Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    Ismeritek ezt a kocsit?    |   << vissza

Ismeritek ezt a kocsit?

2015-12-09 16:36:27

Sinat

Posztok: 11
Velünk: 1676 napja

Sziasztok!

Még új vagyok Miata témában, de már túl vagyok a meglátni és megszeretni fázison, szóval most jön a megvenni rész.

Voltaképp nincs sok kirtérium, ami alapján választok, csak jó lenne, ha van benne ABS, Hard-top és ha adnak hozzá téli gumit, akkor nem fogom visszautasítani...

Erről a kocsiról tudtok valamit? Korábban már valaki kérdezett róla, de akkor nem jött válasz, gondoltam, hátha azóta több info futott be.

http://www.hasznalta___usz_hard_top-9252628

De ha valaki tud a fenti paraméterekkel (téli gumi nem feltétel, de ABS azért kéne, hardtopot pedig baromi nehéz beszerezni, ahogy néztem), akkor ne fogjátok vissza magatokat, és szóljatok, ha van egy visszautasíthatatlan ajánlat!

2015-12-09 16:24:09
FlaZol

FlaZol

Posztok: 315
Velünk: 2452 napja

Sziasztok, nézte már valaki közületek az alábbi autót esetleg? Bármilyen infó jól jönne. Köszönöm!

http://www.hasznalta___silver_blues-9571087

2015-12-03 22:18:40
lui001

lui001

Posztok: 768
Velünk: 2710 napja

Teljesen osztom 4xB kolléga véleményét! Smile Nagy csodák nincsenek.

2015-12-03 21:55:19
BBBB

BBBB

Posztok: 467
Velünk: 2553 napja

Valoszinű ezért annyi az ára, amennyi!!

2015-12-03 21:18:14
BBBB

BBBB

Valoszinű ezért annyi az ára, amennyi!!

2015-12-03 18:04:28

Balage

Posztok: 102
Velünk: 2180 napja

Na ma megnéztem a szóban forgó kocsit. Egy kereskedésban van, az eladó srác mondta, hogy fingja sincs, hogy revolution vagy sem, csak ezt jelölte be a hirdetés feladásakor. Szóval nem az. smile

Egyébiránt beigazolódott a gyanúm, miszerint a géptető és az A oszlop más színű, mint a kocsi többi része. Először azt hittem, hogy csak a fény játéka tévesztett meg, de élőben is látszik, meg a csávó mondta, hogy körbe van fújva a kocsi, persze nem volt törve. Ennek ellent mond, hogy állítása szerint a hátulján valahol 400-as réteget mért a festéken. sad

A kocsi nem rozsdás, mindössze a motortérben az egyik cső végén lévő alkatrész volt az, sehol máshol nem volt rozsda.

Belül a bőrkormány fényesebb, mint egy tükör, pedálok kopottasak, belső kárpit kopott, ülés széle szétülve, hangszóró fedél sérült. A műszerfal több helyen széjjel van karcolva, mintha kutya vagy valami szétkaparta volna. A motort beindítva sem lettem meggyőzve. Traktor hang még hosszú percek járása után is, 2500-as fordulaton rezeg valami, valszeg hővédő lemez. A kipuff tiszta koksz körbe, és folyik az olaj kifelé a kipuffból!!!!! Meglepő, ámde nem mulatságos.Szerintem széthajtott kocsiről beszélünk, a km sem győzött meg, hogy feltétlen annyi van benne. A tető szép, jó állapotú. A váltó mazdásan precíz. Nem mentem vele próbakört, mivel tudtam, hogy úgysem veszem meg.

Nem ajánlom senkinek, csak ha sokat akartok rákölteni.

Történet:

Na ma megnéztem a szóban forgó kocsit. Egy kereskedésban van, az eladó srác mondta, hogy fingja sincs, hogy revolution vagy sem, csak ezt jelölte be a hirdetés feladásakor. Szóval nem az. :)

Egyébiránt beigazolódott a gyanúm, miszerint a géptető és az A oszlop más színű, mint a kocsi többi része. Először azt hittem, hogy csak a fény játéka tévesztett meg, de élőben is látszik, meg a csávó mondta, hogy körbe van fújva a kocsi, persze nem volt törve. Ennek ellent mond, hogy állítása szerint a hátulján valahol 400-as réteget mért a festéken. :(

A kocsi nem rozsdás, mindössze a motortérben az egyik cső végén lévő alkatrész volt az, sehol máshol nem volt rozsda.

Belül a bőrkormány fényesebb, mint egy tükör, pedálok kopottasak, belső kárpit kopott, ülés széle szétülve, hangszóró fedél sérült. A műszerfal több helyen széjjel van karcolva, mintha kutya vagy valami szétkaparta volna. A motort beindítva sem lettem meggyőzve. Traktor hang még hosszú percek járása után is, 2500-as fordulaton rezeg valami, valszeg hővédő lemez. A kipuff tiszta koksz körbe, és folyik az olaj kifelé a kipuffból!!!!! Meglepő, ámde nem mulatságos.Szerintem széthajtott kocsiről beszélünk, a km sem győzött meg, hogy feltétlen annyi van benne. A tető szép, jó állapotú. A váltó mazdásan precíz. Nem mentem vele próbakört, mivel tudom, hogy úgysem veszem meg.

Nem ajánlom senkinek, csak ha sokat akartok rákölteni.

2015-12-03 13:50:45
lui001

lui001

Posztok: 768
Velünk: 2710 napja

Mivel külföldi az autó így lehet az is , hogy a Revolution felszereltségi szint jelzése csupán egy viszonyítási alap, mivel ezt itthon esetleg jobban ismerik.

Anno az én autómról is azt írták , hogy/ olyan mint a/ Revolution, mivel ezt hazai viszonylatban jobban ismerik, és kb. valóban olyan pedig Sendo, ez a német országi megfelelője.

2015-12-03 13:10:35
BBBB

BBBB

Sziasztok,

• Szerény véleményem szerint, az alább említett autó nem Revolution. Külföldről behozott, amit a rendszáma is alátámaszt.
  • Hogy miért gondolom? 1.8 Soft top Magyarországon nem volt Revolution felszeretségben, (Emotion, Challenge volt), amit Péter írt alább az igaz, az övé lehet 1.8 Revolution, mivel az autó 1.8 coupe, a keménytetős kapható volt ebben a felszereltségben.
  • Az én autóm 2.0 Revolution (soft top), ami még szintén fontos szerintem hogy magyarországi üzembehelyezés, - a külföldi autók tök más felszereltségi szintekkel bírnak. Itthon pl. a 2.0 nem is volt kapható más felszereltséggel, csak Revolution. Van benne bőr, xenon, BOSE, ülésfűtés, Bilstein, sperr, toronymerevítés, króm kiegészítők (pedál szett, sebváltógomb, bukócső keret), 17" felnik, ködlámpa.

A tévedés jogát fenntartom smile

2015-12-03 12:23:05

edavid

Posztok: 11
Velünk: 1743 napja
SPety, 2015-12-03 9:43:02

BBBB, 2015-12-02 21:37:45

Kapásból annyi, hogy nem Revolution, se bő, se BOSE, se xenon, se 17" felni, se etc...ezek csak a drágább extrák amiktől Revolution....ha nem tudja mit árul...

Bocsi BBBB, de BOSE hifi benne van. Az1,8-as Revolutionhoz nem jár 17-es felni csak a 2,0-hoz. Nekem meg van az újkori számlám is.

Sziasztok!

Akkor mi a végeredmény? Embarassed Mitől Revolution egy revolution? 

Amennyire tudom ugyanilyen felnivel (mint az említett hirdetésben szereplő) adták az Emotion és a Challenge kivitelt is. Bose Hifi ok. Bőr nem tartozik a Revolution-hőz? Mi tartozna még hozzá az említetteken kivül? Ködlámpa?

2015-12-03 10:42:35
BBBB

BBBB

Igaz, excuse-álnám akkor magam!!

2015-12-03 9:43:02
SPety

SPety

Posztok: 401
Velünk: 3068 napja
BBBB, 2015-12-02 21:37:45

Kapásból annyi, hogy nem Revolution, se bő, se BOSE, se xenon, se 17" felni, se etc...ezek csak a drágább extrák amiktől Revolution....ha nem tudja mit árul...

Bocsi BBBB, de BOSE hifi benne van. Az1,8-as Revolutionhoz nem jár 17-es felni csak a 2,0-hoz. Nekem meg van az újkori számlám is.

2015-12-02 21:45:26
QuietForce

QuietForce

Posztok: 61
Velünk: 1690 napja

Ahogy nézem itthon MINDEN mx-5 hirdetésbe kötelezően bele kell írni, hogy revolution..:P

2015-12-02 21:37:45
BBBB

BBBB

2015-12-02 21:04:42

Balage

Posztok: 102
Velünk: 2180 napja

Látta már esetleg valaki ezt az autót?

http://www.hasznalta___v_revolution-9603771

Képek alapján feltűnik nektek esetleg vmi rendellenesség? Számomra nagyjából rendben van, ahogy nézem full stock, bár kicsit ótvar a belseje, gyanúsan kopott a vezető térdénél a kárpit. Ez a km sántíthat. Bár ki tudja. Meg kellene nézni. :D

2015-11-30 17:40:45
wolfblind

wolfblind

Posztok: 1825
Velünk: 2843 napja
QuietForce, 2015-11-30 15:48:05

simkor, 2015-11-30 15:35:59

Szia

és mit mondott a Mazda róla, mikor volt utoljára szervízelve? Érdekes, hogy a 10éves autóban csak 110e km van. Ha megtudod, mikor volt a 20/40/60 ezres szervíze, akkor tudsz arányosítani, kb mennyit mentek évente a kocsival. Ha nagy szünet van akkor vagy tekerték vagy törték (és összerakásra várt).

Amúgy a német autó szép és jó, én "private seller" kerestem és kizártam a török/arab/szláv eladókat.

A céges e-mail cím alapján tut nem német küldte az e-mailt Sealed Inkább valami perzsa sah-ra hajaz a neve...Sealed

Sajnos ezt tapasztalom en is kint, egyre kevesebb a normalis nemet kereskedo, de persze a linkelt piros auto is lehet jo(lehet vmi nemet adta be), kornyeken szoktam neha kocsival elmenni, ezen a masodikon szimpi a si/snowboardtarto ez talan vmit elmond a gazdajarol is. Elso generacios nc1-nel inkabb a ford motort kell ellenorizni, mert talalkoztam 1-2 csapagyassal talalkoztam sajna.