Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    kipufogó    |   << vissza

kipufogó

2018-03-15 9:52:17
DeNOx

DeNOx

Posztok: 108
Velünk: 1382 napja

Cobalt dobok olcsóbbak lettek a moss oldalán, ha esetleg valakit most tervez vásárolni egyet! 

2018-03-08 19:31:16
Sztif

Sztif

Posztok: 202
Velünk: 1029 napja

Válasz erre: @DeNOx #128662 
Nekem egész sokáig megvolt. De sajnos nekem is egyszer csak eltűnt sad Pedig nekem is tetszett azt hittem tartósabb lesz rajta 

aláírás 94 NA 1.8 130Le
2018-03-08 9:15:03
PTibi

PTibi

Posztok: 123
Velünk: 2651 napja

En mar a kipuffostol hazafele vezeto uton elhagytam...  kb 10km-et birt :D

Történet:

En mar a kipuffostol hazafele vezeto uton a elhagytam...  kb 10km-et birt :D

2018-03-08 9:00:00
DeNOx

DeNOx

Válasz erre: @DeNOx #128203 

És már el is hagytam a cobalt kipufogóvég oldalán található fém matricát... :D Kár érte pedig jól mutatott. Más is járt így?

2018-02-28 19:38:16

Nyiri

Posztok: 631
Velünk: 1265 napja

Válasz erre: @bandi72 #128484 

http://hasper.hu/

Nekem Ők rakták fel a Cobaltot és cseréltek katalizátort. Gyors és profi munka volt és árban is okés.

2018-02-28 18:13:39

mester

Posztok: 609
Velünk: 3786 napja

Válasz erre: @Princze #128187 

Na azt hittem csak én nem vagyok normális" smile cot out! Ilyet én is csináltam,csak mechanikust(bowdennel) az gyorsabban nyit zár,ugattatni"-morzézni" is lehet vele...de most nincs felszerelve. Szereztem egy pillangószelepet házzal,meg a bicikli boltból bowdent,meg egy darab csövet, kb 3000 forintban van,játszottam vele 2-3 órát valamelyik téli estén...ilyen amikor unatkozik az ember,kint hó,bent meg már unom az internetezést smile elnézést a bekezdésért princze smile

Történet:

Na azt hittem csak én nem vagyok normális":) ilyet én is csináltam,csak mechanikust(bowdennel) az gyorsabban nyit zár,ugattatni"-morzézni" is lehet vele...de most nincs felszerelve. Szereztem egy pillangószelepet házzal,meg a bicikli boltból bowdent,meg egy darab csövet, kb 3000 forintban van,játszottam vele 2-3 órát valamelyik téli estén...ilyen amikor unatkozik az ember,kint hó,bent meg már unom az internetezést:)

2018-02-28 17:32:23
bandi72

bandi72

Posztok: 70
Velünk: 1386 napja

Kérlek ajánljatok nekem olyan szerelőt Budapest belvárosában, aki leszedi (nagyobb munka) és felrakja az új végdobot az autómra. 

Nekiálltam szerelni, de szénné van rohadva és alvázvédőzve, inkább hagytam. Köszi!

2018-02-20 22:47:28
DeNOx

DeNOx

Válasz erre: @Perks #128167 

Na ma fel is szereltem a cobalt dobot + a bosal középdobot. Kb. 4 órába telt a teljes csere, a szétszedéssel borzasztó sok idő elment. A katalizátort és a középdobot összefogó két csavart szerencsére sikerült szétszedni gond nélkül, jó sok drótkorongozással, ipari csavarlazítóval és egy profi makita ütvecsavarozóval (e nélkül nem hiszem, hogy sikerült volna...). A végdob és a középdob csavarjaival többet kellett kínlódni, sajnos menthetetlenek voltak már, nem sikerült letekerni róluk az anyát csavartörés nélkül, de nem is gond mert úgyse lesz újra felrakva a középdob soha. Viszont ami megszívatott, hogy hiába tört el a csavar attól még nem lehetett széthúzni a két kipu darabot úgy összerohadt, kalapálnom kellett egy csomót rajta mire szétjött. A kipufogó tartó gumikról is élmény volt lehúzni a dobokat a folyékony szappan viszont sokat segített. :D

Ami fontos még, hogy a katalizátoromba is bele tudtam így nézni és az tökéletes állapotban van. smile Kívül nekem is rohad a hővédő lemez egyébként, de ez nem jelent még semmit. A középdobom volt szétrohadva ahogy gondoltam. Felemelő érzés volt hallani, hogy nincs többé csörgés alacsonyabb fordulaton. smile

Perks:

A hangja eddig tetszik a cobaltnak, ahogy azt a többiek is írták magasabb fordulaton mutatja meg csak igazán, hogy mit tud és ez nekem egyelőre nem is baj. Viszont ha hangosabbat akarsz ki kell hajítani a gyári középdobot és abból is megvenni a cobaltot vagy valami mást. smile Az otthoni szereléshez pedig azt tanácsolom neked, hogy ne kezdj hozzá ha nincs elegendő minőségileg is korrekt szerszámod mert irtó nagy sz.póroller helyzetek tudnak kialakulni egy egy csavartöréskor pl. (szerelőakna vagy csápos emelő nélkül meg főleg ne).

2018-02-20 19:57:12
airsmile

airsmile

Posztok: 160
Velünk: 2031 napja

Na jól van, akkor nem vagyok egyedül a hülyeséggel. smile Nekem is a hétvégén került bele, távirányítós kivitelben. Eddig sem volt egy lopakodó a BBR, de mostmár pontosan tudják otthon, hogy mikor kell odadobni a vacsit. :D

2018-02-20 19:22:38
Princze

Princze

Posztok: 130
Velünk: 1672 napja

Cutout/kipufogószelep került a gyári hátsó dob elé. Ha zárva van, kicsivel hangosabb mint a gyári kipufogó, nem zár teljesen, de azzal majd kezdek valamit. Ha nyitva van, hangos és mély, semmi fülsértő hangja sincs. A telefonos videó nem adja át teljesen a hangot :D

Nem tudom mennyire lesz hosszú, vagy éppen rövid életű, egy hővédő szalaggal körbevettük a motorját, hátha segít valamit :D
Ha majd kezd szétesni, legalább egyszerű lesz visszatenni egy másik dobot.

Nem lett túlbonyolítva a felszerelés, egy lyuk lett vágva a csőre, és arra lett felhegesztve a szelep. Ha nyitva van, a gáz nagy része úgyis ott megy ki.
A rádióvevője a csomagtartóban van, 12 voltról működik. A kábele van vagy 2-3 méter, úgyhogy oda lehet tenni ahova akarjuk a vevőt.

Innen vettem még akciósan az 51mm átmérőjűt, akkor 16 ezer volt:
https://race-shop.hu___kipufogo-szelep.htmlblob:null/57e91832-5e0b-4842-95f1-2eee52a11f02

Történet:

Cutout/kipufogószelep került a gyári hátsó dob elé. Ha zárva van, kicsivel hangosabb mint a gyári kipufogó, nem zár teljesen, de azzal majd kezdek valamit. Ha nyitva van, hangos és mély, semmi fülsértő hangja sincs. A telefonos videó nem adja át teljesen a hangot :D

Nem tudom mennyire lesz hosszú, vagy éppen rövid életű, egy hővédő szalaggal körbevettük a motorját, hátha segít valamit :D
Ha majd kezd szétesni, legalább egyszerű lesz visszatenni egy másik dobot.

Nem lett túlbonyolítva a felszerelés, egy lyuk lett vágva a csőre, és arra lett felhegesztve a szelep. Ha nyitva van, a gáz nagy része úgyis ott megy ki.
A rádióvevője a csomagtartóban van, 12 voltról működik. A kábele van vagy 2-3 méter, úgyhogy oda lehet tenni ahova akarjuk a vevőt.

Innen vettem még akciósan az 51mm átmérőjűt:
https://race-shop.hu/kipufogo-szelepek/55565-elektromos-kipufogo-szelep.htmlblob:null/57e91832-5e0b-4842-95f1-2eee52a11f02

2018-02-20 9:38:57

Perks

Posztok: 15
Velünk: 876 napja

Válasz erre: @DeNOx #128146 
Meglepő, hogy ennyire nem foglalkoznak ilyen dolgokkal, azt gondolná az ember, hogy egy utángyártott termék esetén a gyártó "tanul" a korábbi termékek hibáiból. Persze nem élek álomvilágban, tudom én, hogy "fogyasztói társadalom", satöbbi :D
Ezek alapján részemről az utángyártott megoldás akkor lehet, hogy nem is opció, max valami frankenstein módszerrel. :D Célom az, hogy az autó bármikor "gyári" állapotba hozható legyen, de a nagy hang nem zavar. Sőt. smile

A legjobb megoldásnak továbbra is az tűnik, ha sikerülne szereznem egy gyári vagy utángyártott középső szekciót mindenestől és mellé beszereznék egy Cobalt szekciót is. Teljesítményben lehet bármi növekedés esetleg? 1.6-os szívó motorról van szó, úgyhogy minden plusz kW elférne.

2018-02-20 9:29:24

Perks

Válasz erre: @Erno #128142 

Nem is maga a katalizátor állapota zavar őszintén szólva, inkább körülötte a csövek, de gyanús, hogy erre magamtól nem fogok tudni megoldást találni. Mindenesetre köszönöm a tippet, ha úgy alakul, akkor a katalizátort megpróbálom megmenteni smile

2018-02-19 17:55:24
DeNOx

DeNOx

Válasz erre: @Perks #128134 

Egyébként hasonló cipőben járok most mert én is a héten fogom lelökni a szétrohadt gyári középdobomat és kicserélem egy után gyártott bosal középre, hátulra pedig felkerül a cobalt végdob. A katalizátor nálam is kakukktojás, majd csak szétszedés után derül ki milyen állapotban van, csörgés minden esetre nem jön belőle (lehet már a középdobban vannak a darabjai :D ).

Ma érkezett meg pont a bosal középdob (nbfl-re való), mit ne mondjak nem voltam lenyűgözve tőle, a hegesztési varratoknál is b@szták megfújni valami festékspray féleséggel, had rohadjon minél hamarabb... :D 30 ezret semmiképp nem adnék érte amennyi a listaár, szerencsére kb. fél áron vettem, annyit még csak csak megér. Holnap majd normálisan lefújom kipufogóhoz való hőálló festékkel, hátha tovább bírja majd így egy kicsivel.

Válaszolva a másik kérdésedre a cobalt és magnaflow doboknak/katalizátornak az az óriási előnye, hogy nem rohadnak szét mint a gyári és utángyártott alkatrészek, viszont arra azért számíts, hogy jóval nagyobb hangja lesz az autónak ha a teljes rendszert cseréled, de az biztos, hogy az autót hamarabb kell majd kicserélni felette mint, hogy az szétmenjen... 

2018-02-19 17:38:06
Erno

Erno

Posztok: 1442
Velünk: 5511 napja

Válasz erre: @Perks #128134 
attól hogy a burkolat lerohadt katalizátorról, attól még teszi a dolgát. Úgy tudom többnek látszik ki a belseje, mint amennyinek megvan egyben a lemez rajta. Katalizátor akkor rossz, ha jelez a motorelektronika .

2018-02-19 9:23:27

Perks

Válasz erre: @DeNOx #128116 

Köszönöm az infót, hasznos tudni ilyesmit. smile

Az otthoni projekt csak addig fog most terjedni, ameddig csavarhúzóval és villáskulccsal lehet ügyködni, ha flexelni kell, akkor azért biztosan profira fogom bízni a dolgot. Attól viszont tartok, hogy a katalizátor is menthetetlen, az is körbe van rohadva kicsit és a burkolata is úgy zörög 3000 környékén, mintha valaki kavicsokkal teli konzervdobozt akarna centrifugálni :D

Van bármilyen haszna szerintetek a Cobalt/Magnaflow katalizárotnak és a középső dobnak?