Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    kipufogó    |   << vissza

kipufogó

2014-07-11 17:46:24
inzekt

inzekt

Posztok: 58
Velünk: 2460 napja

Voltam ma Dinamitéknál, felrakták a Paragit. Jófejek voltak,segítőkészek, stb. Beigazolódott a félelmem, rá volt hegesztve a cucc, nem csak rozsda miatt nézett úgy ki, szóval tőből levág, kapott új csatlakozót, katalizátornál szelelt még kicsit, azt is megcsinálták, az egész így volt 8e, szóval elég baráti. A kipuf hangja pont jó, nem hangos, de hallható. Kicsit mintha erősödött volna, míg hazaértem, szóval tuti kell neki egy kis idő, míg magára talál.

2014-06-30 18:35:10
Steel

Steel

Posztok: 1010
Velünk: 2369 napja
inzekt, 2014-06-30 14:27:17

Steel, 2014-06-30 10:59:57

inzekt, 2014-06-30 10:16:29

Közben beszéltem Dinamitékkal, akik cserélnék ezt a csatlakozót, plusz a saját dobjukat ajánlják, ami valszeg amúgy komolyabb is, mint a Paragi, ha később az egész rendszert cserélném. Egy bajom van, hogy sokan panaszkodtak arra, hogy széthullik a Dinamitos dob egy idő után... Tanácstalan vagyok, hogy van-e értelme 2x annyit kiadni a dobra, ami lehet nem is lesz időtálló?

Inzekt, egy idő után minden dob széthullik.Wink

Tudom én, csak az nem mindegy mennyi idő után. A mostani 16 éve fent van és még működik smile A többiek egy év után panaszkodtak a dinamit-ra...

Vegyél még olcsóbbat és akkor nem zavar az egy év sem. Egyszer raktak fel nekem 8E-Ft-os hátsó dobot - hegesztéssel együtt - és 7-8 évig kitartott.

2014-06-30 14:27:17
inzekt

inzekt

Steel, 2014-06-30 10:59:57

Közben beszéltem Dinamitékkal, akik cserélnék ezt a csatlakozót, plusz a saját dobjukat ajánlják, ami valszeg amúgy komolyabb is, mint a Paragi, ha később az egész rendszert cserélném. Egy bajom van, hogy sokan panaszkodtak arra, hogy széthullik a Dinamitos dob egy idő után... Tanácstalan vagyok, hogy van-e értelme 2x annyit kiadni a dobra, ami lehet nem is lesz időtálló?

Tudom én, csak az nem mindegy mennyi idő után. A mostani 16 éve fent van és még működik smile A többiek egy év után panaszkodtak a dinamit-ra...

2014-06-30 10:59:57
Steel

Steel

Posztok: 1010
Velünk: 2369 napja

2014-06-30 10:16:29
inzekt

inzekt

2014-06-28 19:37:10
kovandor

kovandor

Posztok: 847
Velünk: 2635 napja

Szerintem azért fújd be bőven + drótkefével/reszelővel le kell tisztítani az anyát, hogy a dugókulcs v. minimum 2 lapra 1 villáskulcs rámenjen. 1 próbát megér, a többi trükk meg jöhet ezután, ha nem indulna meg,

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2014-06-28 18:56:10
inzekt

inzekt

kovandor, 2014-06-28 18:54:34

Én szerelés előtti nap befújtam többször rozsdaoldó/lazítóval. Másnap a crowa az első nagyobb húzásra megindította az anyákat. A gumi bilincsekhez meg a mosogatószert ajánlom, hogy könnyebben csússzon.

Nem is látom az anyákat :D

2014-06-28 18:54:34
kovandor

kovandor

Posztok: 847
Velünk: 2635 napja

Én szerelés előtti nap befújtam többször rozsdaoldó/lazítóval. Másnap a crowa az első nagyobb húzásra megindította az anyákat. A gumi bilincsekhez meg a mosogatószert ajánlom, hogy könnyebben csússzon.

aláírás "Life is not measured by the number of breaths we take, but by the moments that take our breath away."

2014-06-28 16:49:22
james

james

Posztok: 163
Velünk: 2228 napja

Elég a láng... nem hittem én sem, de láttam. Láng aztán egy gyors dörzsi... max egy perces művelet volt, pedig egy kanyi vasat nem tettem volna rá hogy szét tudják csavarni...

2014-06-28 16:44:01
inzekt

inzekt

james, 2014-06-28 16:41:51

Az enyém sokkal durvábban össze volt rohadva, de egy fél perces melegítés lánggal, aztán egy gyors dörzsi drótkefével,megtette a hatását. Pikkpakk le lehetett csavarni, még erőlködni sem kellett. Ez egyáltalán nem tűnik oldhatatlannak,hacsak tényleg nincs odahegesztve, amit nem hinnék...

Na szuper, rámegyek egy kis rozsdamaróval, aztán láng, majd meglássuk smile ha nem, akkor megy a kipuffoshoz smile

2014-06-28 16:41:51
james

james

Az enyém sokkal durvábban össze volt rohadva, de egy fél perces melegítés lánggal, aztán egy gyors dörzsi drótkefével,megtette a hatását. Pikkpakk le lehetett csavarni, még erőlködni sem kellett. Ez egyáltalán nem tűnik oldhatatlannak,hacsak tényleg nincs odahegesztve, amit nem hinnék...

2014-06-28 14:37:56
inzekt

inzekt

Na, ennek örülök, azért megvárom ezt az élménybeszámolót is, köszi mindkettőtöknek.

Kicsit be is néztem alá előbb, hogy mi is a helyzet, de valami rém furát láttam. Az előző tulaj behegesztette a rögzítő csavarokat, vagy ennyire összerohadt?? ezt valszeg csak kifúrni lehet nem? Próbálok berakni képet, hátha:

2014-06-27 22:20:02
james

james

htibi80, 2014-06-26 10:39:31

inzekt, 2014-06-23 10:28:44

Engem még mindig érdekelne ez a Paragi dob, amit egy-két ember használ. Jó lenne tudni milyen hangja van hosszú távon. Ennyi pénzért tökre megérné... van rá egy év gari is, stb, nem tűnik nagy mellényúlásnak, ha amúgy jó.

Valaki? Bárki? smile

Hali!

Nekem kb. 5 hónapja van Paragi dobom. Nekem sokkal jobban tetszik a hangja, mint a gyári dobnak. Kb. 0,5-1 literrel eszik azóta többet a gép mióta fent van smile Épp csak annyival hangosabb, hogy még ne legyen zavaró. Autópályán sem kapsz tőle agybajt. A gyárinal vastagabb krómozott vég az optikán is sokat dob.

Neked univerzális Paragi dobod van, vagy az MX5 "utángyártott"? Nekem holnap kerül fel (aztán végül 1 kamrás BOSAL lett belőle, mert a kamra nélküli Paragi dob jampiskodni jó csak... hosszú távon idegölő lehet a morgása). Utána tudok nyilatkozni. (Pont elég! Nem üvölt, csak duruzsol... egyáltalán fel sem tűnik hogy cserélt dob, csak ha meghall az ember egy gyárit. Mellette hallatszik a mélyebb duruzsolás, de magában nem az a fülbefogós orkán) Az mindenesetre kbiztató hallani, hogy nem zavaróan hangos... azt már kevésbé, hogy akár egy literrel is többet ehet az autó smile Gondolom nyomod neki, mint süket a csengőt, mi? smile

Fogyasztásról később tudok nyilatkozni smile

2014-06-26 10:39:31
htibi80

htibi80

Posztok: 67
Velünk: 2277 napja
inzekt, 2014-06-23 10:28:44

Engem még mindig érdekelne ez a Paragi dob, amit egy-két ember használ. Jó lenne tudni milyen hangja van hosszú távon. Ennyi pénzért tökre megérné... van rá egy év gari is, stb, nem tűnik nagy mellényúlásnak, ha amúgy jó.

Valaki? Bárki? smile

Hali!

Nekem kb. 5 hónapja van Paragi dobom. Nekem sokkal jobban tetszik a hangja, mint a gyári dobnak. Kb. 0,5-1 literrel eszik azóta többet a gép mióta fent van smile Épp csak annyival hangosabb, hogy még ne legyen zavaró. Autópályán sem kapsz tőle agybajt. A gyárinal vastagabb krómozott vég az optikán is sokat dob.

aláírás

"The answer is always miata"

2014-06-25 20:06:14
csabihal

csabihal

Posztok: 1797
Velünk: 2312 napja

Ígértem, hogy megkérdezem a Zalaegerszegen közismert kipufogós srácot, milyen ajánlattal áll elénk.

http://www.janikakipufogo.hu/

-2 év gari mindenre

-számlaadás

-alapvetően minőségre törekszik, ezért pl. leömlőt nem ajánl, mert rohadt drága lenne

-a többi szakaszra sokféle lehetősége van, igénytől függően

-E betüs minden, de legalábbis addig csinálja míg biztosan nem lehet belekötni jogilag

-eddig egy Mx-5-ön dolgozott, így sok gyakorlata nincs a típussal, de nyitott és érdekli a dolog

Ennyit tudtam, ha valaki megpróbálná akkor le kell ülni a sráccal, aztán kilegózni a cél és árak alapján mit tud adni

aláírás Ernő hozzám képest száguld ;)