Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    szilentek    |   << vissza

szilentek

2011-07-27 15:52:32
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja
Matt, 2011-07-27 15:39:38

Gyéé, 2011-07-27 15:34:44

gram, 2011-07-27 15:32:35

Ez a nagy változás a miata.hu-n a következő: az egyik "hirdetőnk" tetőt forgalmazott volna, a normál angliai ár háromszorosáért, a szemét szemfülesek meg belinkelték az ottani megfelelő honlapot. Azóta csönd. A másik meg bizsut árult, töröltem...

A harmadik meg mindenféle haszontalan mütyürt ráadásul banneren....:-)

A negyedik meg csavaronként akarja itt eladni nekünk a tuning-autóját ráadásul gyanúsan olcsón smile

Na de milyen jól megpörgettük a levelezést ma a hülye "könyörgöm vedd már meg a szaraimat" topikokban! Nekem ez már megérte.

aláírás DrasticPlastic Driver
2011-07-27 15:46:16
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 6073 napja

Annak van egy kis hátszele... wink
2011-07-27 15:43:13
m3ss

m3ss

Posztok: 1187
Velünk: 4903 napja
Matt, 2011-07-27 15:39:38

A negyedik meg csavaronként akarja itt eladni nekünk a tuning-autóját ráadásul gyanúsan olcsón smile

hehe

2011-07-27 15:39:38
Matt

Matt

Posztok: 2757
Velünk: 5110 napja

Ez a nagy változás a miata.hu-n a következő: az egyik "hirdetőnk" tetőt forgalmazott volna, a normál angliai ár háromszorosáért, a szemét szemfülesek meg belinkelték az ottani megfelelő honlapot. Azóta csönd. A másik meg bizsut árult, töröltem...

2011-07-27 15:34:44
Gyéé

Gyéé

2011-07-27 15:33:57
Gyéé

Gyéé

Én biztosan nem vagyok egy kimagaslóan ügyes reklamáló, utálom az egészet.

A Konit nem Ebayen vettem hanem egy angol oldalról. Márthatom őket a Nutz-on, ennyi.

2011-07-27 15:32:35
gram

gram

Posztok: 2280
Velünk: 6073 napja

2011-07-27 15:16:21
m3ss

m3ss

Gyee nem is ertem, akkor en vagyok a szerencses, vagy ugyesen valogatok, vagy pofatlanul fenyegetozok, vagy mindezeknek a kombinacioja :P

negative feedbackel dobalozva volt olyan is, hogy nem jott meg 2 het utan az akku, es mondta a fazon, hogy azonnal kuld megegyet biztos elveszett a postan, csak ne irjak negative feedbacket. meg is jott mind2 kesobb :P

a gatlod szivas, azert gondolom nem teljeskoru gari van ezekre itthon sem, vagy igen? ahol vetted ott? mert akkor azert elkezdhetnel a koni-nal vagy ebay-nel reklamalni erosen

2011-07-27 15:14:38
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 4379 napja

Köszi. Nem akarom magamat sztárolni, de a PFF1-815 cikkszámú Alfa Romeo szilentet gyakorlatilag jómagam fejlesztettem ki. Az eredeti szar volt. Elmondtam, hogy mit változtassanak. A 3.ik próbadarab, amit küldtek fasza lett. Azóta abban a formában lehet kapni. Vagy például egyszer egy BMW-hez való EVOSport szíjtárcsa készlet volt méretpontatlan. Közös egyeztetés után új cikkszám alatt már a faszát lehet kapni a nagyvilágban. Előtte több száz darabot eladtak és senki sem reklamált. Vannak érdekes dolgok.

2011-07-27 15:11:26
Gyéé

Gyéé

Én kereskedelmi cégnél dolgozom. 50% árrés már nem létezik a Világon.

2011-07-27 15:11:01
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 4368 napja

"..nem ertem mi ez a nagy valtozas most," - Lalee a miata.hu hivatalos szerelője ,)

2011-07-27 15:06:28
m3ss

m3ss

LaLeekirály, 2011-07-27 14:45:45

Sehol sem 50%-kal olcsóbb a Powerflex, attól függetlenül, hogy valóban nagy konkurenciát jelent a nemzetközi piac, márcsak a 25% áfánk miatt.

A méretpontatlanságot a Floflexre írtam. Kis gúnyt érzek az írásodban. Nem mondtam, hogy nálam a legolcsóbb a Powerflex a világon. Most is, mint mindig mindent össze lehet mutyizni innen-onnan. Én is E-bay-eztem eleget, el is tűnt 4 kovácsolt dugattyúm,hamisítvány napszemüveget kaptam. Vagy pl. az Exedy-nek külön problémát jelent,hogy tele van az E-bay hamis Exedy kuplunggal. Nyílván ezek kiragadott dolgok, de ne említsük az E-bay-es vásárlást és az itthni bolti vásárlást egy kalap alatt. Épp a napokban fognak visszahozni 4 db. Bilstein B14-es gátlót. Amikor rendelte a srác, azt mondta, hogy e-bayen olcsóbb lenne, de garanciát akar. Mit ad isten fél év után kopog mind a négy Bilstein gátló, és én intézni is fogom a cseréjüket. Ha e-bay-en veszi, most foghatná a fejét.

Vagy esetleg mi a helyzet Gyé kolléga KONI szettjével? Szar az egész, kit tud ezért falhoz állítani? (Bocs a durva kifejezésért)

egy kis negativitast elengedtem valoban, sorry. multkor itt elzavartak vkit, aki sajat maga altal forgalmazott cuccot akart reklamozni, nem ertem mi ez a nagy valtozas most, de mindegy is, engem nem zavar, sot.

amugy termeszetesen vannak rossz ebay elmenyek is, amiknek nagy resze kikuszobolheto azzal, hogy megfelelo eladoktol vasarolunk, korultekintoen.az 50%-ot lehet kicsit elszamoltam, azt hiszem 110e-ert talaltam legolcsobban full kitet, de talan 1 percet ha foglalkoztam a keresessel. abban amugy egyetertunk, hogy gyakran meghibasodo muszaki cikkeket vagy gariigenyes dolgokat en is inkabb itthon vennek meg, ha elenyeszo az arkulonbseg. ha viszont ontott polyurethane szilentekrol van szo, es kozel 50%-os arresrol, akkor azert ketszer meggondolnam. bar a kedvezmennyel egyutt sztem nagyon korrekt ajanlat!

2011-07-27 15:01:33
Gyéé

Gyéé

Lali mellé állnék, szar ügy amikor

- nem jön meg a csomag

- nem az van benne

- vitatkozni kell de minden levélváltás 1 hét

- mindenki tud valamit angolul, de azért ilyenkor izzadni kell hogy mit hogy írj

- megvezetnek mert suttyófalváról való vagy nem pedig a napfényes nyugatról és úgyis le fogsz kopni néhány levél után

- a ki/be szerelés és a postaköltség mindig a te rizikód lesz

- azt fogják mondani hogy nem szakszerűen lett beszerelve

- azt fogják mondani, hogy amit mondasz az nem úgy van

- érdemben NEM TUDSZ REKLAMÁLNI!

Az én Koni kittem rugói egyszerűen nem akarják elbírni a kocsi súlyát. Harmadik levélváltás fotóküldözgetés után ott tartok, hogy megmondták hogy semmi pénzt nem fognak visszadni de azért várjak türelemmel mert forwardolták az ügyemet a Koni-hoz. Ha elküldöm bevizsgálásra hozzájuk a rugót az az én költségem lesz még akkor is ha tényleg szar.

Akkor? Hogy jöhetek ki jól az egészből?

Ha a Lalinál vettem volna akkor minden este mérgezett lecsókolbász hajigálnék át a kerítésén hogy kinyúljon a kutyája meg híresztelném mindenhol hogy mekkora szemét, hátha megtörik és kicserélteti nekem a hibás cuccot. Lehet hogy semmit nem érnék el, de legalább tudnék tenni valamit.

2011-07-27 14:55:34
LaLeekirály

LaLeekirály

miata1800, 2011-07-27 13:27:34

A beszerelése, hogy működik?

Még a Lada-szörnyetegem épülésekor láttam, hogy a kemény-ződ-szilenteket satuval és zsírral préselték bele a helyére.Ennél az aranyárba mért hájtek cuccnál is ez a kőkorszaki módszer a megoldás?

Én inkább hidraulikus prést használok. A szilentek külsejét nem szabad bezsírozni, hogy jól megtapadjanak a lengőkarban, viszont a belső perselyt a mellékelt zsírral be kell kenni. A Ladába azért kell zsírozni berakáskor, mert egy darabból van a szilent gumi vagy poly része és a "kalapja" miatt nehezen préseled át a lengőkaron lévő lyukon. A PF szilentek az esetek 95%-ában két "kalapos" részből állnak, így könyebb a szerelés.

Demóanyagot nem nagyon tudok küldeni, esetleg az oldalamon nézz szét:

www.usatuning.hu

Nézz be valamikor a bázisomra, hegyekben áll a PF szilent, megmutatom élőben.

2011-07-27 14:45:45
LaLeekirály

LaLeekirály

m3ss, 2011-07-27 13:24:50
gondolom a az angol/amcsi powerflex is meretpontos, mint az importalt magyar, csak vmiert 50%-kal olcsobb.

Sehol sem 50%-kal olcsóbb a Powerflex, attól függetlenül, hogy valóban nagy konkurenciát jelent a nemzetközi piac, márcsak a 25% áfánk miatt.

A méretpontatlanságot a Floflexre írtam. Kis gúnyt érzek az írásodban. Nem mondtam, hogy nálam a legolcsóbb a Powerflex a világon. Most is, mint mindig mindent össze lehet mutyizni innen-onnan. Én is E-bay-eztem eleget, el is tűnt 4 kovácsolt dugattyúm,hamisítvány napszemüveget kaptam. Vagy pl. az Exedy-nek külön problémát jelent,hogy tele van az E-bay hamis Exedy kuplunggal. Nyílván ezek kiragadott dolgok, de ne említsük az E-bay-es vásárlást és az itthni bolti vásárlást egy kalap alatt. Épp a napokban fognak visszahozni 4 db. Bilstein B14-es gátlót. Amikor rendelte a srác, azt mondta, hogy e-bayen olcsóbb lenne, de garanciát akar. Mit ad isten fél év után kopog mind a négy Bilstein gátló, és én intézni is fogom a cseréjüket. Ha e-bay-en veszi, most foghatná a fejét.

Vagy esetleg mi a helyzet Gyé kolléga KONI szettjével? Szar az egész, kit tud ezért falhoz állítani? (Bocs a durva kifejezésért)