Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Tompított fényszóró hiba    |   << vissza

Tompított fényszóró hiba

2018-06-13 6:51:01
Zefa

Zefa

Posztok: 292
Velünk: 1781 napja

Válasz erre: @40-es #131259 

Én azért megnézném az égőket első körben. Nem kizárt, hogy mindkettő kiégett.

aláírás

91 1.6 NA
93 2.0 Accord
59 1.0 Anglia 105E Építés alatt

2018-06-12 22:43:30
40-es

40-es

Posztok: 146
Velünk: 3970 napja

Sziasztok,

a napokban egyszerűen elveszett a tompított fényszóróm. Mármint hogy nem világít egyik sem. Kinyílik a lámpa, sőt a reflektor is működik - de a tompított nem. Elsőre azt hittem biztosíték probléma, de ahogy nézem, külön biztosítékon van a két oldal - egyszerre csak nem éghettek ki. Meghibásodhatott a bajusz-kapcsoló? Nem nagyon létok ilyen esetet a neten. Itt volt valakinek már ilyen afférja? Előre is köszönöm a segítséget!

Kr.

2015-03-25 10:12:52
Nyafy

Nyafy

Posztok: 216
Velünk: 1855 napja

Ez jó hír. Jó hogy nem kellett nagyon belemerülni

2015-03-24 22:28:54
gonzi

gonzi

Posztok: 781
Velünk: 1605 napja

A biztosítéknak volt nyűgje, áttéve a JobbE (ami nem világít) biztijét a BalE helyére a bal nagyon haloványan világított, épp csak pislákolt. 
Szóval bizti csere, és a csatlakozó erősebb kezű betekerése után ismét világít! smile
Köszönöm mindenkinek a tippeket. 

2015-03-24 17:08:48
gonzi

gonzi

kivenni kivettem, utána vágtam rá, hogy látszólag nincs baja. 

Majd kicserélem du. egy másikra, hátha segít, meg kimérjük multiméterrel a csatit. 

Szerintem a kapcsoló ok, mert a baloldali világít rendesen. 

Történet:

kivenni kivettem, utána vágtam rá, hogy látszólag nincs baja. 

Majd kicserélem du. egy másikra, hátha segít, meg kimérjük multiméterrel a csatit. 

Szerintema  kapcsoló ok, mert a baloldali világít rendesen. 

2015-03-24 16:51:31
Nyafy

Nyafy

Posztok: 216
Velünk: 1855 napja

Szerintem a biztosítékot mindenképpen húzd ki a helyéről, mert a lábakat/érintkezőket legalább kicsit megmozgatod és jobb lesz a kontakt. Ha ez nem jön össze akkor a lámpatestnél az éritkezőket nézd meg, hogy nincsenek-e kimelegedve vagy csak kilazulva. Ha szerencséd van akkor csak ilyen egyszerű hiba van. Vagy még a kapcsolónál lehet gond

2015-03-24 15:36:06
gonzi

gonzi

Sajnos nem, én nem értek a lovakhoz, a mérnök-informatikus meg nincs bent.. 
Este megpróbálok eljutni szerelőmhöz, csak gondoltam van valami egyszerűbb. smile  

2015-03-24 15:32:35
csabihal

csabihal

Posztok: 1567
Velünk: 1759 napja
gonzi, 2015-03-24 14:34:34

Sziasztok!

Egyik napról a másikra nem világít a jobboldali tompított fényszóróm. 

Gondoltam kicserélem. Kár volt, mert semmi baja, de az újjal sem világít. A bal térdemnél levő biztosítéktáblán a HeadRH feliratnál levő 15A-s biztosíték ránézésre jó.

Mi lehet a gond? Előre is köszönöm. 

multiméterrel neki tudsz állni, megkeresni, hogy hol fogy el a delej?

és volt már probléma a foglalatokkal...

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2015-03-24 15:06:04
gonzi

gonzi

Ha nem a hátamközepén levő púp lenne ez a probléma, akkor viccként tényleg érteném, de ezt most nem értem... Innocent

Ha azt írtam volna, hogy nem ég, akkor még a gyertyás hasonlat is jó, arra a válaszom az, hogy igen, illatgyertyát tettem be helyette, hogy a dugóban a 4-6-os pótló szaga ne kaparja annyira a torkom! 

2015-03-24 15:02:12
Nitzer

Nitzer

Posztok: 1465
Velünk: 2960 napja
gonzi, 2015-03-24 14:34:34

Sziasztok!

Gondoltam kicserélem. Kár volt, mert semmi baja, de az újjal sem világít. A bal térdemnél levő biztosítéktáblán a HeadRH feliratnál levő 15A-s biztosíték ránézésre jó.

A gyertyát nézted? CoolTongue out

aláírás

"Ha gyáva gyerek vagy, akkor a fék a te pedálod" 

.

2015-03-24 14:34:34
gonzi

gonzi

Sziasztok!

2011-07-20 11:55:56
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8416
Velünk: 4380 napja

Vicces, de néha több hiba jelentkezik egyszerre. Lehet, hogy egyszerűen mindkettő kiégett.

aláírás

Light Vader a Roadster bolygóról

2011-07-20 11:53:21

balneum

Felfüggesztett fiók
Posztok: 727
Velünk: 4766 napja

Sziasztok,

Lenne egy kisebb, most már nagyobb problémám. A tompított fényszórók közül eddig a bal oldalo néha nem világított, de megpiszkáltam a foglalatot és utána jó volt egy ideig. Gondoltam valami testelési hiba lehet, utána volt szervizben is az autó egy fél éve és ott mondták, h a H4B foglalat rossz, de nekik nincs olyan, mindenesetre miután elhoztam tőlük jó volt. Most megint gond van vele, de most már a jobb oldali is gatya. Kicseréltem az izzót benne, utána jó volt a jobb oldal és piszkálás után a bal is tegnap előtt. Tegnap este óta azonban egyik sem megy. Parkoló fények jók, távolsági reflektor ok. Minden jó kívétel a két tompítottat. Az oldalsó helyzetjelzők extra lettek bekötve(nem általam), de a parkolófényekkel együtt már mennek, tehát elvileg nincs köze a hibához vagy mégis? Van esetleg valami biztosíték a tompított körön, ami elszállhatott vagy megtörhetett egy kábel, ami vezérli őket vagy mi lehet a hiba forrása? Volt már valakinek hasonló NB-vel? Mindenesetre megrendeltem az IL-ről az új foglalatokat, mert a bal oldalhoz kellett, jön is belőle kettő, de itt valami egyébb gubanc is lehet, mert a jobb oldalnak égnie kéne.