Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    szilentek    |   << vissza

szilentek

2011-07-27 14:01:15
m4n4

m4n4

Posztok: 976
Velünk: 4368 napja
Gyéé, 2011-07-27 13:49:57

halk nyöszörgés.....drááááágassszáááááág
,D

2011-07-27 13:50:42
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

aláírás DrasticPlastic Driver
2011-07-27 13:49:57
Gyéé

Gyéé

halk nyöszörgés.....drááááágassszáááááág

2011-07-27 13:46:51
miata1800

miata1800

Posztok: 269
Velünk: 4331 napja
Gyéé, 2011-07-27 13:40:38
Valszeg van valami speciális arckifejezése/testtartása/szaga/szine az embernek maikor kezd horogra akadni és ezt a partner megérzi...

Fátyolos, távolba révedő tekintet.

Merev görnyedt testtartás.

A hallásfunkció kihagy, a kommunikáció akadozik.

Súlyos esetekben nyál megjelenése a szájszegletben...

2011-07-27 13:40:38
Gyéé

Gyéé

... az asszony már csúnyán néz ...

(valamit sejt...)

Valszeg van valami speciális arckifejezése/testtartása/szaga/szine az embernek maikor kezd horogra akadni és ezt a partner megérzi...

2011-07-27 13:27:34
miata1800

miata1800

LaLeekirály, 2011-07-27 13:17:58

A 8 db első lengőkarszilent listaára 57.904 Ft.

Mivel az IL-en 20% kedvezmény van a PF szilentekre (náluk is kurvára fogyhat) és reklámidőszak is van, legyen mostantól

egy hónapig minden Powerflex MX-5 szilentre 30% kedvezmény.

A féláras teljes garnitúrás pudingkostolós lehetőségból pedig továbbra is egy darab.

A beszerelése, hogy működik?

Még a Lada-szörnyetegem épülésekor láttam, hogy a kemény-ződ-szilenteket satuval és zsírral préselték bele a helyére.Ennél az aranyárba mért hájtek cuccnál is ez a kőkorszaki módszer a megoldás?

Ti esetleg vállaljátok a szerelést, vagy van erre szerződött partner :-) ?

Ha esetleg van valami speciál demó szöveg, kép, anyag, info akkor kérlek küldd: miata1800@indamail.hu

... az asszony már csúnyán néz ...

(valamit sejt...)

2011-07-27 13:24:50
m3ss

m3ss

Posztok: 1187
Velünk: 4903 napja
LaLeekirály, 2011-07-27 12:42:38
A darabszámmal van a baj, azért lesz nagyon drága Mx-5 be. Egy 3-as BMW-be 40 alatt megúszod a 4 leglényegesebb szilent cseréjét.

Az olcsóbb kategóriájú poly szilentek sajnos nagyon rontják a poly szilentek hírnevét, méretpontatlanok, nyekeregnek, túl kemények. Floflex szilentet már volt "szerencsém" beépíteni Subaruba. Iszonyat.

A Powerflex szilentek hivatalosan is élettartam garanciásak. Ezt E-bay-es vásárlásnál lehetetlen érvényesíteni.

Bocs egy kicsit bénázok az idézéssel smile

en is olvastam ilyeneket, hogy pontatlanok lesznek, szerencsere enyemekkel nem volt semmi gond.

amugy nem kell ott felni ebay garanciatol, ahol ki van irva hogy cserelnek, ott tenyleg az is van. nem eri meg par tiz e ft miatt elrontani a feedbacket annak, aki ebbol el. nekem csak pozitiv tapasztalom van ilyen teren. volt olyan is, aki egybol visszautalta fenykep alapjan az egesz osszeget, nem is kerte, hogy visszakuldjem a torott termeket. csak hogy ne kapjon negative feedbacket. jol ki van talalva ez a rendszer azert.

amugy is mi az, ami elromlik egy powerflexen? gondolom a az angol/amcsi powerflex is meretpontos, mint az importalt magyar, csak vmiert 50%-kal olcsobb.

2011-07-27 13:17:58
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 4379 napja

A 8 db első lengőkarszilent listaára 57.904 Ft.

Mivel az IL-en 20% kedvezmény van a PF szilentekre (náluk is kurvára fogyhat) és reklámidőszak is van, legyen mostantól

egy hónapig minden Powerflex MX-5 szilentre 30% kedvezmény.

A féláras teljes garnitúrás pudingkostolós lehetőségból pedig továbbra is egy darab.

2011-07-27 13:12:55
m3ss

m3ss

Posztok: 1187
Velünk: 4903 napja
miata1800, 2011-07-27 12:18:36

Örülök, hogy építő jellegűnek ítéltétek a témafelvetésemet ! :-)

Én a szilent hibájának (az öregedés szabadszemmel látható) tulajdonítom, hogy a forszírozott tempójú kanyarban kissé nyúlós érzést ad a futómű.

Nagyon egyenetlen burkolatú (felgyűrődött aszfalt) úton a kaszni oldalirányú mozgásai eléggé nagyok. Olyan mintha "remegne"...

A futómű felől hallok kotyogó hangokat...

Ha nem ezek utalnak a szilentek hibájára, akkor javítsatok ki. Az az egy biztos, hogy egy 10-15 éves autó gyárilag beépített szilentjeinek cseréje jótékony hatással van az úttartásra (ez fordítottan arányos az anyagi helyzettel és a családi békével...)

nalam igy neztek ki a kutyacsontok, repedezettek voltak a szilentek.
es igen, pont azokat eredmenyezi amiket irtal. foleg rossz utakon erezni, mert ugye a 2 kerek egymashoz kepest valo mozgasat probaljak csillapitani. kormany is raz. nem hogy 10-15 eves auton, hanem sztem hazai utakon ezt par evente cserelni kell. nekem idaig minden automon (mind a 3 :D ) cserelni kellett ezeket. pont ezert orulok, hogy ez nekem poly. elvileg ezeknek az ellettartamuk joval tobb, mint a guminak. bar addig nem okoskodok -hogy vegyen mindenki ilyet mert par e ft- amig bele nem kerul jo par tiz e km, de majd utana megkapjatok smile
2011-07-27 12:54:39
Gyéé

Gyéé

Csak az eleje mibe kerülne? Nekem a hátuljával semmi bajom, elölről jönnek a rezgések/csapkodások.

2011-07-27 12:52:28
LaLeekirály

LaLeekirály

Csabi76, 2011-07-27 11:18:09

Laleekirály, részemről respect. Éppen első futóművet újítok fel, és 2 okból választottam az "ABC"-ben is megkapható minőséget:

1: A bentlévőtől eltérő adottságú szilentre -tudtommal- csak a teljes csere esetén szabad átállni. Ugyan most elöl szinte mindegyik cserés, de hátul egyenlőre régi marad. Amennyiben rosszul tudom, kérlek javíts ki, és máris kérnék árajánlatot.

2: Az autó piaci árának 10%-a -nálam- mindig a kritikus határ, főleg, ha még a berohadt csavarok miatt, a beszerelés sem lesz 2 fillér. Ezen ugyan segít a nagylelkű ajánlatod, de összességében véve még mindig közelíti a fájó szintet

2+1: Az autó stock állapotában is olyan remek élményfaktorú (Neked meséljem? wink ), hogy  csak komolyabb futóműápgrédnél, jut néha a tulaj eszébe, ez az egyébként igazán hasznos fejlesztés.

Üv: Csabi

PS: mire leírtam olvastam végig a posztodat. Sorry a sok ismétlésért 

Ezért vagyok kicsit nehéz helyzetben. Ha egy BMW-es megkérdezi, hogy milyen lesz a kocsi Powerflex szilentekkel, azt mondom neki, hogy be fog szarni, olyan jó lesz, mert tudom, hogy így van. De ezt nem tudom megjósolni egy Miata esetében, mert alapból is tömör, kisméretű szilentekkel van tele.

Egyébként szinte senki sem vesz egyszerre teljes szettet. Arra kell odafigyelni, hogy egy lengőkarban, ha több szilent van, lehetőség szerint mindegyik poly legyen. Természetesen a két oldalnak is mindig meg kell egyeznie.
2011-07-27 12:45:02
Gyéé

Gyéé

Najó, én 40-ért bevállalom a demóautót:-)

2011-07-27 12:42:38
LaLeekirály

LaLeekirály

m3ss idézet:

lehet, hogy a 180e ft-os eladasi ar kicsit eltantoritotta az embereket. manapsag azert a googlesearch meg az ebay nem all annyira tavol az emberektol :P

90 jo ar ertuk. azert szamomra kerdeses meg igy is, hogy annyival jobbak-e a powerflexek a tobbi polyszilentnel (floflex,probush etc). 

VÁLASZ:

A darabszámmal van a baj, azért lesz nagyon drága Mx-5 be. Egy 3-as BMW-be 40 alatt megúszod a 4 leglényegesebb szilent cseréjét.

Az olcsóbb kategóriájú poly szilentek sajnos nagyon rontják a poly szilentek hírnevét, méretpontatlanok, nyekeregnek, túl kemények. Floflex szilentet már volt "szerencsém" beépíteni Subaruba. Iszonyat.

A Powerflex szilentek hivatalosan is élettartam garanciásak. Ezt E-bay-es vásárlásnál lehetetlen érvényesíteni.

Bocs egy kicsit bénázok az idézéssel smile

2011-07-27 12:33:05
miata1800

miata1800

LaLeekirály, 2011-07-27 10:26:25

Ezúton felajánlok egy darab rendkívül kedvezményes árú vásárlási lehetőséget, ha valaki  szeretne úttörő lenni a haza MX5 + Powerflex tapasztalatszerzésben. Így egy teljes garnitúrát most valaki 180.444 Ft helyett 90.222 Ft-ért magáévá tehet. Ez egy 26 db-os fullos készlet.

Szia LaLeekirály!

A powerflex szilentekről már sok jót hallottam ismerősöktől és felmerült bennem, hogy beruházok rá, de el is hesegettem a gondolatot az ár láttán... (RS tuningnál néztem és kb. ennyiért láttam amit írtál).

Ez a lehetőség elég csábító, hogy Powerflex "demoautó" legyen a kicsikém és azon is lennék, hogy a lehető legextrémebb körülmények között is teszteljem, de ez a nagyon kedvezményes ár is elég borsos...

... ennek ellenére - ha erre a lehetőségre nem csap le más - akkor elképzelhető, hogy élnék vele. Erről viszont csak augusztus végén tudok dönteni, mert más egyéb költségeim is lesznek a kocsival kapcsolatba és nem tudom, hogy alakul az anyagi helyzetem.

2011-07-27 12:29:58
Gyéé

Gyéé

Semmi gond jól csinálod! csinálod!csinálod!csinálod!csinálod!csinálod!csinálod!