Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    Ismeritek ezt a kocsit?    |   << vissza

Ismeritek ezt a kocsit?

2015-12-30 10:52:05
simkor

simkor

Posztok: 624
Velünk: 1878 napja

Igazad van ennyi pénzért en is klímásat vennék. Városban vagy lassabb sebességnél nem viszi ki a menetszél a meleget.

2015-12-30 9:26:53

Balage

Posztok: 102
Velünk: 2079 napja

A magic nbfl-t nézték már korábban. Mindenki azt mondta, hogy lukacsosra van rohadva, szóval nem jó vétel. A linkelt nc nagyon szép képeken. Meg akartam nézni élőben is, de megveszel egy 2.2 m-ós kocsit, és nincs benne klíma.....kicsit gáz. Lehet, hogy apróságnak tűnik, de nyáron, a 40 fokban nem így látja az ember.

2015-12-29 23:18:23
basti

basti

Posztok: 352
Velünk: 1556 napja

Bocs a keveskm

http://www.hasznalta___szervizkonyv-9190835

2015-12-29 23:17:08
basti

basti

Valaki ezekrol vmit? Asszem kezdek rapukkanni smile

szep piros NA

http://www.hasznalta___-5_1.6i_dohc-9141452

vagy NB

http://www.hasznalta___6i_16v_magic-8931407

feherfoliasNB

http://www.hasznalta___szervizkonyv-9067465

esetleg "keveskm" NB (mondjuk ezt megnezem hamar, mert elvileg valahol itt van felenk

http://www.hasznalta___szervizkonyv-9067465

ennek meg van fedele is, de mintha nem nagyon passzolnanak az egyes elemek szinei smile

http://www.hasznalta___usz_hard_top-9252628

vagy NC nemolcson, de keprol szepnek tunik

http://www.hasznalta___km_alcantara-9636502

2015-12-29 18:49:49
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3505 napja
Sato, 2015-12-29 17:51:58

Sziasztok,

Egyelőre én is csak kezdő nézelődő vagyok. Milyen információtok van erről az autóról?:

http://www.hasznalta___akcio_fix_ar-9657963

Tudom, lehetséges, hogy már nem él az eredeti ajánlat, de kíváncsi lennék a szakmai véleménytekre.

Nagyon szépen köszönöm!

90 lóerős csúnyára fújt csúnya színnel, amit nem is találtak el...

aláírás

if in doubt, flat out.

2015-12-29 17:51:58

Sato

Posztok: 2

Sziasztok,

Egyelőre én is csak kezdő nézelődő vagyok. Milyen információtok van erről az autóról?:

http://www.hasznalta___akcio_fix_ar-9657963

Tudom, lehetséges, hogy már nem él az eredeti ajánlat, de kíváncsi lennék a szakmai véleménytekre.

Nagyon szépen köszönöm!

2015-12-29 14:40:05
Dragunov66

Dragunov66

Posztok: 1611
Velünk: 1998 napja
basti, 2015-12-29 14:00:44

Nos, erdekes volt a mai nap. Megneztem az autot, vegyes kep fogadott, de nem elrettento.

Szerintem a rucsizett reszek nem voltak cserelve, csak ledrotkrongozva, aztan rucsi.

A hatuljaba belerongyolhattak, mert hullamos volt a csomagtarto fedel (javitva) es repedesek voltak a fedel mogotti muanyagon a rendszam kornyeken.

A szelepfedel kornyeken olaj, eleg sok, alatta viszont meg tobb a valto fele. A fekolaj tartaly kornyeke is "olajos" volt mindenfele.

Amugy elindult, az elejen sziszegett traktorosan (kipufogo tomites talan?) ahogy melegedett elhallgatott es egesz szepen morgott utana. Alul valami zorgott kozben, talan valami hovedo lemez, vagy legalabbis olyan hangon.

Mentunk is vele, komolyabb csunya hangot a futomu nem adott.

Latszottak rajta az evek, alul kisse rozsdas volt, de nem roncstemeto.

Azt beszeltem az amugy kedves elado sraccal, hogy atnezem a kepeket, es kerek idopontot egy szervizben atvizsgalasra.

Ez mar nem jon ossze, mert kozben hivott, hogy egy oraval utanam el is vittek az autot. Valaki batrabb volt es bevallalta, vagy csak en nem lattam meg eleg NA-t es lehet hogy ez tenyleg atlagon feluli allapotu volt. smile

A fenyezes szerintem nem volt drama, sot, 25 evesen meg jol is nezett ki azt kell mondjam.

Engem a sok aprosag kisse azert zavart, meg az olaj meg az hogy amugy "csak" rucsizve volt mindenfele, meg ki tudja mi jon meg, en szervizes atnezesre szavaztam volna mindenkepp, de mondom: nincs meg eleg tapasztalatom hogy hogyan szoktak kinezni ezek a kocsik ilyen idosen.

Ez van, masnak is mondom: elment smile

Ezek az olajfojasok/parak eleg gyakoriak az mx5-nel.en szemely szerint nem lattam meg hibatlan motorteret.valtonal szinten olajos nekem is.az olaj tekno is.a kis fordulaton levo rezonancia egy hovedo lemez lehet.en szinte az osszeset kiszedtem.maradt meg 2 db.de azokatis kidobom.be lesz bandazsolva.remelem gyorsan potolod a hianyt :-) 

aláírás "Gumid kopjon,ne a lelked!"
2015-12-29 14:00:44
basti

basti

Nos, erdekes volt a mai nap. Megneztem az autot, vegyes kep fogadott, de nem elrettento.

Szerintem a rucsizett reszek nem voltak cserelve, csak ledrotkrongozva, aztan rucsi.

A hatuljaba belerongyolhattak, mert hullamos volt a csomagtarto fedel (javitva) es repedesek voltak a fedel mogotti muanyagon a rendszam kornyeken.

A szelepfedel kornyeken olaj, eleg sok, alatta viszont meg tobb a valto fele. A fekolaj tartaly kornyeke is "olajos" volt mindenfele.

Amugy elindult, az elejen sziszegett traktorosan (kipufogo tomites talan?) ahogy melegedett elhallgatott es egesz szepen morgott utana. Alul valami zorgott kozben, talan valami hovedo lemez, vagy legalabbis olyan hangon.

Mentunk is vele, komolyabb csunya hangot a futomu nem adott.

Latszottak rajta az evek, alul kisse rozsdas volt, de nem roncstemeto.

Azt beszeltem az amugy kedves elado sraccal, hogy atnezem a kepeket, es kerek idopontot egy szervizben atvizsgalasra.

Ez mar nem jon ossze, mert kozben hivott, hogy egy oraval utanam el is vittek az autot. Valaki batrabb volt es bevallalta, vagy csak en nem lattam meg eleg NA-t es lehet hogy ez tenyleg atlagon feluli allapotu volt. smile

A fenyezes szerintem nem volt drama, sot, 25 evesen meg jol is nezett ki azt kell mondjam.

Engem a sok aprosag kisse azert zavart, meg az olaj meg az hogy amugy "csak" rucsizve volt mindenfele, meg ki tudja mi jon meg, en szervizes atnezesre szavaztam volna mindenkepp, de mondom: nincs meg eleg tapasztalatom hogy hogyan szoktak kinezni ezek a kocsik ilyen idosen.

Ez van, masnak is mondom: elment smile

2015-12-29 10:54:33
Dragunov66

Dragunov66

basti, 2015-12-29 9:08:47

Akkor mit javasolsz? Nem is erdemes belevagni?

Tetelezzuk fel hogy szepen megcsinaltak.

A feket ertem, majd jarok vele es nem rozsdal a tarcsa smile a motorok kerti szaletli alatt lehetnenek, bar faznak, de ho nem esne rajuk.

En is sajnalnam oket azert.

Mar meregetem a garazst hogy be tudnam-e passzirozni oket egy mxel egyutt smile A garazs is futetlen de 8-10 foknal nincs kevesebb es szaraz, egyik fala kozos a hazzal.

Mindenfelekepp vegyel egy emixet.csalodni ketlem hogy fogsz.nagy szazalekban helyetesiti a motort.baromira fogod elvezni.en sajnos kb 1 honapig nem tudtam hasznalni es emiatt rosszul is aludtam,3-4orakat...magyarul beleszeretsz.nekem alapbol nemetorszagi,251ezret futott NB-m van.lekopogom de semmi bajom nem volt meg vele a sajat hulyesegeimet leszamitva.de muszakilag semmi.

2015-12-29 9:08:47
basti

basti

Akkor mit javasolsz? Nem is erdemes belevagni?

Tetelezzuk fel hogy szepen megcsinaltak.

A feket ertem, majd jarok vele es nem rozsdal a tarcsa smile a motorok kerti szaletli alatt lehetnenek, bar faznak, de ho nem esne rajuk.

En is sajnalnam oket azert.

Mar meregetem a garazst hogy be tudnam-e passzirozni oket egy mxel egyutt smile A garazs is futetlen de 8-10 foknal nincs kevesebb es szaraz, egyik fala kozos a hazzal.

2015-12-29 0:47:13
Dragunov66

Dragunov66

basti, 2015-12-28 21:44:47

Valoszinuleg amit mondasz, az latszik a kuszobon: kilakatolva, meg feketere lerucsizve (latszik a kuszob hatuljanal is hogy haromszog alakban megkentek/rafujtak). Kerdes mennyire van ez igy egeszben, pl. hogy marciusra elkezd ujra rohadni, vagy azonnal neki kell latni.

Mint mondtam, nekem egyelore kint kene parkoltatnom a kertben (fak lehetnek folotte max, esetleg ponyvaznam).

Vagy a motoroknak kell kikoltozni smile

Hogy mi?szegeny motorok megfaznak....enyem is a garazs elott all mert a honfoglalo motorok gyorsabbak voltak :-D. De ha kint alsz turi rozsdasodni kezd valami.foleg ilyen szutyok idoben ami most van...itt most a fekekre es tarsaira gondolok.nem feltetlenul a kasznira.persze ha szarul csinaltak meg akkor azt igy is ugy is meg kell csinalni.

2015-12-28 21:44:47
basti

basti

Valoszinuleg amit mondasz, az latszik a kuszobon: kilakatolva, meg feketere lerucsizve (latszik a kuszob hatuljanal is hogy haromszog alakban megkentek/rafujtak). Kerdes mennyire van ez igy egeszben, pl. hogy marciusra elkezd ujra rohadni, vagy azonnal neki kell latni.

Mint mondtam, nekem egyelore kint kene parkoltatnom a kertben (fak lehetnek folotte max, esetleg ponyvaznam).

Vagy a motoroknak kell kikoltozni smile

2015-12-28 21:41:28
basti

basti

Koszi az infokat! Sajnos semmi tapasztalatom a Miatakkal, nem ismerem oket, csak sokan ajanlottak, es tetszik.

Csak annyit tudok amit olvastam: rohadasok, olajfolyas, nagy problemak nem szoktak amugy lenni.

Ezek szerint nincs is alvazvedozve, csak lakatolva.

Van masik auto, sot, egy par darab motorkerekpar is, pont arra kellene, hogy ha nem motorozok akkor autozzak (20-30 km Budapest es vonzaskorzete), vagyis ez a praktikus resze, azon kivul meg a buli smile

Par dolgot itthon a garazsban is meg tudok csinalni, de fenyezni meg lakatolni nem. Olajcsere, meg ilyesmi belefer, akar meg bonyolultabb is, de komolyabb munkahoz nem vagyok felszerelkezve.

Leginkabb hasznalnam smile Ha lehet smile

PS: olyanra meg tudok kerni vki hozzaertot, hogy jojjon el velem megnezni allapotot? Ti biztosan tudjatok hol es mit kell nezni, en csak annyit tudok, hogy kozelrol megkulonboztetem, hogy ez NA ez meg NB, tobbet nem nagyon smile

2015-12-28 21:07:55
Cimbi

Cimbi

basti, 2015-12-28 20:14:34

Szia!

En mar nezegettem ezt az autot. Tudsz tobb informaciot mondani? A "ki van kasztnizva" azt jelenti, hogy viszonylag frissen lett alvaz es egyeb rohadasok helyrehozva, vedozve?

A muszakilag jo pedig az altalam olvasott olajfolyos tipushibakra vonatkozik?

Es a fenyezes hiba mit jelent? Matt? Karcos? Elment az arnyalat? Le van nyuzva? Agyonpoliroztak? Mennyire elfogadhato?

koszonok barmi informaciot elore is

PS: most regisztraltam, titkos tervem a Miata, vagy egy NA vagy egy NC, a ketto kozotti kevesbe tetszik smile Az NA az alapjan amit olvastam a nekem valo, nem is a driftelesre vagyom vele, hanem legyen egy autom ami klasszikus, jo erzes, jol van osszerakva, szepen gurul, magyaran jo erzes terelni. Nem baj ha nem a legszebb a faluban smile

Beleferne NC is, de sajnos csak a kertben tudom tarolni, igazabol sajnalnam hogy 2M+ feletti autot ugy amortizalok.

A tervem az hogy barmit veszek, alvaz es uregvedelem utan vigyazok ra amennyire tudok. wink

koszi

A srác fogalkozott vele, a rohadásokat eltűntette, de nem lett fényezve, pőre lemez van ott ahol megcsinálták, máshol pedig már matt a fény, a lakk is pattog néhol. Műszakilag az elmondása szerint jó, de azért biztos találnánk rajta olyat ami nem annyira tetszik. Tetőt újat vett rá elmondása szerint tavaly.

Nem használja, csak fizeti a garázst és az adókat, jövőre nem akarja már, így most még 3 napig alkuképes.

Szerintem egy tökjó project autó lehet, nekem a kormánya kellene, mert ilyen volt a régi autómban és hiányzik. Nézd meg, alkudd le, vedd meg, fényeztesd le, csinálj meg rajta mindent amit még találsz és lesz egy autód, ami hálás, mert megmentetted. Ha van másik paripa mellette én belevágnék.

aláírás

if in doubt, flat out.

2015-12-28 21:04:42
Cimbi

Cimbi

basti, 2015-12-28 20:34:13

Az is erdekes, hogy 7 eve egy tulajnal, de LVS rendszam, kb. 2011 eleje kornyeken kaphatta. Bar ez nem sokat jelent.

Az enyém anno LDA volt és 2008ban jött kis hazánkba... Szerintem reális a 7 év, de ezt forgalmiból úgyis kiderítheted, kérdés, hogy számít-e.

aláírás

if in doubt, flat out.