Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    kipufogó    |   << vissza

kipufogó

2015-02-27 22:51:47

Vinotonto

Posztok: 68
Velünk: 1933 napja

....Szóval. Nem volt kedvem telórol pötyögni napközben.Tongue out

Régen én is nézegettem ezeket a cut-out kiteket. Abszolút megértem a koncepciót, de van rá jobb megoldás. És nagyságrendekkel olcsóbb. 

Miért ne: Hosszú távon ezek a szelepek nem működnek (utána néztem higyjétek el). Showcarokba, YouTube videókon jól mutat. A valóságban beragad, szétég (esetleg a szelepek is) használhatatlan. Egy idő után a legtöbben kiszedik. Teljesítményt nem hoz a nyitott cső. Elméletileg nagyon magas fordulato jó. Formaautókban pl. ahol 10-ezer fölött kezdődik az élet.... Az ő alapjáratukon autózunk mi. Egy F1 -es alapjáraton el se indul. Alsó nyomaték teljesen eltűnik.

Szóval az én off autómon van ez a "Decibel killer" néven futó nagyon komoly alkalmatosság. Keressetek rá, otthon kb. 5000 Huf. 

http://www.dinamit-dob.hu/termek_show/1/18/1843

E mellett egy OBX 4-1 leömlős, 60-as rendszer, egy sport Magnaflow katalizátor 1 db rozsdamentes végdob. 3000 fölött elég nagy a hangja, mondjuk kellemes frekvenciájú, én szeretem. Wink Ezt a Db Killert 1 csavarral 2 perc alatt lehet ki-be rakni. Teljesen le tudja halkítani a rendszert. Ad egy kis fojtást is, de én csak autópályára használom, hosszú utakra. Az alsó nyomatékot még növeli is érzésre. 

Tehát tegyetek be egy szép hangú (akár dupla) rendszert, kevés folytással (pl. Cherry Bomb Vortex én azt tervezek) és egy ilyet a végére. Állatkodás előtt DB Killer ki.... had szóljon WinkCool

2015-02-27 14:08:02

Vinotonto

Posztok: 68
Velünk: 1933 napja

Nem akarok okoskodni, de nyitott csőnek ordenáré hangja lesz. Ez nem egy nagy köbcentis V8. Annak még elmegy. 

Egy dob legalább kiszűri a magas hangokat és így mélyebb lesz, dob nélkül meg repedtfazék.

Középdob után nyitnék csak szelepet max. Ha már...

Történet:

Nem akarok okoskodni, de nyitott csőnek ordenáré hangja lesz. Ez nem egy nagy köbcentis V8. Annak még elmegy. 

Egy dob legalább kiszűri a magas hangokat és így mélyebb lesz, dob nélkül meg repedtfazék

2015-02-27 10:39:39
Retro

Retro

Posztok: 526
Velünk: 2543 napja

https://www.youtube.com/watch?v=Ddy_3YhSgtc

de így meg lehet csinálni otthon occsóé smile

2015-02-26 22:17:50
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 2053 napja

U.erre en is kivancsi lennek :-D magyarul sima cso lesz.brutalis lesz a hangja :-D 

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-02-26 21:34:17
Retro

Retro

Raceland leömlő már megvan, bandázs most jön, szelep ma jött meg csak még nem vettem át. Valamikor március közepén, akkor lesz egy nagyobb fejlesztés egyszerre.

2015-02-26 21:32:10
89draqie

89draqie

Posztok: 80
Velünk: 2725 napja
Retro, 2015-02-26 21:27:52

Leömlő után lesz a katalizátor előtt. Ergo lesz egy rendes és egy minden folytástól mentes.

Úristen, kiváncsi vagyok :D

2015-02-26 21:32:08
gonzi

gonzi

Posztok: 783
Velünk: 2157 napja

Nincs lehetőség visszaégésre, a nem megfelelő öblítés miatt? én szvsz , meg ahogy nézegettem most youtube-on, a végdob elé tenném.. 

Mikor csinálod?

2015-02-26 21:27:52
Retro

Retro

Leömlő után lesz a katalizátor előtt. Ergo lesz egy rendes és egy minden folytástól mentes.

2015-02-26 21:22:38
89draqie

89draqie

Retro, 2015-02-26 19:52:06

gonzi, 2015-02-26 11:57:01

Tud valamelyikőtök mutatni, mondani olyan kipuff.rendszert, vagy megoldást (nem feltétlen kell rendszer legyen), amiben van ún. kipufogó csappantyú / szelep?
A célom az lenne, hogy lehessen gyakorlatilag gyári hangtalanságában is használni az autót, de ha úgy van hangulatom, akkor legyen hangja is.

Pl. Autópályán 4000-es fordulaton jó a gyári hang, de ha épp játszós kedvem van, akkor nem bánnék valami öblösebbet.

Én ezt szereztem be és rakom be alá:

http://www.ebay.com/itm/301440293832

És milyen dobbal rakod?
Vagy ezt úgy gondolod hogy kikerülje a dobot teljesen? :D

Történet:

Tud valamelyikőtök mutatni, mondani olyan kipuff.rendszert, vagy megoldást (nem feltétlen kell rendszer legyen), amiben van ún. kipufogó csappantyú / szelep?
A célom az lenne, hogy lehessen gyakorlatilag gyári hangtalanságában is használni az autót, de ha úgy van hangulatom, akkor legyen hangja is.

Pl. Autópályán 4000-es fordulaton jó a gyári hang, de ha épp játszós kedvem van, akkor nem bánnék valami öblösebbet.

És milyen dobbal rakod?

És milyen dobbal rakod?
Vagy ezt úgy gondolod hogy kikerülje a dobot teljesen? :D

2015-02-26 21:18:13
gonzi

gonzi

Retro, ez nagyon tetszik, ha jól értelmezem, akkor ez a dob előtt lenne, zárt állásban menne minden a gyári dobba, és csönd lenne, nyitott állásban pedig a gyári dob előtt elhagyná a rendszert? Kíváncsi leszek a hangjára, írj ha kész vagy, és megyek meghallgatni smile

2015-02-26 19:52:06
Retro

Retro

2015-02-26 14:21:45
Dragunov66

Dragunov66

89draqie, 2015-02-26 13:02:15

Dragunov66, 2014-12-04 13:00:51

sziasztok.Gondoltam ide írok egy pozitív tapasztalatot.Szóval elvittem a kocsit a proexhez bp-re hogy csináljanak teljes rendszer,mert irritált pár dolog.Nos ők erröl lebeszéltek,pedig simán megtudták volna csinálni.mondták felesleges vele foglalkozni max ha a teljesítménnyel akarok játszani.Szóval sport dob miatt mentem leginkább meg hogy csináljanak valamit a hővédő lemezemmel.Mostmár eltünk az a rezgő hang,kaptam egy pofás dobot ami olyan mintha gyári lenne decibelben mérve,de mélyebb.persze ez fog majd hangosodni egy kicsit,de most pár kilométer után kezd durrogni is a kicsike smile 30 ezer forint volt cakk pakk az egész,ha idő pontra mész meg is várhatod.olyan garanciát adnak hogy netalántán nem válna be a hangja,nem tetszene akkor az egész dobot kicserélik ingyen.most még azon gondolkozom hogy a közép dobot kivetetem velük,és egy szeleppel oldják meg hogy állithassam.Csak ennyit akartam hogy aki minőségit és olcsót akar menjen hozzájuk,Korrektek,tapasztaltak.
https://www.facebook.com/proex.exhaust.hungary?fref=ts
Üdv
Krisz 

Budapesten laksz? Meg szeretném nézni,hallgatni az eredményt smile Nekem is borzasztó zörgő hangja van a lemezeknek + az eredeti catalizátor darabjai a hátsódobban vannak és még az is röcsög :D

szia.nem.Pilisi vagyok.De szoktam járni pestre smile most a hétvégén nem,de jövőhéten valószínű hogy megyek.Pénteken.Mostmár az enyém is szépen kiégett,marha jó hangja van.nem túl hangos,kissé morcos.bár a közép dobot messzíre kidobtuk :D mert minek?.......esetleg jövőhét Péntek este,ha jösz lurdyzni,vagy máshol is összefuthatunk.

2015-02-26 13:02:15
89draqie

89draqie

Dragunov66, 2014-12-04 13:00:51

sziasztok.Gondoltam ide írok egy pozitív tapasztalatot.Szóval elvittem a kocsit a proexhez bp-re hogy csináljanak teljes rendszer,mert irritált pár dolog.Nos ők erröl lebeszéltek,pedig simán megtudták volna csinálni.mondták felesleges vele foglalkozni max ha a teljesítménnyel akarok játszani.Szóval sport dob miatt mentem leginkább meg hogy csináljanak valamit a hővédő lemezemmel.Mostmár eltünk az a rezgő hang,kaptam egy pofás dobot ami olyan mintha gyári lenne decibelben mérve,de mélyebb.persze ez fog majd hangosodni egy kicsit,de most pár kilométer után kezd durrogni is a kicsike smile 30 ezer forint volt cakk pakk az egész,ha idő pontra mész meg is várhatod.olyan garanciát adnak hogy netalántán nem válna be a hangja,nem tetszene akkor az egész dobot kicserélik ingyen.most még azon gondolkozom hogy a közép dobot kivetetem velük,és egy szeleppel oldják meg hogy állithassam.Csak ennyit akartam hogy aki minőségit és olcsót akar menjen hozzájuk,Korrektek,tapasztaltak.
Üdv
Krisz 

Budapesten laksz? Meg szeretném nézni,hallgatni az eredményt smile Nekem is borzasztó zörgő hangja van a lemezeknek + az eredeti catalizátor darabjai a hátsódobban vannak és még az is röcsög :D

2015-02-26 11:57:01
gonzi

gonzi

2014-12-04 13:00:51
Dragunov66

Dragunov66

Üdv
Krisz