Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    szilentek    |   << vissza

szilentek

2011-09-06 0:19:41
miata1800

miata1800

Posztok: 269
Velünk: 4331 napja

Hello!

(Figyelem! Újabb nyalós bejegyzés jön!)

Bird segítségével találtam egy csodálatos szerelőt, aki beállította a futóművemet. Egész délelőttös program volt, de megérte... A srác k@rva jó fej. Igazi őrült. Garázsában csodák állnak. ... Végül, és legfőképpen úgy beállította a futóművet, hogy majdnem behugyoztam örömömben....

És ezt is a miata.hu-nak köszönhetem... mert itt olvastam az icehawk (jéghéja, esetleg sarki ölyv?!?) beállításról és ez volt az irányadó. Az összetartás ilyen extrém állításáról lebeszéltek, ezért azt a gyárihoz közelítettük.

A végeredmény:  T A Technix + Powerflex + majdnem sarki ragadozó madár = spontán ejaculatio

Feszes a futómű, de kibírható. Ez a Ladámban a ződ szilentekkel nem volt elmondható. Továbbra sincs nyekergés sem. Az autó túlkormányozott lett. Nincs orrtolás és hasonló buziskodás!!! A kanyarban semleges. Amikor már sok enyhén túlkormányozott lesz. Olyan lett amilyennek egy autónak lennie kell.

Az orrát tolja a feleségem vagy a nagyapám autója. Ez sportautó. Vagy nem?

Mostmár az!

Special thanx: Laleekirály+Bird

Reszkessetek X1/9 tulajok!!!!

2011-09-05 14:14:42
Ordune

Ordune

Posztok: 7241
Velünk: 4527 napja

Jöhet egy autósszeletet ide is! smile

aláírás

MX-5 KLUB - elnök
NA 1.6 1992

2011-09-05 12:34:30
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 4379 napja

Örülök, hogy tetszik az eredmény! Smile

2011-09-05 9:32:22
Hunya

Hunya

Posztok: 5312
Velünk: 4963 napja

Gratula!

Folyamatosan kérjük a beszámolót, illetve melyik talin lehet majd megtekinteni az eredményt?

aláírás May the Fairy be with You!
2011-09-02 14:06:07
laran

laran

Posztok: 573
Velünk: 5865 napja

Autós szelet nélkül is érdekes beszámoló Smile. Örülök  LaLeekirály korrekt hozzáállásának is, remélem hosszabb távon is beválik a cucc.

2011-09-02 13:00:38
myair

myair

Posztok: 762
Velünk: 5178 napja

Grat az új autóhoz! Az autós szeletet sokan be fogják hajtani wink

aláírás

Tanga

2011-09-02 12:51:47
miata1800

miata1800

Kedves Miatások!

Az előzőekben LaLeekirály felajánlott egy valakinek kedvezményesen egy garnitúra Powerflex szilentet mx-5-höz kipróbálásképpen, mivel elvileg itthon még nem raktak ebbe a típusba ilyen szilenteket.

A kedvezmény igen jelentős - 50%-os - bár a Powerflex szilenteket elég borsos áron mérik...

Én éltem ezzel a lehetőséggel, egyébként úgy tűnt, hogy másokat ez annyira nem hozott lázba, és most engedelmetekkel megosztanám eddigi tapasztalataimat.

Először is köszönöm LaLeekirálynak a lehetőséget, egy végtelenül korrekt precíz és rendszerető embert ismertem meg benne. (Ez a nyalós rész...) Bár már nem lepődtem meg, de nála is azt a segítőkészséget tapasztaltam, mint eddig itt mindenkitől a klubból...

A szilentek (amellett, hogy több komoly és erős autós ismerősöm is esküszik a Powerflexre) már megjelenésükben nagyon meggyőzőek: szép színes és henger alakú :-)

Ami nekem a minőség és az átgondoltság benyomását keltette, az a futómű egyes alkatrészeiben más-más keménységű szilenteket alkalmaz (pedig mennyivel olcsóbb és egyszerűbb lenne, ha mind ugyanolyan lenne...)

Ebből arra következtetek, hogy tényleg vették a fáradságot arra, hogy az eltérő funkciójú és terheltségű alkatrészekbe, az annak megfelelő szilárdságút és merevségűt készítsék el. Tudomásom szerint ez a többi gyártmánynál nem jellemző...

A beszerelést követően, mely párosult egy TA Technix futőműszett implantálásával az elsődleges érzés:

ÚJ AUTÓM VAN !!!

A lengéscsillapító és a rugó hatásait nem számolva az autó futóműve merev lett, nem nyeklik-nyaklik (más szakszót nem találtam a jelenségre).

Ami az első pár kilóméter után (kb. 60 km a Budai hegyekben) feltűnt, hogy nincs nyekergés, mint az egyik előző autómba szerelt ződ-szilenteknél (talán danamit?) és merevebb, mint határozottabb (tisztább, szárazabb) érzést ad még "azokban" a kanyarokban is....

Hosszútávú tapasztalataimat az érdeklődés függvényében megosztanám!

Aki idáig eljutott az olvasásban, annak gratulálok! Nyert egy autós szeletet!!!! Átvehető nálam előre egyeztetett helyszínen. (én biztos nem olvastam volna el :-)!)

2011-07-27 23:23:49
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4643 napja

Lali, küldj nekem egy elérhetőséget légyszíves (formalapkukacgémél)

Köszönöm 

2011-07-27 16:43:44
miata1800

miata1800

Nyári szabi.

Te?

Multicég? Kötetlen munkaidő?Céges Ford?

2011-07-27 16:36:11
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

Ti nem dolgoztok?

aláírás DrasticPlastic Driver
2011-07-27 16:35:30
Gyéé

Gyéé

Na. Hát pontosan ez van, azzal a különbséggel, hogy nálam nem összeültek, hanem eleve ennyire képesek. Pénzt meg szerintem senkitől nem fogok visszakapni mert nyilván nem fogom a saját költségemen küldözgetni azért hogy utána kiröhögjenek és visszaírják hogy hozza a gyári értékeket. Akkor már a rugó sem lesz a kezemben hogy bármit bizonyítsak.

Áááá mindegy. Csak az fáj, hogy tényleg egyszer volt pénz a kezemben és nem sajnáltam kiadni tutinak vélt cuccokra és erre szar az egész.

2011-07-27 16:31:19
miata1800

miata1800

Gyéé, 2011-07-27 15:01:33

Az én Koni kittem rugói egyszerűen nem akarják elbírni a kocsi súlyát. Harmadik levélváltás fotóküldözgetés után ott tartok, hogy megmondták hogy semmi pénzt nem fognak visszadni de azért várjak türelemmel mert forwardolták az ügyemet a Koni-hoz. Ha elküldöm bevizsgálásra hozzájuk a rugót az az én költségem lesz még akkor is ha tényleg szar.

Gyéé neked is összeültek a rugók és a kocsi hasa leért a földre?

Nekem a H VTI-mben volt Koni sportszett és az első két rugó egy hónap alatt annyira összeült, hogy nem volt olyan fekvőrendőr amin át tudtam volna menni...

Eredetileg 35 mm-t kellett volna ültetnie, de kb. 10 cm lett belőle.

A Kárászynál vettem és megmutattam a főnöknek, aki csak hümmögött. 

Elküldték bevizsgálásra és megállapították, hogy a rugó a gyárilag meghatározott értékeket hozza.

Ennek ellenére adtak vissza valamennyi pénzt...

Ezek alapján a Koni sem egy megbízható márka... 

2011-07-27 16:11:12
miata1800

miata1800

LaLeekirály, 2011-07-27 14:55:34

Nézz be valamikor a bázisomra, hegyekben áll a PF szilent, megmutatom élőben.

A telefonszámod az usatuning.hu-n található 06 70-es?

Illetve a bázisod, ahova nézzek be Szentendrén van?

Az oldalon említetek egy Bp., III. ker.-es elérhetőséget is...

2011-07-27 16:01:41
Gyéé

Gyéé

Na végre beindult a bizníííísz!

Legyen kéccáz és sose láttuk egymást!

2011-07-27 16:00:39
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 4368 napja

Gyéé..én a felnikkel, gumikkal együtt elviszem 50-ért. Csak hogy ne rohadjon rád. Hm? Mármint a stabikat.. ,)