Miatánk, ki vagy a mennyekben...
Fórum   »    MX-5-öst, miatát vennék    »    Ismeritek ezt a kocsit?    |   << vissza

Ismeritek ezt a kocsit?

2013-05-11 22:08:16
makaip

makaip

Posztok: 230
Velünk: 2856 napja
LaLeekirály, 2013-05-11 8:42:13

makaip, 2013-05-10 21:59:55

Az NA-mban közel 280 ezer van,semmi probléma vele.Ha karbantartották,és megvannak a papírjai, legalább biztos lehetsz benne,hogy a km tényleg valós.

Azért ne felejtsük el az NA és az NBFL közti hatalmas anyagminőségi különbséget. Egy NA motor szerintem 50%-kal többet elmegy, mint egy FL. Érdemes megnézni, hogy nem szivárog-e nagyon a hengerfej alól az olaj, illetve, hogy nem füstöl-e magas fordulatszámon. Az utóbbit kicsit nehéz megvalósítani, igaz. Ha ezek nem állnak fenn, nem lehet baj. Állapotot veszünk, nem kilómétert.

Tényleg gyengébb minőséget használtak az NB-kben?Eszembe nem jutott volna.Miért nem hozzák az eredeti elvárt minőséget?

aláírás mp
2013-05-11 8:56:05
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8672
Velünk: 4653 napja

Ez tök jó, nem is tudtam hogy ilyen fasza az NA motor! Akkor az enyém még be sincs járatva 83k-val smile

aláírás DrasticPlastic Driver
2013-05-11 8:42:13
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 3547 napja
makaip, 2013-05-10 21:59:55

Az NA-mban közel 280 ezer van,semmi probléma vele.Ha karbantartották,és megvannak a papírjai, legalább biztos lehetsz benne,hogy a km tényleg valós.

Azért ne felejtsük el az NA és az NBFL közti hatalmas anyagminőségi különbséget. Egy NA motor szerintem 50%-kal többet elmegy, mint egy FL. Érdemes megnézni, hogy nem szivárog-e nagyon a hengerfej alól az olaj, illetve, hogy nem füstöl-e magas fordulatszámon. Az utóbbit kicsit nehéz megvalósítani, igaz. Ha ezek nem állnak fenn, nem lehet baj. Állapotot veszünk, nem kilómétert.

2013-05-11 8:00:49
Gyéé

Gyéé

Posztok: 8672
Velünk: 4653 napja
vicopapa, 2013-05-10 20:58:37

Üdv mindenkinek!

Ma sikerült beülnöm egy NB-be háttt kezdem megérteni mi is ez smile

Viszont hogy ne legyen egyszerű! 2004-es évjárat de sokallom a 196000 km-t ami benne van!

- Én parázom túl vagy tényleg sok?
- Ami viszont pozitív, hogy végig szervizkönyves!

A segítséget előre is köszi!

Lehet hogy fura megközelítés, de én egy ennyit futott kocsinál azt is átgondolnám hogy én magam vajon mennyit fogom használni. Ha igazi hobbiautó lesz évi 3-5000 km-el akkor a 195000 se gond de ha ez lesz Az Autó és megy több tízezret évente akkor nem venném meg. Az eladási árakkal és a piaccal kapcsolatban meg véleményem szerint jó kocsit nem annyira nehéz normál áron eladni, szart még olcsón is nehéz, a normál ár felett viszont marha nehéz, még akkor is ha az extrák több milliót érnek. A kevés kilométer ami sokat számítana ha akadna aki elhiszi.

aláírás DrasticPlastic Driver
2013-05-10 22:03:52
vicopapa

vicopapa

Posztok: 19
Velünk: 2294 napja

a papirok miatt hajlok a dolog felé smile

olyan jó volt beülni smile a CRXem ota nem éreztem ehhez hasonlót smile  

2013-05-10 21:59:55
makaip

makaip

Posztok: 230
Velünk: 2856 napja

aláírás mp
2013-05-10 20:58:37
vicopapa

vicopapa

Posztok: 19
Velünk: 2294 napja

Üdv mindenkinek!

Ma sikerült beülnöm egy NB-be háttt kezdem megérteni mi is ez smile

Viszont hogy ne legyen egyszerű! 2004-es évjárat de sokallom a 196000 km-t ami benne van!

- Én parázom túl vagy tényleg sok?
- Ami viszont pozitív, hogy végig szervizkönyves!

A segítséget előre is köszi!

2013-05-02 11:14:45
tom65

tom65

Posztok: 451
Velünk: 3071 napja
-Andrew-, 2013-05-02 10:46:53

Szeretnék nektek egy történetet mesélni

90-es évjáratú japán autóm volt (bukólámpás Celica) az autót amúgy is tipp topp állapotban volt,de én 3 év alatt felújítottam totálisan,minden számla/munkalap  lefüzve,excelben vezetve szervízek ,illete javítások/kasztnizás/fényezés fényképekkel dokumentálva.Meghirdettem az autót 1 millió forintért,rengeteg alkatrésszel,téli-nyári garniturával,800 oldalas szerelési útmutatóval,friss lakatolással,fényezéssel,alváz és üregvédelemmel,HKS-Apexi kiegészítőkkel.Kutya sem jelentkezett,aztán eltel egy hónap....három hónap...és elkezdtem az árat 20 ezer forintal csökkenteni...végül 8 hónap használtautós hirdetés után eladtam az autót 800 ezer forintos áron.Rengeteg pénzt buktam rajta.Sajnos tudomásul kell venni azt az eladóknak ,hogy árulni akarják az autókat vagy eladni (ezt mindenki maga döntse el).Manapság egyre kevesebb az olyan vevő aki a zsebében ott figyel x ezer  forint készpénz és azt mondja neki kell ez a 90-es évjáratú autó,annak ellenére,hogy az autó hibátlan.Sajnos látni kell azt,hogy az új vevők nem fogják kifizetni azt az idő/pénz ráfordítást az autóra amit gazdájuk szeretne érte kapni,és ennek tükrében fordul elő,hogy a vevő kereskedőnél néznek ismeretlen háttérrel rendelkező olcsóbb/fiatal autót.A két autót nem panaszkodás gyanánt linkeltem be hanem tapasztalat megosztás alapján.Nincsenek illúzióim,hogy kevés pénzért tipp-topp autó kapok,de pontosan ezért írtam le történetem,hogy milyen is másik oldal.Nem vitát szeretnék gerjeszteni,csak,hogy van pro és kontra.Vannak fiatal olcsó romok és túlározott régi hibátlanok,hogy mennyi a reális érték...az egy adásvételnél kiderül...ha egyáltalán eljut addig az érdeklődő és az eladó.Ha esetleg valakit megbántottam a soraimmal akkor elnézést kérek nem ez a szándékom.

Én úgy látom mx5 fronton, hogy a jó autók azért elmennek jó áron, csak ki kell várni az igényes vevőt. Nem egy autót hirdettek itt hónapokig, végül csak elvitték.  kozutas kollega is 1,4-ért hirdette sokáig a piros NA-ját (1.6), aztán csak elment... 

A tapasztalat amúgy az, hogy előbb, utóbb a vevő úgy is fizet, mert az olcsóbb/rosszabb autóra költeni kell majd....

aláírás tom65
2013-05-02 11:05:51
Cimbi

Cimbi

Posztok: 1217
Velünk: 3280 napja

Én minden autómat drágábban adtam el mint ahogy vettem smile

aláírás

if in doubt, flat out.

2013-05-02 10:46:53

-Andrew-

Posztok: 3
Velünk: 2304 napja

Szeretnék nektek egy történetet mesélni

90-es évjáratú japán autóm volt (bukólámpás Celica) az autót amúgy is tipp topp állapotban volt,de én 3 év alatt felújítottam totálisan,minden számla/munkalap  lefüzve,excelben vezetve szervízek ,illete javítások/kasztnizás/fényezés fényképekkel dokumentálva.Meghirdettem az autót 1 millió forintért,rengeteg alkatrésszel,téli-nyári garniturával,800 oldalas szerelési útmutatóval,friss lakatolással,fényezéssel,alváz és üregvédelemmel,HKS-Apexi kiegészítőkkel.Kutya sem jelentkezett,aztán eltel egy hónap....három hónap...és elkezdtem az árat 20 ezer forintal csökkenteni...végül 8 hónap használtautós hirdetés után eladtam az autót 800 ezer forintos áron.Rengeteg pénzt buktam rajta.Sajnos tudomásul kell venni azt az eladóknak ,hogy árulni akarják az autókat vagy eladni (ezt mindenki maga döntse el).Manapság egyre kevesebb az olyan vevő aki a zsebében ott figyel x ezer  forint készpénz és azt mondja neki kell ez a 90-es évjáratú autó,annak ellenére,hogy az autó hibátlan.Sajnos látni kell azt,hogy az új vevők nem fogják kifizetni azt az idő/pénz ráfordítást az autóra amit gazdájuk szeretne érte kapni,és ennek tükrében fordul elő,hogy a vevő kereskedőnél néznek ismeretlen háttérrel rendelkező olcsóbb/fiatal autót.A két autót nem panaszkodás gyanánt linkeltem be hanem tapasztalat megosztás alapján.Nincsenek illúzióim,hogy kevés pénzért tipp-topp autó kapok,de pontosan ezért írtam le történetem,hogy milyen is másik oldal.Nem vitát szeretnék gerjeszteni,csak,hogy van pro és kontra.Vannak fiatal olcsó romok és túlározott régi hibátlanok,hogy mennyi a reális érték...az egy adásvételnél kiderül...ha egyáltalán eljut addig az érdeklődő és az eladó.Ha esetleg valakit megbántottam a soraimmal akkor elnézést kérek nem ez a szándékom.

2013-05-01 22:01:41

kopi

Posztok: 265
Velünk: 4375 napja

Fiuk ne mérgelődjetek majd rájönnek ,hogy kint se minden fenékig tejföl és lukra lehet futni ott is, plussz a felesleges utazás meg.minden Már írtam,hogy kint jórészt arab az árus és hozta magával az üzleti magatartást és az igénytelenséget (tisztelet a kivételnek) és ugy vannak vele magyarnak jó ez.Igaz husz éve kipucoltuk a németeket svájciakat meg a sógorokat a szar autókbol de ma már hála igényessebbek lettünk de ezt ők nem veszik figyelembe.Na meg tegyük hozzá sok telefonáló álmodozó nem is komolyak a szándékai csak eljátszik a gondolattal milyen lenne ha nyitott kocsija lenne ,ugyan igy vannak a fentartással azt hiszik mert japo mint a suzuki fillérek az alkatrészek pedig a specifikus alkatrészek drágák,de mutassatok olcsó szorakozási eszköszt

2013-05-01 21:11:31
manson

manson

Posztok: 566
Velünk: 2727 napja

ez így van, jórésze pedig fel sem veszi a telefont, ha próbálod hívni később (akár csak azért,mert eszedbejutott még valami amit elmondanál )

2013-05-01 20:56:34

bandris11

Posztok: 257
Velünk: 2600 napja

Nem akarom magamat feneyzni, de amikor felraktam tisztesseges aron (1,43 m HUF) az 1.8! NB-met akkor az egy honap alatt ketten hivtak, megnezni senki.

Sajnos mindenki szarert hugyert akar tökeletes allapotu kocsit venni, ami önmagaban eleg ellentmondasos dolog. Ajanlom a leendo Miata tulajoknak (meg ugy altalaban), hogy realistak legyenek, ne pedig almokat hajkurasszanak...

2013-05-01 20:23:16
LaLeekirály

LaLeekirály

Posztok: 1488
Velünk: 3547 napja
-Andrew-, 2013-04-30 17:46:51

http://www.hasznalta___ft_top_nardi-6041189

Elmentem és a következőt tapasztaltam ezzel az autóval kapcsolatban.Tető foltozgatva van szikszalaggal,tengelyeken más márkájú és mintázatú gumik vannak,ráadásul téliek.Nyári gumi nincs.Motorháztető elején matrica van ami jön fel.A fék tárcsák szép válasak.

http://www.hasznalta___x-5_1.6i_16v-6055524

NA ezt is megnéztem.A tetővászon rendben van nincs szakadás,viszont lakk sérülés van a hátsó spoileren,és jobb hátsó sárvédőn.Ami érdekes ,hogy tavalyi olajcsere matrica figyel motortérben 138 ezer kilométernél viszont kereskedő általi lapon 132 ezer kilométer szerepel.A kocsi 138 ezret ír ki kicsit furcsa.Ami meg feltünt,hogy szervo és tűzfal zsír újnak tűnik a többi alkatrészhez képest.Viszont motor nem illik bele ebbe képbe túl tiszta tűzfal retkes motor valami furcsa.Kipuffogó rendszer szét van rohadva.Viszont olajfolyás nincs,zörgés nincs.4 gumi egyforma,de nincs téli gumi.Kicsit olyan érzésem van,hogy kocsi meglett törve jobb előről kaphatott és motor vagy cserélve lett vagy tűzfalal van mahina.Természetesen külföldi rendszámos.Szerelővel megnézetném és mennék proba útra kiváncsi lennék,de nézem majd többit tovább.

Autószerelő haverom megnézte mindkettőt, de engem már csak a másodikhoz hívott oda, a kettő közül azt találta érdemesnek. Egyes helyeken kiakadt rajta a rétegvastagság mérőm (1,5 mm-ig mér!) Az első nyúlványok szét vannak rohadva. Csomagtérfedél rohad. Küszöbökre nem emlékszem.Motor szépen jár. Színét-felszereltségét tekintve teljesen alap kivitel.

2013-05-01 15:45:35
Matt

Matt

Posztok: 2659
Velünk: 4278 napja
Ordune, 2013-05-01 6:25:20

-Andrew-, 2013-04-30 17:46:51

http://www.hasznalta___ft_top_nardi-6041189

Elmentem és a következőt tapasztaltam ezzel az autóval kapcsolatban.Tető foltozgatva van szikszalaggal,tengelyeken más márkájú és mintázatú gumik vannak,ráadásul téliek.Nyári gumi nincs.Motorháztető elején matrica van ami jön fel.A fék tárcsák szép válasak.

http://www.hasznalta___x-5_1.6i_16v-6055524

NA ezt is megnéztem.A tetővászon rendben van nincs szakadás,viszont lakk sérülés van a hátsó spoileren,és jobb hátsó sárvédőn.Ami érdekes ,hogy tavalyi olajcsere matrica figyel motortérben 138 ezer kilométernél viszont kereskedő általi lapon 132 ezer kilométer szerepel.A kocsi 138 ezret ír ki kicsit furcsa.Ami meg feltünt,hogy szervo és tűzfal zsír újnak tűnik a többi alkatrészhez képest.Viszont motor nem illik bele ebbe képbe túl tiszta tűzfal retkes motor valami furcsa.Kipuffogó rendszer szét van rohadva.Viszont olajfolyás nincs,zörgés nincs.4 gumi egyforma,de nincs téli gumi.Kicsit olyan érzésem van,hogy kocsi meglett törve jobb előről kaphatott és motor vagy cserélve lett vagy tűzfalal van mahina.Természetesen külföldi rendszámos.Szerelővel megnézetném és mennék proba útra kiváncsi lennék,de nézem majd többit tovább.

Mégis mit vársz? Ennyi pénzért még egy jó NA-t is alig kapsz...

Tök egyet értek. Irreális elvárás ennyi pénzért tip-top autót találni. Ezek legtöbbje Németországból behozott romhalmaz, plusz regadóval 2000-3000 euróért adják, mennyiért vehették? Csodák és kivételek persze vannak...