Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    Ismeritek ezt a kocsit?    |   << vissza

Ismeritek ezt a kocsit?

2016-01-29 9:13:49
varga-gabor

varga-gabor

Posztok: 1027
Velünk: 2091 napja

Németország kurva nagy. Én viszonylag közelről hoztam egy NB-t. A 12 órás útból lett 19 ! . Biztos nem megyek mostanában.

aláírás

EUNOS ROADSTER V SPECIAL

2016-01-29 8:28:40

Beci11

Posztok: 247
Velünk: 1815 napja
simkor, 2016-01-28 23:55:28

Srácok, komolyan, itthon van kb 50db eladó mx5 ami jó, azt egy-két napon belül elviszik. Ami meg olyan, az fenn van akar fel évig is (kivéve baltas autóját de a kivétel...). Tessék nézelődni a mobile.de kínálatában is ahol 1000 autó közül választhattok. Macera, tudom, kimenni, megnézni, VPOP, stb de ha nem találtok itthon, ne ugorjatok bele egy rommá tort, rozsdásodó problemakupacba csak mert az van elérhető távolságban.

Németeknél is eléggé elmentek az árak. Olyan szarokat mernek 4e euro körül árulni, hogy borzalom. Itt azzal van a baj, hogy nincs meg a viszonyítási alap, hogy mennyiért van jó állapotú és akkor nem lenne a nagy meglepetés, ha elmegy valaki egy 800e-s kocsit megnézni.

Történet:

simkor, 2016-01-28 23:55:28

Srácok, komolyan, itthon van kb 50db eladó mx5 ami jó, azt egy-két napon belül elviszik. Ami meg olyan, az fenn van akar fel évig is (kivéve baltas autóját de a kivétel...). Tessék nézelődni a mobile.de kínálatában is ahol 1000 autó közül választhattok. Macera, tudom, kimenni, megnézni, VPOP, stb de ha nem találtok itthon, ne ugorjatok bele egy rommá tort, rozsdásodó problemakupacba csak mert az van elérhető távolságban.

Németeknél is eléggé elmentek az árak. Olyan szarokat mernek 4e euro körül árulni, hogy borzalom. Itt azzal van a baj, hogy nincs meg a viszonyítási alap, hogy ennyiért van jó állapotú és akkor nem lenne a nagy meglepetés, ha elmegy valaki egy 800e-s kocsit megnézni.

2016-01-29 0:49:50
WarLock

WarLock

Posztok: 1088
Velünk: 3468 napja

Mellesleg az a "nagy macera", és mizéria, ami a honosítás körül van inkább csak a türelemről szól, mint tényleges szopásról. Szerintem nem kell tőle megijedni... legalább a választék pótolja ezt a biztonságérzetet.

2016-01-28 23:55:28
simkor

simkor

Posztok: 625
Velünk: 1975 napja

2016-01-28 23:10:08

trulli

Posztok: 9
Velünk: 1626 napja

Na végre egy bátorító hozzászólás! smile Köszönöm! smile
A sok negatív komment láttán már kezdett elmenni a kedvem az egész vásárlástól..

2016-01-28 22:01:57
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3602 napja

Mire mx5-t vennétek, már rég elkel mind. Ne keressetek 15 éves, rozsdásodásra az átlagnál jobban haljamos autót ebben az árkategóriában, mert nem fogtok találni. Ezek hobbi autók, foglalkozni kell velük, ami nem csak a tuningot jelenti, hanem először a rendbetételt, majd a csinosítgatást a sokkal inkább fontos állagmegóvás mellett. Tudom, hogy jó olvasni a többiek hozzászólásait, látni a stlybar rendeléseket, meg a pimpelt felniket, de a társaság nagy része szintén a rendbetétellel kezdte. Én is örülnék egy csomó mindennek, de jelenleg szintén a felújítás a cél, pedig nem egy elhanyagolt autót vettem.

Rozsdapötty a kerékíven? Na bumm, 20.000ft. Szakadt a bőrülés? Levi-nek 9000ft-ért most csinálják épp a napokban a vajbőrt, mert az olyan, hogy a varrásnál elenged, ahogy majd Ti alattatok. Nem megy az ülésfűtés? 5000Ft. Ha azt gondoljátok, hogy ezek nagy kiadások és szívesen megkímélnétek magatokat, akkor el kell keserítsek mindenkit, mert a dráguló alkatrészellátás mellett a nehézkes beszerzésekkel is meg kell majd kűzdenetek. Olajfolyás mindegyiken lesz, ez is az MX5-höz tartozik, mindegyiken lesz majd használati nyom, mindegyik volt utólagosan fényezve ebben az árkategóriában. És? A kilométert sem tudhatjátok egyikben sem, mert nem ültetek a jobb1-ben egész életében és egy szervizkönyvben is lehet bármi, ami arra jó lesz, hogy nyugodtan üljetek egy lepukkant budiban. 

Nem mondom, hogy vegyetek rossz hangú kéken füstölő romhalmazt, de ne is várjátok a csodát. Vegyétek meg a legkevésbé lepukkantat és vágjatok bele, mielőtt elviszik mindet, úgyis hamarosan itt a tavasz meg a nyár, aztán már 2M alatt sem lesz érdemes vétel.

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-01-28 20:16:49
act911

act911

Posztok: 244
Velünk: 1648 napja

Megnéztem én is végül. A bele szép - szinte új, tényleg. De. Bal ülésfűtés nem működik, a hardtop bal felül belül is, kívül is sérült. Hiányzik belőle csavar is. Az első tulaj évi kb 30 ezreket ment vele, télen is használta - meg van a szervizkönyve. Szervíz ősszel majd a köv tavasszal, közben 15 ezer eltelt. A második tulaja kevesebbet ment már vele, de a 15 ott is meg volt kb. Az üzemanyagbetöltő körül belül végig rozsdás, s az első hossztartók is. A motortérben is több helyen rozsdanyomok. Ezeken a helyeken Luciáé szebb. Szóval lenne vele munka. Nekem azt mondta, tegyek KÉSZPÉNZES ajánlatot - akik előttem voltak nem tettek, illetve Suzukikat akartak hitellel beszámolni, meg ilyen sztorikat emlegetett, kössz, nem, mondta.    

aláírás

act911

"Mindannyian gyerekek vagyunk, az egyetlen különbséget egy felnőtt és egy gyerek között a játékaiban találjuk meg. Fontos, hogy mindig megtaláljuk a visszautat ehhez az állapothoz." Ayrton Senna

2016-01-28 18:27:50
connor26

connor26

Posztok: 47
Velünk: 1626 napja

Kérlek nekem is küldd a képeket, előre is köszönöm.

mate kukac hemm pont hu

2016-01-27 23:08:06
basti

basti

Posztok: 355
Velünk: 1654 napja

Neztem, szep auto, de nem akartak engedni az arbol. HArdtop nelkuli opcio eseten sem.

Ha bevallalod ennyiert, nezd meg, erdemes.

Ha irsz valami elerhetoseget tudok sok fenykepet adni rola.

2016-01-27 21:40:41
act911

act911

a hátsó ívek tényleg rozsdamentesek voltak.

Az 1,590-ért a Fóti úton hirdetett beige belsős zöldet nézte vki?

aláírás

act911

"Mindannyian gyerekek vagyunk, az egyetlen különbséget egy felnőtt és egy gyerek között a játékaiban találjuk meg. Fontos, hogy mindig megtaláljuk a visszautat ehhez az állapothoz." Ayrton Senna

Történet:

a hátsó ívek tényleg rozsdamentesek voltak.

Az 1,590-ért a Fóri úton hírdetett beige belsős zöldet nézte vki?

2016-01-27 17:47:35
basti

basti

Nem is neztem.  Pedig hatso ivek jol neztek ki meg a ponthegesztes is latszott.

2016-01-27 17:09:20
act911

act911

hmmm. Én sem mertem menni vele. Ami nekem döbbenet volt, hogy hátul a csomagtartóban még belülről is rozsdásodik. 

aláírás

act911

2016-01-27 16:44:04
basti

basti

A dizel az meg diplomatikus is. Brutal. Szerintem nem csak megfozte hanem be is allt mint a covek. Nem mertem kiprobalni smile

2016-01-27 15:57:45
act911

act911

Igen, a bordó. Beige belsővel. Megfőzte a motorját az eladó szerint, felújították s most úgy jár, mint egy dízel.

aláírás

act911

2016-01-27 14:57:04
basti

basti

Melyik volt Lucia autoja? A bordo?