Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    kipufogó    |   << vissza

kipufogó

2018-01-23 17:01:45
Danca

Danca

Posztok: 11
Velünk: 247 napja

Válasz erre: @PolyakIm #126568 

Nekem végülis a katalizátor lett kivágva nem a kozepdob. Az maradt bent, egyebkent nincs a katalizátor után szonda. Amit te mondtál énis tapasztaltam, felrakas utan egyre hangosodott, most kb 500 km után beállt már szerintem és katalizátor nélkül sem zavaróan hangos, de azért nyílván sokat dob rajta.

2018-01-14 0:48:13

PolyakIm

Posztok: 24
Velünk: 155 napja

Válasz erre: @Danca #126397 

Én pár napja rakattam fel (igaz hogy nem cobaltot hanem paragit) ugyanúgy ahogy te is szeretnéd: a középdob eltávolításával.

Alapjáraton alig észrevehető dörmögés, de fordulaton se annyira durva hogy mellékelni kelljen az autóra egy "szöggyári" matricát, persze a cobalt dobbal nyilván máshogy szól majd a dolog.

Ez lett az eredmény: https://www.youtube.com/watch?v=0StNcdoE5n0&feature=youtu.be

Ezt a felrakás napján vettük fel iphone7-el, állítólag még kell neki pár száz km amíg "bejáratódik" és akkor jön ki a valós hangja.. szerdán rakták fel, azóta beletekertem az autóba kb 400km-et, mélyül a hangja. smile szintén 1.6 nb

off: egyébként ezt a katalizátor eltávolítós dolgot nem értem, mi lesz a kat. mögötti szondával?

Történet:

Én pár napja rakattam fel (igaz hogy nem cobaltot hanem paragit) ugyanúgy ahogy te is szeretnéd: a középdob eltávolításával.

Ez lett az eredmény: https://www.youtube.com/watch?v=0StNcdoE5n0&feature=youtu.be

Ezt a felrakás napján vettük fel iphone7-el, állítólag még kell neki pár száz km amíg "bejáratódik" és akkor jön ki a valós hangja.. szerdán rakták fel, azóta beletekertem az autóba kb 400km-et, mélyül a hangja. :)

Ezt a felrakás napján vettük fel iphone7-el, állítólag még kell neki pár száz km amíg "bejáratódik" és akkor jön ki a valós hangja.. szerdán rakták fel, azóta beletekertem az autóba kb 400km-et, mélyül a hangja. :) szintén 1.6 nb

Ezt a felrakás napján vettük fel iphone7-el, állítólag még kell neki pár száz km amíg "bejáratódik" és akkor jön ki a valós hangja.. szerdán rakták fel, azóta beletekertem az autóba kb 400km-et, mélyül a hangja. :) szintén 1.6 nb

off: egyébként ezt a katalizátor eltávolítós dolgot nem értem, mi lesz a kat. mögötti szondával?

2018-01-12 20:05:40

Hagyi

Posztok: 52
Velünk: 900 napja

üdv.eladó egy Tss  sport dob.új ára 300€ volt.az autó eredeti kipufogóval lett eladva,így meg maradt.E jelzéssel,műszakin ez nem hátrányos.ára 20e.ft

2018-01-10 20:35:07
BBBB

BBBB

Posztok: 409
Velünk: 1654 napja

Elhanyagolható, olyan mint a tél/nyár, klíma/nem klíma, könnyű láb/ nehéz láb - nem fogod észrevenni, ha csak nem számolod a deciket is!!

2018-01-10 20:30:02
Hunya

Hunya

Posztok: 4571
Velünk: 3556 napja
Danca, 2018-01-10 17:57:07

Válasz erre: @Hunya #126371 

Áhá, értem, inkább a mélyebb hang felé húznék, így még a dob érkezéséig tudok rá aludni kettőt, de valószínű akkor a katalizátor fog repülni, egyszer élünk kipróbáljuk.. smile Maximum ha nem tetszik visszarakatom és akkor megint lehet próbálkozni mással. Reméljük jólesz, jövőhét elejére elkészül töltök fel videót, hogy sikerült, bár ezzel az összeállítással sok videó van yt-n. Egyébként a katalizátor eltávolításával a fogyasztás valamilyen mértékben nőni fog gondolom, amire számítok is, ez észrevehető vagy elhanyagolható többlet?

Szerintem elhanyagolható. A youtube viszont messze van az élőtől. Inkább gyere majd el Kunmadarasra, 100-150 autóből találsz majd olyat ami tetszik. :-)

aláírás May the Fairy be with You!
2018-01-10 17:57:07
Danca

Danca

Válasz erre: @Hunya #126371 

Áhá, értem, inkább a mélyebb hang felé húznék, így még a dob érkezéséig tudok rá aludni kettőt, de valószínű akkor a katalizátor fog repülni, egyszer élünk kipróbáljuk.. smile Maximum ha nem tetszik visszarakatom és akkor megint lehet próbálkozni mással. Reméljük jólesz, jövőhét elejére elkészül töltök fel videót, hogy sikerült, bár ezzel az összeállítással sok videó van yt-n. Egyébként a katalizátor eltávolításával a fogyasztás valamilyen mértékben nőni fog gondolom, amire számítok is, ez észrevehető vagy elhanyagolható többlet?

2018-01-10 17:44:36
BBBB

BBBB

Posztok: 409
Velünk: 1654 napja

Válasz erre: @simkor #126391 

Na jo holnap megmérem racing Beat leömlő, Racing Beat HelmHoltz közép és Cobalt vég smile  

2018-01-10 17:14:11
Hunya

Hunya

simkor, 2018-01-10 16:47:28

Tobb alkalommal elokerult mar, melyik kipufog/setup milyen hangerovel fog rendelkezni, vallalhato-e stb.

Az okostelefonok tobbsege rendelkezik app-al a hangero meresre (en a Decibel X ingyenest hasznalom IOS-en), ha a kulonbozo setup-ok gazdaja megmerne es megirna nekem, akkor osszedobnek egy egyszeru adatbazist a kulonbozo rendszerekrol.

pl simkor NC1 2.0 Tomei leomlo, gyari kozep, Cobalt dob 92dB alapjaraton, 3k fordulaton xxxx, a hatsodobnal

Ez jó ötlet. Kérdés: belül méred és csukott tetővel?

vagy simán csak a kocsi mögött állva?

a hangerő viszont csak egy szempont. A hangszín is számít de az szubjektív szóval nem mérhető. 

Hadd szóljon. 

De kell neki külön topic. 

2018-01-10 16:47:28
simkor

simkor

Posztok: 516
Velünk: 1078 napja

Tobb alkalommal elokerult mar, melyik kipufog/setup milyen hangerovel fog rendelkezni, vallalhato-e stb.

Az okostelefonok tobbsege rendelkezik app-al a hangero meresre (en a Decibel X ingyenest hasznalom IOS-en), ha a kulonbozo setup-ok gazdaja megmerne es megirna nekem, akkor osszedobnek egy egyszeru adatbazist a kulonbozo rendszerekrol.

pl simkor NC1 2.0 Tomei leomlo, gyari kozep, Cobalt dob 92dB alapjaraton, 3k fordulaton xxxx, a hatsodobnal

2018-01-10 11:00:46
Hunya

Hunya

Danca, 2018-01-09 19:46:03

Sziasztok.

Adott egy 1.6 Nb. A szolíd hangú gyári kipufogót megunva énis berendeltem egy közkedvelt Cobalt dobot, ami már remélhetőleg  úton van felém. Nézegettem youtubon videókat, találtam is párat, ahol középdob és katalizátor nélkül felcsatolva a Cobalt hatalmasat szól ( tudom van aki az ilyesfajta ordítástól undorodik, speciel nekem tetszik), gondoltam hát legyen így az én miatámon is, de egy onboard videóra rábukkanva kicsit elbizonytalanodtam. Mivel szoktam hosszabb távokon is használni a kocsit, a katalizátor kiiktatását túlzásnak tartom, viszont a középdob kivétele aranyközép út lehet. Konkrétan ilyen formában összeállított "rendszerrel" nem találtam videót, így megkérdezem valaki hallott-e már így muzsikálni mx-5 öt, esetleg van-e fogalma róla valakinek mennyiben és hogyan változik a hangja a kocsinak a középdob kiiktatásával.

A katalizátor sok hangot fog meg úgy általánosságban én hangerőt mondanék.

A középdob is fog hangot, de inkább adott frekvenciákat. ha nincs bent akkor kevésbé mély. Minél nagyobb/hosszabb, annál inkább mélyebb lesz a hang.

Saját tapasztalat, nem örökérvényű igazság, anno szívó koromban sokfélét kipróbáltam.

Hosszú úton ha mész és nincs középdobod szerintem búgni fog. Az meg fejfájós. 

Lehet hogy akkor én inkább a középdobot hagynám bent mint a katalizátort.

2018-01-10 10:46:21
GPali

GPali

Posztok: 90
Velünk: 293 napja

Válasz erre: @Danca #126344 

Szia,

nekem nincs ilyen tapasztalatom. De ha csak a hang a lényeg, akkor egy direkt légszűrő (vagy sport légszűrő) is a segítségedre lehet. Időnként takarítani kell, de ha szereted az autódat, akkor ezt az 5-8000 kilóméterenkénti szűrőtakarítást még élvezni is fogod 

2018-01-09 19:46:03
Danca

Danca

Sziasztok.

Adott egy 1.6 Nb. A szolíd hangú gyári kipufogót megunva énis berendeltem egy közkedvelt Cobalt dobot, ami már remélhetőleg  úton van felém. Nézegettem youtubon videókat, találtam is párat, ahol középdob és katalizátor nélkül felcsatolva a Cobalt hatalmasat szól ( tudom van aki az ilyesfajta ordítástól undorodik, speciel nekem tetszik), gondoltam hát legyen így az én miatámon is, de egy onboard videóra rábukkanva kicsit elbizonytalanodtam. Mivel szoktam hosszabb távokon is használni a kocsit, a katalizátor kiiktatását túlzásnak tartom, viszont a középdob kivétele aranyközép út lehet. Konkrétan ilyen formában összeállított "rendszerrel" nem találtam videót, így megkérdezem valaki hallott-e már így muzsikálni mx-5 öt, esetleg van-e fogalma róla valakinek mennyiben és hogyan változik a hangja a kocsinak a középdob kiiktatásával.