Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    szilentek    |   << vissza

szilentek

2011-07-27 12:31:02
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 4643 napja
Gyéé, 2011-07-27 12:11:07

lehet hogy gyertyát meg motorolajat is újítanak:-) persze értem én, szegényembersatöbbi...

Gyertyát sajna nem, NGK helyett Denso-t adott, merthogy kb egyforma, csak a denso japán.

Egyébként meg, Te is tudod, mennyibe kerül egy felső gömbfej, ugye? A lengőkart grátisz adják hozzá. Ha megveszem az újat, és arra kapom a meglepiket, most NAGYON szomorú lennék   wink  

Jut eszembe, sikerült lemérni a stabik átmérőjét? 

2011-07-27 12:23:17
miata1800

miata1800

Posztok: 269
Velünk: 4330 napja

Bocs, az ügyetlenségemért!

2011-07-27 12:21:56
miata1800

miata1800

Örülök, hogy építő jellegűnek ítéltétek a témafelvetésemet ! :-)

Én a szilent hibájának (az öregedés szabadszemmel látható) tulajdonítom, hogy a forszírozott tempójú kanyarban kissé nyúlós érzést ad a futómű.

Nagyon egyenetlen burkolatú (felgyűrődött aszfalt) úton a kaszni oldalirányú mozgásai eléggé nagyok. Olyan mintha "remegne"...

A futómű felől hallok kotyogó hangokat...

Ha nem ezek utalnak a szilentek hibájára, akkor javítsatok ki. Az az egy biztos, hogy egy 10-15 éves autó gyárilag beépített szilentjeinek cseréje jótékony hatással van az úttartásra (ez fordítottan arányos az anyagi helyzettel és a családi békével...)

2011-07-27 12:21:38
miata1800

miata1800

Én a szilent hibájának (az öregedés szabadszemmel látható) tulajdonítom, hogy a forszírozott tempójú kanyarban kissé nyúlós érzést ad a futómű.

Nagyon egyenetlen burkolatú (felgyűrődött aszfalt) úton a kaszni oldalirányú mozgásai eléggé nagyok. Olyan mintha "remegne"...

Ha nem ezek utalnak a szilentek hibájára, akkor javítsatok ki. Az az egy biztos, hogy egy 10-15 éves autó gyárilag beépített szilentjeinek cseréje jótékony hatással van az úttartásra (ez fordítottan arányos az anyagi helyzettel és a családi békével...)

2011-07-27 12:18:36
miata1800

miata1800

2011-07-27 12:11:07
Gyéé

Gyéé

Posztok: 9086
Velünk: 5485 napja

lehet hogy gyertyát meg motorolajat is újítanak:-) persze értem én, szegényembersatöbbi...

aláírás DrasticPlastic Driver
2011-07-27 12:06:12
Csabi76

Csabi76

m3ss, 2011-07-27 11:41:48

beszereles nem olyan veszes azert. arb+kutyacsont szilenteket berakni 2-3 h volt. preselgetessel, szerelessel, zsirozassal egyutt. ha mar lengokar is lenne gondolom az meg megdobna meg jo par oraval.

en nem olvastam olyat, hogy az osszes szilent uolyan legyen. sot sokan ajanlottak pont azt, amit en csinalok, hogy csak a stabszilentek poly, tobbi gyari. amugy errol jut eszembe olvastam vhol, hogy az elso-felso lengokarszilentek kulonboznek a ket oldalon, kemenysegben. nem tudom mi az igaz belole, mindenesetre erdekes. te gyari gumi szilenteket vettel Csabi? mennyi volt?

Gyári Kopiszilenteket ajcsiba kaptam, egy kupac alkatrészhez.

Én nem a stbszilentektől félek, hanem a többitől. Most is, egy gömbfejcseréhez már vettem egy negyed MX5-öt, és még mindig jönnek elő, meglepő dolgok az autóból. 

Asszem a 2 első szilentes pálca, két stabtartószilenttel 10k bruttó, kedvezmény nélkül, egy újrafelfedezett mindenesautósboltból. Most ez az új kedvencem: még gömbfejet is újíttatnak smile  

2011-07-27 11:46:30
Gyéé

Gyéé

A kanyarstabikhoz (tudjátok, amit árulok:-) adják a poly szilentet.

2011-07-27 11:41:48
m3ss

m3ss

Posztok: 1187
Velünk: 4903 napja

beszereles nem olyan veszes azert. arb+kutyacsont szilenteket berakni 2-3 h volt. preselgetessel, szerelessel, zsirozassal egyutt. ha mar lengokar is lenne gondolom az meg megdobna meg jo par oraval.

en nem olvastam olyat, hogy az osszes szilent uolyan legyen. sot sokan ajanlottak pont azt, amit en csinalok, hogy csak a stabszilentek poly, tobbi gyari. amugy errol jut eszembe olvastam vhol, hogy az elso-felso lengokarszilentek kulonboznek a ket oldalon, kemenysegben. nem tudom mi az igaz belole, mindenesetre erdekes. te gyari gumi szilenteket vettel Csabi? mennyi volt?

2011-07-27 11:18:09
Csabi76

Csabi76

Laleekirály, részemről respect. Éppen első futóművet újítok fel, és 2 okból választottam az "ABC"-ben is megkapható minőséget:

1: A bentlévőtől eltérő adottságú szilentre -tudtommal- csak a teljes csere esetén szabad átállni. Ugyan most elöl szinte mindegyik cserés, de hátul egyenlőre régi marad. Amennyiben rosszul tudom, kérlek javíts ki, és máris kérnék árajánlatot.

2: Az autó piaci árának 10%-a -nálam- mindig a kritikus határ, főleg, ha még a berohadt csavarok miatt, a beszerelés sem lesz 2 fillér. Ezen ugyan segít a nagylelkű ajánlatod, de összességében véve még mindig közelíti a fájó szintet

2+1: Az autó stock állapotában is olyan remek élményfaktorú (Neked meséljem? wink ), hogy  csak komolyabb futóműápgrédnél, jut néha a tulaj eszébe, ez az egyébként igazán hasznos fejlesztés.

Üv: Csabi

PS: mire leírtam olvastam végig a posztodat. Sorry a sok ismétlésért 

2011-07-27 10:51:29
m3ss

m3ss

lehet, hogy a 180e ft-os eladasi ar kicsit eltantoritotta az embereket. manapsag azert a googlesearch meg az ebay nem all annyira tavol az emberektol :P

90 jo ar ertuk. azert szamomra kerdeses meg igy is, hogy annyival jobbak-e a powerflexek a tobbi polyszilentnel (floflex,probush etc). 

2011-07-27 10:26:25
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 4379 napja

Szia!

Mint a Powerflex szilentek legnagyobb magyarországi importőre sajnálattal tapasztalom, hogy az utóbbi 6 évben egy darab MX-5 szilentet sem adtam el, holott más márkákban köztudottan elismert és bizonyított ez a termék. BMW , VW csoport, Mitsubishi, Subaru, Opel stb. autókba több száz szilentet eladtam az utóbbi 6 évben, méghozzá 99%-ban szájról-szájra terjedő jó hírnév alapján.

Az, hogy az MX-5 szilentek nem kelendőek itthon 2 dolog miatt van. Az egyik az, hogy a gyári szilentek is rohadt jó minőségűek, nagyon ritkán kell cserélni őket és viszonylag kemények is, a másik az, hogy baromi sok van belőlük az autóban és így nagyon drága egy garnitúra.

Ettől függetlenül szerintem a Powerflex szilent megéri az árát.

Persze a puding próbája az evés:

Ezúton felajánlok egy darab rendkívül kedvezményes árú vásárlási lehetőséget, ha valaki  szeretne úttörő lenni a haza MX5 + Powerflex tapasztalatszerzésben. Így egy teljes garnitúrát most valaki 180.444 Ft helyett 90.222 Ft-ért magáévá tehet. Ez egy 26 db-os fullos készlet.

2011-07-27 10:03:44
m3ss

m3ss

katyus uton pl nekem ossze-vissza razta a kormanyt stabszilent csere elott. ebay polyszilentek amiket en vettem, kemeny 9e hufba kerultek (kutyacsontok+arb) de az egesz szett is 30e alatt lett volna. esoben/vizes uton viszont nyikorognak rendesen!

2011-07-27 9:55:33
Gyéé

Gyéé

Jó téma, erre én is kíváncsi vagyok! Lehet hogy a tökös felnik miatt már nyűvődnek is a szilnetjeim és majd fok kelleni valami. Az is kérdés hogy agyárinál van-e strapabíróbb.

Nálad mi utal a szilnetek hibájára? Úgy értem érzel valamit vezetés közben amit ennek tulajdonítasz.

2011-07-27 3:16:34
miata1800

miata1800

Sziasztok!

Lassan aktuálissá válik esetemben a futóműszilentek cseréje, mivel sportos rugó+gátló kerül beépítésre és letudnám egybe az egészet...

Előző autóimban már volt alkalmam megtapasztalni milyen változást hoz a menettulajdonságokban és a kezelhetőségben az új/sport szilentekre való váltás és véleményem szerint az aktuális szerelmem is több gyönyört tudna adni ezután a beavatkozás után.

Kérlek benneteket, hogy osszátok meg velem a témába vágó ismereteiteket és tapasztalataitokat.

Különösképp érdekelne a "Hol érdemes csináltatni?" és "Mennyiért készítik?" kérdésekre adott válaszaitok!!!

Előre is köszönöm!