Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    Ismeritek ezt a kocsit?    |   << vissza

Ismeritek ezt a kocsit?

2016-01-14 14:16:26

Balage

Posztok: 102
Velünk: 2177 napja

Helyileg hol lehet megnézni? Ha pesti, akkor lehet hogy elgurulok a hétvégén. 

2016-01-14 14:08:12
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3602 napja

MA ÉRKEZETT EGY NBFL! 1.200.000ft

Story: Tavaly vette egy úr, aki nyárra kipróbálni szánta. 126ezer van benne, 110ezernél cserélt benne vezérlést, és most  olajat. Motor száraz, törve nem volt, fényezve volt, hátul a kerékívek, ajtókon talán lakkozás volt, géptető, csomi gyári. Tető jó, pici repedés. Belső tér fasza, ülőlap vezetőoldalon szokásos kopás. Menni vele kurvajó, alvázon és futóművön minimál rozsda, de nem porrá rohadt.

Jobb hátsó íven lesz most fényezve és javítva, mert picit rügyezik. Polírt kap, mert az sokat dob majd rajta, nyári gumik vannak, jók szerintem (asszem pirelli).

Telón hívjon akit érdekel és tartom, részemről ajánlott: 06703808643

aláírás

if in doubt, flat out.

Történet:

MA ÉRKEZETT EGY NBFL! 

Story: Tavaly vette egy úr, aki nyárra kipróbálni szánta. 126ezer van benne, 110ezernél cserélt benne vezérlést, és most  olajat. Motor száraz, törve nem volt, fényezve volt, hátul a kerékívek, ajtókon talán lakkozás volt, géptető, csomi gyári. Tető jó, pici repedés. Belső tér fasza, ülőlap vezetőoldalon szokásos kopás. Menni vele kurvajó, alvázon és futóművön minimál rozsda, de nem porrá rohadt.

Jobb hátsó íven lesz most fényezve és javítva, mert picit rügyezik. Polírt kap, mert az sokat dob majd rajta, nyári gumik vannak, jók szerintem (asszem pirelli).

Telón hívjon akit érdekel és tartom, részemről ajánlott: 06703808643

2016-01-14 12:09:17
basti

basti

Posztok: 355
Velünk: 1654 napja

No problem, en nem tervezem egyaltalan, ha huzatni kell mert ugy elment az elso nyulvany akkor engem semmikeppen nem erdekel. Inkabb legyen akkor mar rozsdas de csattanasmentes (marmint nekem, ettol meg hajra! smile )

2016-01-14 12:08:10
basti

basti

Fenykepen szepen nez ki, de mar sokat lattam olyat, hogy fenykep jo, helyszinen meg latszik a rohadas.

Kulon nincs fenykepezve, irni nem irtak semmit, fene tudja.

2016-01-14 9:59:57
CptBaloo

CptBaloo

Posztok: 57
Velünk: 1656 napja
basti, 2016-01-13 23:58:43

Cimbi, a multkor mintha nem ilyen pozitivan nyilatkoztal volna Kozutas autojarol smile

A szuper felujitas utan koccolt a bal elejevel? Azert ha a nyulvany elment, az nem lehetett kis kocc, en egy kicsit parazok ettol.

Amugy van ez a gondolatom is, abszolut, amit mondasz, hogy 1M kornyeken szep NA (kintrol? fene tudja). Nekem az NA kifejezetten tetszik, leszamitva (verjetek agyon es ugraljatok rajtam) a bukolampat. Fokeppen ha benne ulok es kinyilik es ott a ket bazi kocka elottem smile

Biztos meg lehet szokni smile

Titkos favorit:

https://www.hasznalt___mx-5_1.8_16v-8868095

Meg kulfoldon (Svajc) lakatoltak, kuszeob, alvazvedozes. Tetejere majd kell kolteni. Normalis a magyar tulajdonosa. Ugy tunik, figyeltek ra. Hetvegen, vagy jovo heten fogom latni.

Latta amugy mar valaki eloben ezt az 1.8 -as NA-t?

Vagy van valaki aki az 1.8-as NA-rol lebeszelne es inkabb 1.6 NA? smile

Én lebeszélnélek... smile Én is ezt az autót terveztem megnézni jövő héten, és ha nincs komolyabb baja, el is vinném... smile

Történet:

basti, 2016-01-13 23:58:43

Cimbi, a multkor mintha nem ilyen pozitivan nyilatkoztal volna Kozutas autojarol :)

A szuper felujitas utan koccolt a bal elejevel? Azert ha a nyulvany elment, az nem lehetett kis kocc, en egy kicsit parazok ettol.

Amugy van ez a gondolatom is, abszolut, amit mondasz, hogy 1M kornyeken szep NA (kintrol? fene tudja). Nekem az NA kifejezetten tetszik, leszamitva (verjetek agyon es ugraljatok rajtam) a bukolampat. Fokeppen ha benne ulok es kinyilik es ott a ket bazi kocka elottem :)

Biztos meg lehet szokni :)

Titkos favorit:

https://www.hasznaltauto.hu/auto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_1.8_16v-8868095

Meg kulfoldon (Svajc) lakatoltak, kuszeob, alvazvedozes. Tetejere majd kell kolteni. Normalis a magyar tulajdonosa. Ugy tunik, figyeltek ra. Hetvegen, vagy jovo heten fogom latni.

Vagy van valaki aki az 1.8-as NA-rol lebeszelne es inkabb 1.6 NA? :)

Én lebeszélnélek... Én is ezt az autót terveztem megnézni jövő héten, és ha nincs komolyabb baja, el is vinném... :)
2016-01-14 8:54:42
act911

act911

Posztok: 244
Velünk: 1648 napja

Sziasztok,

tervezi valaki, h kimegy Németóba megnézni pár MX-5-öst tavasszal?

aláírás

act911

"Mindannyian gyerekek vagyunk, az egyetlen különbséget egy felnőtt és egy gyerek között a játékaiban találjuk meg. Fontos, hogy mindig megtaláljuk a visszautat ehhez az állapothoz." Ayrton Senna

2016-01-14 7:49:33

Balage

basti, 2016-01-14 0:03:36

Haaat, ez azert majdnem 2M mire hazajon es papirod lesz rola. A felni tetszik annyira? Meg a belso allapot? Vagy nagyon csillog? smile

Nem a felni a lenyeg. Rendben van az auto kivul belul. Tetszik, pddig ennek a kocsinak nem  a fekete szin áll legjobban sztem. Kb 1,8 m és le van papirozva, de csak 100k km es klima es kemenyteto. Osszessegeben er ennyit ez a verda. Legalabbis sztem. De mindegy is. 1-2 nap es elkel ugyis.

2016-01-14 0:15:37
basti

basti

Ja, ezt is lattam: porra van rohadva az egesz, valoszinuleg be is azott. (rozsda az utasterben is!) Igencsak komoly munka lesz a felujitas, de eleg olcson volt. Most felemelkedett 580 korulrol 800-ra, erdekes.

Olajfolyast nem talaltam, es egeszen szepen ketyegett a motor is.

2016-01-14 0:03:36
basti

basti

Haaat, ez azert majdnem 2M mire hazajon es papirod lesz rola. A felni tetszik annyira? Meg a belso allapot? Vagy nagyon csillog? smile

2016-01-13 23:58:43
basti

basti

Cimbi, a multkor mintha nem ilyen pozitivan nyilatkoztal volna Kozutas autojarol smile

Amugy van ez a gondolatom is, abszolut, amit mondasz, hogy 1M kornyeken szep NA (kintrol? fene tudja). Nekem az NA kifejezetten tetszik, leszamitva (verjetek agyon es ugraljatok rajtam) a bukolampat. Fokeppen ha benne ulok es kinyilik es ott a ket bazi kocka elottem smile

Biztos meg lehet szokni smile

Titkos favorit:

https://www.hasznalt___mx-5_1.8_16v-8868095

Meg kulfoldon (Svajc) lakatoltak, kuszob, alvazvedozes. Tetejere majd kell kolteni. Normalis a magyar tulajdonosa. Ugy tunik, figyeltek ra. Hetvegen, vagy jovo heten fogom latni.

Vagy van valaki aki az 1.8-as NA-rol lebeszelne es inkabb 1.6 NA? smile

2016-01-13 22:54:45
Cimbi

Cimbi

Vegy vedd meg ezt és boldog ember leszel életed végéig: http://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/mazda-mx-5-miata-na-1-8-16v-131-ps-sammlerstueck!-nur-27tkm!/328342739-216-7349

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-01-13 20:48:26
Cimbi

Cimbi

Én mindkét alkalommal a piac szinte legdrágább NA-ját vettem meg 1M forint körül és mindkét esetben elég patika példányt sikerült kiválasztani, ez azt jelenti, hogy "csak" 1-200 ezret kell költeni, hogy patikák legyenek. Mint autókereskedő az a tapasztalatom, hogy a végén nagyjából mindegyik ugyanannyiba fog kerülni, csak az egyiket olcsóbban veszed, mert rosszabb és többet költesz rá, a másikat drágábban veszed és kevesebbet. Döntsd el, hogy akarsz e komolyan foglalkozni vele és akkor vegyél egy lepattantat olcsón, amit a maradék összegből rendberaksz, vagy veszel egy drágábbat amire minimálisat költesz és büszke leszel.

Vegyél egy NA-t ami jó állapotban van, rakd rendbe egy kicsit és boldogabb leszel, mint egy másfél millás lepukkant NB-vel, amire többet fogsz költeni.

Itt van pl a volt Kozutas autója, aki csontra szétszedte, majd összerakta és kicserélt szinte mindent, kikasztnizta, üreg és alvázvédőzte. A bal eleje koccos volt, ez még látszik is, Lalee-nál volt néhányszor szervizelve. A bal nyúlvány egy picit megvan rogyva, de nem vészes és egy kicsit eláll az orrkúp. A belseje patika, amit Kárpitman csinált, motorikusan nagyon jó, a felnik szintén nem olcsó Rota-k. Én láttam személyesen, elég meggyőző, de végül másik lett. Ha ezt megveszed, rádobsz az elejére 100-at, akkor van egy irigylésre méltó, szép és jól összerakott NA-d.

This: https://www.hasznalt___6i_dohc-9141452&nbsp;

aláírás

if in doubt, flat out.

2016-01-13 20:47:26

Balage

Egyébként én most ebbe szerettem bele:

http://suchen.mobile___545.html?origin=PARK

Képek alapján nagyon szép állapotban, klímás, keménytetős, tökéletes lenne nekem. Éppen csak el kellene adni a mostani gépemet, és kimenni érte megvenni, ami azért nem 10 perc, és nem kevés macera van vele. De bitang szép ez a verda. Volt tegnap fenn egy ugyanilyen, csak barna bőr belsővel, kevesebb, mint 1 nap alatt elkelt. Hihetetlen.

2016-01-13 20:42:23

Balage

basti, 2016-01-13 16:19:42

Kerdes, hogy az NC jobban birja-e a kikepzest (rohadas). Allitolag nem.

Inkabb NB(foleg FL) vagy igazi NA lenne az elkepzelesem.

Én megnéztem pár 2m Ft fölötti nc-t, egyiken sem volt egy szem rozsda sem sehol, pedig alaposan körbenéztem. Pedig nem mondható, hogy nagyon vigyáztak volna rájuk, eléggé ótvar összeb*szott belseje volt mindegyiknek, de rozsda sehol. Szóval ez nem igaz, hogy NC ugyanolyan, mint az nb rozsda szempontjából.

2016-01-13 18:39:24
Greg

Greg

Posztok: 586
Velünk: 2528 napja
Sinat, 2016-01-13 17:48:25

basti, 2016-01-13 15:29:18

Hu, megneztem most mar vagy 20 MX-et, 500e-tol 1.8M-ig.

Mindegyik rohadt (meg a 2007-es NC is, a vicc, hogy egy 1991-es NA volt a legturhetobb, aztan meg egy NB facelift elotti), legtobbnek folyik az olaj is orran-szajan. Kerekjarat a dragabbaknal 5cm-en gyongyozik, az olcsobbaknal mar 20cm-en lerohadt. Szerintem lenyegtelen, mindket esetben cseres. Rosszabbaknal mar a csomagtarto is felejtos, jobbaknal van meg 2 eve. Ajtok sarka is elol, indexek korul is, mindegyik, NC-knel is.

Belsejuk is mindegyiknek elegge szepen le van lakva.

Tetobol kettot talaltam ami jo volt.

Kerdesem: lehetetlen itthon venni egeszseges allapotu MX-et? Vagy eppen annyira amennyire Nemetorszagban is lehetetlen?

Vagy ha mar ugyis mindegy, akkor olcso lerohadtat (pl. a leginkabb szetrohadt autoban volt a legszebb hangja a motornak, szervizkonyvvel, olajfolyas nelkul) mert UGYIS azzal kell kezdeni, hogy lakatolok?

Vagy lehet hogy olyan sikeresen belemartam, hogy csak vackokat talaltam?

Segitseget kerek smile

Akkor ez alapján esély sincs elfogadható példányt találni Magyarországon? Én is néztem pár példányt, de hasonló tapasztalataim voltak. Ezek szerint itt csak úgy lehet venni, ha rögtön beadom egy lakatoshoz, szerelőhöz, hgoy x hónap alatt csináljon belőle egy használható autót?

Ha tudtok ilyet, szóljatok, mert ismerettség nélkül nehéz jó lakatost találni.

Sziasztok, 

elég sokan megírták, hogy sajnos a rozsda nagy ellenség, főleg NB esetén.

Sajnos a türelem a legfontosabb, és a legnehezebb, nem lehetetlen, de... 

Én is majd egy évig kerestem, kint is itthon is, aztán sikerült jót és ráadásul kifejezetten olcsón kifogni. Tényleg szakértő szemek szerint is jó állapotra mostanra a vételár duplája simán ráment, és akkor még nem feltétlenül az extrázásról van szó. 

Itthon a piac nem igen árazza be az állapotot, magasabb felszereltséget ez külön nehezíti az eladó, és a vevő sorsát is! 

Inkább kicsit drágábban vegyetek jobb alapot, esetleg "kész" kocsit. 

Kitartást, és legfőképpen szerencsét kívánok Nektek! Wink