Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    kipufogó    |   << vissza

kipufogó

2015-12-01 16:18:15

mester

Posztok: 609
Velünk: 3780 napja

eladó vagy cserélem gyári dobra a hátsó dupla kivezetésű dobomat...N.A van

2015-11-28 11:14:45
Red Sun Service

Red Sun Service

Posztok: 971
Velünk: 2280 napja

Magnaflow, Injen Invida dobjaink polcon is vannak, Magnaflow komplett rendszerek viszonylag olcsón beszerezhetőek NB-NC-hez tőlünk.

aláírás Japán autókra specializálódott szerviz és tuningműhely. Felnik, fékek, futóművek, alkatrészek stb.
2015-11-28 4:25:19

szmuki

Posztok: 164
Velünk: 1965 napja

Valakinek van ilyen kidörrenőjeCool?

https://www.youtube.com/watch?v=eTeMp9tUTfE

milyen áron lehet vajon?

aláírás Mazda MX-5 1.8i NB (2000)
2015-11-26 18:10:59
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3426 napja

Teljesen más a kipuff rendszer. Legalábbis eszerint

http://www.miata.net/garage/compatibility.html

2015-11-26 18:10:10
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 2053 napja
csabihal, 2015-11-26 17:25:31

Dragunov66, 2015-11-26 17:13:58

Sziasztok.az 1.6 NA leomloje kompatibilis 1.6 NB-vel?illetve milyen erezheto kulondbseg van a 4-1 illetve a 4-2-1 leomlo kozott?

hátha segít: http://www.racingbeat.com/manuals/miata-header-egr.pdf

Koszi.sajna telefonrol csak 1 oldalt latok(tobb is van???)de azon a csak az 1.6 na illetve 1.8nb van.most csak gyoraban futottam at.ha hazaerek megnezem meg1x lehet felre neztem valamit...

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-11-26 17:25:31
csabihal

csabihal

Posztok: 1797
Velünk: 2312 napja
Dragunov66, 2015-11-26 17:13:58

Sziasztok.az 1.6 NA leomloje kompatibilis 1.6 NB-vel?illetve milyen erezheto kulondbseg van a 4-1 illetve a 4-2-1 leomlo kozott?

hátha segít: http://www.racingbeat.com/manuals/miata-header-egr.pdf

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)
2015-11-26 17:13:58
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 2053 napja

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-11-11 17:23:51

Beci11

Posztok: 245
Velünk: 1773 napja

Sziasztok!

Ezzel a kipufogóval kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

http://www.ebay.com/___8:g:iSgAAOSwYHxWJklh

2015-11-04 19:19:27
csabihal

csabihal

kardán miatt ismét kézbe került a középdobom, hát nekiláttam kicsit megkalapálni.

és láss csodát, előjött az az idegesítő zörgés, ami gázelvételkor, valamint visszaváltáskor szokott az idegeimre menni. További erőszakos cselekedetekre szépen zörög benne sok-sok apró darabka :S

Tehát tanulság: 180-190ekm környékén már a középdob is szét tud esni, pedig kívülről semmi nyoma, hogy csereérett lenne

2015-10-11 20:12:11
csabihal

csabihal

csabihal, 2015-08-11 18:50:33

csabihal, 2015-07-27 19:52:10

korábban küzdöttem (fél év) zörgő hátsó dobbal,190e km után a gyári igazából fel is adhatta, gondoltam.

Végül keveset futott bontottra cseréltem, amitől aztán nem sokkal lett jobb sad

Nekiláttam piszkálni a hővédő lemezt, rezgett. Kapott bitumenes rezgéselnyelő csíkot a szélére ami nagyrészt megoldotta a zajt (első hét) majd egy kellemes mély morgást adott a kipuffhanghoz (2. hét) aztán ismét zörgött.

Lalee árult egy jó állapotú lemezt, el is akartam hozni, de aztán megnézte az enyém, látta h ami nála van az is hasonló, és nem lesz feltétlen jobb, így Flame kolléga remélem már örömmel használja.

De a zörgésem maradt, így ma ismét befeküdtem a kocsi alá, és kiszedtem,

így nézett ki alulról, alig rozsdás                                            de aztán felül már rosszabb a helyzet, bár                                                                                                     igen messze van a tésztaszűrőtől

(a fekete csíkok a bitumen nyomai)

Mentem egy kört vele e lemez nélkül és csend honol, öröm bódogság!

- amíg fel nem tűnik a nagy csendben egy eddig nem hallott zörgés...

Update:

a hővédőlemezt nemhiába hővédelemre találták ki, a csomagtartóban nem túl pozitív irányba változtak a dolgok, pl felvágott szállítására alkalmatlanná vált, és nagyon kellemetlen hőségben elővenni az erősen meleg vizet a csomagtartó mélyéből

a zörgéssel azonban vmit próbáltam kezdeni, a korábban alkalmazott hangtechnikai lapból tenyérnyi darabokat raktam fel a lemezre, kocogtatásra teljesen megváltozott a hangja, nem volt zörgés, csak egy mélyebb kongó hang. Tehát a módszer jó lenne. Ha véletlen nem hagyom a tűző napon ezt a lemezt, és nem jöttek volna fel a lapok a melegtől, ami ugye hővédő lemezen is várható...

A következő lépéshez ez adta az ötletet: https://www.youtube.com/watch?v=mTKAxH7i0t0

persze hasonló anyagot sem találtam kis városunkban, így maradt az alvázvédő. Ajánlották a Motip 1400Ft-s bitumenes termékét, mert hogy az jó minőség, bevállt. A zörgés terén nagyon jól működik, csak napon hagyva, felmelegedve ragad a felszíne, nem szárad meg mint ahogy a boltban ígérték...

próba talán majd holnap

annyit még, hogy Lalee-nak most is igaza volt, azt a lemezt fel-le lehet szerelni a hátsó dob levétele nélkül is

Ötleteket szívesen fogadok!

update:

valami még mindig zörgött minden gázelvételre és kis fordulatú gázadásra, így kiszedtem a közép- és végdobot, majd eltöltöttem pár órát a kocsi alatt:

- a benzintanknak is van hővédő lemeze, elég ránézni és már rezonál sad

- a katalizátor feletti hővédő lemezt már meg kell kopogtatni, hogy zörögjön

- a katalzátoron levő hővédő lemez is tud rezonálni, 3db aba-bilincs megszüntette azt a rezonanciát amit kopogtatással elő tudtam hozni

de a hátsó dob feletti, korábban már bemutatott lemez legalább csak mélyen kong, ha kopogtatom smile

Következő alkalommal majd próbálok gumis/ rücsis alvázvédővel fújni, hátha az jobb. Csak találjak olyat ami elviseli a hőt, mert pár centire a kipufftól, a max 80fok... Nem tudom, elég-e? ha füstöl, akkor elég* wink

*bocs a hülye szóviccért

Történet:

csabihal, 2015-08-11 18:50:33

csabihal, 2015-07-27 19:52:10

korábban küzdöttem (fél év) zörgő hátsó dobbal,190e km után a gyári igazából fel is adhatta, gondoltam.

Végül keveset futott bontottra cseréltem, amitől aztán nem sokkal lett jobb :(

Nekiláttam piszkálni a hővédő lemezt, rezgett. Kapott bitumenes rezgéselnyelő csíkot a szélére ami nagyrészt megoldotta a zajt (első hét) majd egy kellemes mély morgást adott a kipuffhanghoz (2. hét) aztán ismét zörgött.

Lalee árult egy jó állapotú lemezt, el is akartam hozni, de aztán megnézte az enyém, látta h ami nála van az is hasonló, és nem lesz feltétlen jobb, így Flame kolléga remélem már örömmel használja.

De a zörgésem maradt, így ma ismét befeküdtem a kocsi alá, és kiszedtem,

így nézett ki alulról, alig rozsdás                                            de aztán felül már rosszabb a helyzet, bár                                                                                                     igen messze van a tésztaszűrőtől

(a fekete csíkok a bitumen nyomai)

Mentem egy kört vele e lemez nélkül és csend honol, öröm bódogság!

- amíg fel nem tűnik a nagy csendben egy eddig nem hallott zörgés...

Update:

a hővédőlemezt nemhiába hővédelemre találták ki, a csomagtartóban nem túl pozitív irányba változtak a dolgok, pl felvágott szállítására alkalmatlanná vált, és nagyon kellemetlen hőségben elővenni az erősen meleg vizet a csomagtartó mélyéből

a zörgéssel azonban vmit próbáltam kezdeni, a korábban alkalmazott hangtechnikai lapból tenyérnyi darabokat raktam fel a lemezre, kocogtatásra teljesen megváltozott a hangja, nem volt zörgés, csak egy mélyebb kongó hang. Tehát a módszer jó lenne. Ha véletlen nem hagyom a tűző napon ezt a lemezt, és nem jöttek volna fel a lapok a melegtől, ami ugye hővédő lemezen is várható...

A következő lépéshez ez adta az ötletet: https://www.youtube.com/watch?v=mTKAxH7i0t0

persze hasonló anyagot sem találtam kis városunkban, így maradt az alvázvédő. Ajánlották a Motip 1400Ft-s bitumenes termékét, mert hogy az jó minőség, bevállt. A zörgés terén nagyon jól működik, csak napon hagyva, felmelegedve ragad a felszíne, nem szárad meg mint ahogy a boltban ígérték...

próba talán majd holnap

annyit még, hogy Lalee-nak most is igaza volt, azt a lemezt fel-le lehet szerelni a hátsó dob levétele nélkül is

Ötleteket szívesen fogadok!

update:

valami még mindig zörgött minden gázelvételre és kis fordulatú gázadásra, így kiszedtem a közép- és végdobot, majd eltöltöttem pár órát a kocsi alatt:

- a benzintanknak is van hővédő lemeze, elég rénézni és már rezonál :(

- a katalizátor feletti hővédő lemezt már meg kell kopogtatni, hogy zörögjön

- a katalzátoron levő hővédő lemez is tud rezonálni, 3db aba-bilincs megszüntette azt a rezonanciát amit kopogtatással elő tudtam hozni

de a hátsó dob feletti, korábban már bemutatott lemez legalább csak mélyen kong, ha kopogtatom :)

Következő alkalommal majd próbálok gumis/ rücsis alvázvédővel fújni, hátha az jobb. Csak találjak olyat ami elviseli a hőt, mert pár centire a kipufftól, a max 80fok... Nem tudom, elég-e? ha füstöl, akkor elég* ;)

*bocs a hülye szóviccért

2015-08-27 14:30:46
rattila

rattila

Posztok: 895
Velünk: 1933 napja

Kipufogó helyett smilesmile

https://vine.co/v/emZWTgZeEnn

Atti

aláírás Üdv, Ati
2015-08-27 14:37:43
rattila

rattila

Posztok: 895
Velünk: 1933 napja

Sziasztok,

Eladó egy bejáratott patika állapotú smile kb 600km futott Bosal hátsódob!(cobaltra mászott fel helyette) smile

20.000Ft ért azonnal felcsíphető smile

attila kukac airgocar pont com

06 húsz 275 58 három 8

Atti

aláírás Üdv, Ati

Történet:

Sziasztok,

Eladó egy bejáratott patika állapotú:) kb 600km futott Bosal hátsódob!(cobaltra mászott fel helyette) :)

20.000Ft ért azonnal felcsíphető :)

06 húsz 275 58 három 8

Atti

Sziasztok,

Eladó egy bejáratott patika állapotú:) kb 600km futott Bosal hátsódob!(cobaltra mászott fel helyette) :)

20.000Ft ért azonnal felcsíphető :)

06 húsz 275 58 három 8

Atti

jegelve Somának :) csütörtökig!

2015-08-25 18:05:22
Soma

Soma

Posztok: 312
Velünk: 1741 napja

Néztem az utángyártottakt is, nem vészes az ára, huszonezer, csak kérdés mennyire jó?

aláírás Soma
2015-08-25 17:58:31
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3426 napja

Ha erdekel a kornyezetszennyezes akkor az utangyartottra szavazom, egyebkent vannak tompitott hangu csovek vagy aksr egy kozepdob is megteszi szerintem.

2015-08-25 17:56:56
Soma

Soma

Posztok: 312
Velünk: 1741 napja

Sziasztok! A katalizátorom kuka, szerintetek mivel pótoljam? Kivetessem és bele egy dob, vagy utángyártott??

aláírás Soma