Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    Technika    »    Nem csak indítási és fordulatszám probléma...    |   << vissza

Nem csak indítási és fordulatszám probléma...

2011-06-07 12:43:37

Weekly

Posztok: 36
Velünk: 3109 napja

Megvolt a következő kör… Pénteken cseréltem szelepfedél tömítést, olajat, olajszűrőt, benzinszűrőt, és próba szerencse alapon a 1.6 nbfl motoromból pedig a injektorokat. És még egyszer, most hőlégfúvóval megedzettem a levegőszelepet. Műveletek végén a beindulásnál minden rendben, majd üzemi hőfokot elérve ismét magas alapjárat… nem gondoltam volna, hogy egy olajcsere megoldja a gondot, de reménykedtem benzinszűrőben és az injektorokban… Szomorúan elindultam haza, majd kb 10 km után szokatlanul alacsony lett az alapjárat kb 1000, és ment a vas rendesen, nem torpant mint régen, és úgy tűnt nem kormol annyira. Megállás után pöcre indult 5-ből 5 és fordulatszám is ok volt. Gondoltam csak véletlen… de péntek este, szombaton és vasárnap de. minden klappolt, majd vasárnap délutánra minden vissza. Nem indul, fordulat az egekben, és ez azóta is tart… Mondhatni egy hétvégére újra tudtam élvezni a vezetést… smile

Mivel valamivel el tudtam érni hogy jobb állapotba kerüljön a motor, én a levegőszelepre gondolok, mert csak azt birizgáltam a régi alkatrészek közül. Azt viszont rendesen smile

Kipróbáltam amit Bird mondott, hogy járó motornál a levegőszelep helyén játsszak a levegő beengedésével, és azt tapasztaltam, hogy ha elzárom a levegőt akkor fordulat 1500 ha adok neki egy kis levegőt akkor lentebb megy, ha sokat adok neki leáll. Nekem még mindig gyanús a szelep, a héten ha tudok belepróbálok egy másikat.

2011-05-30 21:00:53
abence

abence

Posztok: 448
Velünk: 3278 napja

olaj nekem is volt, de mivel nem füstölt, én is felülről gondoltam... Ja és nem is füstölt. Szelepfedéltömítés csere után minden rendbe jött...

2011-05-30 20:56:53

opzsolt

Posztok: 412
Velünk: 3799 napja

a szelepnek mozognia kell . a gyertya meg lehet hogy felülről "ázott" be szelepdekni tömítése a ludas. (ha az égéstér olajos akkor ott komolyabb a baj)

aláírás
na most ide mit  írjak :)
2011-05-30 12:47:33

Weekly

Posztok: 36
Velünk: 3109 napja

A hétvégén Csabival megnéztünk más légtömegmérőt is, de az sem orvosolta a hibákat. Viszont sikerült végre megnéznem a levegőszelepet.

Mivel még Csabi írása előtt néztem meg, így nem levegővel, hanem forró vízzel teszteltem. Hideg motornál leszereltem, akkor így nézett ki.

http://kepfeltoltes.___kepfeltoltes.hu_.jpg

Majd elkezdtem melegvízbe állítani, nem történt semmi, majd forró vízbe akkor sem, mindvégig így állt a szelep… Zárva volt végig.

Ami érdekesnek tűnik nekem, hogy csak az egyik oldala volt kormos, a másikba egy deka korom se volt, szerintem ez a szelep már régóta be lehet állva.

Ha ma tudok akkor az ECU környékén szétnézek.

Köszi mindenkinek a segítséget!

Ja igen, hirtelen felindulásból lecseréltem a gyertyákat… és kicsit meglepődve tapasztaltam, hogy 4-ből 3 mondhatni tocsogott az olajban.

2011-05-29 22:13:02

opzsolt

szia !  érdekes tud lenni egy korosabb autó padlólemezközelében elhelyezkedő komputerének csatlakozója . oxid, sőt !szál "szakadás" az oxidáció miatt pl. ilyet is láttam smile és pont MX5 ben. egy kis beázás ,egy szivárgó párolgó radiátor , és a jó kontaktnak harangoztak is. egyszerű alap hiba . a legdúrvább egy Kadett ECU volt amiben kialakúlni készült már az evolúció egysejtüje némi beszivárgó esővízben :D szerencséje volt hogy a gyári lakkozás jól szigetelt de a kapacitív tagokat már bezavarta .így lett egy hatalmas előgyújtás. persze hogy nem bírta az indító motor ....

aláírás
2011-05-29 22:04:27
Csabi76

Csabi76

Posztok: 1186
Velünk: 3897 napja
opzsolt, 2011-05-29 21:58:41

nézd meg az ECU csatlakozóit .   de jó alaposan!
Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? Csatisérülésre gondolsz talán?
2011-05-29 21:58:41

opzsolt

nézd meg az ECU csatlakozóit .   de jó alaposan!

aláírás
2011-05-29 21:40:27
Bird

Bird

Posztok: 3811
Velünk: 5014 napja
Csabi76, 2011-05-29 19:45:53

Weekly, 2011-05-25 14:18:10

Akkor este a kádba magammal viszem a szelepet, és letesztelem smile Bár szerintem ez a lamdás helyzet se normális.

A szervízkönyv forrólevegős pisztolyt ajánl, sztem használj ilyet.

1-Bedobod a hűtőbe 0Cig

2-bejelölöd

3-forrólevegő, és erősen figyeled, hogy a vízcsonkkal ellentétes irányban elindul-e.

Sztem mozognia kell, mert más esetben a DIAG csati TEN-FEN zárásakor nem esne vissza a fordulat

Nekem mozgott ,de mégsem volt jó!

aláírás Kilinccsel elöre:)