFT)

Ritkábban használt technika, főleg gyengébb autóknál használják, illetve a profik tovább tudják a kézifék segítségével keresztbe tartani az autót (páros driftnél a hátul haladó gyakran alkalmazza). Rendszeres használathoz javallott egy hidraulikus rendszer beépítése. 
Kezdjük meg a kanyart nagy sebességgel, majd a csúcsnál (vagy már a kanyar előtt) egy határozott mozdulattal rántsuk be a kézifék kb. 1mp-ig. Hátsókerekes autóknál a kuplungot nyomjuk ki. Ekkor megindul az autónk hátulja, amire ellenkormányzással válaszolhatunk. Első kerekes autó esetén a gázt folyamatosan nyomni kell míg a kézit behúzva tartjuk.
Ebben az esetben sem szabad befékezni vagy hirtelen elvenni a gázt.
Ha be akarjuk fejezni a driftet, akkor fokozatosan elvesszük a gázt és egyenesbe hozzuk a kormányt és az autó lassan az első kerekek irányába áll vissza.

2011-10-09 17:25:35

sparco91

Posztok: 212
Velünk: 4327 napja

speer jólenne , csak sajnos annyi pénz most nincs a világon se:D

2011-10-09 17:19:35

albi

Bird, 2011-10-09 17:04:42

A speert ajánlanám! smile

Ott a pont, megint... smile