Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    kipufogó    |   << vissza

kipufogó

2015-08-11 18:50:33
csabihal

csabihal

Posztok: 1797
Velünk: 2317 napja
csabihal, 2015-07-27 19:52:10

korábban küzdöttem (fél év) zörgő hátsó dobbal,190e km után a gyári igazából fel is adhatta, gondoltam.

Végül keveset futott bontottra cseréltem, amitől aztán nem sokkal lett jobb sad

Nekiláttam piszkálni a hővédő lemezt, rezgett. Kapott bitumenes rezgéselnyelő csíkot a szélére ami nagyrészt megoldotta a zajt (első hét) majd egy kellemes mély morgást adott a kipuffhanghoz (2. hét) aztán ismét zörgött.

Lalee árult egy jó állapotú lemezt, el is akartam hozni, de aztán megnézte az enyém, látta h ami nála van az is hasonló, és nem lesz feltétlen jobb, így Flame kolléga remélem már örömmel használja.

De a zörgésem maradt, így ma ismét befeküdtem a kocsi alá, és kiszedtem,

így nézett ki alulról, alig rozsdás                                            de aztán felül már rosszabb a helyzet, bár                                                                                                     igen messze van a tésztaszűrőtől

(a fekete csíkok a bitumen nyomai)

Mentem egy kört vele e lemez nélkül és csend honol, öröm bódogság!

- amíg fel nem tűnik a nagy csendben egy eddig nem hallott zörgés...

Update:

a hővédőlemezt nemhiába hővédelemre találták ki, a csomagtartóban nem túl pozitív irányba változtak a dolgok, pl felvágott szállítására alkalmatlanná vált, és nagyon kellemetlen hőségben elővenni az erősen meleg vizet a csomagtartó mélyéből

a zörgéssel azonban vmit próbáltam kezdeni, a korábban alkalmazott hangtechnikai lapból tenyérnyi darabokat raktam fel a lemezre, kocogtatásra teljesen megváltozott a hangja, nem volt zörgés, csak egy mélyebb kongó hang. Tehát a módszer jó lenne. Ha véletlen nem hagyom a tűző napon ezt a lemezt, és nem jöttek volna fel a lapok a melegtől, ami ugye hővédő lemezen is várható...

A következő lépéshez ez adta az ötletet: https://www.youtube.com/watch?v=mTKAxH7i0t0

persze hasonló anyagot sem találtam kis városunkban, így maradt az alvázvédő. Ajánlották a Motip 1400Ft-s bitumenes termékét, mert hogy az jó minőség, bevállt. A zörgés terén nagyon jól működik, csak napon hagyva, felmelegedve ragad a felszíne, nem szárad meg mint ahogy a boltban ígérték...

próba talán majd holnap

annyit még, hogy Lalee-nak most is igaza volt, azt a lemezt fel-le lehet szerelni a hátsó dob levétele nélkül is

Ötleteket szívesen fogadok!

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)

Történet:

csabihal, 2015-07-27 19:52:10

korábban küzdöttem (fél év) zörgő hátsó dobbal,190e km után a gyári igazából fel is adhatta, gondoltam.

Végül keveset futott bontottra cseréltem, amitől aztán nem sokkal lett jobb :(

Nekiláttam piszkálni a hővédő lemezt, rezgett. Kapott bitumenes rezgéselnyelő csíkot a szélére ami nagyrészt megoldotta a zajt (első hét) majd egy kellemes mély morgást adott a kipuffhanghoz (2. hét) aztán ismét zörgött.

Lalee árult egy jó állapotú lemezt, el is akartam hozni, de aztán megnézte az enyém, látta h ami nála van az is hasonló, és nem lesz feltétlen jobb, így Flame kolléga remélem már örömmel használja.

így nézett ki alulról, alig rozsdás                                            de aztán felül már rosszabb a helyzet, bár                                                                                                     igen messze van a tésztaszűrőtől

Update:

a hővédőlemezt nemhiába hővédelemre találták ki, a csomagtartóban nem túl pozitív irányba változtak a dolgok, pl felvágott szállítására alkalmatlanná vált, és nagyon kellemetlen hőségben elővenni az erősen meleg vizet a csomagtartó mélyéből

a zörgéssel azonban vmit próbáltam kezdeni, a korábban alkalmazott hangtechnikai lapból tenyérnyi darabokat raktam fel a lemezre, kocogtatásra teljesen megváltozott a hangja, nem volt zörgés, csak egy mélyebb kongó hang. Tehát a módszer jó lenne. Ha véletlen nem hagyom a tűző napon ezt a lemezt, és nem jöttek volna fel a lapok a melegtől, ami ugye hővédő lemezen is várható...

A következő lépéshez ez adta az ötletet: https://www.youtube.com/watch?v=mTKAxH7i0t0

persze hasonló anyagot sem találtam kis városunkban, így maradt az alvázvédő. Ajánlották a Motip 1400Ft-s bitumenes termékét, mert hogy az jó minőség, bevállt. A zörgés terén nagyon jól működik, csak napon hagyva, felmelegedve ragad a felszíne, nem szárad meg mint ahogy a boltban ígérték...

próba talán majd holnap.

Ötleteket szívesen fogadok!

2015-08-04 21:32:46
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 2058 napja

Proex exhaust.penteken lurdynal meg tudod nezni az enyemet.es az arakat is tudom nagyabol

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-08-04 21:29:17
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3431 napja

Valaki tud egy jó kipufogóst itt Budapesten? Úgy néz ki tényleg a katalizátor lesz a lúdas a topicomban leírt problémára, legalábbis az ULTRA-fogyasztás, illetve a néholi fulladozás, hegynek felfelé meneti erőtlenség erre utal, szerintem. Ötleteket is szívesen meghallgatok a katalizátor sorsáról, helyettesítéséről, cseredarabról, bármiről.

2015-07-27 19:52:10
csabihal

csabihal

Végül keveset futott bontottra cseréltem, amitől aztán nem sokkal lett jobb sad

2015-07-21 11:47:41

Fülee

Posztok: 305
Velünk: 2044 napja

Keresek MX-5 Na-ra feltehető sportdobot! Lényeg hogy szép állapotú és olcsó legyen! smile

Írhattok ide is, vagy a mate.horvath86 kukca gmailcom-ra.

aláírás Kaposvár
2015-07-11 21:48:34
zsoltrs2

zsoltrs2

Posztok: 245
Velünk: 2036 napja

Hali.

Eladóvá vált a régi hátsó dobom. NB(FL) 1.6-ra Bosal gyártmányú a képen látható állapotban.

13 e Ft az értéke...

2015-07-09 13:47:10
rattila

rattila

Posztok: 895
Velünk: 1939 napja
rattila, 2015-07-02 13:38:28

Sziasztok,

Van egy eladó pagari dobom eladó 12.500 Ft ért elvihető!

Új ára azt hiszem 20körül van.

Ezzel vettem a kocsit,de én levettem róla.

Állapota szerintem hibátlan.(poros smile )Nagyon kevesett futott.

attila (kukac) airgocar (pont) com

Atti

Elkelt!

aláírás Üdv, Ati
2015-07-06 20:09:37
rattila

rattila

csabihal, 2015-07-06 11:55:37

funflyer, 2015-07-06 11:35:52

csabihal, 2015-07-05 14:26:32

Félrerakva Smith-nek!

Elvihetővé vált egy NBFL kipuff 189e km-vel.

Tavasztól erős terhelésnél (szerpentin felfele wink bezörög, aztán május körül már nagyobb gáznál is előjött egy kis repedtfazék hang, ezért került cserére.

Volt rajta egy krómvég, azt lementettem róla, azért olyan csúnya. Az egyik hosszanti oldalt a két fémlemez találkozásánál kezd szétnyílni (első képen az alja) lehet, h valamit lassan megszül Sealed

Ha bárkinek van terve vele, akkor keressen!

Ezek szerint Rattila Paragi dobja elkelt?
Ha nem, engem érdekelne! 

Rattila Paragi dobjának csatlakozó felülete a képek alapján úgy tűnik már nem gyári, azt ígérte nekem, hogy megfejti mi történt vele, aztán ha plug&play NBFL-re, akkor én vinném kipróbálni mennyire hangos, utána visszajelzek neked is!

Mindjárt megfejtem mi mókolt vele az előző tulaj smile tolómérő kommandó indul!

Atti

aláírás Üdv, Ati
2015-07-06 11:55:37
csabihal

csabihal

funflyer, 2015-07-06 11:35:52

Félrerakva Smith-nek!

Tavasztól erős terhelésnél (szerpentin felfele wink bezörög, aztán május körül már nagyobb gáznál is előjött egy kis repedtfazék hang, ezért került cserére.

Volt rajta egy krómvég, azt lementettem róla, azért olyan csúnya. Az egyik hosszanti oldalt a két fémlemez találkozásánál kezd szétnyílni (első képen az alja) lehet, h valamit lassan megszül Sealed

Ha nem, engem érdekelne! 

Rattila Paragi dobjának csatlakozó felülete a képek alapján úgy tűnik már nem gyári, azt ígérte nekem, hogy megfejti mi történt vele, aztán ha plug&play NBFL-re, akkor én vinném kipróbálni mennyire hangos, utána visszajelzek neked is!

2015-07-06 11:35:52
funflyer

funflyer

Posztok: 148
Velünk: 1894 napja

Félrerakva Smith-nek!

Ha nem, engem érdekelne! 

2015-07-05 14:26:32
csabihal

csabihal

Félrerakva Smith-nek!

Történet:

Tavasztól erős terhelésnél (szerpentin felfele ;) bezörög, aztán május körül már nagyobb gáznál is előjött egy kis repedtfazék hang, ezért került cserére.

Félrerekva Smith-nek!

Tavasztól erős terhelésnél (szerpentin felfele ;) bezörög, aztán május körül már nagyobb gáznál is előjött egy kis repedtfazék hang, ezért került cserére.

2015-07-02 18:20:27
rattila

rattila

csabihal, 2015-07-02 18:06:54

Szervusz! írtam mailt, előre is köszönöm a választ!

Szia! Válasz is ment!

Atti

aláírás Üdv, Ati
2015-07-02 18:06:54
csabihal

csabihal

Szervusz! írtam mailt, előre is köszönöm a választ!

2015-07-02 13:38:28
rattila

rattila

Sziasztok,

Van egy eladó pagari dobom eladó 12.500 Ft ért elvihető!

Új ára azt hiszem 20körül van.

Ezzel vettem a kocsit,de én levettem róla.

Állapota szerintem hibátlan.(poros smile )Nagyon kevesett futott.

attila (kukac) airgocar (pont) com

Atti

aláírás Üdv, Ati
2015-06-21 16:22:39
Matt

Matt

Posztok: 2705
Velünk: 4563 napja
Gleris, 2015-06-21 9:39:49

Matt, 2015-06-20 22:59:45

Gleris, 2015-06-20 22:35:11

Valakinek van esetleg elfekvőben gyári leömlője, amitől szívesen megválna?

1.8 NB FL-re kellene hogy passzoljon (minden 1.8-asé rámegy?) , állapot nem számít, csak a talp legyen ép.

Üdv!

Nekem van egy. Arra az esetre boltoltam Lalival, ha az enyémről kiderülne hogy repedt stb.Sajnos ezt azóta sem tudom, mert rendesen be van bugyolálva hővédővel, de majd kitalálokvalamit ha mégis szar már a gyári. Szóval meg tudok válni tőle.

Azt nem tudom, hogy NB-ről vagy NBFL-ről van-e, de ilyen 4-2 kialakítású.

Ja és gyanús ez nekem, hogy csak a talp kell. Csak nem egy csiga-biga költözne a másik végére? smile

Szólj, ha kell és előtúrom.

Gyanúid nem teljesen alaptalanok smile

Egy hibátlan leömlőt lehet nem szívesen vágnék szét, de beszéljünk róla, egyelőre csak ötlet szinten tart a dolog, ez egy lassabb pojekt lesz smile

Vidd el h egyáltalán jó-e, pénzt meg adsz ha tényleg szükség van rá és szétkaszaboljátok.